Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Greek Aquarist's Boards

Greek Aquarist's Boards Οτι έχει να κάνει με τήν λειτουργία του forum. Προβλήματα, σχόλια, παρατηρήσεις.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 25-05-18, 23:09
Το avatar του χρήστη oreonymos
oreonymos Ο χρήστης oreonymos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-05-2018
Περιοχή: καισαριανη αθηνα
Μηνύματα: 355
Lightbulb μια προταση...

θα ηθελα να προτεινω τη δημιουργια μιας τραπεζας απειλουμενων ειδων που να ανηκει στο gab.σε περιπτωση που καποιο μελος εχει στην κατοχη του καποιο ψαρι που εχει εξαφανιστει η ειναι πολυ σπανιο,απο τις λιμνες,και δεν υπαρχει στο εμποριο,να το δινει στο gab για την αξιοποιηση και διατηρηση του.εγω προσφερω για αυτο το σκοπο ενα lutea.
__________________
scapegoat
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 26-05-18, 12:01
Το avatar του χρήστη tolis187
tolis187 Ο χρήστης tolis187 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-06-2017
Περιοχή: χαλανδριον
Μηνύματα: 87
Προεπιλογή

προφανως το προβλημα δεν ειναι το ποιος θα δωσει τα ψαρια που λες, αλλα το ποιος θα τα διαχειριζεται και θα συντηρει την "τραπεζα". χρειαζονται λεφτα, ωρες κτλ, που δε νομιζω οτι περισευουν σε πολλους.
__________________
κι αμα το θεμα χοντρυνει
εγω δεν φερω ευθυνη
166 παρακαλω μαζεψτε
ο,τι εχει μεινει
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 26-05-18, 13:47
Το avatar του χρήστη oreonymos
oreonymos Ο χρήστης oreonymos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-05-2018
Περιοχή: καισαριανη αθηνα
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή οι δυσκολοι...

οι δυσκολοι καιροι ειναι για ολους μας.τοσο για τα ψαρια οσο και για τo gab,το σκεφτηκα μπας και δωσουμε λιγο ζωντανια,μηπως αλλαξουμε λιγο την ψυχολογια!
__________________
scapegoat
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 26-05-18, 14:20
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.439
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Κατι τετοιο θα μπορουσε να γινει στα πλαισια ενος συλλογου ... Το Gab ειναι απλα ενα φορουμ και δεν εχει δικο του χωρο, ενυδρεια κοκ ... Δυστυχώς ο συλλογος που υπηρχε δεν υπαρχει πια και δεν το βλεπω να ξαναγινεται - τουλαχιστον στο άμεσο μελλον!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 26-05-18, 14:31
Το avatar του χρήστη oreonymos
oreonymos Ο χρήστης oreonymos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-05-2018
Περιοχή: καισαριανη αθηνα
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή δεν θα το βαλουμε κατω...

δεν πρεπει να το βαλουμε κατω,ουτε σε προσωπικο ουτε σε ενυδρειακο επιπεδο!!!καλα να ειμαστε,και τα μελη θα διαπλασιαστουνε ,και συλλογο θα ξαναφτιαξουμε,και στο εξωτερικο θα διακριθουμε
__________________
scapegoat
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 26-05-18, 17:50
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.373
Προεπιλογή

Μια χαρά πρόταση έκανες
αλλά όπως σωστά εξήγησαν πιο πάνω, δεν μπορεί να υλοποιηθεί.
Αυτό όμως που μπορούμε να κάνουμε και το κάνουμε σαν GAB,
είναι να ενημερώνουμε τα μέλη και τους αναγνώστες μας
για την σωστή διατήρηση καθαρών ειδών, να καταδικάζουμε την εμπορία/διακίνηση/αναπαραγωγή/διάδοση υβριδίων και μεταλλαγμένων/γενετικά τροποποιημένων/βαμμένων/man made δημιουργημάτων και ήμασταν το πρώτο φόρουμ που απαγόρευσε στους επαγγελματίες την ανάρτηση λιστών που τα περιέχει.
Επίσης προσπαθούμε να ενημερώνουμε για τα είδη που είναι υπό εξαφάνιση στη φύση http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=61898 , να αποτρέπουμε την ζήτηση τέτοιων άγριων ψαριών αλλά
και να προωθούμε την αναπαραγωγή/διάδοση τους από ενυδρειόφιλους που τα έχουν στην κατοχή τους (κάτι τέτοιο ξεκίνησε, όχι πολύ οργανωμένα είναι η αλήθεια, πριν λίγα χρόνια με το Chindongo saulosi http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=61917 και αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα υπάρχουν πολλοί χομπίστες που έχουν καθαρό το είδος στα ενυδρεία τους και οι έμποροι σταμάτησαν να φέρνουν τα υβρίδια "red coral" ή στην χειρότερη βαφτίζουν τα υβρίδια καθαρά).
Η απουσία Συλλόγου μας εμποδίζει δυστυχώς να συμμετάσχουμε σε διεθνείς προσπάθειες πχ όπως αυτή https://caresforfish.org/ αλλά κάνουμε αυτό που μπορούμε δεδομένων των συνθηκών.
Θα ήταν ενδιαφέρον όμως να συζητήσουμε αν μπορούμε να ασχοληθούμε με κάποιο απειλούμενο είδος, ξεκινώντας κάποιοι πιο οργανωμένα να το φιλοξενήσουμε στα ενυδρεία μας, με στόχο την αναπαραγωγή και την διάδοση του.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 26-05-18, 18:12
Το avatar του χρήστη oreonymos
oreonymos Ο χρήστης oreonymos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-05-2018
Περιοχή: καισαριανη αθηνα
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή απειλουμενα ειδη...

συγνωμη πυ αργησα να απαπαντησω,αλλα αλλαζα νερο!εχω στην κατοχη μου ενα lutea μαλλον απο μικροτερη λιμνη της βικτωρια,και σκεφτηκα μηπως το αξιοποιησουμε!
__________________
scapegoat
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 26-05-18, 18:42
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.373
Προεπιλογή

Δημήτρη τo Mbipia lutea εννοείς? https://www.ig-victoriasee-cichliden...-makobe-island Έχεις αρσενικό?
Δεν έχω μεγάλη εμπειρία στα ψάρια της Βικτώρια και επειδή πάρα πολλά είδη είναι ήδη εξαφανισμένα στο φυσικό τους περιβάλλον, εξαγωγές απ' όσο ξέρω γίνονται κυρίως από είδη που βρίσκονται στις γύρω μικρές λίμνες και αυτά που κυκλοφορούν στο εμπόριο είναι αναπαραγωγές, έχω μια αμφιβολία για την καθαρότητα τους. Δύσκολο να βρούμε μεταξύ μας κάποιον που να είναι αυθεντία σ' αυτά τα είδη και να είμαστε σίγουροι στην αναγνώριση τους.
Αν κάνουμε κάποια προσπάθεια θα πρότεινα να είναι με είδος από Malawi ή Tanganyika.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 26-05-18, 19:29
Το avatar του χρήστη oreonymos
oreonymos Ο χρήστης oreonymos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-05-2018
Περιοχή: καισαριανη αθηνα
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή mbipia lutea...

εχω ενα!σαν ουρανιο τοξο ειναι!ειναι ομως εντελως τρελλοκομειο!ζευγαρωσε με ενα punda nyer,επιτυχως!
-------------------------
τα μωρα οσα ηταν αρσενικα,εγιναν ιδια ο πατερας,και τα θυληκα ιδια η μητερα!φιλοξενουνται σαν χαρεμι σε ενυδρειο φιλικου ζευγαριου!εγω εχω κρατησει μονο τον πατερα α αρσενικο!παντως θα ηταν πολυ ενδιαφερον να συνεχιζαμε αυτη τη γραμμη αιματος, και να τα απελευθερωναμε στη λιμνη βικτωρια!το ψαρι ειναι ολοιδιο με αυτο που μου εχετε παραθεσει!
__________________
scapegoat

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη oreonymos : 26-05-18 στις 19:29 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 28-05-18, 00:14
Το avatar του χρήστη arklaga2525
arklaga2525 Ο χρήστης arklaga2525 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-08-2016
Περιοχή: Χαλάνδρι
Μηνύματα: 111
Smile

απευθύνομαι στις ''δυναμεις'' του φορουμ για να κανω μερικες ερωτησεις που ηθελα μιας και ανοιξε αυτο το ποστ.

1)διαγωνισμος φετος γιατι δεν εγινε ;
2) οι συναντησεις που γινοντουσαν παλια υπάρχουν ακομα; ξερουμε κατι συγκεκριμενο;
3)εκθεσεις ;
4) γνωρίζουμε κατι για το αμεσο μελλον του φορουμ; αν θα διπλασιαστουν τα μελη, αν θα εξαφανιστουν, εαν υπαρχει μελλον; ποια ειναι η πορεια;
Ηθελα να ανοιξω ποστ αλλα μου δωθηκε η ευκαιρια εδω. ευχαριστω
__________________
LAKI
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 28-05-18, 00:27
Το avatar του χρήστη oreonymos
oreonymos Ο χρήστης oreonymos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-05-2018
Περιοχή: καισαριανη αθηνα
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή για τους διαγωνισμους...

για τετοια θεματα αρμοδιο ειναι το gab team,εκτος αν παρακολουθει καποιος και σου απαντησει,για το αν θα διπλασιαστουν τα μελη,ανηκει στη σφαιρα των ευσεβων ποθων,γιατι χρειαζομαστε λιγο αισιοδοξια,ουτως ωστε να αντιμετωπισουμε τις αντιξοοτητες της καθημερινοτητας!τωρα για το τι θα γινει στο αμεσο μελλον, οσο ειμαστε ζωντανοι,θα προσπαθουμε ο καθενας στο μετρο που του αναλογει, να κρατησουμε την ενασχοληση μας σε υψηλα επιπεδα.
__________________
scapegoat
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 28-05-18, 07:16
Το avatar του χρήστη GAB team
GAB team Ο χρήστης GAB team δεν είναι συνδεδεμένος
Η ομάδα του GAB
 
Εγγραφή: 23-06-2011
Περιοχή: Greece
Μηνύματα: 40
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από arklaga2525 Εμφάνιση μηνυμάτων
απευθύνομαι στις ''δυναμεις'' του φορουμ για να κανω μερικες ερωτησεις που ηθελα μιας και ανοιξε αυτο το ποστ.

1)διαγωνισμος φετος γιατι δεν εγινε ;
2) οι συναντησεις που γινοντουσαν παλια υπάρχουν ακομα; ξερουμε κατι συγκεκριμενο;
3)εκθεσεις ;
4) γνωρίζουμε κατι για το αμεσο μελλον του φορουμ; αν θα διπλασιαστουν τα μελη, αν θα εξαφανιστουν, εαν υπαρχει μελλον; ποια ειναι η πορεια;
Ηθελα να ανοιξω ποστ αλλα μου δωθηκε η ευκαιρια εδω. ευχαριστω
¶σχετες οι ερωτήσεις με το παρόν θέμα
αλλά τι να κάνουμε που είσαι μικρός γεμάτος απορίες
1. Διαγωνισμός δεν έγινε γιατί δεν υπήρχε μεγάλο ενδιαφέρον
2.Γίνονται κατά καιρούς και ανακοινώνονται
3.Δεν υπήρξαν εκθέσεις
4.Το GAB είναι το πρώτο Ελληνικό ενυδρειακό φόρουμ και λειτουργεί σχεδόν 18 χρόνια ακατάπαυστα. Για το μέλλον όλα εξαρτώνται από τη διάθεση, τη συμμετοχή και την στήριξη των μελών του
*εδώ ας μου επιτραπεί να πω ότι εκτός από τον βασικό αντίπαλο του χόμπυ μας, την κρίση , έχουμε να αντιμετωπίσουμε και αυτή τη βλακεία των λεγόμενων μέσων κοινωνικής δικτύωσης όπου ακόμα και κάτι σωστό να γράψεις, χάνεται μέσα στην απέραντη ασχετοσύνη, αλλά φαίνεται ότι είναι αρκετά ελκυστική
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 28-05-18, 13:09
Το avatar του χρήστη arklaga2525
arklaga2525 Ο χρήστης arklaga2525 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-08-2016
Περιοχή: Χαλάνδρι
Μηνύματα: 111
Red face

Δεν ήτανεντελως ουτοπικο το σχολιο μου εμπνεύστηκα τις ερωτησεις επειδη διαβασα την θετικη διάθεση του oreonymos οσο αφορατην δραστηριοποίηση μας και την θετικότητα.
Ευχαριστώ για την ενημέρωση ηταν σημαντική
__________________
LAKI
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 28-05-18, 14:16
Το avatar του χρήστη oreonymos
oreonymos Ο χρήστης oreonymos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-05-2018
Περιοχή: καισαριανη αθηνα
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή μεσα κοινωνικης δικτυωσης...

υπαρχουν μεσα κοινωνικης δικτυωσης,που ασχολουνται μαζι μας?η ασχετοσυνη ειναι το ελατηριο αυτης τους της επιθεσης?
__________________
scapegoat
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 28-05-18, 17:34
Το avatar του χρήστη GAB team
GAB team Ο χρήστης GAB team δεν είναι συνδεδεμένος
Η ομάδα του GAB
 
Εγγραφή: 23-06-2011
Περιοχή: Greece
Μηνύματα: 40
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oreonymos Εμφάνιση μηνυμάτων
υπαρχουν μεσα κοινωνικης δικτυωσης,που ασχολουνται μαζι μας?η ασχετοσυνη ειναι το ελατηριο αυτης τους της επιθεσης?
Δεν εννοούσα ότι ασχολούνται μαζί μας
Θέλω να πω ότι πιο εύκολα μπαίνει σ΄αυτά κάποιος παρά σε φόρουμ και (εκτός του ότι εκεί δεν δημιουργείται μια παρακαταθήκη θεμάτων/απόψεων κλπ για τους επόμενους αναγνώστες όπως πχ στο GAB αν κάνεις μια αναζήτηση, με το κουμπάκι επάνω δεξιά, θα βρεις σίγουρα κάτι συναφές μ' αυτό που ψάχνεις) θα ακούσεις και θα δεις του κόσμου τις βλακείες.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 28-05-18, 17:53
Το avatar του χρήστη oreonymos
oreonymos Ο χρήστης oreonymos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-05-2018
Περιοχή: καισαριανη αθηνα
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή οποιος ειναι εδω...

οποιος παρακολουθει αυτο το forum,μαλλον ειναι στο σωστο το δρομο.αν ειναι εντελως αρχαριος,θα παρει σωστες βασεις.μετα απο αρκετα χρονια,θα μπορει να κρινει τι ειναι αναγκαιο και τι περιτο,τι σωστο και τι λαθος.η σφαιρικη γνωση του αντικειμενου,ο σωστος προσανατολισμος που πρεπει να του δωσουμε,ειναι νομιζω η πεμπτουσια,μεταξυ του θελω και του πρεπει.
__________________
scapegoat
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 28-05-18, 20:33
Το avatar του χρήστη arklaga2525
arklaga2525 Ο χρήστης arklaga2525 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-08-2016
Περιοχή: Χαλάνδρι
Μηνύματα: 111
Wink

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oreonymos Εμφάνιση μηνυμάτων
οποιος παρακολουθει αυτο το forum,μαλλον ειναι στο σωστο το δρομο.αν ειναι εντελως αρχαριος,θα παρει σωστες βασεις.μετα απο αρκετα χρονια,θα μπορει να κρινει τι ειναι αναγκαιο και τι περιτο,τι σωστο και τι λαθος.η σφαιρικη γνωση του αντικειμενου,ο σωστος προσανατολισμος που πρεπει να του δωσουμε,ειναι νομιζω η πεμπτουσια,μεταξυ του θελω και του πρεπει.
Μου κάνει εντύπωση πως το συμπεράνατε αυτο μεσα σε 20 μέρες χεχε. Δεν έχετε άδικο πάντως.Είμαστε δυνατό φόρουμ
__________________
LAKI
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 29-05-18, 07:44
Το avatar του χρήστη GAB team
GAB team Ο χρήστης GAB team δεν είναι συνδεδεμένος
Η ομάδα του GAB
 
Εγγραφή: 23-06-2011
Περιοχή: Greece
Μηνύματα: 40
Προεπιλογή

Το θέμα μεταφέρθηκε αφού ξέφυγε από τα "rift lakes"
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 30-05-18, 18:47
Το avatar του χρήστη egeorgiou
egeorgiou Ο χρήστης egeorgiou δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-12-2007
Περιοχή: Πετρούπολη
Μηνύματα: 461
Προεπιλογή

1. Υπάρχει το C.A.R.E.S.
2. To χόμπιέχει γνωρίσει καλύτερες ημέρες. Όλοι μας έχουμε προσαρμοστεί στα οικονομικά δεδομένα. Αν κάποιος ανατρέξει σε παλαιότερα θέματα θα βρει εύκολα χομπίστες με περισσότερα από 1 ενυδρείο.
3. Σχετικά με τα "σπάνια" ψάρια και την "καθαρότητα" τους καλό είναι να ψάχνουμε την πηγή τους.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 30-05-18, 19:10
Το avatar του χρήστη oreonymos
oreonymos Ο χρήστης oreonymos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-05-2018
Περιοχή: καισαριανη αθηνα
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή δεν εχω κανενα...

δεν εχω κανενα λογο,να "βαφτισω"καποιο ψαρι,δεν ειμαι εμπορος,αγοραζω ψαρια οπως ολοι μας.το συγκεκριμενο mbipia lutea,μου το εχουν δωρισει ελληνες απο την ουγκαντα,ειχαν επιχειρησεις εκει,και μου το εδωσαν γιατι εφυγαν για γερμανια.σκεφτηκα να σας το αναφερω μηπως και συνεχισουμε τη γραμμη αιματος.δεν ειναι καποιο πανακριβο ειδος,ειναι ομως υπο εξαφανιση.
__________________
scapegoat
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 30-05-18, 20:07
Το avatar του χρήστη egeorgiou
egeorgiou Ο χρήστης egeorgiou δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-12-2007
Περιοχή: Πετρούπολη
Μηνύματα: 461
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oreonymos Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν εχω κανενα λογο,να "βαφτισω"καποιο ψαρι,δεν ειμαι εμπορος,αγοραζω ψαρια οπως ολοι μας.το συγκεκριμενο mbipia lutea,μου το εχουν δωρισει ελληνες απο την ουγκαντα,ειχαν επιχειρησεις εκει,και μου το εδωσαν γιατι εφυγαν για γερμανια.σκεφτηκα να σας το αναφερω μηπως και συνεχισουμε τη γραμμη αιματος.δεν ειναι καποιο πανακριβο ειδος,ειναι ομως υπο εξαφανιση.
Δεν πήγαινε σε εσένα το:
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από egeorgiou Εμφάνιση μηνυμάτων
3. Σχετικά με τα "σπάνια" ψάρια και την "καθαρότητα" τους καλό είναι να ψάχνουμε την πηγή τους.
Σκέψου το forum σαν βιβλιοθήκη. Σαν παρακαταθήκη για τους επόμενους μετά από κάποια χρόνια που θα κάνουν αναζήτηση.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 30-05-18, 20:33
Το avatar του χρήστη oreonymos
oreonymos Ο χρήστης oreonymos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-05-2018
Περιοχή: καισαριανη αθηνα
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή το εχω βαλει στοχο...

το εχω βαλει στοχο,να ειματε ΟΛΟΙ εδω,γεροι και δυνατοι!και βεβαια να αφησουμε παρακαταθηκη!,αλλα πανω απο ολανα ειμαστε ακομα εδω(το λεει και το τραγουδι)!τωρα θελεις καμια metriaclima να φιλοξενισεις?!
__________________
scapegoat
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 30-05-18, 20:44
Το avatar του χρήστη egeorgiou
egeorgiou Ο χρήστης egeorgiou δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-12-2007
Περιοχή: Πετρούπολη
Μηνύματα: 461
Προεπιλογή

off topic
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oreonymos Εμφάνιση μηνυμάτων
...
τωρα θελεις καμια metriaclima να φιλοξενισεις?!
Είχα ζέμπρες. Ευχαριστώ πάντως.

Αν δεν βρεις χομπίστες, δοκίμασε σε pet που θα τα κρατήσει αξιοπρεπώς.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
προταση για 230-250 λτ Giwrgos23 Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 16 21-03-06 13:26
Προταση για UV Pritanis Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 9 28-07-05 19:30

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07459 seconds with 15 queries