Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασία > Bettas

Bettas Μονομάχοι, όλων των μορφών.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-09-11, 15:51
Το avatar του χρήστη Bill Bizkit
Bill Bizkit Ο χρήστης Bill Bizkit δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-08-2011
Περιοχή: Αθήνα Παγκράτι-Βύρωνας
Μηνύματα: 129
Send a message via Skype™ to Bill Bizkit
Προεπιλογή Ο Καινουργιος

Καλησπερα , εχω να κανω μερικες ερωτησεις σχετικα με τον νεο μονομαχο.. Για οσους θυμουνται ,το χρυσοψαρο το επεστρεψα προ πολλου πισω στο pet shop και συνεχιζα να βαζω τροφη σε σκονη και βακτηρια .. συνολικα απο τοτε που ειχα βαλει το χρυσοψαρο και τις μερες που συνεχιζα να βαζω τροφη πρεπει να εχουν περασει 20 με 25 μερες . Τελος παντων , εβαλα τον μονομαχο και φροντισα να μεινει μονο 1 νυχτα στο σκατο ποτηρο του pet shop.. Φαινεται λοιπον πολυ χαρουμενος κολυμπαει συνεχεια πανω κατω , κανει φωλιές ομως ειναι κατι που με ανυσηχει !! Εχω βαλει ενα νεο φυτο πλαστικο πολυ πυκνο ( θα το αντικαταστησω με anubia οταν βρω μικρη και σε καλη τιμη! ) και οπως κολυμπαει παει και χωνεται αναμεσα στα φυλα του με τα πτερυγια του και κεθετε εκει ακινητος για 1-2 λεπτα.. Αυτο ειναι κατι ανησυχιτικο? εγω ενδεικτικα του εβαλα να φαει λιγο και τρωει κανονικα κολυμπαει πανω κατω γρηγορα και γενικα δεν φαινεται να εχει τιποτα γιατι το κανει αυτο?
__________________
. '' And the reign will kill us all, We throw ourselves against the wall , But no-one else can see, the preservation of the martyr in me! .-PSYCHOSOCIAL-. ''http://www.youtube.com/watch?v=VxkvC64-W2E
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-09-11, 16:30
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Δεν ειναι ανησυχητικο. Το κανουν συχνα αυτο οι μονομαχοι.
Δεν μπορεις ομως να μαντευεις αν το ενυδρειο εστρωσε. Θα πρεπει να κανεις μετρησεις σε αμμωνια, αμμωνιο και νιτρικα για να εισαι σιγουρος.

Το πλαστικο φυτο προτεινω να το βγαλεις αμεσα πριν τραυματισει τα πτερυγια του το ψαρι. Στην κατασταση που θα ειναι απο την ταλαιπωρια του μαγαζιου, πολυ ευκολα μπορει ενας μικρος τραυματισμος να εξελιχθει σε ασθενεια.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 17-09-11, 16:33
Το avatar του χρήστη michael151
michael151 Ο χρήστης michael151 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-08-2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης-Δαφναρα Αθηνα
Μηνύματα: 349
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bill Bizkit Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα , εχω να κανω μερικες ερωτησεις σχετικα με τον νεο μονομαχο.. Για οσους θυμουνται ,το χρυσοψαρο το επεστρεψα προ πολλου πισω στο pet shop και συνεχιζα να βαζω τροφη σε σκονη και βακτηρια .. συνολικα απο τοτε που ειχα βαλει το χρυσοψαρο και τις μερες που συνεχιζα να βαζω τροφη πρεπει να εχουν περασει 20 με 25 μερες . Τελος παντων , εβαλα τον μονομαχο και φροντισα να μεινει μονο 1 νυχτα στο σκατο ποτηρο του pet shop.. Φαινεται λοιπον πολυ χαρουμενος κολυμπαει συνεχεια πανω κατω , κανει φωλιές ομως ειναι κατι που με ανυσηχει !! Εχω βαλει ενα νεο φυτο πλαστικο πολυ πυκνο ( θα το αντικαταστησω με anubia οταν βρω μικρη και σε καλη τιμη! ) και οπως κολυμπαει παει και χωνεται αναμεσα στα φυλα του με τα πτερυγια του και κεθετε εκει ακινητος για 1-2 λεπτα.. Αυτο ειναι κατι ανησυχιτικο? εγω ενδεικτικα του εβαλα να φαει λιγο και τρωει κανονικα κολυμπαει πανω κατω γρηγορα και γενικα δεν φαινεται να εχει τιποτα γιατι το κανει αυτο?

Αν οι μετρησεις σου ειναι καλες, δεν εχεις τιποτα ωστε να σε κανει ν'ανησυχεις! οι μονομαχοι συνηθως το κανουν αυτο. να ξεκουραζοντε αναμεσα στα φυτακια δηλαδη! το μονο που θα με φοβιζε, ειναι μηπως το πλαστικο φυτο, τον τραυματιζε ενω εκεινος προσπαθουσε να χωθει αναμεσα στα αιχμηρα πλαστικα φυλλα του! ουπς!! με προλαβε ο προλαλησαντας!!
__________________
michael151
Every Dream is Just a Journey Away....


Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 17-09-11, 16:35
Το avatar του χρήστη Bill Bizkit
Bill Bizkit Ο χρήστης Bill Bizkit δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-08-2011
Περιοχή: Αθήνα Παγκράτι-Βύρωνας
Μηνύματα: 129
Send a message via Skype™ to Bill Bizkit
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ειναι ανησυχητικο. Το κανουν συχνα αυτο οι μονομαχοι.
Δεν μπορεις ομως να μαντευεις αν το ενυδρειο εστρωσε. Θα πρεπει να κανεις μετρησεις σε αμμωνια, αμμωνιο και νιτρικα για να εισαι σιγουρος.

Το πλαστικο φυτο προτεινω να το βγαλεις αμεσα πριν τραυματισει τα πτερυγια του το ψαρι. Στην κατασταση που θα ειναι απο την ταλαιπωρια του μαγαζιου, πολυ ευκολα μπορει ενας μικρος τραυματισμος να εξελιχθει σε ασθενεια.
εδωσα πριν μερικες μερες λιγο νερο σε εναν φιλο μου που ασχολειται καιρο να μου κανει υγρο τεστ.. μου ειπε εχθες το βραδυ οτι ειναι ενταξει και μου ειπε να κανω μια αλλγη νερου μεγαλη αν θυμαμαι καλα ειχε πει 80%? επειδη δεν τα ξερω καλα αυτα πρεπει να ειχε πει οτι δεν εχει αμμωνια το ενυδρειο και οτι εχει κατι αλατα! δεν καταλαβα και καλα.. Anubia ψαχνω μικρη ριζα αν βρω βαζω αμεσα αλλα δεν εχω κορμο θα την βαλω στο χαλικι απο οτι μου ειπαν στο pet shop ..
__________________
. '' And the reign will kill us all, We throw ourselves against the wall , But no-one else can see, the preservation of the martyr in me! .-PSYCHOSOCIAL-. ''http://www.youtube.com/watch?v=VxkvC64-W2E
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 17-09-11, 16:39
Το avatar του χρήστη michael151
michael151 Ο χρήστης michael151 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-08-2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης-Δαφναρα Αθηνα
Μηνύματα: 349
Προεπιλογή

αλατα?! 80%?! συνηθως οι τοσο μεγαλες αλλαγες γινονται μονο αν υπαρχει μεγαλο προβλημα, αλλιως χαλας τη βιολογια σου! ξαναρωτα το φιλο σου τι εννοουσε και γιατι εκανε τοσο μεγαλη αλλαγη! ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο σου?
__________________
michael151
Every Dream is Just a Journey Away....


Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-09-11, 16:41
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Αν η αμμωνια και το αμμωνιο ειναι μηδεν και τα νιτρικα αλατα στα υψη , τοτε πολυ σωστα σε συμβουλεψε ο φιλος σου. Το ενυδρειο εχει στρωσει .. κανεις μεγαλη αλλαγη 80-90% και εισαι ετοιμος για το ψαρι.
Την ανουμπια αν την φυτεψεις, να θυμασαι οτι ο κονδυλος πρεπει να ειναι εκτεθειμενος και μονο οι ριζες στο χαλικι.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 17-09-11, 16:54
Το avatar του χρήστη Bill Bizkit
Bill Bizkit Ο χρήστης Bill Bizkit δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-08-2011
Περιοχή: Αθήνα Παγκράτι-Βύρωνας
Μηνύματα: 129
Send a message via Skype™ to Bill Bizkit
Προεπιλογή

Νιτρικα αλατα πρεπει να ειπε! μην με ανχωνεις τωρα Ο μονομαχος μου δειχνει πολυ χαρουμενος ολο τρεχει πανω κατω
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν η αμμωνια και το αμμωνιο ειναι μηδεν και τα νιτρικα αλατα στα υψη , τοτε πολυ σωστα σε συμβουλεψε ο φιλος σου. Το ενυδρειο εχει στρωσει .. κανεις μεγαλη αλλαγη 80-90% και εισαι ετοιμος για το ψαρι.
Την ανουμπια αν την φυτεψεις, να θυμασαι οτι ο κονδυλος πρεπει να ειναι εκτεθειμενος και μονο οι ριζες στο χαλικι.
ωραιαα
-------------------------
και κατι ακομα επειδη το ενυδρειο μου δεν εχει φως μπορω να το φωτιζω με λαμπα 20 W μηπως ειναι πολλα για τον ανηλικο μονομαχο μου? + για την anubia?
__________________
. '' And the reign will kill us all, We throw ourselves against the wall , But no-one else can see, the preservation of the martyr in me! .-PSYCHOSOCIAL-. ''http://www.youtube.com/watch?v=VxkvC64-W2E

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill Bizkit : 17-09-11 στις 16:54 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 17-09-11, 21:27
Το avatar του χρήστη kostasz87
kostasz87 Ο χρήστης kostasz87 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-12-2010
Περιοχή: Αιγάλεω
Μηνύματα: 288
Προεπιλογή

Καλό θα ήταν να μην είναι πολύ το φως για τον μονομάχο (όχι ότι αν είναι θα πάθει κάτι αλλά με λιγότερο θα στρεσάρεται γενικά λιγότερο).Για τις ανούμπιες μην ανησυχείς κάποιοι τις έχουν κρατήσει σε ενυδρείο με φως από το παράθυρο (ημέρας)..Εγώ τις έχω σε ενυδρείο 96 λίτρα με 18watt και μου άνθισαν κάποια στιγμή..
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-09-11, 21:29
Το avatar του χρήστη Bill Bizkit
Bill Bizkit Ο χρήστης Bill Bizkit δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-08-2011
Περιοχή: Αθήνα Παγκράτι-Βύρωνας
Μηνύματα: 129
Send a message via Skype™ to Bill Bizkit
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostasz87 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλό θα ήταν να μην είναι πολύ το φως για τον μονομάχο (όχι ότι αν είναι θα πάθει κάτι αλλά με λιγότερο θα στρεσάρεται γενικά λιγότερο).Για τις ανούμπιες μην ανησυχείς κάποιοι τις έχουν κρατήσει σε ενυδρείο με φως από το παράθυρο (ημέρας)..Εγώ τις έχω σε ενυδρείο 96 λίτρα με 18watt και μου άνθισαν κάποια στιγμή..
στο 20 λιτρο εχω αυτη την στιγμη 2 πλαστικα φυτα και 1 μικρο βραχο θα τα βγαλω και θα βαλω μια anubia ομως δεν εχει φως και δεν ξερω τι να κανω , εχω μια λαμπα 20 W που μπορω να ανοιγω το καπακι και να φωτιζει ομως μου φαινεται πολυ δυνατη απο την αλλη χωρις φως πως θα αναπτυχθει η anubia? και κατι ακομα λιπασμα να βαζω?
__________________
. '' And the reign will kill us all, We throw ourselves against the wall , But no-one else can see, the preservation of the martyr in me! .-PSYCHOSOCIAL-. ''http://www.youtube.com/watch?v=VxkvC64-W2E
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-09-11, 21:40
Το avatar του χρήστη kostasz87
kostasz87 Ο χρήστης kostasz87 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-12-2010
Περιοχή: Αιγάλεω
Μηνύματα: 288
Προεπιλογή

Αν βάλεις ανούμπια δεν θα χρειαστείς τίποτα παραπάνω από λίγο φωτισμό για να την συντηρήσεις...Απλά τη βάζεις και καθάρισες . Ούτε λιπάσματα,ούτε CΟ2, ούτε ειδικό υπόστρωμα......
Αν θες βάλε ένα φωτιστικό γραφείου με λίγα watt.
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 17-09-11, 21:49
Το avatar του χρήστη Bill Bizkit
Bill Bizkit Ο χρήστης Bill Bizkit δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-08-2011
Περιοχή: Αθήνα Παγκράτι-Βύρωνας
Μηνύματα: 129
Send a message via Skype™ to Bill Bizkit
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostasz87 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν βάλεις ανούμπια δεν θα χρειαστείς τίποτα παραπάνω από λίγο φωτισμό για να την συντηρήσεις...Απλά τη βάζεις και καθάρισες . Ούτε λιπάσματα,ούτε CΟ2, ούτε ειδικό υπόστρωμα......
Αν θες βάλε ένα φωτιστικό γραφείου με λίγα watt.
αυτη στο pet shop μου ειπε να βαλω λιπασμα γιατι αλλιως δεν θα ειναι σιγουρη η αναπτυξη της αντι να βαλω 1 φωτιστικο με λιγα W να βαζω το 20αρι για λιγη ωρα καθημερινα?
__________________
. '' And the reign will kill us all, We throw ourselves against the wall , But no-one else can see, the preservation of the martyr in me! .-PSYCHOSOCIAL-. ''http://www.youtube.com/watch?v=VxkvC64-W2E
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 18-09-11, 00:54
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bill Bizkit Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτη στο pet shop μου ειπε να βαλω λιπασμα γιατι αλλιως δεν θα ειναι σιγουρη η αναπτυξη της αντι να βαλω 1 φωτιστικο με λιγα W να βαζω το 20αρι για λιγη ωρα καθημερινα?
Αυτη στο πετ σοπ θελει να πουλησει λιπασμα
Οπως σωστα σου ειπαν, μια ανουμπια δεν χρειαζεται τιποτα αλλο απο τις καθιερωμενες ,εβδομαδιαιες αλλαγες νερου.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 18-09-11, 07:26
Το avatar του χρήστη akoulis
akoulis Ο χρήστης akoulis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-02-2011
Περιοχή: γερμανια η περιστερι
Μηνύματα: 372
Προεπιλογή

απλα τα πραματα...παρε την ανουμπια δεστην σεενα ξυλο ή μια πετρα και βλεπεις μετα τι γηνετε..μην ενοχλης τον μονομαχο.παν'απ'ολα
__________________
φιλικα παντα Ακης
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 18-09-11, 10:56
Το avatar του χρήστη Bill Bizkit
Bill Bizkit Ο χρήστης Bill Bizkit δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-08-2011
Περιοχή: Αθήνα Παγκράτι-Βύρωνας
Μηνύματα: 129
Send a message via Skype™ to Bill Bizkit
Προεπιλογή

εβαλα τις πετρες σημερα αφου τις επλυνα με καυτο νερο ομως ανυσηχω λιγο γιατι βγαινουν προς την επιφανεια κατι πολυ μικρα ασπρα μπαλακια σαν μικρες φυσαλιδες ο μονομαχος κολυμπαει κανονικα φαινεται λιγο ανυσηχος! εκει που εχω το πρασινο φυτο θα μπει συντομα η anubia !
__________________
. '' And the reign will kill us all, We throw ourselves against the wall , But no-one else can see, the preservation of the martyr in me! .-PSYCHOSOCIAL-. ''http://www.youtube.com/watch?v=VxkvC64-W2E
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 18-09-11, 10:59
Το avatar του χρήστη Bill Bizkit
Bill Bizkit Ο χρήστης Bill Bizkit δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-08-2011
Περιοχή: Αθήνα Παγκράτι-Βύρωνας
Μηνύματα: 129
Send a message via Skype™ to Bill Bizkit
Προεπιλογή

δειτε εδω !
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_0800.jpg
Εμφανίσεις:  239
Μέγεθος:  25,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_0801.jpg
Εμφανίσεις:  255
Μέγεθος:  43,8 KB  
__________________
. '' And the reign will kill us all, We throw ourselves against the wall , But no-one else can see, the preservation of the martyr in me! .-PSYCHOSOCIAL-. ''http://www.youtube.com/watch?v=VxkvC64-W2E
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 18-09-11, 11:46
Το avatar του χρήστη kostasz87
kostasz87 Ο χρήστης kostasz87 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-12-2010
Περιοχή: Αιγάλεω
Μηνύματα: 288
Προεπιλογή

Οι φυσαλίδες από τις πέτρες δεν νομίζω να είναι κάτι κακό. Οι πέτρες όμως δεν πρέπει να είναι ασβεστολιθικές για να μην ανεβάζουν σκληρότητες...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 18-09-11, 11:52
Το avatar του χρήστη Bill Bizkit
Bill Bizkit Ο χρήστης Bill Bizkit δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-08-2011
Περιοχή: Αθήνα Παγκράτι-Βύρωνας
Μηνύματα: 129
Send a message via Skype™ to Bill Bizkit
Προεπιλογή

ενταξει και εμενα δεν μου φαινεται κακο , κατι ακομα η ροη επιραζει τον μονομαχο και την εχω στην λιγοτερη πιεση τι αλλο να κανω?
__________________
. '' And the reign will kill us all, We throw ourselves against the wall , But no-one else can see, the preservation of the martyr in me! .-PSYCHOSOCIAL-. ''http://www.youtube.com/watch?v=VxkvC64-W2E
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 18-09-11, 12:01
Το avatar του χρήστη kostasz87
kostasz87 Ο χρήστης kostasz87 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-12-2010
Περιοχή: Αιγάλεω
Μηνύματα: 288
Προεπιλογή

Βάλε την έξοδο του φίλτρου να χτυπάει στο τζάμι για να κόβει λίγο τη ροή.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 18-09-11, 12:06
Το avatar του χρήστη Bill Bizkit
Bill Bizkit Ο χρήστης Bill Bizkit δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-08-2011
Περιοχή: Αθήνα Παγκράτι-Βύρωνας
Μηνύματα: 129
Send a message via Skype™ to Bill Bizkit
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostasz87 Εμφάνιση μηνυμάτων
Βάλε την έξοδο του φίλτρου να χτυπάει στο τζάμι για να κόβει λίγο τη ροή.
οκ το εκανα , τωρα εχω ανχωθει με τις μικρες φυσαλιδες που βγαινουν απο τις πετρες αλλα ο μονομαχος ειναι ακομα ζωηρος
__________________
. '' And the reign will kill us all, We throw ourselves against the wall , But no-one else can see, the preservation of the martyr in me! .-PSYCHOSOCIAL-. ''http://www.youtube.com/watch?v=VxkvC64-W2E
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 18-09-11, 18:18
Το avatar του χρήστη κ.ω.σ.τ.α.ς.
κ.ω.σ.τ.α.ς. Ο χρήστης κ.ω.σ.τ.α.ς. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2010
Περιοχή: Πρεβεζα
Μηνύματα: 917
Προεπιλογή

Η φισαλιδες ειναι πολι πιθανο να σταματισουν αλλα δεν θα σταματισουν να ανεβαζουν της σκλιροτιτες του νερου και το πχ η πετρες αν ειναι αζβεστολιθικες.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ... takisgoa Αρχάριοι γλυκού νερού 44 06-01-11 02:47
Καινουργιος με χρυσοψαραδικο Savou Ενυδρεία με χρυσόψαρα 13 05-11-10 12:10

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06627 seconds with 14 queries