Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ανατολική Αφρική > Tanganyika

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 13-04-04, 22:03
Το avatar του χρήστη AFRIKANOFILOS
AFRIKANOFILOS Ο χρήστης AFRIKANOFILOS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-11-2003
Περιοχή: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Μηνύματα: 370
Προεπιλογή

Γιωργο μιλαμε με πυθανοτητες.Νομιζω οτι με την συμπερηφορα τους εως τωρα δεν θα βγαλουν μπασταρδακια .
__________________
ΣΥΛΛΟΓΗ BETTAS:2 m H.M.,1 m 2 f SPL.,2m 4f C.T.,2 m 3 f DoubleT.,1m SMARAGDINA,1m IMBELIS,1m 1 f PUGNAX,2 m PLAKAT(S.T.),1 m 2 f SUPER DELTA T.LIVE FOODS:ARTEMIA,DAFNIA,WHITE WORMS,GRINDAL WORMS.45L.LAMPROLOGUS MULTIFASIATUS,200L TANGANIKA,1OOL.BETTAS,200L MINI POND CABUSIA AFFINIS(ΚΟΥΝΟΥΠΟΨΑΡΑ),3Χ10L BETTAS 1OOL.BETTAS.
Στο πα μια και δυο και τρεις εγω σπασικλας δεν γινομαι.
  #32  
Παλιά 15-04-04, 01:30
stefanos.f Ο χρήστης stefanos.f δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλος
Μηνύματα: 507
Προεπιλογή

Ρε Γιαννη οντως λες μερικες φορες κατι πραγματα και με στελνεις ΑΔΙΑΒΑΣΤΟ Τι θα πει ''πιθανοτατα'' και ''νομιζω'' ΑΝ ΒΓΟΥΝΕ ΥΒΡΙΔΙΑ ΡΕ ΜΠΑΓΑΣΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ
__________________
Η υπερηφάνεια προηγείται της συντριβής και το υπεροπτικό πνεύμα της πτώσης.

Αγία Γραφή Παροιμίες 16:18
  #33  
Παλιά 15-04-04, 11:04
Discos Ο χρήστης Discos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 15-01-2003
Περιοχή: Αθηνα - Ηλιουπολη
Μηνύματα: 632
Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην Discos
Προεπιλογή

Το ερωτημα ειναι ΑΝ θα το καταλαβει οτι θα εχουν βγει υβριδια....
__________________

"Αυτος που δεν εχει κανει ποτε λαθος, ειναι αυτος που δεν εχει δοκιμασει ποτε κατι καινουργιο"
Albert Einstein

"Οταν λες παντα την αληθεια, δεν χρειαζεται ποτε να θυμασαι τι ειπες"
Μαρκ Τουαιην

Reef Keeping - Coral Magazine - Advanced Aquarist
  #34  
Παλιά 15-04-04, 14:53
Το avatar του χρήστη AFRIKANOFILOS
AFRIKANOFILOS Ο χρήστης AFRIKANOFILOS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-11-2003
Περιοχή: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Μηνύματα: 370
Προεπιλογή

Ρε Στεφανε ιπα οτι με τη συμπερηφορα τους εως τωρα η πηθανοτητα να βγουν υβριδια ειναι ελαχιστη.Εαν τωρα ειμαι τωσο γκαντεμης το ριξουν στην ανωμαλια δεν μπορω να κανω και τιποτα εγω οτι περνουσε το εκανα για να μην εμφανιστουν μπασταρδακια .Μαριε δεν καταλαβενω το υφος σου ειναι καπως ηρονικο?Τι θα πει ΑΝ θα καταλαβω οτι θα βγουν μπασταρδακια?Γεια αξηγησε μου .
__________________
ΣΥΛΛΟΓΗ BETTAS:2 m H.M.,1 m 2 f SPL.,2m 4f C.T.,2 m 3 f DoubleT.,1m SMARAGDINA,1m IMBELIS,1m 1 f PUGNAX,2 m PLAKAT(S.T.),1 m 2 f SUPER DELTA T.LIVE FOODS:ARTEMIA,DAFNIA,WHITE WORMS,GRINDAL WORMS.45L.LAMPROLOGUS MULTIFASIATUS,200L TANGANIKA,1OOL.BETTAS,200L MINI POND CABUSIA AFFINIS(ΚΟΥΝΟΥΠΟΨΑΡΑ),3Χ10L BETTAS 1OOL.BETTAS.
Στο πα μια και δυο και τρεις εγω σπασικλας δεν γινομαι.
  #35  
Παλιά 15-04-04, 18:33
Discos Ο χρήστης Discos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 15-01-2003
Περιοχή: Αθηνα - Ηλιουπολη
Μηνύματα: 632
Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην Discos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AFRIKANOFILOS
.Μαριε δεν καταλαβενω το υφος σου ειναι καπως ηρονικο?Τι θα πει ΑΝ θα καταλαβω οτι θα βγουν μπασταρδακια?Γεια αξηγησε μου .
Βρε αγορι μου, δεν τολμαει κανεις να πει την γνωμη του για κατι λαθος που βλεπει και τον αρπαζεις απο τα μουτρα. Τι θα πει ειρωνικο δηλαδη!? Επειδη σου ειπα την γνωμη μου? Και εαν το δουμε αλλιως, για πες μου...Εισαι ολη την ημερα εκει και γνωριζεις ποτε θα ζευγαρωσει καποιο? Η νομιζεις οτι θα γινει οταν θα εισαι εσυ μπροστα, η νομιζεις οτι θα τα καταλαβεις απο μικρα εαν εχει γινει κατι τετοιο? Εγω παντως για εμενα δεν νομιζω να το εβλεπα αυτο...

Δεν λεμε οτι δεν κανει να βαζουμε καποια pseudotropheous μαζι γιατι υπαρχει μαγαλη πιθανοτητα υβριδισμου? Το ιδιο υσχιει και για εσενα και θα το εβλεπες αυτο εαν ειχες την υπομονη να εψαχνες λιγο στο ιντερνετ για να βρεις τις καταληλες πηγες και γνωσεις πριν παρεις κατι για το οποιο απλα,δεν εχεις τις γνωσεις που χρειαζονται...

Εαν πρεπει τωρα να λεω κατι και μετα να πρεπει να απολογηθω για το αυτονοητο...τοτε με συγχωρεις που το εκανα. Απλα ειπα να το κανω μην το δει κανα αλλο παιδι και παει και αυτος να το κανει, γιατι θα το θεωρησει σωστο και μετα δεν θα ξερει τι θα του φταιει. Κριμα παντως που το πολυ νεαρο της ηλικιας σου δεν σου επιτρεπει να δεις καποια πραγματα οπως π.χ. την εποικοδομητική κριτικη με το σωστο ματι.
__________________

"Αυτος που δεν εχει κανει ποτε λαθος, ειναι αυτος που δεν εχει δοκιμασει ποτε κατι καινουργιο"
Albert Einstein

"Οταν λες παντα την αληθεια, δεν χρειαζεται ποτε να θυμασαι τι ειπες"
Μαρκ Τουαιην

Reef Keeping - Coral Magazine - Advanced Aquarist
  #36  
Παλιά 15-04-04, 19:36
Το avatar του χρήστη AFRIKANOFILOS
AFRIKANOFILOS Ο χρήστης AFRIKANOFILOS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-11-2003
Περιοχή: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Μηνύματα: 370
Προεπιλογή

Mαριε φυσικα ξερω οτι δεν ειναι σωστο να συνδιαζεις μερικα ειδη που μπορει να <υβριδιστουν>(ωπος αυλονακαρες,psedotrofeus,k.λπ) αυτο το ηξερα πριν μπω σε αυτο το board και φυσικα δεν ειπα το αντιθετο και καθε κριτικη ειναι εφπροδεκτη.Απλα το πηρα σαν ειρωνεια και οχι σαν καλοπροερετη κρητικη.Αν διαβασες πιο πανω ειπα οτι εχω κανει ενα φραγμα με πετρες για να ξεχωρισουν τις περιοχες τους και ιδη το εχουν κανει.Ωσο για το αν θα το καταλαβαινα το ζευγαρι δεν θα υπερασπιζωταν τα μωρα ωπος κανουν ολα τα shell dwellers?
__________________
ΣΥΛΛΟΓΗ BETTAS:2 m H.M.,1 m 2 f SPL.,2m 4f C.T.,2 m 3 f DoubleT.,1m SMARAGDINA,1m IMBELIS,1m 1 f PUGNAX,2 m PLAKAT(S.T.),1 m 2 f SUPER DELTA T.LIVE FOODS:ARTEMIA,DAFNIA,WHITE WORMS,GRINDAL WORMS.45L.LAMPROLOGUS MULTIFASIATUS,200L TANGANIKA,1OOL.BETTAS,200L MINI POND CABUSIA AFFINIS(ΚΟΥΝΟΥΠΟΨΑΡΑ),3Χ10L BETTAS 1OOL.BETTAS.
Στο πα μια και δυο και τρεις εγω σπασικλας δεν γινομαι.
  #37  
Παλιά 16-04-04, 02:28
Το avatar του χρήστη annivas2000
annivas2000 Ο χρήστης annivas2000 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Μηνύματα: 621
Προεπιλογή

Αγαπατε αλληλους κοριτσια.........
__________________
50 € το χρονο - ειναι οδηγια απο ΔΝΤ
  #38  
Παλιά 16-04-04, 12:37
Το avatar του χρήστη BILAS
BILAS Ο χρήστης BILAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Περιστέρι-Αθήνα
Μηνύματα: 162
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BILAS
Αν ακουσω οτι εβγαλε υβριδια καποιος θα του σπασω τα ποδια.
(ακουσες μικρε)

Οτι ειχα να πω το ειπα δεν θα ξανα ασχολειθω με το θεμα.
Μην αρπαζεσε Γιαννη και το τραβας , οταν εχει υποθει κατι τερμα , δεν θα λεμε τα ιδια και τα ιδια συνεχεια. Απο οτι σου ειπαν τα παιδια τι δεν καταλαβες
Για να εισαι σιγουρος οτι δεν θα γινει κατι βαλε πλεγμα αναμεσα τους αλλιως αργα ή γρηγορα θα γινει.Ασε που εχουν την συνηθεια λογο συχνων τσαμπουκαδων να αλλαζουν περιοχες , οποτε ΣΙΓΟΥΡΑ καποια στιγμη θα ανακατευτουν το θες εσυ ή οχι.
Αυτα και τερμα απο εμενα.
__________________
Γεια σας , Ηρθα.
Έχασα τίποτα
Βασίλης
  #39  
Παλιά 16-04-04, 14:47
Το avatar του χρήστη AFRIKANOFILOS
AFRIKANOFILOS Ο χρήστης AFRIKANOFILOS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-11-2003
Περιοχή: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Μηνύματα: 370
Προεπιλογή

Oλα τα καταλαβα ιπα εγω το αντηθετο?Δηλαδη ρε Βασιλη αρπαζομε απο μονος μου ε?Η ιδεα με το πλεγμα ειναι πολυ καλη .
__________________
ΣΥΛΛΟΓΗ BETTAS:2 m H.M.,1 m 2 f SPL.,2m 4f C.T.,2 m 3 f DoubleT.,1m SMARAGDINA,1m IMBELIS,1m 1 f PUGNAX,2 m PLAKAT(S.T.),1 m 2 f SUPER DELTA T.LIVE FOODS:ARTEMIA,DAFNIA,WHITE WORMS,GRINDAL WORMS.45L.LAMPROLOGUS MULTIFASIATUS,200L TANGANIKA,1OOL.BETTAS,200L MINI POND CABUSIA AFFINIS(ΚΟΥΝΟΥΠΟΨΑΡΑ),3Χ10L BETTAS 1OOL.BETTAS.
Στο πα μια και δυο και τρεις εγω σπασικλας δεν γινομαι.
  #40  
Παλιά 17-04-04, 01:49
stefanos.f Ο χρήστης stefanos.f δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλος
Μηνύματα: 507
Προεπιλογή

ΝΑ σου πω εγω τι δεν καταλαβες ρε Γιαννη... εγραψες λιγο πιο πριν ''Ωσο για το αν θα το καταλαβαινα το ζευγαρι δεν θα υπερασπιζωταν τα μωρα ωπος κανουν ολα τα shell dwellers?'' Μα αν εβλεπες ενα ζευγαρι που θα αποτελουνταν απο δυο διαφορετικα ειδη θα ηταν ηδη αργα για να κανεις οτιδηποτε Το πλεγμα ειναι οντως καλη λυση αλλα θα επρεπε να εχει μπει απο πριν και οχι κατοπιν εορτης Το παρα ζαλισαμε το θεμα Πιστευω οτι, οτι ειχαμε να πουμε το ειπαμε και για να μην ξεφυγουμε και αλλο αναγκαζομαι για πρωτη φορα να γραψω Topic Locked
__________________
Η υπερηφάνεια προηγείται της συντριβής και το υπεροπτικό πνεύμα της πτώσης.

Αγία Γραφή Παροιμίες 16:18
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04016 seconds with 12 queries