Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ανατολική Αφρική > Malawi

Malawi Αφιερωμένο στο "Greek Club about Cichlid Lovers from iliovas" απ' το οποίο άρχισαν ολα!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 03-02-09, 21:09
Το avatar του χρήστη xontros
xontros Ο χρήστης xontros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Περιοχή: Μελίσσια (Aθήνα)
Μηνύματα: 2.117
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xontros
Προεπιλογή



Εύχομαι να μήν εγκαταλείψεις την προσπάθεια με τις ταγκανίκες, και να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!

Υ.Γ. Σε ό,τι αφορά στο excel, τελικά είναι άτιμο πράγμα, και θέλει προσοχή.. Ρίχνω με σταγονόμετρο 5 σταγόνες την ημέρα στο μονομαχοενυδρείο μου.. Κάποια στιγμή, στις αρχές, πρώτες μέρες που είχα το μονομάχο, δεν ήμουν ιδιαίτερα προσεκτικός, και όταν έριχνα τις σταγόνες, ήρθε αυτός από κάτω, φαντάζομαι γιατί νόμισε ότι ρίχνω τροφή.. Και κάποιες σταγόνες πρέπει να τον πέτυχαν.. Και όχι μόνο του έκανε εγκαυματάκι, αλλά υποψιάζομαι πλέον, μετά από αρκετό καιρό (από τις κινήσεις που κάνει), ότι ίσως να μήν πολυβλέπει από το μάτι εκείνο..

Πλέον το excel το ρίχνω στην έξοδο του φίλτρου, ώστε να διαχέεται άμεσα στο νερό.. Θέλει προσοχή πάντως..
__________________
Pseudoeftropheus sentonographius sp. "ροζ"

Το (νυν) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με mikrogeophagus ramirezi): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=326855
Το (πρώην) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με ζωοτόκα): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=269530

Diogo, ο μονομάχος μου: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26837
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 04-02-09, 09:52
Το avatar του χρήστη Filotas
Filotas Ο χρήστης Filotas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Περιοχή: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Μηνύματα: 825
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Filotas Send a message via Skype™ to Filotas
Προεπιλογή

Λες ρε Δημήτρη να φτέει τελικά το Excel και κατηγορώ άδικα τους πάντες. Τέλος πάντων.
Αποφάσισα να κάνω άλλη μία προσπάθεια με Tanganyika. Αύριο θα μου έρθουν 7 Leleupi και αργότερα θα πάω σε Julidochromis Regani.
¶λλα ψάρια εντελώς διαφορετικά απο αυτά που είχα και ελπίζω να έχουν καλύτερη τύχη......
__________________
www.kastoriacity.gr
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 04-02-09, 10:01
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Θα μας έρθεις στο σεμινάριο Δρ ;
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 04-02-09, 10:29
Το avatar του χρήστη Filotas
Filotas Ο χρήστης Filotas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Περιοχή: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Μηνύματα: 825
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Filotas Send a message via Skype™ to Filotas
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα μας έρθεις στο σεμινάριο Δρ ;
Αυτό το Σαβατοκύριακο λόγω συνδικαλιστικών υποχρεώσεων θα είμαι Αθήνα (Εκλογές στον Πανελλήνιο Ιατρικό Σύλλογο).
Μάλλον το Σάββατο θα μπορέσω να πάω στο σεμινάριο στην Αθήνα.
__________________
www.kastoriacity.gr
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 04-02-09, 14:53
Το avatar του χρήστη xontros
xontros Ο χρήστης xontros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Περιοχή: Μελίσσια (Aθήνα)
Μηνύματα: 2.117
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xontros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Filotas Εμφάνιση μηνυμάτων
Λες ρε Δημήτρη να φτέει τελικά το Excel και κατηγορώ άδικα τους πάντες. Τέλος πάντων.
Αποφάσισα να κάνω άλλη μία προσπάθεια με Tanganyika. Αύριο θα μου έρθουν 7 Leleupi και αργότερα θα πάω σε Julidochromis Regani.
¶λλα ψάρια εντελώς διαφορετικά απο αυτά που είχα και ελπίζω να έχουν καλύτερη τύχη......
Να κάνω μία ερώτηση?

Αν υποθέσουμε ό,τι βρέθηκε (με οποιονδήποτε τρόπο) στο ενυδρείο κάποιο μικρόβιο, και ότι αυτό "καθάρισε" όλα τα ψάρια.. Υπάρχει κάτι που θα μπορούσε κανείς να κάνει προληπτικά, για να "απολυμάνει" το ενυδρείο, πριν ξαναβάλει ψάρια?

Αφορμή για την ερώτηση είναι το εξής:
Πριν κανά δίμηνο, είχα περάσει βιαστικά από το Σύλλογο, όπου ο Πολλάτος ξεκίνησε να μου λέει ότι είχε χάσει σε κάποια φάση όλους του τους δίσκους, για άγνωστη αιτία.. Και ότι πριν ξαναβάλει ψάρια έριξε χλωρίνη στο ενυδρείο.. (προφανώς μετά το ξέπλυνε αρκετές φορές, το έπηξε φαντάζομαι και στα αντιχλώρια, κ.τ.λ.) Δε μπορούσα όμως να κάτσω και να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες.. Υπάρχει κάποια τέτοια "πρακτική"? Θα είχε ενδεχομένως νόημα να γίνει κάτι τέτοιο?

__________________
Pseudoeftropheus sentonographius sp. "ροζ"

Το (νυν) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με mikrogeophagus ramirezi): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=326855
Το (πρώην) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με ζωοτόκα): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=269530

Diogo, ο μονομάχος μου: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26837
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 04-02-09, 17:33
Το avatar του χρήστη Filotas
Filotas Ο χρήστης Filotas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Περιοχή: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Μηνύματα: 825
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Filotas Send a message via Skype™ to Filotas
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Που θαχει και ταγκανικα!
Το είδα Τόλη θα κάνω τα αδύνατα δυνατά για να έρθω.....
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xontros Εμφάνιση μηνυμάτων
Να κάνω μία ερώτηση?

Αν υποθέσουμε ό,τι βρέθηκε (με οποιονδήποτε τρόπο) στο ενυδρείο κάποιο μικρόβιο, και ότι αυτό "καθάρισε" όλα τα ψάρια.. Υπάρχει κάτι που θα μπορούσε κανείς να κάνει προληπτικά, για να "απολυμάνει" το ενυδρείο, πριν ξαναβάλει ψάρια?

Αφορμή για την ερώτηση είναι το εξής:
Πριν κανά δίμηνο, είχα περάσει βιαστικά από το Σύλλογο, όπου ο Πολλάτος ξεκίνησε να μου λέει ότι είχε χάσει σε κάποια φάση όλους του τους δίσκους, για άγνωστη αιτία.. Και ότι πριν ξαναβάλει ψάρια έριξε χλωρίνη στο ενυδρείο.. (προφανώς μετά το ξέπλυνε αρκετές φορές, το έπηξε φαντάζομαι και στα αντιχλώρια, κ.τ.λ.) Δε μπορούσα όμως να κάτσω και να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες.. Υπάρχει κάποια τέτοια "πρακτική"? Θα είχε ενδεχομένως νόημα να γίνει κάτι τέτοιο?

Απλά φαντάζομαι οτι αν κάνεις μιά τέτοια ενέργεια θα πρέπει να κάνεις και ξανά το στρώσιμο απο την αρχή μιάς και οτι σκοτώνει τα παθογόνα θα σκοτώσει και τα ωφέλιμα βακτήρια.....
__________________
www.kastoriacity.gr

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Filotas : 04-02-09 στις 17:33 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 04-02-09, 17:57
Το avatar του χρήστη xontros
xontros Ο χρήστης xontros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Περιοχή: Μελίσσια (Aθήνα)
Μηνύματα: 2.117
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην xontros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Filotas Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλά φαντάζομαι οτι αν κάνεις μιά τέτοια ενέργεια θα πρέπει να κάνεις και ξανά το στρώσιμο απο την αρχή μιάς και οτι σκοτώνει τα παθογόνα θα σκοτώσει και τα ωφέλιμα βακτήρια.....
Δεν έχεις ανάγκη όμως εσύ! Ένα κάρο ενυδρεία βλέπω στις φωτογραφίες παραπάνω.. Δε θα βρεις μπόλι να βάλεις?

Θα μου πεις.. Αυτές σκάβουνε, οπότε θα θέλει στρώσιμο κι ο βυθός, για να αποφευχθούν τοπικές συγκεντρώσεις αμμωνίας.. I don't know..

Εξάλλου, δεν ξέρω καν αν αξίζει τον κόπο ή αν έχει νόημα.. Για να δούμε ο Χρήστος τι θα πει..
__________________
Pseudoeftropheus sentonographius sp. "ροζ"

Το (νυν) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με mikrogeophagus ramirezi): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=326855
Το (πρώην) ενυδρείο μου (Juwel Rekord 70, φυτεμένο, με ζωοτόκα): http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=269530

Diogo, ο μονομάχος μου: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26837
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 04-02-09, 21:14
Το avatar του χρήστη Ηλίας
Ηλίας Ο χρήστης Ηλίας δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-06-2008
Περιοχή: -
Μηνύματα: 1.027
Angry

Λυπάμε πολύ...

Εμπιστευτικό:
Λοιπόν θα σας πώ και εγώ κατι παρόμοιο
ερχόταν συχνα ένα πρόσοπο σπίτι μου και καποιες μαλλον τις πρισότερες φορες ειχα καποια να τα πω ατυχήματα.εβγαζε αφρούς και αλλα ανεξήγιτα .Εχανα πολλα ψάρια και καποια τα εσωνα . Μεχρι και κατι ειχε ρίξει σε μια πετρα στο κάτω μου ενυδρείο που τέλικά ήταν στόκος που ήταν διπλα στο ενυδρειο και πολλα αλλα.....
δεν ξερω το εκανε απο ζήλια;;;.....
το μονο πιστέυω καλό ήταν ότι μια φορα εχασα όλα τα χρησόψαρα μου και ήταν η αιτία να αρχίσω με τα τροπικά...και οτι σκληραγογηθικαν τα κάτω μου χρησόψα(οσα επέζησαν)

τραυματική ιστορία...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69 Εμφάνιση μηνυμάτων
Χα,χα γιατρούλη μου, έχεις τρομερό ιατρείο σε παραδέχομαι.
Στείλε μία πανοραμική φώτο να το δούμε
Α και βάλε λουκέτα στα καπάκια καλού κακού.
μου πέρασε και εμενα απο το μυαλο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Λυπαμαι πραγματικα για τα ψαρακια σου!!!
Για να εχεις απωλειες 100% θα πρεπει κατι να δηλητηριασε τα ψαρια (αλλιως δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο)...Ακομα και να ηταν ηδη ολα αρρωστα δεν θα πεθαιναν ολα μαζι συγχρονως!Ισως καποιος εριξε κατι που τα σκοτωσε!Αν επιχειρησεις να το ξαναλειτουργησεις θα σου προτεινα να το μεταφερεις σε καποιο πιο "ηρεμο μερος" και αν ακομα δεν μπορεις να το βαλεις σε σημειο που δεν θα ειναι ευκολο να εχει προσβαση στο καπακι....
Καποτε (πριν 9 χρονια) η αδερφη μου θελοντας να ξεφορτωθει ενα πακου που δεν της καθοτανε καλα στο ματι πηρε χλωρινη και αζαξ και τα εριξε με την δικαιολογια (στο πονηρο μυαλο της) οτι ηθελε να καθαρισει απο μεσα το ενυδρειο. Φυσικα δεν ημουν σπιτι ....Οταν γυρησα σπιτι τα ειδα ολα στον αφρο αναποδα. Επαθα σοκ!Τραβαγα τα μαλια μου!Η απαντηση της:
** ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΤΣΙ?
** ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ Η ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ!
τετοια συνεργα χρησιμοποιήθικαν και σε εμενα...


δεν είναι και απίθανο να το εκανε καιποιος πελατης, ακου και εμενα , κατι ξέρω παραπάνο στο συγκεκριμένο θέμα
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 05-02-09, 16:46
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

μπορεις να ξεστησεις το ενυδρειο και να το πλυνεις απο την αρχη με χλωρινη πραγμα που δεν ειναι τοσο τρομακτικο αφου η χλωρινη ειναι ακρως υδατοδιαλυτη οποτε με καλα ξεπλυματα και φουλ αντιχλωριο θα εισαι κομπλε

στους δισκους οκ να πηγανε απο καποιο περιεργο μικροβιο μιας και δεν εχουν τοσες αντιστασεις μιας και το περιβαλλον που ζουνε λογο ph ειναι σχεδον απολυμασμενο κτλ κτλ

οι αφρικανες ομως δεν νομιζω οτι θα πηγαιναν ετσι ευκολα και επειδη το χω ψαξει αρκετα παλιοτερα με τους αιφνιδιους μαζικους θανατους γυρω στο 90+% προερχονται απο δηλητιριαση οποτε δεν ξερω κατα ποσο θα ειχε νοημα μια τετοια απολυμανση

αν σε τρωει ξεστησε το βρασε οτι μπορεις να βρασεις και δουλεψε το με ανθρακα για λιγο καιρο θα λεγα
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 06-02-09, 14:19
Το avatar του χρήστη odin79
odin79 Ο χρήστης odin79 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-03-2008
Περιοχή: Λιβαδεια
Μηνύματα: 1.198
Προεπιλογή

Λυπαμαι πολυ φιλε μου..ειχα ακι εγω ενα παρομοιο περιστατικο πριν 7 μηνες περιπου και η αιτια ηταν ο θερμοστατης ο οποιος ειχε χαλασει και αφου εβρασε τα ψαρια μετα σταματησε να λειτουργει και μεχρι να παω σπιτι το νερο ειχε ερθει σε φυσιολογικες θερμοκρασιες αφηνοντας με με την απορια του μαζικου θανατου..

ξερω οτι ειναι απλοικο αλλα τσεκαρε και αυτη την παραμετρο αν δεν το εχεις κανει..
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 08-02-09, 09:59
Το avatar του χρήστη ΧρήστοςΠ
ΧρήστοςΠ Ο χρήστης ΧρήστοςΠ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2007
Περιοχή: ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 1.305
Προεπιλογή

Καλημερα .

Εγώ το έκανα γιατί από τα νεύρα μου ήθελα να σπάσω το ενυδρείο .

Εγώ θα το ξέστηνα από την αρχή για να μου φύγει και η ιδέα .

Θα έβραζα τα υλικά και τις πέτρες θα πέταγα την άμμο και θα το πέρναγα χλωρίνη .Θα μου πεις γιατί χλωρίνη και όχι για παράδειγμα "υπερμαγγανικο καλιο" ( η απάντηση που περίμενες Γιατρέ).

Αφου δεν το έσπασα και έβαλα χλωρίνη πάλι καλά
Τώρα έχω μέσα Wild Green Japura και όλα καλά
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 09-02-09, 18:43
Το avatar του χρήστη Filotas
Filotas Ο χρήστης Filotas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Περιοχή: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Μηνύματα: 825
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Filotas Send a message via Skype™ to Filotas
Προεπιλογή

Ταχύτατος όπως πάντα Χρήστο.
Καλά όλα αυτά αλλά για όλους τους μαζικούς θανάτους ή μόνο όταν έχουμε την υποψία ασθένειας;
Και κάτι άλλο το υπερμαγγανικό κάλιο πως το απομακρύνουμε μετά;
Αντε και θα δώσει ένα ωραίο φουξ χρώμα στο νερό..... Και οι πέτρες ειδικά οι άσπρες μήπως βάφονται απο αυτό;
__________________
www.kastoriacity.gr
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 09-02-09, 19:46
Το avatar του χρήστη ΧρήστοςΠ
ΧρήστοςΠ Ο χρήστης ΧρήστοςΠ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2007
Περιοχή: ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 1.305
Προεπιλογή

Για ξαφνικούς θανάτους από ασθένεια . Πέτρες άσπρες δεν είχα ποτέ και δεν ξέρω αν θα τις χρωματίσει . Αλαγές και άνθρακας
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 09-02-09, 19:58
Το avatar του χρήστη γαυρος
γαυρος Ο χρήστης γαυρος δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Αλ - τσαντηρι
Μηνύματα: 1.449
Προεπιλογή

ρε συ ντοκτορα, μπας κι εχεις αντι το αγγιγμα του μηδα, το αγγιγμα του οξω απο δω ... μητσ... απαπαπα δε μπορω ουτε να το πω !

τετοια γκαντεμια δλδ ...τι να πω !
παντως αν ακομη ενδιαφερεσαι για αυτο που μου ειπες,
σε φτιαχνω στο πι κ φι.

αντε κ γυρνα το σε μαλαουι τωρα, κ μετα φυσικα , αφου θαχεις δουλεψει το συστημα που ειπαμε, πας στο αλατι ! !
__________________

Ψαρια Bonsai υπαρχουν ?

http://e-gavros.blogspot.com/


Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 09-02-09, 20:09
Το avatar του χρήστη Filotas
Filotas Ο χρήστης Filotas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Περιοχή: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Μηνύματα: 825
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Filotas Send a message via Skype™ to Filotas
Προεπιλογή

Γαύρε μου περιμένω με αγονία στείλε μου λίνκ να δώ τί θα κάνω και μετά.......
__________________
www.kastoriacity.gr
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 09-02-09, 21:19
Το avatar του χρήστη γαυρος
γαυρος Ο χρήστης γαυρος δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Αλ - τσαντηρι
Μηνύματα: 1.449
Προεπιλογή

εχεις πουμου γιατρε
__________________

Ψαρια Bonsai υπαρχουν ?

http://e-gavros.blogspot.com/


Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 10-02-09, 09:36
Το avatar του χρήστη Filotas
Filotas Ο χρήστης Filotas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Περιοχή: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Μηνύματα: 825
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Filotas Send a message via Skype™ to Filotas
Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!!!
__________________
www.kastoriacity.gr
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Καταστροφή Filotas Γλυκό νερό - Γενικά 19 12-11-08 17:42
Καταστροφή mpampis Malawi 6 25-06-07 18:56
Απίστευτη ενηλικίωση γκάππυς...! filoxenos Ζωοτόκα 5 17-01-06 15:12
Απίστευτη Φωτογραφία Γέννας!!!!! filoxenos Γλυκό νερό - Γενικά 21 23-12-05 17:57

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06782 seconds with 15 queries