Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-01-14, 15:58
Το avatar του χρήστη gianniwpopi
gianniwpopi Ο χρήστης gianniwpopi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-02-2011
Περιοχή: μεταμορφωση
Μηνύματα: 1.214
Προεπιλογή αλατα

πως σκ@τ@ φευγουν τα αλατα σε ενυδρειο που ηταν στην αποθηκη κανα 5αρι χρονια....
δοκιμασα με σφουγγαρι
με ξυστρα
με ξυδι
με νερο
μου εβγαλε την πιστη και ακομα εχει μπολικα αλατα....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 19-01-14, 16:03
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Δοκιμασε και κιτρικο οξυ. Το "ξινο", οπως ειναι γνωστο.

Το ενυδρειο το εχεις γεμισει με νερο για να μαλακωσουν λιγο τα αλατα?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 19-01-14, 16:06
Το avatar του χρήστη thab
thab Ο χρήστης thab δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-06-2009
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή

Βρέξε χαρτί με ξύδι, κόλλησέ το πάνω στο σημείο που έχει άλατα και άφησέ το για κάμποση ώρα..έτσι το είχα κάνει κάποια στιγμή και καθάρισε εύκολα
__________________
Θάνος
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 19-01-14, 16:09
Το avatar του χρήστη gianniwpopi
gianniwpopi Ο χρήστης gianniwpopi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-02-2011
Περιοχή: μεταμορφωση
Μηνύματα: 1.214
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Δοκιμασε και κιτρικο οξυ. Το "ξινο", οπως ειναι γνωστο.

Το ενυδρειο το εχεις γεμισει με νερο για να μαλακωσουν λιγο τα αλατα?
το ειχα γεματο δυο μερες και τωρα το αδειασα....
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thab Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρέξε χαρτί με ξύδι, κόλλησέ το πάνω στο σημείο που έχει άλατα και άφησέ το για κάμποση ώρα..έτσι το είχα κάνει κάποια στιγμή και καθάρισε εύκολα
θα το δοκιμασω και αυτο
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gianniwpopi : 19-01-14 στις 16:09 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-01-14, 16:28
Το avatar του χρήστη giorgosg
giorgosg Ο χρήστης giorgosg δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-11-2013
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 193
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thab Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρέξε χαρτί με ξύδι, κόλλησέ το πάνω στο σημείο που έχει άλατα και άφησέ το για κάμποση ώρα..έτσι το είχα κάνει κάποια στιγμή και καθάρισε εύκολα

με λευκο ξυδι και τα αλατα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 19-01-14, 17:06
Το avatar του χρήστη vasilhs
vasilhs Ο χρήστης vasilhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-06-2013
Περιοχή: Λαμια
Μηνύματα: 476
Προεπιλογή

ξυνο ο μεγαλος εχθρος τον αλατον!
__________________
με ενα ενυδριο δεν πλητης ποτεεεε..!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 19-01-14, 18:04
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

με ατμοκαθαριστη ισως κανεις δουλεια...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 19-01-14, 18:08
Το avatar του χρήστη Eliccaios
Eliccaios Ο χρήστης Eliccaios δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-03-2012
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 246
Send a message via Skype™ to Eliccaios
Προεπιλογή

εχω δει ενα θερντ στο ιντερνετ με θοδα και ξυδι δεν ξερω αμα κανει δουλια αλλα το λεω μηπως ειναι οντως καλο....
__________________
ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΡΧΗ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ!!!!!!!!!!!!!!.....
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 19-01-14, 20:40
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παιδιά, όταν το φθινόπωρο χρειάστηκε να καθαρίσω ένα ενυδρείο ενός φίλου και να το ξαναστήσω από την αρχή (ήταν σε μαύρα χάλια από άλατα και ένα σωρό άλλα) χρησιμοποίησα aqua forte και ένα καθαριστικό για τα άλατα για τα μπάνια, και ενυδρείο και καπάκι έγιναν καινούρια. Εννοείται πως μετά έπεσε τρελό σαπούνισμα και ξέπλυμα και το άφησα καμία βδομάδα με νερό και κυκλοφορητή και άλλαξα 3-4 φορές νερό. Το συγκεκριμένο ενυδρείο λειτουργεί άψογα αυτή τη στιγμή και είναι γεμάτο ψάρια και φυτά. Νομίζω πως αφού πρόκειται τώρα να στηθεί, κάτι τέτοιο δεν θα ήταν άσχημη ιδέα, φυσικά θέλει καλό ξέβγαλμα μετά.
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 19-01-14, 21:03
Το avatar του χρήστη vasilis 1988
vasilis 1988 Ο χρήστης vasilis 1988 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-12-2013
Περιοχή: Ραφήνα
Μηνύματα: 176
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά, όταν το φθινόπωρο χρειάστηκε να καθαρίσω ένα ενυδρείο ενός φίλου και να το ξαναστήσω από την αρχή (ήταν σε μαύρα χάλια από άλατα και ένα σωρό άλλα) χρησιμοποίησα aqua forte και ένα καθαριστικό για τα άλατα για τα μπάνια, και ενυδρείο και καπάκι έγιναν καινούρια. Εννοείται πως μετά έπεσε τρελό σαπούνισμα και ξέπλυμα και το άφησα καμία βδομάδα με νερό και κυκλοφορητή και άλλαξα 3-4 φορές νερό. Το συγκεκριμένο ενυδρείο λειτουργεί άψογα αυτή τη στιγμή και είναι γεμάτο ψάρια και φυτά. Νομίζω πως αφού πρόκειται τώρα να στηθεί, κάτι τέτοιο δεν θα ήταν άσχημη ιδέα, φυσικά θέλει καλό ξέβγαλμα μετά.
και εγώ με καθαριστικό για τα άλατα καθάρισα το δικό μου
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 23-01-14, 15:03
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά, όταν το φθινόπωρο χρειάστηκε να καθαρίσω ένα ενυδρείο ενός φίλου και να το ξαναστήσω από την αρχή (ήταν σε μαύρα χάλια από άλατα και ένα σωρό άλλα) χρησιμοποίησα aqua forte και ένα καθαριστικό για τα άλατα για τα μπάνια, και ενυδρείο και καπάκι έγιναν καινούρια. Εννοείται πως μετά έπεσε τρελό σαπούνισμα και ξέπλυμα και το άφησα καμία βδομάδα με νερό και κυκλοφορητή και άλλαξα 3-4 φορές νερό. Το συγκεκριμένο ενυδρείο λειτουργεί άψογα αυτή τη στιγμή και είναι γεμάτο ψάρια και φυτά. Νομίζω πως αφού πρόκειται τώρα να στηθεί, κάτι τέτοιο δεν θα ήταν άσχημη ιδέα, φυσικά θέλει καλό ξέβγαλμα μετά.

Βλέπεις ότι υπάρχουν στο forum άτομα σαν τον "χορτοφάγο" (σκέψου πόσοι άλλοι ΔΕΝ γράφουν)... και προτείνεις κάτι τέτοιο;
Αν κάψει κάποιος τα χέρια του.... πόσο δε μάλλον τα μάτια του... το σκέφτηκες;
Υπάρχουν λύσεις πολύ πιο ασφαλείς που γράφτηκαν πιο πάνω... το ότι ακολούθησες έναν ΜΗ συνήθη (για να ΜΗΝ γράψω... ΜΗ αποδεκτό και φανώ υπερβολικός) τρόπο... τουλάχιστον ΜΗΝ τον δημοσιοποιείς και προκληθεί ζημιά σε άλλον.-
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 23-01-14, 15:23
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Diskus fan Εμφάνιση μηνυμάτων
Βλέπεις ότι υπάρχουν στο forum άτομα σαν τον "χορτοφάγο" (σκέψου πόσοι άλλοι ΔΕΝ γράφουν)... και προτείνεις κάτι τέτοιο;
Αν κάψει κάποιος τα χέρια του.... πόσο δε μάλλον τα μάτια του... το σκέφτηκες;
Υπάρχουν λύσεις πολύ πιο ασφαλείς που γράφτηκαν πιο πάνω... το ότι ακολούθησες έναν ΜΗ συνήθη (για να ΜΗΝ γράψω... ΜΗ αποδεκτό και φανώ υπερβολικός) τρόπο... τουλάχιστον ΜΗΝ τον δημοσιοποιείς και προκληθεί ζημιά σε άλλον.-
Φίλε μου θα διαφωνήσω μαζί σου γιατί ήδη για άλλα θέματα αναφέρουμε πολύ πιο επικίνδυνους τρόπους για κάποιες εργασίες, όπως το να βάζουμε καθαρή αμμωνία για στρώσιμο, ή να χρησιμοποιούμαι χλωροφόρμιο για να κολλάμε πλεξιγκλάς, πιστεύω να γνωρίζεις τι σημαίνει καθαρή αμμωνία και έχει αναφερθεί αρκετές φορές σε αυτό το φόρουμ αλλά και σε άλλα. Δεν νομίζω λοιπόν πως είναι θέμα αν θα χρησιμοποιήσεις επικίνδυνα υλικά αλλά πως θα τα χρησιμοποιήσεις. Και συζητάμε για ένα υλικό που υπάρχει στη καθημερινότητά μας περισσότερο από κάποια άλλα που αναφέρονται σε αυτού του είδους τα φόρουμ, aquaforte πιθανών υπάρχει στα περισσότερα σπίτια, καθαρή αμμωνία σε κανένα και όμως την αναφέρουμε τακτικά, όπως επίσης αναφέρεται τακτικότατα και η χλωρίνη. Το αν είναι αποδεκτό ή όχι είναι καθαρά υποκειμενικό και στην ευχέρεια του καθενός να το χρησιμοποιήσει ή όχι γνωρίζοντας τους κινδύνους που μπορεί να υπάρχουν και να πράξει ανάλογα. Επίσης πιστεύω πως αυτά που αναφέρουμε όλοι εδώ υπόκεινται σε κάποιο έλεγχο (και ΠΟΛΥ καλά κάνουν) και αν νομίζουν οι υπεύθυνοι πως αυτό που πρότεινα είναι απαράδεκτο ή λάθος ή επικίνδυνο ή εκτός κανόνων του φόρουμ παρακαλώ να με ενημερώσουν και να διαγραφεί η αναφορά μου
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 23-01-14, 16:02
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Νικο (φαν), συμφωνω με τον Τακη.
Δεν μπορουμε να ειμαστε αμερακανακια που φοβουνται τα παντα και γραφουν προειδοποιησεις ακομα και στο φουρνο μικροκυματων να μη βαζουν να στεγνωνουν μεσα τα ζωακια τους μετα το μπανιο τους.

Εξαλλου, γραφουμε παντου προειδοποιησεις για τη χρηση της αμμωνιας, του ακουαφορτε, της χλωρινης κλπ που χρησιμοποιουμε κατα κορον στα ενυδρεια, ειτε για στρωσιιμο, ειτε για ελεγχο πετρωματων, ειτε για απολυμανση.
Προειδοποιησεις γραφουν και τα ιδια τα προιοντα πανω στη συσκευασια τους.
Τι αλλο να κανουμε?
Πρεπει οι ιδιοι οι γονεις να προσεχουν τα παιδια τους.


Οσο για τα αλατα, εγω μουσκευω με ξυδι για κανα 24ωρο και μετα φευγουν με τη μια.
Βεβαια δεν εχω αντιμετωπισει αλατια θαλασσινου, παρα μονο βρυσης.
Το ξινο ειναι καλο για αλατα.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 23-01-14, 16:09
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Mε το ρυθμο που το πατε και το να ειναι ενα 8χρονο διπλα σε ενα ενυδρειο θα ειναι κινδυνος για να μην πνιγει!!!
Οσο για τα αλατα!Προχτες καθαρισα ενα πρωην παρατημενο θαλασσινο 5-6 χρονων!Πηρα το φτηνο λευκο ξυδι απο τα LIDL εριξα στα 60 λιτρα ζεστο νερο 2 μπουκαλια ξυδι το αφησα 2 μερες με κυκλοφορητη και μετα το σκουπισα μονο με χαρτι!Εγινε κουκλα!
Το ακουαφορτε δεν θα το συνιστουσα γιατι ειναι καυστικο και εκει που πας να κανεις καλο να σου καψει τις σιλικονες στο ενυδρειο και ΜΠΛΟΥΜΜΜΜ!!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 25-01-14, 15:50
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου θα διαφωνήσω μαζί σου γιατί ήδη για άλλα θέματα αναφέρουμε πολύ πιο επικίνδυνους τρόπους για κάποιες εργασίες, όπως το να βάζουμε καθαρή αμμωνία για στρώσιμο, ή να χρησιμοποιούμαι χλωροφόρμιο για να κολλάμε πλεξιγκλάς, πιστεύω να γνωρίζεις τι σημαίνει καθαρή αμμωνία και έχει αναφερθεί αρκετές φορές σε αυτό το φόρουμ αλλά και σε άλλα. Δεν νομίζω λοιπόν πως είναι θέμα αν θα χρησιμοποιήσεις επικίνδυνα υλικά αλλά πως θα τα χρησιμοποιήσεις. Και συζητάμε για ένα υλικό που υπάρχει στη καθημερινότητά μας περισσότερο από κάποια άλλα που αναφέρονται σε αυτού του είδους τα φόρουμ, aquaforte πιθανών υπάρχει στα περισσότερα σπίτια, καθαρή αμμωνία σε κανένα και όμως την αναφέρουμε τακτικά, όπως επίσης αναφέρεται τακτικότατα και η χλωρίνη. Το αν είναι αποδεκτό ή όχι είναι καθαρά υποκειμενικό και στην ευχέρεια του καθενός να το χρησιμοποιήσει ή όχι γνωρίζοντας τους κινδύνους που μπορεί να υπάρχουν και να πράξει ανάλογα. Επίσης πιστεύω πως αυτά που αναφέρουμε όλοι εδώ υπόκεινται σε κάποιο έλεγχο (και ΠΟΛΥ καλά κάνουν) και αν νομίζουν οι υπεύθυνοι πως αυτό που πρότεινα είναι απαράδεκτο ή λάθος ή επικίνδυνο ή εκτός κανόνων του φόρουμ παρακαλώ να με ενημερώσουν και να διαγραφεί η αναφορά μου
1. Είμαι της παλιάς σχολής... ΔΕΝ χρησιμοποιώ αμμωνία.
2. Την άποψη μου εξέφρασα... τίποτα παραπάνω. Εδώ για μια λέξη... αναφέρεται συχνάκις ότι... διαβάζουν και μικρά παιδιά. Προσωπικά θεωρώ πολύ επικίνδυνο υλικό το aqua forte ακόμα και για ενήλικες.
Όπως και να έχει... ΔΕΝ υπήρξε διάθεση αντιπαράθεσης... την επικινδυνότητα ήθελα να σημειώσω.-
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Νικο (φαν), συμφωνω με τον Τακη.
Δεν μπορουμε να ειμαστε αμερακανακια που φοβουνται τα παντα και γραφουν προειδοποιησεις ακομα και στο φουρνο μικροκυματων να μη βαζουν να στεγνωνουν μεσα τα ζωακια τους μετα το μπανιο τους.

Εξαλλου, γραφουμε παντου προειδοποιησεις για τη χρηση της αμμωνιας, του ακουαφορτε, της χλωρινης κλπ που χρησιμοποιουμε κατα κορον στα ενυδρεια, ειτε για στρωσιιμο, ειτε για ελεγχο πετρωματων, ειτε για απολυμανση.
Προειδοποιησεις γραφουν και τα ιδια τα προιοντα πανω στη συσκευασια τους.
Τι αλλο να κανουμε?
Πρεπει οι ιδιοι οι γονεις να προσεχουν τα παιδια τους.


Οσο για τα αλατα, εγω μουσκευω με ξυδι για κανα 24ωρο και μετα φευγουν με τη μια.
Βεβαια δεν εχω αντιμετωπισει αλατια θαλασσινου, παρα μονο βρυσης.
Το ξινο ειναι καλο για αλατα.
Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου Σπύρο... δυστυχώς όμως ΔΕΝ συμβαίνει πάντα.-

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Diskus fan : 25-01-14 στις 15:50 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 25-01-14, 15:59
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Καλα κανεις και το επισημαινεις, αλλα δεν γινεται και να μη γραφουμε γιατι μπορει να διαβαζουν ανεξελεγκτα παιδια ή ανεγκεφαλοι.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 25-01-14, 16:11
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Εντάξει... ΔΕΝ είπα αυτό Σπύρο... το έχεις καταλάβει.-
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 25-01-14, 16:12
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Ναι μωρε, συζητηση κανουμε.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 25-01-14, 16:20
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Καλά τότε... την κάνουμε σε λίγο, από κοντά!!!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΑΛΑΤΑ.... vasilhs Αρχάριοι γλυκού νερού 18 26-08-13 14:28
γνωμες για αλατα crazydiver Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 16 05-04-13 22:48
αλατα... giannisqq Γλυκό νερό - Γενικά 7 15-01-13 18:16
Αλατα σε ενυδρειο beeromixalhs Γλυκό νερό - Γενικά 17 03-07-11 23:25
αλατα alfacom Γλυκό νερό - Γενικά 7 05-11-04 23:48

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06667 seconds with 13 queries