Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-04-08, 12:06
Το avatar του χρήστη kalagio
kalagio Ο χρήστης kalagio δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-04-2008
Περιοχή: Μόναχο
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή Νέο ενυδρείο αρχάριος!Παρακαλώ βοήθεια!

Γειά σας!Θα ήθελα τη βοήθεια σας με το νέο μου ενυδρείο!Σας παρουσιάζω την κατάσταση ως έχει μέχρι τώρα!Έβαλα πέτρες τις οποίες είχα μαζέψει απο τη θάλασσα (τις απολύμανα με χλωρίνη και μετά έβαλα αντιχλώριο) και το υπόστρωμα (χαλαζία 3-6mm) περιμενω να έρθουν τα υλικά του φίλτρου για να αρχίσω το στρώσιμο.¨Εχω επίσης παραγγειλει ενα σκεύασμα με βακτήρια για το στρώσιμο και ρίζες (Savannenholz).Τα φυτά που διάλεξα είναι εύκολα και όχι με πολλες απαιτήσεις.Anubias bart.var.barteri, Anubias barteri var. Nana,Acorus gramineus variegatus,Crinum thaianum.Tις ανούμπιες θα τις δέσω στους κορμούς , ενώ το Acorus gramineus variegatus θα το δεσω με μια πετονιά στο τζάμι του ενυδρείου γιατιί διάβασα ότι το επάνω μέρος του πρέπει να είναι έξω.Τέλος θέλω να ρωτήσω για το Crinum thaianum πρέπει να βάλω κάτι στο υπόστρωμα πριν το φυτέψω ή κατευθείαν?Το ενυδρείο ειναι 100 λίτρα και θα ήθελα βοήθεια με την επιλογή των ψαριών.Είδα ότι τα κριμπένσις είναι σχετικά εύκολα για αρχάριους καθώς και τα Mikrogeophagus ramirezi.(Σκεφτόμουν και για αγγελόψαρα αλλά το ενυδρείο μου ειναι πολυ μικρό για αυτά.)Πόσα απο αυτα μπορώ να βάλω?Μπορώ να προσθέσω και κάποια άλλα είδη?Παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-04-08, 12:12
Το avatar του χρήστη ΑΝΤΩΝΗΣ1980
ΑΝΤΩΝΗΣ1980 Ο χρήστης ΑΝΤΩΝΗΣ1980 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-01-2008
Περιοχή: KOMOTHNH
Μηνύματα: 1.293
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΑΝΤΩΝΗΣ1980
Προεπιλογή

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΩ . Απο φωτισμο πως πας? τα φυτα σου ειναι ευκολα οποτε δεν εχεις προβλημα. Αμα θελεις και αλλα εδω ειμαστε. αμα αποφασισεις να βαλεις κριμπενσις εισαι τυχερος γιατι ο panos-alex/polis μεγαλωνει τωρα τα μικρα του οποτε υπαρχει αποθεμα.οταν εισαι ετοιμος για να ξεκινησεις βαζουμε και μπολι για να γλιτωσεις το χρονοβορο στρωσιμο και εισαι ετοιμος. Αντε να γνωριστουμε και απο κοντα. Σε περιπτωση που δεν επεσε στην αντιληψη σου ριξε μια ματια εδω : http://www.tsamisaquarium.gr/periechomena.htm ωστε να διαλεξεις τα ψαρακια σου αναλογα με τις απαιτησεις τους ωστε να κανεις ενα πολυ ομορφο και ταιριαστο ενυδρειο.
__________________


Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-04-08, 12:28
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

το Acorus gramineus ειναι καθαρα φυτο λιμνης,και δεν ειναι καταλληλο για ενυδρειο.
σωστα σκεφτηκες να πραξεις μαζι του,αλλα πρακτικα δεν νομιζω οτι θα δουλεψει...
το crinum,γινεται τεραστιο για το ενυδρειο σου,και δεν θα ελεγα οτι ειναι και πολύ καλη επιλογη...
οσο για το μετα το στρωσιμο,σαν επιλογη ψαριων τα ραμιρεζι ΔΕΝ θεωρουνται καταλληλα ψαρια για αρχαριους...θα μπορουσες να κανεις αλλες επιλογες....
οσο για τις πετρες που μαζεψες απο θαλασσα,θα σου σκληρυνουν απιστευτα το νερο,και δεν ξερω αν θελεις κατι τετοιο*
*(αν δω ειδικα οτι αναφερθηκες σε ραμιρεζι που θελουν μαλακο νερακι...μαλλον χρειαζεσαι διαβασμα....).
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-04-08, 13:41
Το avatar του χρήστη kalagio
kalagio Ο χρήστης kalagio δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-04-2008
Περιοχή: Μόναχο
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή

Για τις πέτρες εχω κανει το τεστ με το υδροχλωρικό οξυ και δεν ήταν ασβεστολιθικές!Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια άλλη παράμετρος που μπορεί να το επηρεάσει!Αν έχεις κάτι υπόψιν σε παρακαλώ εξήγησε μου!
Ευχαριστώ πολύ!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-04-08, 14:55
Το avatar του χρήστη netblues
netblues Ο χρήστης netblues δεν είναι συνδεδεμένος
Nada
 
Εγγραφή: 02-05-2004
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μηνύματα: 6.302
Προεπιλογή

Αν οι πετρες ειναι γρανιτες ή βασαλτες δεν θα υπαρξει προβλημα, φτανει να μην θυμιζει το ενυδρειο παραλια...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-04-08, 18:29
Το avatar του χρήστη mikele
mikele Ο χρήστης mikele δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-12-2005
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 2.027
Προεπιλογή

καλη αρχη και τυχη με το ενυδρειο σου ...........
θα σου ελεγα καλυτερα με τα κριμπενσις να ξεκινησεις και αν μπορεσεις να βρεις ζευγαρακι θα εχεις συντομα και μικρα ........αρκει να εχεις καταληλες συνθηκες...
__________________
  1. ph7
  2. gh4
  3. kh3
  4. no2 0-0.3mg/l
  5. no3 12.5mg/l
  6. nh4nh3 omg/l
  7. po4=1mg/l
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-04-08, 18:39
Το avatar του χρήστη kalagio
kalagio Ο χρήστης kalagio δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-04-2008
Περιοχή: Μόναχο
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή

Προς αυτή την κατεύθυνση με βλέπω να πηγαίνω!Κριμπένσις λοιπόν!
Ξέρει κάποιος γενικά στην Αλεξανδρούπολη τι γίνεται με το νερό του δικτύου?Έχω παραγγείλει τεστ αλλά δεν έχουν φτάσει ακόμα!
Ευχαριστώ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 27-04-08, 18:53
Το avatar του χρήστη mikele
mikele Ο χρήστης mikele δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-12-2005
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 2.027
Προεπιλογή

εισαι και απο ομορφη πολη....
περσι καλοκαιρι εκει το εβγαλα......
__________________
  1. ph7
  2. gh4
  3. kh3
  4. no2 0-0.3mg/l
  5. no3 12.5mg/l
  6. nh4nh3 omg/l
  7. po4=1mg/l
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 27-04-08, 19:09
Το avatar του χρήστη kalagio
kalagio Ο χρήστης kalagio δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-04-2008
Περιοχή: Μόναχο
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΑΝΤΩΝΗΣ1980 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΩ . Απο φωτισμο πως πας? τα φυτα σου ειναι ευκολα οποτε δεν εχεις προβλημα. Αμα θελεις και αλλα εδω ειμαστε. αμα αποφασισεις να βαλεις κριμπενσις εισαι τυχερος γιατι ο panos-alex/polis μεγαλωνει τωρα τα μικρα του οποτε υπαρχει αποθεμα.οταν εισαι ετοιμος για να ξεκινησεις βαζουμε και μπολι για να γλιτωσεις το χρονοβορο στρωσιμο και εισαι ετοιμος. Αντε να γνωριστουμε και απο κοντα. Σε περιπτωση που δεν επεσε στην αντιληψη σου ριξε μια ματια εδω : http://www.tsamisaquarium.gr/periechomena.htm ωστε να διαλεξεις τα ψαρακια σου αναλογα με τις απαιτησεις τους ωστε να κανεις ενα πολυ ομορφο και ταιριαστο ενυδρειο.
Το φως που έχω είναι μια λάμπα 18w xing xang(lol).Nα πάρω κάποια άλλη πιο δυνατή?Προτάσεις......
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 27-04-08, 20:35
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kalagio Εμφάνιση μηνυμάτων
Προς αυτή την κατεύθυνση με βλέπω να πηγαίνω!Κριμπένσις λοιπόν!
Ξέρει κάποιος γενικά στην Αλεξανδρούπολη τι γίνεται με το νερό του δικτύου?Έχω παραγγείλει τεστ αλλά δεν έχουν φτάσει ακόμα!
Ευχαριστώ!!!!!
καλως ηρθες φιλε και χρονια πολλα!!!
καταρχην να σου πω οπως ειπε και ο αντωνης αν θελεις κριμπενσις δε χρειαζεται να αγορασεις...τα μωρα μου μεγαλωνουν με τρελλους ρυθμους....ειναι ηδη 3 μηνων..οπως επισης και κλαδεματα υπαρχουν...
το δικτυο μας εχει σκληροτητα gh:11 kh:9 ph:7.2-4 με υγρα τεστ ..οι σκληροτητες μετρημενες και απο εργαστηριο..
οποτε μπορεις πινουμε ενα καφε και τα λεμε και απο κοντα..
για οτι χρειαστεις εδω ειμαστε..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 28-04-08, 00:21
Το avatar του χρήστη andreas72
andreas72 Ο χρήστης andreas72 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-10-2007
Περιοχή: Αλεξανδρουπολη
Μηνύματα: 277
Προεπιλογή

χρονια πολλά,χριστός ανέστη .kalagio εγώ δεν έχω να προσθέσω κάτι, σου απάντησαν τα παιδιά!! καλός όρισες στο GAB !!!

oups Crinum thaianum όλα τα φυτά θέλουν το "λιπασματακι" τους.
__________________
Η εμπιστοσύνη νικάει το φόβο
Μην κοιτάς την ομορφιά
Η ομορφιά είναι επιφανειακή
Κι αν γοητευτείς μόνο από την Εικόνα
Θα πληγωθείς.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 28-04-08, 12:55
Το avatar του χρήστη kalagio
kalagio Ο χρήστης kalagio δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-04-2008
Περιοχή: Μόναχο
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή

Ωραία κατέληξα στα κριμπένσις.Σας ευχαριστω ολους για αυτο!Ωστόσο έχω μπει σε σκέψεις με τις πέρες που θα βάλω τελικά(αυτες που ειχα βαλει στην αρχή τις έβγαλα).Τι είδους πρέπει να είναι?Έχουν συγκεκριμενη ονομασία?Αυτες που ειχα βαλει ειχα ελεγξει μονο αν ηταν ασβεστολιθικες.panos-alex/polis καμιά ιδέα που μπορώ να βρω κατάλληλες πετρες εδω?(Τις είχα μαζέψει απο την παραλία στο φάρο)
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 28-04-08, 15:01
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kalagio Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραία κατέληξα στα κριμπένσις.Σας ευχαριστω ολους για αυτο!Ωστόσο έχω μπει σε σκέψεις με τις πέρες που θα βάλω τελικά(αυτες που ειχα βαλει στην αρχή τις έβγαλα).Τι είδους πρέπει να είναι?Έχουν συγκεκριμενη ονομασία?Αυτες που ειχα βαλει ειχα ελεγξει μονο αν ηταν ασβεστολιθικες.panos-alex/polis καμιά ιδέα που μπορώ να βρω κατάλληλες πετρες εδω?(Τις είχα μαζέψει απο την παραλία στο φάρο)
στις παραλιες μας εχουμε και ασβεστολιθικες και μη ασβ/κες πετρες....οπως και αναμεικτες...(προφανως ιζηματογενεις γιατι ειναι προσμιξεις και εχουν ασβεστολιθικες και μη ζωνες)
το τεστ με το ακουαφορτε θα σου κανει τη δουλεια μια χαρα...δεν υπαρχει συγκεκριμενο ειδος..οποια σου αρεσει φτανει να μην ειναι ασβεστολιθικη μιας και τα κριμπς προτιμουν μαλακο νερο..εγω προτιμησα να βαλω ριζες αντι για πετρες...εσενα οτι σου αρεσει...
οσο για την περιοχη του φαρου...μπλιαξξ!!..καλυτερα 6ο χιλιομετρο και μετα...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 28-04-08, 15:06
Το avatar του χρήστη kalagio
kalagio Ο χρήστης kalagio δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-04-2008
Περιοχή: Μόναχο
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή

Oκ ευχαριστώ και πάλι!Το απογευματάκι μπορεί να παω μια βόλτα προς την Αγία Παρασκευή!Εκεί κάτι θα βρω λογικά!Να τελειώνω και με τις πέτρες και μετά όποτε θες για καφεδάκι!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 28-04-08, 15:12
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kalagio Εμφάνιση μηνυμάτων
Oκ ευχαριστώ και πάλι!Το απογευματάκι μπορεί να παω μια βόλτα προς την Αγία Παρασκευή!Εκεί κάτι θα βρω λογικά!Να τελειώνω και με τις πέτρες και μετά όποτε θες για καφεδάκι!
εχεις πμ
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 03-05-08, 00:23
Το avatar του χρήστη kalagio
kalagio Ο χρήστης kalagio δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-04-2008
Περιοχή: Μόναχο
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή

Kαι να λοιπον εδω και τρεις μέρες έχω ενα ενυδρειο που λειτουγει κανονικά.Φιλοξενει τα μικρα κριμπενσις του Πάνου κι εναν πλεκοστομο.Προς το παρων δε θα βάλω άλλα ψαράκια!Έχω βάλει και μερικά φυτά -κλαδεματα του Πανου-(ο χρονος θα δειξει αν αντεξουν) εφτιαξα το συστημα για διοξειδιο και άλλαξα τη λαμπα μου με μια που ειναι ειδικη για φυτα.Σιγα σιγα θα αρχισει να διαμορφωνεται οπότε και μπορει να ανεβασω καμια φωτο!
Υ.Γ Όλα αυτά με την πολύτιμη βοήθεια του Πάνου ο οποιος με καθοδηγει και με βοηθαει απο κάθε άποψη(Μεχρι και λίπασμα μου έδωσε ο ανθρωπος).
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 03-05-08, 00:29
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

Με υπομονή ,προσπάθεια ,καλό διάβασμα και την βοήθεια του Παναγιώτη όλα θα πάνε καλά .
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 03-05-08, 16:44
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

γιωργο...θα χαρω να σε δω να απολαμβανεις ενα ενυδρειο υγιες που πανω απ'ολα θα αρεσει σε σενα.....και να μην κανεις τα μερικα τρισσεκατομυρια λαθη που εκανα εγω εδω και 15 χρονια απο το πρωτο μου 15λιτρο....η βοηθεια μηδαμινη και εχουμε δρομο μπροστα μας....υπομονη και ολα θα πανε καλα -ελπιζω......(παρεπιπτοντως ποτε θα ερθεις να παρεις ...εχω μερικα ακομη κλαδεματα...)
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 17-05-08, 21:55
Το avatar του χρήστη kalagio
kalagio Ο χρήστης kalagio δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-04-2008
Περιοχή: Μόναχο
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή

Λοιπόν πλέον εχω 4 κριμπενσις που περιμένω να μεγαλώσουν λίγο για να ξεχωρίσω ένα ζευγαρι και 8 τσερυ μπαρμπς.Τα φυτάκια μου πάνε μια χαρά και το έχουν κάνει ένα μικρό δασακι.Αυτα που λεω οτι έχω παραγγειλει πιο πάνω ακομα τα περιμένω.Ενας μηνας παει τώρα.Βεβαια το ενυδρείο μου οφειλει την προς το παρων καλη του εικόνα στον Πανο τον οποίο και ευχαριστώ για ακομα μια φορα!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 18-05-08, 01:01
Το avatar του χρήστη imichal
imichal Ο χρήστης imichal δεν είναι συνδεδεμένος
Τanganyika Support
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 3.200
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην imichal Send a message via Skype™ to imichal
Προεπιλογή

Τι εχεις παραγγειλει ? τεστ ?
Εννοεις οτι δεν υπαρχουν ετοιμοπαραδοτα εκει ?
__________________
http://imichalfishphotos.blogspot.com/
Ηλίας
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 18-05-08, 02:52
Το avatar του χρήστη kalagio
kalagio Ο χρήστης kalagio δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-04-2008
Περιοχή: Μόναχο
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή

Eίχα παραγγειλει οτι χρειαζεται για να ξεκινησω το ενυδρειο.Υλικα φιλτρου, ξυλα, τεστ.Υπάρχουν αλλά οι τιμές δεν εχουν καμια σχέση με αυτες του ιντερνετ.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 18-05-08, 09:05
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

λιγη υπομονη ακομη και σε λιγο θα τα εχεις......και ασε τις ευχαριστιες για αργοτερα... το ενυδρειο σου μπορει να τρεχει στον αυτοματο τωρα στην αρχη...ασε να δειξει η συντηρηση μετεπειτα τι μελλει γενεσθαι...
παρεπιπτοντως τι θα ελεγες για λιγα ακομη κλαδεματα?? συνννενοηση με πμ
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 19-05-08, 20:24
Το avatar του χρήστη kalagio
kalagio Ο χρήστης kalagio δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-04-2008
Περιοχή: Μόναχο
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή

Nα μια φωτό.Σε λιγες μερες θα κανω και τα πρωτα μου κλαδεματα!Ξερω οτι έχω πολυ δρόμο ακομα μπροστα μου.Οταν βρω χρονο και το ολοκληρωσω γιατι θα κανω καποιες αλλαγες ακομα ελπιζω να κάνω κανονικη παρουσίαση!!!!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Photo-0089.jpg
Εμφανίσεις:  285
Μέγεθος:  84,8 KB  
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Αρχάριος ζητάει βοήθεια . giagligian Αρχάριοι γλυκού νερού 25 21-03-08 20:15
Νέο ενυδρείο με χρυσόψαρα - Βοήθεια Sakura Χρυσόψαρα 19 20-10-07 13:19
Χάθηκα στο site. Βοήθεια παρακαλώ!!!! ioannist Αρχάριοι γλυκού νερού 1 23-06-07 19:18
Βοήθεια Αρχάριος με φυτεμένο ενυδρείο stamatulakis Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 7 30-12-06 22:06
φυτεμένο ενυδρείο-λίγη βοήθεια παρακαλώ yannis Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 15 07-10-05 12:04

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07097 seconds with 14 queries