Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Επί παντός επιστητού

Επί παντός επιστητού Εδώ μπορείτε να συζητήσετε τα πάντα εκτός ενυδρειακών.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 29-05-18, 22:41
Το avatar του χρήστη stratri1
stratri1 Ο χρήστης stratri1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-06-2011
Περιοχή: Τρίπολη
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Μην μπερδεύεται τους δημοσίους υπαλλήλους που κάθονται, με τις ιδιωτικοποιήσεις. Πόσοι δουλεύεται σε ιδιωτικές εταιρείες και έχετε συναδέλφους που κάθονται;;;; Ε, αυτοί υπάρχουν παντού και θα κάθονται πάντα.
Δεν είναι ώρα για να βγάζουμε την μικροαστή Κατίνα από μέσα μας. Το πρόβλημα είναι πολύ μεγάλο. Κοιτάξτε τι έγινε σε άλλες χώρες.
Χωρίς τηλέφωνο και WiFi θα ζήσουμε. Χωρίς νερό, όχι.
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 29-05-18, 22:44
Το avatar του χρήστη oreonymos
oreonymos Ο χρήστης oreonymos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-05-2018
Περιοχή: καισαριανη αθηνα
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή αξιος ...

εισαι τεραστιος!!!!!!!!!!
__________________
scapegoat
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 30-05-18, 09:32
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratri1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Χωρίς τηλέφωνο και WiFi θα ζήσουμε. Χωρίς νερό, όχι.

Γιατί, ποιος είπε ότι δεν θα έχουμε νερό?


Απλά θυμηθείτε…
Έγινε κάτι που έκλεισε ο δημόσιος αερομεταφορέας μας (Ολυμπιακή)?
Έγινε κάτι που άλλαξε χέρια ο ΟΤΕ?
Έγινε κάτι που μπήκαν άλλοι πάροχοι στην ηλεκτρική ενέργεια?
Έγινε κάτι που άλλαξε χέρια ο ΟΣΕ?
Έγινε κάτι που άλλαξε χέρια ο ΟΛΠ?
Ναι λοιπόν, έγινε κάτι. Γλυτώνουμε εκατομμύρια ευρώ κάθε χρόνο και απολαμβάνουμε πολύ καλύτερες υπηρεσίες.


Προσοχή, εφόσον δεν είμαστε άξιοι σαν λαός να έχουμε αξιόπιστες δημόσιες υπηρεσίες, οι οποίες να προσφέρουν τα αυτονόητα, αλλά αντί αυτού αντιμετωπίσαμε αυτούς τους οργανισμούς
- ως μέσο εύκολου πλουτισμού χωρίς να προσφέρουμε αντίστοιχη εργασία,
-ως μέσο ψηφοθηρίας,
-ως μέσο δημιουργίας δυο τάξεων εργαζομένων (δημοσίου – ιδιωτικού τομέα) με διαφορετικά δικαιώματα και υποχρεώσεις,


τότε ναι, προσωπικά δεν με νοιάζει αν θα έχω δημόσιες υπηρεσίες. Και μάλιστα υπάρχει μεγάλη λίστα να καταργηθούν και πολλές άλλες και να αναλάβουν ιδιώτες.


Τα ελάχιστα που πρέπει να παραμείνουν δημόσια, αλλά με πολλές αλλαγές, είναι τα σώματα ασφαλείας, εκπαιδευτικό σύστημα και νοσοκομειακή περίθαλψη.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratri1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πόσοι δουλεύεται σε ιδιωτικές εταιρείες και έχετε συναδέλφους που κάθονται;;;; Ε, αυτοί υπάρχουν παντού και θα κάθονται πάντα..

Αυτούς φίλε μου, τους πληρώνει ο εκάστοτε επιχειρηματίας. Όλους τους υπόλοιπους τους πληρώνουμε όλοι εμείς από τους φόρους μας.
Δεν υπάρχει διαφορά νομίζεις?
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη accnt : 30-05-18 στις 09:32 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 30-05-18, 09:39
Το avatar του χρήστη Themis_aqua
Themis_aqua Ο χρήστης Themis_aqua δεν είναι συνδεδεμένος
Support Team
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Λαμια
Μηνύματα: 1.632
Προεπιλογή

accnt εγραψες φιλε τα πες ολα!!!
__________________
Θέμης
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 30-05-18, 10:56
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.372
Προεπιλογή

Το θέμα που συζητάμε ενέχει τον κίνδυνο να ξεφύγει απ' τα όρια του κανονισμού
αλλά με βάζετε σε πειρασμό να γράψω
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από accnt Εμφάνιση μηνυμάτων
....
Προσοχή, εφόσον δεν είμαστε άξιοι σαν λαός να έχουμε αξιόπιστες δημόσιες υπηρεσίες, οι οποίες να προσφέρουν τα αυτονόητα, αλλά αντί αυτού αντιμετωπίσαμε αυτούς τους οργανισμούς
- ως μέσο εύκολου πλουτισμού χωρίς να προσφέρουμε αντίστοιχη εργασία,
-ως μέσο ψηφοθηρίας,
-ως μέσο δημιουργίας δυο τάξεων εργαζομένων (δημοσίου – ιδιωτικού τομέα) με διαφορετικά δικαιώματα και υποχρεώσεις,
.....
Φίλε accnt θεωρείς ότι ο λαός είναι υπεύθυνος για τα παραπάνω ή οι εκάστοτε κυβερνώντες από ιδρύσεως του νεοελληνικού κράτους?
Φυσικά και είναι απαραίτητη μια δημόσια διοίκηση που θα σέβεται αυτούς που υπηρετεί και θα δουλεύει ανταποδοτικά με στόχο το κοινωνικό όφελος και συμφέρον.
Οι ιδιωτικές επιχειρήσεις έχουν άλλο στόχο και δουλεύουν μόνο για το συμφέρον των ιδιοκτητών τους. Σ' αυτό δεν μπορεί να διαφωνήσει κανείς.
Στην ψωροκώσταινα όμως, και αφού είναι σχεδόν πλήρως εξαγορασμένη από την ΕΕ α.ε., πουλήθηκαν και πωλούνται στη ξεφτίλα η περιουσία του ελληνικού λαού (πχ. οι υποδομές του ΟΣΕ, των λιμανιών, τα δίκτυα του ΟΤΕ, τα αεροδρόμια, κλπ) και ο ορυκτός πλούτος της, αδιαφορώντας για το μέλλον αυτού του τόπου.
Ένα μέλλον που πχ τα τραίνα θα πηγαίνουν μόνο σε διαδρομές που θα υπάρχει αριθμός επιβατών ικανός να δώσει κέρδος στον ιδιώτη, αντίστοιχα για τα πλοία, το νερό θα στοιχίζει όσο το perrier, το ρεύμα χαβιάρι κλπκλπ Σώματα ασφαλείας ή στρατός θα είναι άχρηστα αφού οι επικοινωνίες τους θα ελέγχονται από ιδιώτες, η εκπαίδευση θα είναι για όσους έχουν να πληρώσουν όπως και η υγειονομική περίθαλψη ή η σύνταξη. Δουλειά θα υπάρχει στον τουρισμό στις ιδιωτικές παραλίες και νησιά με μισθούς 300-400 ευρά. Σε όλα αυτά μπορείς να προσθέσεις την από χρόνια μελετημένη αποβιομηχάνιση, την συρρίκνωση του αγροτικού πληθυσμού και του εισοδήματος του, την διάλυση της μεσαίας και μικρής επιχειρηματικότητας, τον στρατό των άνεργων (κυρίως νέων) και θα έχεις μια εικόνα.
Μήπως τελικά συζητάμε/διαφωνούμε για λάθος ζήτημα?
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 30-05-18, 11:46
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θέμα που συζητάμε ενέχει τον κίνδυνο να ξεφύγει απ' τα όρια του κανονισμού
αλλά με βάζετε σε πειρασμό να γράψω

Από μένα δεν υπαρχει περίπτωση στο να μην γίνει μια κόσμια συζήτηση.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε accnt θεωρείς ότι ο λαός είναι υπεύθυνος για τα παραπάνω ή οι εκάστοτε κυβερνώντες από ιδρύσεως του νεοελληνικού κράτους?

Και βέβαια ο λαός (και βάζω και τον εαυτό μου μέσα), γιατί πολύ απλά εμείς ψηφίζαμε όλα αυτά τα χρόνια αυτούς που λες «εκάστοτε κυβερνώντες». Εμείς σαν λαός πηγαίναμε και φυλάγαμε τις «κατουρημένες ποδιές» για μια πρόσληψη στο δημόσιο (εδώ βγάζω τον εαυτό μου, διότι παρότι είχα βύσματα… δεν ήθελα εργασία στο δημόσιο) και γιατί? Όλοι ξέρουμε… Για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο. Γι αυτό δεν χρειάζεται να πω τίποτα άλλο…






Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι ιδιωτικές επιχειρήσεις έχουν άλλο στόχο και δουλεύουν μόνο για το συμφέρον των ιδιοκτητών τους. Σ' αυτό δεν μπορεί να διαφωνήσει κανείς.

Όχι, όντως δεν διαφωνεί κανείς.





Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην ψωροκώσταινα όμως, και αφού είναι σχεδόν πλήρως εξαγορασμένη από την ΕΕ α.ε., πουλήθηκαν και πωλούνται στη ξεφτίλα η περιουσία του ελληνικού λαού (πχ. οι υποδομές του ΟΣΕ, των λιμανιών, τα δίκτυα του ΟΤΕ, τα αεροδρόμια, κλπ) και ο ορυκτός πλούτος της, αδιαφορώντας για το μέλλον αυτού του τόπου.

Εμείς οι ίδιοι με τις επιλογές μας για τους εκάστοτε κυβερνώντες φέραμε την περιουσία του ελληνικού λαού σε αυτή την κατάσταση. Θυμάσαι την Ολυμπιακή και τον ΟΣΕ πόσα εκατομμύρια ΜΑΣ έβαζαν μέσα κάθε μέρα? Και εφόσον όλα αυτά τα χρόνια ούτε εμείς αλλάξαμε ούτε οι εκάστοτε κυβερνώντες, νομίζεις θα αλλάξουμε τώρα? Χορτάσαμε με τις "αλλαγές".

Αλήθεια δηλαδή προτιμάς να μας τα παίρνουν από παντού μόνο και μόνο για να έχουμε δημόσιο?




Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Ένα μέλλον που πχ τα τραίνα θα πηγαίνουν μόνο σε διαδρομές που θα υπάρχει αριθμός επιβατών ικανός να δώσει κέρδος στον ιδιώτη, αντίστοιχα για τα πλοία, το νερό θα στοιχίζει όσο το perrier, το ρεύμα χαβιάρι κλπκλπ

Όταν μοιράσουν τις άδειες για τα πλοία κλπ, βάζουν μέσα και την εξυπηρέτηση της άγονης γραμμής. Το κράτος αν θέλει μπορεί να ελέγξει αυτό το θέμα.

Εφόσον τόσα χρόνια το αεροπορικό εισιτήριο δεν έχει διαφορά από αυτό της Ολυμπιακής, το τηλέφωνο είναι πιο φθηνό, το ρεύμα τώρα ξαφνικά έχει έκπτωση 15% (για τους συνεπείς), γιατί να φοβάμαι?





Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Σώματα ασφαλείας ή στρατός θα είναι άχρηστα αφού οι επικοινωνίες τους θα ελέγχονται από ιδιώτες, η εκπαίδευση θα είναι για όσους έχουν να πληρώσουν όπως και η υγειονομική περίθαλψη ή η σύνταξη. Δουλειά θα υπάρχει στον τουρισμό στις ιδιωτικές παραλίες και νησιά με μισθούς 300-400 ευρά. Σε όλα αυτά μπορείς να προσθέσεις την από χρόνια μελετημένη αποβιομηχάνιση, την συρρίκνωση του αγροτικού πληθυσμού και του εισοδήματος του, την διάλυση της μεσαίας και μικρής επιχειρηματικότητας, τον στρατό των άνεργων (κυρίως νέων) και θα έχεις μια εικόνα.

Ώπα, δεν νομίζω να διάβασες σωστά τα γραφόμενά μου. ¶φησα έξω τα σώματα ασφαλείας, την εκπαίδευση και την νοσοκομειακή περίθαλψη...
Ίσα ίσα που ο υγιής ανταγωνισμός και όχι το σάπιο δημόσιο σύστημα, θα λειτουργήσει έτσι ώστε να υπάρξει ανάπτυξη δημιουργία νέων θέσεων εργασίας, κοκ. Μην ξεχνάς η «σοβιετία» τόσων χρόνων, μας έφερε εδώ. Στο κάτω κάτω δεν θα ανακαλύψουμε τον τροχό. Αυτά εφαρμόζονται στις περισσότερες ανεπτυγμένες χώρες.



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως τελικά συζητάμε/διαφωνούμε για λάθος ζήτημα?

Μπορεί. ¶λλωστε αυτή είναι η γνώμη μου. Μια γνώμη σε τόσα εκατομμύρια άλλες γνώμες...
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 30-05-18, 12:47
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.372
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από accnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Από μένα δεν υπαρχει περίπτωση στο να μην γίνει μια κόσμια συζήτηση.
Δεν ανησυχώ γι αυτό. Ο κανονισμός όμως απαγορεύει να πολιτικολογούμε κι εμείς μάλλον ξεφεύγουμε

Και βέβαια ο λαός (και βάζω και τον εαυτό μου μέσα), γιατί πολύ απλά εμείς ψηφίζαμε όλα αυτά τα χρόνια αυτούς που λες «εκάστοτε κυβερνώντες». Εμείς σαν λαός πηγαίναμε και φυλάγαμε τις «κατουρημένες ποδιές» για μια πρόσληψη στο δημόσιο (εδώ βγάζω τον εαυτό μου, διότι παρότι είχα βύσματα… δεν ήθελα εργασία στο δημόσιο) και γιατί? Όλοι ξέρουμε… Για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο. Γι αυτό δεν χρειάζεται να πω τίποτα άλλο…
Ο λαός ψηφίζει με βάση εξαγγελίες άσχετα αν αυτές δεν υλοποιούνται (άσε που τελευταία ψηφίζει και γίνεται το αντίθετο). Για τις "ποδιές" έχω κάνει το ίδιο αλλά ανεξάρτητα απ' αυτό υπάρχουν και χιλιάδες άνθρωποι στο δημόσιο που μπήκαν με άλλο τρόπο.

Όχι, όντως δεν διαφωνεί κανείς.
ωραία

Εμείς οι ίδιοι με τις επιλογές μας για τους εκάστοτε κυβερνώντες φέραμε την περιουσία του ελληνικού λαού σε αυτή την κατάσταση. Θυμάσαι την Ολυμπιακή και τον ΟΣΕ πόσα εκατομμύρια ΜΑΣ έβαζαν μέσα κάθε μέρα? Και εφόσον όλα αυτά τα χρόνια ούτε εμείς αλλάξαμε ούτε οι εκάστοτε κυβερνώντες, νομίζεις θα αλλάξουμε τώρα? Χορτάσαμε με τις "αλλαγές".
Προεκλογικά είπε κανείς ότι θα πουλήσει κοψοχρονιάς δημόσια περιουσία? "Αλλαγές" με αλλαγές έχουν διαφορά. Στο χέρι μας είναι να βρούμε την κατάλληλη
Αλήθεια δηλαδή προτιμάς να μας τα παίρνουν από παντού μόνο και μόνο για να έχουμε δημόσιο?
Δεν θέλω να μου τα παίρνουν. Θέλω όμως η χώρα μας (που έχει τεράστιο πλούτο και πολύτιμες υποδομές) να μη τα εκχωρήσει όλα και ΑΝ αποφασίσουμε να ακολουθήσουμε άλλο δρόμο να έχουμε κάτι να διαχειριστούμε. Αν δεν μείνει κολυμπηθρόξυλο δεν θα έχουμε καμιά επιλογή.

Όταν μοιράσουν τις άδειες για τα πλοία κλπ, βάζουν μέσα και την εξυπηρέτηση της άγονης γραμμής. Το κράτος αν θέλει μπορεί να ελέγξει αυτό το θέμα.
Δεν έχω καμιά εμπιστοσύνη σ' αυτό το κράτος. Εσύ?
Εφόσον τόσα χρόνια το αεροπορικό εισιτήριο δεν έχει διαφορά από αυτό της Ολυμπιακής, το τηλέφωνο είναι πιο φθηνό, το ρεύμα τώρα ξαφνικά έχει έκπτωση 15% (για τους συνεπείς), γιατί να φοβάμαι?
Υπάρχει και διεθνής εμπειρία στην εφαρμογή του άκρατου νεοφιλελευθερισμού και τώρα αναζητούν ως αναγκαία την επιστροφή στον Κεϋνσιανισμό.

Ώπα, δεν νομίζω να διάβασες σωστά τα γραφόμενά μου. ¶φησα έξω τα σώματα ασφαλείας, την εκπαίδευση και την νοσοκομειακή περίθαλψη...
Ίσα ίσα που ο υγιής ανταγωνισμός και όχι το σάπιο δημόσιο σύστημα, θα λειτουργήσει έτσι ώστε να υπάρξει ανάπτυξη δημιουργία νέων θέσεων εργασίας, κοκ. Μην ξεχνάς η «σοβιετία» τόσων χρόνων, μας έφερε εδώ. Στο κάτω κάτω δεν θα ανακαλύψουμε τον τροχό. Αυτά εφαρμόζονται στις περισσότερες ανεπτυγμένες χώρες.
Επίτηδες τα έβαλα εγώ μέσα Με ιδιωτικοποιημένες τις επικοινωνίες έχουμε μάθει από πρόσφατα γεγονότα ότι δεν μπορείς να έχεις εθνική άμυνα ή ασφάλεια, τα ιδιωτικά πανεπιστήμια ετοιμάζονται και ας μη μιλήσω για την υγεία.
Για τις θέσεις εργασίας που δημιουργεί ο "υγιής ανταγωνισμός" εννοείς τις θέσεις για 12 ώρες δουλειά, μισθό και ασφάλιση για 4ωρο και με μισθό 300 ευρώ?
Η "σοβιετία" όπως λες ή καλύτερα ο κρατισμός της ρεμούλας, της αρπαχτής, των ρουσφετιών και των λοιπών που γνωρίζουμε δεν με βρίσκει σύμφωνο. Όμως δεν συμφωνώ και με μοντέλα ανεπτυγμένων κρατών (γιατί είναι ανεπτυγμένα? μήπως γιατί εκμεταλλεύονται κάτι δουλοπαροικίες σαν την δική μας?) που κάποιοι ιδιώτες πχ κάποια BronzeBank καθορίζουν και ελέγχουν τα πάντα.


Μπορεί. ¶λλωστε αυτή είναι η γνώμη μου. Μια γνώμη σε τόσα εκατομμύρια άλλες γνώμες...
Γνώμες λέμε αλλά εγώ θα σταματήσω γιατί όπως είπα ξεφεύγουμε
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 30-05-18, 13:30
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Και εγώ σταματώ...
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 30-05-18, 15:11
Το avatar του χρήστη oreonymos
oreonymos Ο χρήστης oreonymos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-05-2018
Περιοχή: καισαριανη αθηνα
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή αν εκτιμουσα...

αν εκτιμουσα μια φορα τον δασκαλο,τωρα τον εκτιμω 1000000000.....η θεση του αυτη θα πρεπει να διδασκεται στους μαθητες μεσης εκπαιδευσης!ουτως ωστε κανεις να μην μπορει να εξαπατησει τα παιδια μας!
__________________
scapegoat
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Πινακας τιμων νερου περιοχων Αθηνας (ΕΥΔΑΠ) TRYFONAS K. Γλυκό νερό - Γενικά 1 20-04-13 18:08
Μειωση λογαριασμου ΕΥΔΑΠ christosvn Γλυκό νερό - Γενικά 18 26-12-09 13:58
τιμες δικτυου ευδαπ κορυδαλλου? tzimakos Γλυκό νερό - Γενικά 0 18-07-07 02:25
Ζημιές από την ΕΥΔΑΠ gemara Γλυκό νερό - Γενικά 1 21-02-04 01:49

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06302 seconds with 15 queries