Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > ¶λλα ζώα

¶λλα ζώα Συζήτηση για άλλα κατοικίδια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 31-10-07, 10:07
Το avatar του χρήστη candus
candus Ο χρήστης candus δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-09-2007
Περιοχή: Θεσ/νίκη
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή Βασανισμός αδέσποτου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ανατριχιάζει κανείς βλέποντας αυτά τα ακατονόμαστα πλάσματα που γεννήθηκαν ως άνθρωποι να βασανίζουν με αυτόν τον τρόπο το αβοήθητο ζωάκι. Πόσο ακρωτηριασμένοι μπορεί να είναι ψυχικά? Αν έχουν ψυχή! Και αν έχουν ψυχή πως θα την παραδώσουν?



Den xreiazetai na deite to video. apla voitheiste na kikloforisei to onoma..


http://www.youtube.com/watch?v=8_avyVTv-Cw

Edw o kyprios (kamia empa8eia me ayto) foithths

Panagiwths Kyriakou (Παναγιώτης Κυριάκου)

pou spoudazei sth XIO sto tmhma "Mhxanikwn Oikonomias kai Dioikhshs

tou Panepisthmiou AIgaiou " vasanizei me kayto ladi ena adespoto skyli...




Kai afta einai a) to mail tou Foititikou Syllogou sto sygekrimeno tmima b) to mail tis grammateias tou.
Nomizo oti efoson toulaxiston emmesa dysfimizei to Panepistimio, tha borousame na steiloume merika minymata zitontas na paroun thesi kai na min deixoun epieikia.
__ __.,_._
FoititikosSyllogos@fme.aegean.gr
fme@aegean.gr
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 31-10-07, 11:09
Το avatar του χρήστη MANOS74
MANOS74 Ο χρήστης MANOS74 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-03-2006
Περιοχή: ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή

τι να του πεις του Μ.......κα (συγνώμη παιδιά αλλά είναι)

θέλει μερικές σφαλιάρες μπας και κουνηθεί το μυαλό του και ερθει στα ισια του.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 31-10-07, 12:21
andreasp Ο χρήστης andreasp δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-10-2005
Περιοχή: ATHENS
Μηνύματα: 539
Προεπιλογή

Φιλος που σπουδάζει στο Μπαθ της Αγγλίας πάντως, μου είπε οτι , οι εκει Ελληνες, τον περιμένουν με "ανοιχτές αγκάλες" ! να γυρισει στο σπίτι του!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 31-10-07, 15:05
Cydox Ο χρήστης Cydox δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-12-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη/Κορδελιό
Μηνύματα: 255
Προεπιλογή

Μπορεί το συγκεκριμένο πράγμα(γιατι, περι πράγματος πρόκειται) να σπουδάζει αλλά δεν έχει καμιά παιδεία.. γιατι είναι και θέμα παιδείας. Τέτοιου είδους ανθρωποειδή απορώ πως κυκλοφορούν ελέυθερα..
__________________
Επιστροφή στο χόμπι !

Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 31-10-07, 21:17
Το avatar του χρήστη giagligian
giagligian Ο χρήστης giagligian δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-08-2007
Περιοχή: Νάξος-Πειραιάς
Μηνύματα: 508
Προεπιλογή

To μυαλό του είναι άρρωστο... τίποτα παραπάνω
__________________
ΖΗΤΩ Η ΕΛΛΑΣ!!!

http://www.studiosnaxos.com
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 31-10-07, 21:46
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

Μεγάλος Αρ.........κας (sorry) ο τύπος δεν μου τον φέρνεται για καμμιά ώρα να τον περιποιήθω.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 31-10-07, 23:30
Το avatar του χρήστη Liolios
Liolios Ο χρήστης Liolios δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-12-2005
Περιοχή: N. Hρακλειο
Μηνύματα: 610
Προεπιλογή

Έστειλα αμέσως μόλις είδα το τόπικ, μέηλ στην Ελληνική Φιλοζωική Εταιρεία.
Σας παραθέτω την απάντησή τους:

Ευχαριστούμε και έχουμε κινηθεί ήδη με Εισαγγελέα και άλλες νομικές
παρεμβάσεις μας.
Εχουμε κάνει ό,τι είναι δυνατόν για την τιμωρία αυτού του φοιτητή-τέρατος.
__________________
Παναγιώτης Παγώνης


www.aquarist.gr/forum: το νέο φόρουμ του Π.Σ.Φ.Ε

Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 31-10-07, 23:50
Το avatar του χρήστη dinos99
dinos99 Ο χρήστης dinos99 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 12-08-2007
Περιοχή: Αγία Βαρβάρα(Αθήνα)
Μηνύματα: 826
Προεπιλογή

φιλε με προλαβες και το εβγαλες πριν σε παρω χαμπαρι γιατι πριν απο λιγο εδωσα το λινκ αυτο σε ενα αλλο ποστ με ενα παρομοιο θεμα.
Το μονο που θα πω ειναι οτι οι ιδιοι οι κυπριοι πρωτα απο ολα πρεπει να αναλαβουν.....για την ντροπη αυτη ωστε να μην αφησουν περιθωρια στον καθενα να λεει οτι θελει... σκευθητε προπαγανδα που θα πεσει αν το βιντεο αυτο παιξει στην τουρκικη τηλεοραση......


Υ.Γ.Οταν λεμε τον ανθρωπο ζωο προσβαλουμε τα ζωα....
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-11-07, 02:21
Το avatar του χρήστη mariah
mariah Ο χρήστης mariah δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2006
Περιοχή: Περιστερι-Τρικαλα
Μηνύματα: 602
Προεπιλογή

Αρρωστος ανθρωπος......
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-11-07, 09:49
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή

Πόσο ανάπηρη και άρρωστη μπορεί να είναι η ψυχή ενός ανθρώπου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 01-11-07, 09:52
Το avatar του χρήστη dimitris21
dimitris21 Ο χρήστης dimitris21 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-11-2004
Περιοχή: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.416
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dimitris21
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lucy Εμφάνιση μηνυμάτων
Πόσο ανάπηρη και άρρωστη μπορεί να είναι η ψυχή ενός ανθρώπου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Όσο ανάπηρη και άρρωστη είναι και η κοινωνία που τον διαμόρφωσε.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 01-11-07, 09:59
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimitris21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσο ανάπηρη και άρρωστη είναι και η κοινωνία που τον διαμόρφωσε.
Σωστός!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 01-11-07, 10:30
Το avatar του χρήστη muthos
muthos Ο χρήστης muthos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-09-2006
Περιοχή: peristeri
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή

Οσο και ναπηρος διανοητικα να ειναι καποιος δεν εχει το δικεομα να βασαζιζει μια αθοω ζωη με κανεναν τροπο!και δυστιχος κανενα σκυλακι δεν μπωρει να του κανει το ειδιο για να καταλαβει τη περασανε τα 2 σκυλια
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 01-11-07, 10:33
Το avatar του χρήστη MANOS74
MANOS74 Ο χρήστης MANOS74 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-03-2006
Περιοχή: ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή

Μπράβο Liolios καλή σκέψη..........
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 01-11-07, 10:55
Το avatar του χρήστη jimfytakis
jimfytakis Ο χρήστης jimfytakis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-03-2007
Περιοχή: Καβαλα.....
Μηνύματα: 1.377
Προεπιλογή

Ηδη στο youtube δεχτηκε η χωρα μας "καλα" σχολιο εξαιτιας αυτουνου του ανεγκεφαλου.Δεν ειναι ομως το μονο περιστατικο.Κατι χαμενοι,νομιζω αναρχικοι,στο μοναστηρακι πριν κανα χρονο νομιζω,δεσαν ενα σκυλο τον κρεμασαν αναποδα και το καψαν ζωντανο λεγοντας"ετσι θα σε καψουμε ταδε υπουργε"(δεν θυμαμαι σε ποιον υπουργο τα χωναν).Θυμηθειτε παλι το σκυλακι στη θεσ/νικη που το λουσαν κατι χουλιγκανακια με πισα και το καψαν επειδη ηταν το ερμο δαλματιας και ειχε τα χρωματα της αντιπαλης ομαδας.Το σκυλακι παλι που του κοψαν τη μυτη με τσεκουρι...Το πηραν λεει για ιχνιλατι και επειδη δεν εβρισκε το θυραμα...Μετα λεμε για τη ναζιστικη γερμανια...Τουλαχιστον οι γερμανοι ηταν σε πολεμο.Τα σκυλια και γενικα τα ζωα τι φταινε?!!
__________________
~OPEL~
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 01-11-07, 18:31
Το avatar του χρήστη candus
candus Ο χρήστης candus δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-09-2007
Περιοχή: Θεσ/νίκη
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή

jim πραγματικά είναι τραγικά αυτά που γράφεις. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ, είναι ΓΙΑΤΙ????????????????????????????????????????????? ??????? Για ποιο λόγο να το κάνει κάποιος αυτό? Δεν μπορεί να το συλλάβει ο εγκέφαλος μου. Δεν είναι η ίδια η θανάτωση ενός ζώου που με συγκλονίζει τόσο, όσο το ότι κάποιος μπορεί να αντλεί ευχαρίστηση, βλέποντας ένα πλάσμα να σπαράζει στον πόνο. Είναι ο,τι ποιο άρρωστο μπορώ να σκεφτώ. Για μένα δεν έχει ιδιαίτερη διαφορά να βλέπω να καίνε ένα αθώο ζώο, ζωντανό από το να το κάνουν αυτό σε ένα μωρό. Και εδώ είναι που αρχίζω και εξοργίζομαι. Τόσο που θέλω να φωνάξω με όλη μου τη δύναμη. Και πρέπει όλοι να κάνουμε κάτι γι αυτό. Γιατί αυτοί οι άνθρωποι να μένουν ατιμώρητοι? Δεν θα έπρεπε αυτοί να είναι στη φυλακή για έγκλημα? Λοιπόν, έχω να προτείνω το εξής. Ο καθένας που συμμετέχει σε αυτή τη συζήτηση να στείλει με γραπτή ή ηλεκτρονική αλληλογραφία, κάποιο κείμενο με προτάσεις και ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ από τους πολιτικούς, τους σχετικούς με το θέμα. Πρέπει να απαιτήσουμε να ασχοληθούν με το θέμα των δικαιωμάτων των ζώων. Και έχουμε δύναμη. Αν όλοι μαζί ασχοληθούμε θα πετύχουμε κάτι. Και υπάρχουν πολιτικοί που ασχολούνται και έχουν προτάσεις. Χωρίς καμιά διάθεση να υποστηρίξω οποιοδήποτε κόμμα (το δηλώνω ότι δεν ψήφισα κανένα από τα μεγάλα) παραθέτω μια ομιλία του παρακάτω βουλευτή που βρήκα τυχαία στο δίκτυο. Εγω θα αρχίσω ενοχλώντας αυτόν. Θα σας δημοσιεύσω και την επιστολή που θα του στείλω. Τώρα που είναι υπουργός κάτι θα μπορέσει να κάνει. Τι στο καλό!
Λοιπόν τέρμα ο καναπές και η φιλολογική συζήτηση, πρέπει να κάνουμε κάτι για να κάνουμε τον κόσμο μας καλύτερο!
Αυτοί οι άνθρωποι πρέπει να αρχίσουν επιτέλους να τιμωρούνται παραδειγματικά!
πατήστε εδώ http://www.e-aris.gr/action/default.asp
και ψάξτε αυτό:
Παράθεση:
Ομιλία στο σχέδιο νόμου με θέμα: «Ζώα συντροφιάς, αδέσποτα ζώα συντροφιάς και άλλες διατάξεις»ΠΕΜΠΤΗ, 3 ΙΟΥΛΙΟΥ 2003
Ας τον ρωτήσουμε λοιπόν, τώρα που είναι στην κυβέρνηση τι θα κάνει από αυτά που πρότεινε στην ομιλία του?
Θα γίνουν τα λόγια του πράξη?
Οχι να ασχολούμαστε μόνο πριν τις εκλογές!!!
αν ψάξετε στο google σίγουρα θα βρείτε και άλλους
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 01-11-07, 18:37
Το avatar του χρήστη jimfytakis
jimfytakis Ο χρήστης jimfytakis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-03-2007
Περιοχή: Καβαλα.....
Μηνύματα: 1.377
Προεπιλογή

Oποιοσδηποτε κρατικος μηχανισμος θα αδιαφορισει εκτος και αν το γεγονος γινει μπροστα στα ματια του και για τη διασφαλιση των καλων γνωμεων του λαου απλα θα επιβαλει τυπικα ποινες.Μετρα μπορουν να παρθουν μονο απο μη κυβερνητικες οργανωσεις που θα αναγαγουν το ζητημα στις κυβερνητικες η με αυτοδικια.Ετσι λειτουργει η χωρα μας
__________________
~OPEL~
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 01-11-07, 18:49
Το avatar του χρήστη candus
candus Ο χρήστης candus δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-09-2007
Περιοχή: Θεσ/νίκη
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή

Jim, sorry αλλά δεν μπορώ να συμβιβαστώ με αυτό. Δηλαδή μου λες ότι επειδή μάλλον δεν θα γίνει τίποτα, ας κάτσω και εγω στον καναπέ μου να αποβλακωθώ...
Εγώ είμαι λίγο ρομαντικός και πιστεύω στους ενεργούς πολίτες. Ο καθένας μόνος του είμαστε αδύναμοι, αλλά άν μαζευτούμε πολλοί μπορεί κάτι να πετύχουμε. Εστω και μικρό. Είναι ένα βήμα. Αν είμαστε πολλοί μας υπολογίζουν. Η τέλος πάντων πρότεινε κάτι από τη θέση σου. Αλλα ας κάνουμε κάτι τελος πάντων...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 01-11-07, 19:08
Το avatar του χρήστη jimfytakis
jimfytakis Ο χρήστης jimfytakis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-03-2007
Περιοχή: Καβαλα.....
Μηνύματα: 1.377
Προεπιλογή

Αυτο που μπορει να κανει το ατομο ειναι να μην φαιρεται οπως οι ηλιθιοι.Δεν λεω οτι εσυ και ο καθε χ πολιτης βασανιζει ζωα αλλα ελπιζω να με πιανεις.Επισης οταν βλεπουμε τετοιο περιστατικο να επεμβαινουμε.Απο κει και περα το ζητημα περνα στη κρατικη μηχανη.Συμφωνω με τα λεγομενα σου αλλα δυστυχως δεν μπορουμε να παρουμε ενα αυτοματο και να αυτοδικουμε οταν βλεπουμε τετοια περιστατικα απειρου καλους
__________________
~OPEL~
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 01-11-07, 20:18
Το avatar του χρήστη candus
candus Ο χρήστης candus δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-09-2007
Περιοχή: Θεσ/νίκη
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή

Η αυτοδικία σίγουρα δεν είναι λύση. Να είσαι όμως σίγουρος ότι αν ο Χ πολιτικός λάβει κάποιες χιλιάδες απαιτήσεις και διαμαρτυρίες πολιτών, θα κάνει κάτι. Απλά διαφωνώ με την λογική του τύπου οι πολιτικοί έχουν την απόλυτη εξουσία και εγώ δεν μπορώ να κάνω τίποτα, άρα εφησυχάζω και δεν ασχολούμαι... ¶λλωστε δεν τους είναι και τόσο κόπος να ψηφίσουν ένα νομοσχέδιο σχετικό με τα ζώα. Απλά δεν το απαιτούν οι πολίτες, και άρα δεν ασχολούνται και αυτοί. Και ας μην ξεχνάμε ότι και αυτοί είναι ο καθρέφτης μας. Jim όλοι έχουμε ευθύνη, μην γελιέσαι. Απλά οι Έλληνες έχουμε συνηθίσει να τα ρίχνουμε όλα στους πολιτικούς και γενικότερα σε όλους του άλλους, εκτός από τους εαυτούς μας. Ας κάνουμε ο καθένας ότι περνάει από το χέρι του, και ας μην τα ρίχνουμε στους άλλους. Δηλαδή στο εξωτερικό νομίζεις ότι δεν ισχύουν τα ίδια για τους πολιτικούς? Τα ίδια ισχύουν. Δεν έχουν όμως αυτά τα αίσχη με τα αδέσποτα. Ο λόγος είναι ότι δεν ισχύουν τα ίδια με τους πολίτες. Αλλά ας μην το συνεχίσουμε γιατί ανοίγουμε φιλοσοφική συζήτηση και ξεφεύγουμε από την ουσία του θέματος. Το θέμα μας είναι να κάνουμε ότι μπορεί ο καθένας για να λυθεί επιτέλους το πρόβλημα με τα ζώα σε αυτή τη χώρα...
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 01-11-07, 20:51
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Στην περιπτωση αυτη http://www.hri.org/E/2000/00-07-01.d...es/prosopa.htm πριν μερικα χρονια, μετα την δημοσιευση του μεηλ που στειλαμε στην Ε και τα παρα πολλα γραμματα διαμαρτυριας αναγνωστων που ακολουθησαν, επενεβη εισαγγελεας, ο δραστης βρεθηκε, εγινε δικαστηριο, εφαγε 6 μηνες, εκανε εφεση και την εχασε.
Ο κοσμος ειναι πιο ευαισθητοποιημενος απο οτι ηταν πριν. Κυριως ο τυπος και γενικως τα ΜΜΕ (ακομα κι αν τα καναλια ειδικα το κανουν επειδη "πουλαει" - το κανουν παντως). Αν πεφτουν στην αντιληψη μας τετοια περιστατικα, οι καταγγελιες ειναι πολυ πιθανον να πιανουν τοπο.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 01-11-07, 23:55
Το avatar του χρήστη candus
candus Ο χρήστης candus δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-09-2007
Περιοχή: Θεσ/νίκη
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή

Παράθεση:
Στην περιπτωση αυτη http://www.hri.org/E/2000/00-07-01.d...es/prosopa.htm πριν μερικα χρονια, μετα την δημοσιευση του μεηλ που στειλαμε στην Ε και τα παρα πολλα γραμματα διαμαρτυριας αναγνωστων που ακολουθησαν, επενεβη εισαγγελεας, ο δραστης βρεθηκε, εγινε δικαστηριο, εφαγε 6 μηνες, εκανε εφεση και την εχασε
Αυτό ακριβώς θέλω να πω Jim! Σ' αυτήν την περίπτωση η "λογική" του σημερινού Έλληνα (ακόμη και του σχετικά ευαισθητοποιημένου) θα έλεγε : "Είναι κρίμα το γατάκι, αλλά στην Ελλάδα ζούμε. Ότι και να κάνω δεν θα βρω άκρη." Και θα το άφηνε εκεί το θέμα.
Και όμως έγινε κάτι!
Ας προσπαθήσουμε ο αυριανός Έλληνας (στον οποίο συμπεριλαμβάνονται αξιολογότατα και μορφωμένα νεαρά άτομα όπως εσύ) να είναι πιο δραστήριος, δυναμικός και διεκδικητικός, σχετικά με τα δικαιώματα τα δικά του, αλλά και των ευαίσθητων ομάδων (ζώα, ανάπηροι κλπ). Τίποτα δε χαρίζεται!!! ΑΣ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 02-11-07, 12:47
Cydox Ο χρήστης Cydox δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-12-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη/Κορδελιό
Μηνύματα: 255
Προεπιλογή

Κάτι αξιόλογο μπορεί να γίνει μόνο από την νεολαία(φυσικά και υπάρχουν εξαιρέσεις όπως αυτή..) και είμαι απόλυτος σε αυτό, η παλιότερες γενιές δεν έχουν τέτοιες ευαισθησίες.. Και μόνο μεγάλο πλήθος ανθρώπων θα μπορέσουν να κάνουν κάτι.. Όπως είπε και ο Τόλης τα ΜΜΕ έχουν αρχίσει να ευαισθητοποιούνται, και συνήθως από εκεί γίνονται γνωστές τέτοιες κτηνωδίες..
__________________
Επιστροφή στο χόμπι !

Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 02-11-07, 22:02
Το avatar του χρήστη jimfytakis
jimfytakis Ο χρήστης jimfytakis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-03-2007
Περιοχή: Καβαλα.....
Μηνύματα: 1.377
Προεπιλογή

Νεολαια....Περιεργη ιστορια.Μονο να βαλεις οτι η ηλικια 17+ ειναι απασχολημενη με πανελληνιες,οι πιο μετα ηλικιες με προβληματα στο εκπαιδευτικο συστημα κτλ χωρια την ανεργια,πιστευω οτι τετοιου ειδους ευαισθησιες περνανε σε δευτερη μοιρα
__________________
~OPEL~
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 03-11-07, 03:46
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Το να ειναι καποιος φουλ απασχολημενος ολη μερα κι ολη τη βδομαδα ή το να καθεται δεν εχει να κανει με το τι ευαισθησιες κουβαλαει.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 03-11-07, 09:19
Το avatar του χρήστη jimfytakis
jimfytakis Ο χρήστης jimfytakis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-03-2007
Περιοχή: Καβαλα.....
Μηνύματα: 1.377
Προεπιλογή

Ναι αλλα το να εκδηλωσεις αυτες τις ευαισθησιες εχει να κανει με το χρονο.Εκει ηθελα να καταληξω...
__________________
~OPEL~
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 03-11-07, 13:07
Το avatar του χρήστη candus
candus Ο χρήστης candus δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-09-2007
Περιοχή: Θεσ/νίκη
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή

Ακριβώς!!! Και το πως διαχειριζόμαστε το χρόνο μας έχει να κάνει με μας!!! Εμείς βάζουμε τις προτεραιότητες και κάνουμε αυτά που θεωρούμε πιο σημαντικά! Πόσο χρόνο παίρνει να κάτσεις και να γράψεις μια επιστολή διαμαρτυρίας? Πόσο χρόνο παίρνει να πας σε μια συγκέντρωση διαμαρτυρίας? (μάλλον λιγότερο από το να παει κάποιος πχ για καφέ).
Jim αν κάποιος ψάξει δικαιολογίες για την απραξία και την αναλγησία του, σίγουρα θα βρει πολλές. Παραμένουν όμως δικαιολογίες...

Παράθεση:
Σχετικά με το χρόνο, συστήνω ανεπιφύλακτα το παρακάτω βιβλίο :
http://www.psichogios.gr/book.asp?cid=20872
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 03-11-07, 17:10
Το avatar του χρήστη jimfytakis
jimfytakis Ο χρήστης jimfytakis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-03-2007
Περιοχή: Καβαλα.....
Μηνύματα: 1.377
Προεπιλογή

Δεν ειναι θεμα δικαιολογιας.Ειναι
3:30-6:00 Φυσικη Φυσικη Εκθεση Δευτερα
7:05-9:40 3ωρο μαθηματικα Τριτη
8:00-10:30 ΑΟΔΕ Υπολογιστεσ υπολογιστες Τεταρτη
7:05-7:50 Βιολογια Πεμπτη
6:10-9:40 Φυσικη Μαθηματικα Μαθηματικα Εκθεση Παρασκευη
+ανα 2 Σαββατα πρωινα διαγωνισματα + 8-2σχολειο+Δευτερα 9-10+Πεμπτη 8-10 αγγλικα.Παω τριτη Λυκειου και απλα ο μονος στοχος φετος ειναι να περασω εκει που θελω.Στοχευω για 18000μορια και για μια και μονο σχολη.Εχω 3 ενυδρεια να φροντισω και τωρα τα κανω 2 καταργοντας το αφρικανικο,γιατι δεν προλαβαινω.Εχω ελαχιστο ελευθερο χρονο να δω κανα φιλο και τη κοπελα μου.Κυριακες διαβαζω σηνυθως ολη μερα.Η μονη φιλοζωικη ευαισθητοποιηση που εχω αυτο το καιρο ειναι να τελειωσω τη λιμνη μου για να βαλω ενα ελληνικο ενδημικο ειδος υπο εξαφανιση.

Ειμαι κατα των βασανισμων ζωων εννοειται.Μισω συτους που το κανουν αλλα δυστυχως δεν μπορω να ασχοληθω οσο θα ηθελα.Υπαρχουν αλλες πρωτεραιοτητες.Οταν θα εχω τλειωσει και τη σχολη μου και θα εχω φτιαξει πλεον τις βασεις για το μελλον μου,και στη διαδηλωση κατα των βασανισμων θα παω,και στο αντιρατσιστικο φεστιβαλ θα παω και σε οποιοδηποτε αλλο οικολογικο/κοινωνικο φεστιβαλ/διαδηλωση θα συμετασχω.Πιστευω να εγινα κατανοητος
__________________
~OPEL~
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 03-11-07, 17:23
Το avatar του χρήστη giagligian
giagligian Ο χρήστης giagligian δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-08-2007
Περιοχή: Νάξος-Πειραιάς
Μηνύματα: 508
Προεπιλογή

Του λέω να μου πουλήσει το ένα ενυδρείο να είναι πιο άνετα αλλά το έχει τάξει σε άλλον

Πέρα απτην πλάκα όμως, είχαμε καμιά εξέλιξη στο θέμα της τιμωρίας του που λέγανε ότι θα του κάνουν και θα του δείξουν και θα φάει ποινές κλπ κλπ? Για τον Κύπριο λέω.. Έμαθε κανείς τπτ?
__________________
ΖΗΤΩ Η ΕΛΛΑΣ!!!

http://www.studiosnaxos.com
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 03-11-07, 18:21
Το avatar του χρήστη jimfytakis
jimfytakis Ο χρήστης jimfytakis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-03-2007
Περιοχή: Καβαλα.....
Μηνύματα: 1.377
Προεπιλογή

Ε ρε φαγωθηκες για το ενυδρειο του μπανιου!!!Δεν το πουλαω!!!Το θελω για ωρα αναγκης!!Αλλα και να μη το θελα στο χαριζα.Ειναι τοσο τσαντηρε οι κολλησεις και τοσο ασχημο με τις σιλικονες να πετανε που δεν πιανει μια!
__________________
~OPEL~
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08682 seconds with 12 queries