Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Νότιος Αμερική > Γατόψαρα Ν. Αμερικής

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-03-07, 16:07
Το avatar του χρήστη msigouros
msigouros Ο χρήστης msigouros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Περιοχή: ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ
Μηνύματα: 510
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην msigouros
Προεπιλογή Αυγουλάκια cory

Γειά σας συνφορουμίτες
Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας αναγγείλω την εύρεση αυγών cory στο τζάμι του 240λίτρων μου.
Η μέθοδος γνωστή με επιτυχία στο παρελθόν.
Με την ξύστρα αφαίρεσα τα αυγά τα τοποθέτησα σε μια γεννήστρα και την άφησα στο ενυδρείο.
Βέβαια όσες περισότερες φορές το θυμάμαι ρίχνω στην γεννήστρα νερό για περισότερη ανακύκλωση.
Το μόνο άσχημο είναι οτι οταν είδα τα αυγά ήταν μόνο το πολύ 10.Τα υπόλοιπα μάλλον δεν τα πρόλαβα.
θα σας ενημερώσω αν τα καταφέρει κάποιο .
__________________
ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-03-07, 16:12
Το avatar του χρήστη Kostas G.
Kostas G. Ο χρήστης Kostas G. δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 08-09-2003
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 2.792
Προεπιλογή

Συγχαρητήρια για τη γέννα!
Βάλε και μια αερόπετρα στη γεννήστρα σε full ισχή και/ή βάλε τη γεννήστρα μπροστά από ρεύμα νερού(στη έξοδο του φίλτρου ας πούμε...)

Καλή επιτυχία με τα αυγά
__________________
"The Catfish is a Plenty Good Enough Fish For Anyone" - Mark Twain
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 11-03-07, 16:32
Το avatar του χρήστη msigouros
msigouros Ο χρήστης msigouros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Περιοχή: ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ
Μηνύματα: 510
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην msigouros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kostas G. Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγχαρητήρια για τη γέννα!
Βάλε και μια αερόπετρα στη γεννήστρα σε full ισχή και/ή βάλε τη γεννήστρα μπροστά από ρεύμα νερού(στη έξοδο του φίλτρου ας πούμε...)

Καλή επιτυχία με τα αυγά
ΟΚ προφεσόρ ήδη είναι στο ρεύμα εξόδου του φίλτρου
__________________
ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 11-03-07, 18:31
Το avatar του χρήστη Strahos
Strahos Ο χρήστης Strahos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.930
Προεπιλογή

http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=14115
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 11-03-07, 20:59
ΠΟΛΑΤΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ο χρήστης ΠΟΛΑΤΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-02-2007
Περιοχή: ΧΑΛΚΙΔΑ
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή μια απο τα ιδια.

φιλε μου θα κανουμε μαζι γεννεθλια.εχθες γεννησαν κ τα δικα μου.τα ειχα ταισει καλα δυο βδομαδες κ μετα αλλαξα αρκετες φορες με δροσερο νερο αλλα τιποτα.μετα για καμια βδομαδα σταματησα να ταιζω κατεψυγμενα κ ειχα απογοητευτει.εχθες εδω εβρεξε λιγο κ του τραβαω μια καλη αλλαγη κ τσουπ 18 αυγουλακια.χαρηκα.τα αφησα σε γεννηστρα μιση μεσα στο ενυδρειο κ μιση εξω.εχουμε δρομο ομως.
__________________
δημιουργικη αντισταση
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-03-07, 21:25
Το avatar του χρήστη msigouros
msigouros Ο χρήστης msigouros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Περιοχή: ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ
Μηνύματα: 510
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην msigouros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΠΟΛΑΤΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου θα κανουμε μαζι γεννεθλια.εχθες γεννησαν κ τα δικα μου.τα ειχα ταισει καλα δυο βδομαδες κ μετα αλλαξα αρκετες φορες με δροσερο νερο αλλα τιποτα.μετα για καμια βδομαδα σταματησα να ταιζω κατεψυγμενα κ ειχα απογοητευτει.εχθες εδω εβρεξε λιγο κ του τραβαω μια καλη αλλαγη κ τσουπ 18 αυγουλακια.χαρηκα.τα αφησα σε γεννηστρα μιση μεσα στο ενυδρειο κ μιση εξω.εχουμε δρομο ομως.
Οντως είναι μακρύς ο δρόμος για να μεγαλώσουν.
Πριν λίγο βρήκα καμμια 10αριά αυγουλάκια ακόμα αλλά σε σημείο που δεν μπορώ να τα βγάλω.Δεν νομίζω πως έχουν ελπίδα
__________________
ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-03-07, 22:46
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

-Παιδες και σε μενα συνεβει το ιδιο!Τα aenaus το εκαναν το θαυμα τους!Εγω παλι εκοψα το φυλλο της hygrophilla(εκει επανω γεννησαν) και το εβαλα μεσα στην γεννηστρα.
-Επανω της εχει καμια 20-25 αυγα.Ποτε με το καλο θα σκασουν?Γεννηθηκαν Παρασκευη βραδυ..

-Τωρα ομως που τα παρατηρω δυο απο αυτα ειναι σαν να γιναν μικροι βαμβακεροι σβωλοι...Να υποθεσω κατι?
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 11-03-07, 22:52
deMetrIs Ο χρήστης deMetrIs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-09-2005
Περιοχή: Cyprus (Nicosia)
Μηνύματα: 745
Προεπιλογή

αφαιρεσε τα προσεχτηκά εχουν πιασει φογκους και αν δεν τα βγαλεις γρηγορα θα κολλησουν και τα αλλα
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 11-03-07, 22:55
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

- Να σαι καλα για την γρηγορη απαντηση σου...

-Η αληθεια ειναι οτι την ειχα ''ψειλιαστει'' αλλα περιμενα γνωμες.

Και παλι thnks
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 11-03-07, 23:14
Το avatar του χρήστη msigouros
msigouros Ο χρήστης msigouros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Περιοχή: ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ
Μηνύματα: 510
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην msigouros
Προεπιλογή

τα γονιμοποιημένα αυγουλάκια αλλάζουν χρώμα προς το καφέ.Λογικά αύριο θα δεις κάτι ασπρες ψειρούλες να κινούντε με μεγάλη ταχύτητα
__________________
ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 11-03-07, 23:41
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

Πραγματι τα αυγουλακια ειναι καφετια.Τα προσβεβλημενα τα αφαιρεσα...

Πριν καμια εβδομαδα ειχα παλι γεννα αλλα την εχασα απο αγνοια...Τα αυγα ηταν γεννημενα παλι σε φυλλο της hygrophilla αλλα τα αφησα ''και ας χαθουν''
σκεφτηκα αφου νομιζα οτι ηταν αυγα απο apple snails.Βλεπεις ακριβως στο ιδιο σημειο απο πανω τους και κατω απο το καπακι του ενυδριου υπηρχε ενα τσαμπι απο αυγα τους(apple snails) κανοντας με να νομιζω οτι καποια ξεκολλησαν και επεσαν....

Τωρα το προβλημα μου ειναι οτι η γεννηστρα μου ειναι η πλαστικη(αυτη για guppy's ) την οποια εχω τυλιξει με κατσον.Αυτο μεχρι αυριο βεβαια οποτε και θα παρω την γεννιστρα με διχτακι.

Τι να ταισω,αν.. με το καλο
Να τα μετακομισω σε ενα 35λιτ. που εχω?
Φιλτρο εσωτερικο eheim2006(που εχω κανει?)
Τι θερμοκρασια?
Υποψιν το ενυδρειο ειναι χωρις νερο και το φιλτρο αστρωτο...

Συγνωμη για την ζαλαδα αλλα η χαρα του πρωταρη...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 12-03-07, 01:30
pet Ο χρήστης pet δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-05-2006
Περιοχή: ιλίσια
Μηνύματα: 196
Προεπιλογή

Κοίτα.. εγώ δεν τα μετακινώ τα αυγά. Περιμένω να δω μέσα το ψαράκι να κινείται, και τότε τα βάζω στη γεννήστρα μέσα στο ενυδρείο(όσα γλιτώσουν).
Πιάνουν fungus πολύ εύκολα, είναι εξαιρετικά μεταδοτικό και στα γύρω αυγά, και τελικά χαλάνε όλα. Δε συνηστώ να χρησιμοποιήσεις μπλε του μεθυλαινίου, γιατί θα παρατηρήσεις πολλές δυσπλασίες, σε σχέση με αυτά που εκκολάπτονται φυσιολογικά.
Καλό είναι όταν βγάζεις τα αυγά, να μην έρχονται καθόλου σε επαφή με τον ατμοσφαιρικό αέρα, γιατί έχεις περισσότερες πιθανότητες να χαλάσουν.
Για τα μικρά τώρα... Μέσχρι την έκτη περίπου μέρα, θα παρατηρήσεις πως δεν είναι καθόλου κινητικά, και έχουν ακόμα το λεκιθικό σάκο τους.
Τώρα για το αν τρώνε, πραγματικά δε μπορώ να σου απαντήσω. Τους ρίχνω τροφή για να μην έχω τύψεις περισσότερο, παρά γιατί πιστεύω ότι καταναλώνεται. Την νεοεκκολαφθείσα αρτέμια νομίζω πως δεν την προλαβαίνουν να την φάνε, γιατί είναι πολύ κινητική για αυτά.
Αν δεν τα βλέπεις, κατά πάσα πιθανότητα κρύβονται κάτω από τα πλασικά της γεννήστρας, κρύβονται σε απίστευτες γωνιές.
Από την έβδομη μέρα περίπου, είναι πολύ πιο κινητικά και σβέλτα. Συνεχίζεις να ταίζεις με τον ίδιο τρόπο. Μέσα σε μία σύρριγγα, χωρίς βελόνα, βάζεις, λίγη ταμπλέτα από αυτή που ταίζεις τους γονείς, σπιρουλίνα, και το παλιο κόλπο με τον κρόκο του αυγού. (βράζεις ένα αυγό καλά, και διαλύεις ελάχιστο από τον κρόκο σε νερό). γεμίζεις μετά με νερό από το ενυδρείο.
Ανακινείς πάρα πολύ καλά μέχρι να γίνουν μικροσκοπικά κομματάκια.
Με τη σύριγγα πας πάνω από τα μικρά και τους ρίχνεις μερικές σταγόνες από αυτό το νερό.
Μπορείς να δίνεις και αρτέμια, Microworms, liquifry, μπορείς να βάλεις ένα δοχείο στον ήλιο με μια φλούδα μπανάνας μέσα,για να δημιουργήσεις infusoria...η οποία λογικά είναι η κύρια τροφή τους και υπάρχει στο νερό του ενυδρείου.
Αλλαγές νερού κάνω με τον εξής τρόπο. Αδειάζω λίγα λίτρα και φέρνω ένα λάστιχο από τη βρύση και αφήνω να στάζει..μπορεί να πάρει και μια μέρα για να αναπληρώσει 20 λτ. νερό.
Αυτά! καλή επιτυχία.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 12-03-07, 14:40
Το avatar του χρήστη Strahos
Strahos Ο χρήστης Strahos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.930
Προεπιλογή

παιδιά στην γεννήστρα το κορυς τι θα τρώνε? διαβάστε το ποστ που ανέβασα πιο πάνω. σε ένα μπολάκι με μπόλικη τζάβα μος, χωρίς αεραντλία, με συχνές αλλαγές νερού ταίζοντας ινφουσόρια και τροφή σε σκόνη για μωρά (ψάρια) τα πάνε μιά χαρά.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 12-03-07, 22:18
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

-Λοιπον τα αυγουλακια μου εσκασαν!Πρεπει να ειναι καμια 20αρια μικρουλια που κοβουν βολτες σαν τρελα...
Τωρα τι κανω?να τα αφησω στην πλαστικη γεννηστρα μεσα στο 96λιτ,ή να τα βαλω στο 35 λιτ. μονα τους?να ταισω απο σημερα (1η μερα) ή να χαθει ο σακος και μετα?
Αν τελικα πανε στο35λιτ να βαλω χαλικι ή οχι?Υπ΄οψιν οτι το φιλτρο απο το 35λιτ. (eheim 2006) απο χθες δουλευει στο 96λιτ για να στρωσει..

Παρακαλω τα φωτα σας
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 13-03-07, 11:57
Το avatar του χρήστη caverman
caverman Ο χρήστης caverman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-11-2005
Περιοχή: Σταθμός Πλακεντίας - Αττική
Μηνύματα: 682
Προεπιλογή

Θα τα μεταφέρεις την τρίτη μέρα. Μέχρι να καταναλώσουν τον σάκο τους δεν χρειάζονται τάισμα.

Σου προτείνω να τα μεταφέρεις για να διευκολυνθείς στο τάισμα τους.
Το 36λιτρο είναι μιά χαρά. Όχι χαλίκι ούτε άλλο υπόστρωμα. Θα γεμίσεις το 36λ μόνο με νερό από το ενυδρείο που τα έχεις τώρα, λίγο πρίν την μεταφορά.
Θερμοστάτη στην ίδια θερμοκρασία με αυτήν στο ενυδρείο που τα έχεις τώρα.

Το 2006 αργά ή γρήγορα θα τα ρουφίξει και θα τα χάσεις όλα το ένα μετά το άλλο. Σου προτείνω κάποιο αερόφιλτρο ή μόνο δυνατή αεραντλία να αναταράσει λίγο το νερό (οποιοδήποε φίλτρο με προπέλα είναι ακατάλληλο).

Πρόσθεσε κάποιο γρήγορο φυτό στην επιφανεία όπως κερατόφυλλο για να βοηθάει στα νιτρικά και να κρύβονται.

Θα κάνεις 2 αλαγές νερού την ημέρα από 20% κατά προτίμηση καμιά ωρίτσα αφότου τα ταίσεις...με μεγάλη προσοχή ώστε το νερό που βάζεις να έχει ίδια θερμοκρασία με αυτή του ενυδρείου.

Για φαγητό καλό θα ήταν να ξεκινήσεις με την εκόλαψη αρτέμιας σήμερα έτσι ώστε να είσαι έτοιμος λίγες μέρες μετά.


Καλή επιτυχία....

Caverman
__________________
Cave Mania...

Εσύ ... είσαι μέλος του ΠΣΦΕ;;;
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 13-03-07, 12:44
Το avatar του χρήστη Juan
Juan Ο χρήστης Juan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-09-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 964
Προεπιλογή

Φαντάζομαι ότι το είδος θα παίζει κάποιο ρόλο ή όχι ;
Έχει καταφέρει κανείς να του γεννήσουν sterbai corydoras ;
__________________
"The answers to all questions are to be found in nature."
Takashi Amano

Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 13-03-07, 15:55
Το avatar του χρήστη caverman
caverman Ο χρήστης caverman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-11-2005
Περιοχή: Σταθμός Πλακεντίας - Αττική
Μηνύματα: 682
Προεπιλογή

Juan,
καλά κάνεις και το αναφέρεις. Το είδος παίζει ρόλο αλλά θεωρούμε ότι εφόσον γέννησαν οι συνθήκες ήταν οι κατάληλες. Φυσικά και δεν εξαιτάζουμε θέμα setup ενυδρείου, ρουτίνες κλπ. Υποθέτουμε ότι είναι παραπάνω από αποδεκτά.
Για τα sterba είχαμε κάποιους με γεννήσεις παλαιότερα (μεταξύ τους και εγώ με μικρά ποσοστά επιτυχίας). Ψάξε σε παλαιότερα post.
Όσα έγραψα ήταν από προσωπική εμπειρία με sterbai.... που τα έχασα μέχρι ενός από το φίλτρο...αν και ήταν πάνω από δύο εβδομάδων.
Έκτοτε αντιμετώπισα και άλλα προβλήματα αλλά και αλλαγές setup και δεν είχα άλλες γέννες...Ας μας πουν και οι υπόλοιποι...
__________________
Cave Mania...

Εσύ ... είσαι μέλος του ΠΣΦΕ;;;
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 14-03-07, 06:38
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

-Λοιπον, τα μικρουλια μεταφερθηκαν με τη βοηθεια συρριγγας στο 35λιτ.το οποιο ειχα γεμισει με νερο απο το "μητρικο" μου ενυδρειο.
Ο θερμοστατης ειναι στους 25οC.Ειναι καλα εκει?
Αεροφιλτρο δυστυχως καθοτι επαρχια δεν "παιζει" αλλα εβαλα αεραντλια να δουλευει.Εβαλα μεσα και 3 κλαδεματα απο Egeria denza,Cambomba caroliana και Ηygrophilla να κοβουν βολτες..
Ταιζω 4-5 φορες την ημερα TetraMinBaby και σπιρουλινα την οποια λιωνω μεχρι να γινει σκονη(εχω της Tropical που ειναι σε κοκκους χοντρους).

Κατι αλλο που πρεπει να κανω?Συνεχιζω ετσι ή κανω κατι λαθος?
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 14-03-07, 09:46
Το avatar του χρήστη caverman
caverman Ο χρήστης caverman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-11-2005
Περιοχή: Σταθμός Πλακεντίας - Αττική
Μηνύματα: 682
Προεπιλογή

Συνεχίζεις έτσι με μεγάλη προσοχή στις αλαγές νερού. Το βρωμίζουν γρήγορα. Ακόμη και μη μετρήσιμες τιμές να έχεις σε αμμωνία και νιτρικά δύο αλαγές την ημέρα είναι απαραίτητες.
Το 2006 συνέχισε να το στρώνεις γιατί θα χρειαστεί αργότερα....

Πάντα καλά

Caverman
__________________
Cave Mania...

Εσύ ... είσαι μέλος του ΠΣΦΕ;;;
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 14-03-07, 14:49
Το avatar του χρήστη Strahos
Strahos Ο χρήστης Strahos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.930
Προεπιλογή

τις αλλαγές νερού μπορείς να τις κάνεις με σωληνάκι ορού με προσοχή να μην ρουφήξεις κανένα μικρό, μπορείς έτσι να ρουφάς και βρωμιές από τον πάτο. Φρέσκο νερό πάντα στις αλλαγές.
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 15-03-07, 08:47
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

Σημερα 3η μερα και κατα την αλλαγη μετρησα 21 μωρα να καθονται στον πατο του ενυδρειου .Ολα δειχνουν καλα.
Το 2006 δουλευει συνεχεια για να στρωσει.Ξερω οτι ειναι νωρις ακομα αλλα ποτε περιπου θα μπει στο ενυδρειο?
Και κατι ακομη, το 35λιτ ειχε υψος νερου 28cm, και κατα την αλλαγη το κατεβασα στους 15 ποντους,εκανα καλα?(για να μπορουν να ανεβαινουν στην επιφανεια)
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 15-03-07, 10:26
Το avatar του χρήστη Kostas G.
Kostas G. Ο χρήστης Kostas G. δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 08-09-2003
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 2.792
Προεπιλογή

Μέχρι και τους 20 πόντους είναι εντάξη για τα μικρά Corydoras...Έτσι και αλλιώς τον θέλεις τον όγκο του νερού για ποιό καλές και σταθερές τιμές...
__________________
"The Catfish is a Plenty Good Enough Fish For Anyone" - Mark Twain
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Που πήγαν τα αυγουλάκια....(ancistrus) silver Γατόψαρα Ν. Αμερικής 2 15-04-06 22:14
έγκυος cory paleatus? Strahos Γατόψαρα Ν. Αμερικής 7 11-02-06 21:04
Το Cory μου τα εχει παιξει!!! andreasp Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 5 30-11-05 23:33
Ένα Cory 'Γέρνει'..... Octopus Γατόψαρα Ν. Αμερικής 3 08-01-05 19:07
Cory & Fry a$wto$ Γατόψαρα Ν. Αμερικής 5 15-11-04 22:27

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:13.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07983 seconds with 15 queries