Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-03-05, 07:01
scissorhands Ο χρήστης scissorhands δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-03-2005
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 88
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην scissorhands Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην scissorhands
Προεπιλογή Επισκεψη στην Τουρκια!

Καλημερα,
Κατα 90 % θα παω εκδρομη στην Τουρκια(η προκαταβολη εχει δωθει αλλα η παρεα ειναι λιγο στα μαχαιρια ) με τα τει μου,και θα ηθελα να μαθω εαν εχει παει κανεις και αν γνωριζει τιποτα για την αγορα στο θεμα των ενυδρειων,ψαριων μιας και ειναι πολυ φθηνα(επισης μια χωρα των 60 εκατομμυριων με μια πρωτευουσα των 7 δεν μπορει θα εχει ενα pet shop της προκοπης )!Επισης θα ηθελα εαν μπορει καποιος να μου πει τι να ψαξω να βρω (κατι δηλαδη που δεν θα το εχει ελλαδα) να αγορασω!

Ευχαριστω!
__________________
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΙΛΩΝ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-03-05, 20:56
Το avatar του χρήστη Fonamstel
Fonamstel Ο χρήστης Fonamstel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-02-2004
Περιοχή: Μεταξύ Σίνδου και Περαίας
Μηνύματα: 513
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Fonamstel
Προεπιλογή

Κατ' αρχήν μερικές διευκρινίσεις :

Πρωτεύουσα της Τουρκίας είναι η Ankara (Αγκυρα) και έχει πληθυσμό 4 εκατομμύρια.
Πόλη με 7 εκατομμύρια δεν υπάρχει στην Τουρκία.
Μήπως τα μπέρδεψες με την Istanbul (Κωνσταντινούπολη) που είναι η πολυπληθέστερη πόλη με πάνω από 10 εκατομμύρια κατοίκους ?

Επί του θέματος:

Ακόμα και αν βρεις petshop της προκοπής (εγώ δεν βρήκα - τουλάχιστον στις κεντρικές συνοικίες της Κων/πολης), πως θα "περάσεις" από τα τελωνεία τα ψάρια ?
Εξοπλισμό φτηνό βρίσκεις... αλλά αν προσέξεις καλά... είναι λίγο "μάπα το καρπούζι". Πολλή "μαΐμουδιά" πέφτει και πολύ μεταχειρισμένο πράμα που το πουλάνε για καινούριο.
Εύχομαι να είσαι τυχερός (εγώ πήγα 2 φορές και απογοητεύτηκα - αλλά αν έχεις κάποιον έμπιστο γνωστό... ίσως βρεις κάτι).

Πάντως, αν αποφασίσεις να πάρεις κάτι, μην πληρώσεις την τιμή που θα σου πούν. Κάνε παζάρια, ξανακάνε παζάρια... συνήθως οτιδήποτε το παίρνεις στη μισή τιμή απ' ότι σου λένε στην αρχή.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-03-05, 01:25
scissorhands Ο χρήστης scissorhands δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-03-2005
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 88
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην scissorhands Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην scissorhands
Προεπιλογή nai

ναι οντως εγω μπερδευτηκα!την κωνσταντινουποκη εννουσα!Επισης οσον αφορα το τελωνειο δεν υπαρχη προβλημα γιατι η εκδρομη θα γινει με το τει θεσσαλονικης!ξερεις τωρα,,,αποσκευες στο λεοφωρειο και ουτε γατα ουτε ζημια!αυτο με τα παζαρια οντως ισχυει κατα πολυ μεγαλο βαθμο!!αντε να δουμε τι θα κανω,,,,,,
__________________
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΙΛΩΝ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,02845 seconds with 12 queries