Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 03-11-13, 18:11   #1
αληθινά φυτά αντί για πλαστικά ...
 
Το avatar του χρήστη bouhy34
bouhy34
Member
Εγγραφή: 31-10-2013
Περιοχή: χαιδαρι
Μηνύματα: 86

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
bouhy34 Ο χρήστης bouhy34 δεν είναι συνδεδεμένος 03-11-13, 18:11
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

καλησπέρα σας . Σύμφωνα με την γνώμη ενός πετσοπά σαν καινούριος στα θέματα ενυδρείων είχα αποφασίσει να βάλω ψεύτικα φυτά . με τις συμβουλές κάποιων από εδώ κατέληξα στο συμπέρασμα ότι καλύτερα είναι να βάλω αληθινά . έχω βάλει 2 είδη χαλικιών και πρέπει τώρα να βάλω λίπασμα .πρέπει να βγάλω το χαλίκι από μέσα και να βάλω το λίπασμα πρώτα ή να βάλω το λίπασμα από πάνω ? Υπ ' όψιν ότι το ενυδρείο είναι στην φάση της "εκκίνησης" εδώ και 10 μέρες ... Και πόσο λίπασμα χρειάζεται για 120 L . Αν γνωρίζει κάποιος θα με ενδιέφερε να μάθω και εύκολα είδη φυτών που θα μπορούσα να βάλω ...
Εμφανίσεις: 6792
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 03-11-13, 18:28
Το avatar του χρήστη johnreta
johnreta Ο χρήστης johnreta δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-09-2013
Περιοχή: αμπελοκηπους
Μηνύματα: 296
Προεπιλογή

Δε χρειαζεται να βαλεις 'υποστρωμα' δηλαδη λιπασμα για τα φυτα παρα μονο καποιες ταμπλετες http://www.seachem.com/Products/prod...urishTabs.html
μετα απο 2 βδομαδες η και μηνα και μετα αναλογα τα ειδη φυτων που θα επιλεξεις βαζεις υγρα λιπασματα!Τα περισσοτερα υποστρωματα χανουν τις ιδιοτητες τους μετα απο καποιο καιρο εσυ με την χρηση ταμπλετων θα δωσεις ενασμα στα φυτα σου καθως θα στρωνει και ο βυθος με τον καιρο και θα δινει αρκετα θρεπτικα συστατικα για τα φυτα απο ακαθαρσιες ψαριων κ.α!

Υ.Γ δεν εχει νοημα να βαλεις πλαστικα και ορθα σε συμβουλεψαν στο forum!
http://www.tropica.com/en/plants.aspx εδω μπορεις να δεις τι σ'αρεσει και τι σου κανει...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 03-11-13, 18:37
Το avatar του χρήστη bouhy34
bouhy34 Ο χρήστης bouhy34 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-10-2013
Περιοχή: χαιδαρι
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή

ας είναι καλά ο nazgul με βοήθησε πολύ σήμερα . μπράβο σε όλη την ομάδα σας βοηθάτε πάρα πολύ ...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 03-11-13, 18:55
Το avatar του χρήστη vasilhs
vasilhs Ο χρήστης vasilhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-06-2013
Περιοχή: Λαμια
Μηνύματα: 476
Προεπιλογή

ο nazgul oλους τους βοηθαει!!!!
__________________
με ενα ενυδριο δεν πλητης ποτεεεε..!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 03-11-13, 18:57
Το avatar του χρήστη bouhy34
bouhy34 Ο χρήστης bouhy34 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-10-2013
Περιοχή: χαιδαρι
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή

χαχαχαχχα σωστός
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 03-11-13, 19:02
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Το θετικο ειναι οτι δεν εχεις βαλει ακομα ψαρια στο ενυδρειο για να ταλαιπωρηθουν και ετσι μπορεις να κανεις μια σωστη αρχη. Δεν εχουν ολοι αυτη την ευκαιρια, ξερεις, με αποτελεσμα να χανουν τα πρωτα ψαρια τους, τα οποια συνηθως βρισκονται σε ενα καθολου φιλικο περιβαλλον.

Αφου φαινεται να εχεις ορεξη, διαβασε οσο περισσοτερο μπορεις και εχε αρκετη υπομονη, χωρις να κανεις βιαστικες κινησεις. Και για οτι χρειαστεις διευκρινηση, υπαρχουν πολλοι προθυμοι να βοηθησουν.

Υποστρωμα, οπως ηδη αναφερθηκε, δεν χρειαζεται για μη απαιτητικα φυτα. Σωστη επιλογη φυτων, λιγη προσοχη στο φωτισμο, μια μικρη βοηθεια απο καποια ταμπλετα λιπασματος, ισως μια βοηθεια και απο υγρο λιπασμα με αρκετη φειδω και το αποτελεσμα θα ειναι πολυ καλυτερο απο ενα ενυδρειο με πλαστικα, τοσο για τα ψαρια σου, οσο και για εσενα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 03-11-13, 19:50
Το avatar του χρήστη bouhy34
bouhy34 Ο χρήστης bouhy34 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-10-2013
Περιοχή: χαιδαρι
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή


-------------------------
αυτό είναι η νέα μου αγάπη ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bouhy34 : 03-11-13 στις 19:50 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 03-11-13, 19:51
puntakias22 Ο χρήστης puntakias22 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-02-2013
Περιοχή: agio dimitrio athina
Μηνύματα: 217
Προεπιλογή

λιπασμα απο τοσο νωρις??ετσι πρεπει?μολις φυτεψει να ριξει και λιπασμα?ταμπλετες βυθου?
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 03-11-13, 19:55
Το avatar του χρήστη bouhy34
bouhy34 Ο χρήστης bouhy34 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-10-2013
Περιοχή: χαιδαρι
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή

Για να το λένε οι ειδικοί έτσι είναι ... Δεν ξαναρωτάω πετσοπά ούτε πόσο κάνει 1+1 ...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 03-11-13, 19:59
puntakias22 Ο χρήστης puntakias22 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-02-2013
Περιοχή: agio dimitrio athina
Μηνύματα: 217
Προεπιλογή

και εγω στη ιδια φαση με σενα ειμαι...προχτες φυτεψα αλλα μου ειπαν να μην ριξω τιποτα για αρχη και μετα κανενα μηνα καμια ταμπλετα
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 03-11-13, 20:04
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Οι ταμπλετες βυθου παντα βοηθουν ενα νεοεισερχομενο φυτο στο ενυδρειο να εγκληματιστει πιο ευκολα. Αρκει να ειναι φυτο που φυτευεται και παιρνει θρεπτικα απο το βυθο και οχι π.χ. καμια anubia.

Γενικως τα νεα φυτα χρειαζονται καποιο χρονο προσαρμογης, ακομα και μηνα, μεχρι να αρχισουν να παιρνουν τα πανω τους. Οποτε πρεπει να κανουμε υπομονη και να τα αφησουμε στην ησυχια τους.

Τα υγρα λιπασματα χρησιμοποιουνται με ιδιαιτερη φειδω αν δεν θελουμε να μας πνιξουν οι αλγες και οταν διαπιστωσουμε οτι κατι λειπει απο τα φυτα μας. Αν αρχισουμε και βαζουμε λιπασματα ετσι για το καλο και σε αρκετη ποσοτητα, μονο θετικα αποτελεσματα δεν θα εχουμε.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 03-11-13, 20:05
Το avatar του χρήστη bouhy34
bouhy34 Ο χρήστης bouhy34 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-10-2013
Περιοχή: χαιδαρι
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή

¶σχετο ... Avatar πως μπορώ να βάλω ?
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 03-11-13, 20:06
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=74377
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 03-11-13, 20:08
Το avatar του χρήστη bouhy34
bouhy34 Ο χρήστης bouhy34 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-10-2013
Περιοχή: χαιδαρι
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή

χαχααχαχ δεν παίζεσαι λέμε . δεν έχει και like εδω γαμώτο ...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 03-11-13, 20:12
puntakias22 Ο χρήστης puntakias22 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-02-2013
Περιοχή: agio dimitrio athina
Μηνύματα: 217
Προεπιλογή

και ποιες τα μπλετες προτενεις εσυ??δεν εχω υποστρωμα απο κατω και εχω μονο 1 ludwigia και 2 βαλισνεριες και ενα κερατοφυλλο στην επιφανεια
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 03-11-13, 20:13
Το avatar του χρήστη bouhy34
bouhy34 Ο χρήστης bouhy34 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-10-2013
Περιοχή: χαιδαρι
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή

δες ποιο πάνω που κάποιος χρήστης μου πρότεινε μια σελίδα
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 03-11-13, 20:22
puntakias22 Ο χρήστης puntakias22 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-02-2013
Περιοχή: agio dimitrio athina
Μηνύματα: 217
Προεπιλογή

ααααα ωραια τουλαχιστον εδω μεσα συμφωνουνε ολοι μεταξυ τους!!!κανω τεστ!!!χαχαχα πλακα κανω.και μετα τις θαβω?κοντα στα φυτα?ειναι πολλες μεσα?μια στο καθενα???μη γελασετε δεν ξερω καν πως ειναι.και καθε ποτε ξαναβαζω?
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 03-11-13, 20:30
Το avatar του χρήστη bouhy34
bouhy34 Ο χρήστης bouhy34 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-10-2013
Περιοχή: χαιδαρι
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή

πιστεύω πως είναι ταμπλέτες που διαλύονται στο νερό φίλε και όχι κάτι που θάβεται !!!!!!
-------------------------
ρωτάς πιο πολλά και από την κόρη μου που είναι 5 ... πλάκα κάνω ... πρέπει να διαβάσουμε και λίγο φίλε μου μην τους ζαλίζουμε συνέχεια εδώ μέσα . Με εμένα ο nazgul είχε αρκετή υπομονή σήμερα γιατι ρώταγα 10 πραγματα διαφορετικά στην ίδια ανάρτηση ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bouhy34 : 03-11-13 στις 20:30 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 03-11-13, 20:33
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Τις ταμπλετες της seachem θα παρεις. Ειναι πιο ακριβες απο αλλες, αλλα καθε ταμπλετα κραταει για κανενα 3 μηνο και οχι 1-2 εβδομαδες, οπως γινεται με αλλες εταιριες. Δεν βαζεις πολλες, μια σε επιφανεια 30χ30cm περιπου. Μπορεις και να σπασεις μια στη μεση αν θελεις ακομα, ωστε να μπει πιο κοντα σε μερικα φυτα. Τις τοποθετεις σε αποσταση 4-5 εκατοστων απο τις ριζες των φυτων, οχι ακριβως διπλα, γιατι μπορει να τα καψει. Οταν τις βαλεις στο χαλικι, να φροντισεις να τις βαλεις πολυ κατω και να τις σκεπασεις καλα, ωστε να μην υπαρχει καμια περιπτωση να βγουν στην επιφανεια καποια στιγμη.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bouhy34
αυτό είναι η νέα μου αγάπη ...
Να δεις πως θα γινει σε λιγο καιρο με φυσικη διακοσμηση και φυτα, αν εχεις ορεξη και διαβασεις αρκετα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 03-11-13, 20:34
puntakias22 Ο χρήστης puntakias22 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-02-2013
Περιοχή: agio dimitrio athina
Μηνύματα: 217
Προεπιλογή

δεν ξερω...αλλιως ποια η διαφορα απο τα υγρα???καπου διαβασα οτι τις σπαμε για να τις ριξουμε μεσα και τις βαζουμε ανα 15 εκατοστα....αμα ειναι να τις ριχνουμε και να λιωνω στην επιφανεια ποιος ο λογος...να μου πεις μπορει να λιωνουν σιγα σιγα στο πατο και να θελει και αλλη παρεπερα και αλλη και παει λεγωντας
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 03-11-13, 20:35
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bouhy34 Εμφάνιση μηνυμάτων
πιστεύω πως είναι ταμπλέτες που διαλύονται στο νερό φίλε και όχι κάτι που θάβεται !!!!!!
-------------------------
ρωτάς πιο πολλά και από την κόρη μου που είναι 5 ... πλάκα κάνω ... πρέπει να διαβάσουμε και λίγο φίλε μου μην τους ζαλίζουμε συνέχεια εδώ μέσα . Με εμένα ο nazgul είχε αρκετή υπομονή σήμερα γιατι ρώταγα 10 πραγματα διαφορετικά στην ίδια ανάρτηση ...
Οχι βέβαια, ταμπλέτες που θάβονται δίπλα στη ρίζα, μία ταμπλέτα κοντά σε κάθε ρίζα, και αν μπορείς για αρχή μια ταμπλέτα ανάμεσα σε 2 ρίζες ακόμα καλύτερα, μη το φορτωνεις με ταμπλέτες ή με λιπάσματα, και για τα φυτά που λες πως έχεις μόνο στη βαλισνέρια για αρχή, σε κανα μήνα δηλαδή, πιο νωρίς αν δεις πως δεν πάει καλά. Μη τα πιέζεις και μη βιάζεσαι, εγώ έπαθα και έμαθα
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 03-11-13, 20:37
puntakias22 Ο χρήστης puntakias22 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-02-2013
Περιοχή: agio dimitrio athina
Μηνύματα: 217
Προεπιλογή

ακυρο με καλυψες....και η ποσοτητα και με μενα τελειωσες...δηλαδη ενα φυτο μικρο μια βελινσερια πως λεγεται ποσο μεγαλο κοματι θελει???
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 03-11-13, 20:38
Το avatar του χρήστη bouhy34
bouhy34 Ο χρήστης bouhy34 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-10-2013
Περιοχή: χαιδαρι
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή

http://www.igna.gr/index.php/compone...-10tabs-detail εδω έχει κάποιες πληροφορίες και μια ενδεικτική τιμή
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 03-11-13, 20:40
Το avatar του χρήστη johnreta
johnreta Ο χρήστης johnreta δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-09-2013
Περιοχή: αμπελοκηπους
Μηνύματα: 296
Προεπιλογή

Καταρχάς υπαρχουν και κατηγοριες φυτων... ορισμενα χρησιμοποιουν μονο το ριζικο συστημα για να τραφουν και υπαρχουν και τα stem plants που τρεφονται απο την στηλη του νερου! μια βαλισνερια οταν αρχιζει και αναπτυσσεται λιγακι βαλε 1:3 της ταμπλετας η περιμενε μεχρι να αποφασισεις ανα θα βαλεις τιποτα αλλο γυρο της!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 03-11-13, 20:41
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Παράθεση:
δεν ξερω...αλλιως ποια η διαφορα απο τα υγρα???καπου διαβασα οτι τις σπαμε για να τις ριξουμε μεσα και τις βαζουμε ανα 15 εκατοστα....αμα ειναι να τις ριχνουμε και να λιωνω στην επιφανεια ποιος ο λογος...να μου πεις μπορει να λιωνουν σιγα σιγα στο πατο και να θελει και αλλη παρεπερα και αλλη και παει λεγωντας
Υπαρχουν φυτα που παιρνουν θρεπτικα απο τις ριζες και αλλα απο το νερο, γι'αυτο υπαρχουν υγρα λιπασματα και ταμπλετες. Τη δοσολογια την ειπα παραπανω, δεν βαζεις μια ταμπλετα διπλα σε καθε φυτο, αλλα καθε ταμπλετα καλυπτει μια επιφανεια. Και ακομα περισσοτερο, δεν τη λιωνεις, αλλα τη βαζεις στο βυθο ετσι οπως ειναι. Τα φυτα θα απορροφησουν απο εκει τα θρεπτικα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 03-11-13, 20:42
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

ο φίλος nazgul τα κάλυψε όλα
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 03-11-13, 20:49
puntakias22 Ο χρήστης puntakias22 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-02-2013
Περιοχή: agio dimitrio athina
Μηνύματα: 217
Προεπιλογή

and the last question τα φυτεψα τη παρασκευη βαζω αυριο?
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 03-11-13, 20:56
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Εχω δοκιμασει να βαλω ταμπλετες απο το πρωτο φυτεμα, αλλα και να βαλω μετα απο καιρο, βλεποντας οτι τα φυτα ηθελαν βοηθεια. Καλυτερα αφησε λιγο καιρο να δεις πως θα εγκληματιστουν τα φυτα και αγοραζεις μετα. Αν τις εχεις, βαλε τωρα. Εννοω οτι μπορει και να μη χρειαστει τελικα και τα φυτα να αναπτυχθουν μια χαρα και ετσι.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 03-11-13, 21:48
Το avatar του χρήστη Yo13
Yo13 Ο χρήστης Yo13 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-04-2013
Περιοχή: Αρτα
Μηνύματα: 103
Προεπιλογή

εγω εχω βαλει στο ενυδρειο μου Vallisneria americana gigantea χωρις τν χρηση ταμπλετας το μονο που εκανα αφοτου το φυτεψα ηταν να ριξω λιπασμα σε υγρο,μετα απο μερες ειδα να σκανε φυτρες σε διαφορα μερη του ενυδρειου και αρχιζουν να μεγαλωνουν χωρις κανενα προβλημα απο οτι βλεπω μεχρι στιγμης μετα απο ενα μηνα δειχνουν καταπρασινα και υγιεστατα χωρις να εχει ξεραθει ουτε ενα φυλο,αυτο σημαινει οτι το φυτο εχει πιασει και οτι εχει τις καταληλες συνθηκες?

υ.γ. χρησιμοποιησα αυτο το φυτο γτ εχω διαβασει οτι ειναι απο τα πιο ευκολα και δν ειχα ασχοληθει με αληθινα φυτα και δν ηθελα να μπλεξω με κατι πολυπλοκο...
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 03-11-13, 21:52
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: ¶νω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Εφοσον βγαζουν δρομεις και πολλαπλασιαζονται, σημαινει οτι ειναι μια χαρα. Απλα μερικες φορες τα φυλλα των παλαιοτερων φυτων χανουν το χρωμα τους και τελικα σαπιζουν. Αλλα συνεχως βγαζει νεα φυτα. Ελαχιστες απαιτησεις εχει και τις περισσοτερες φορες συμβαινει ακριβως αυτο: γεμιζει ολο το ενυδρειο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ξεχωρίστε ευκολα τα αληθινά SAE Tolis Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 5 26-02-19 00:53
Αντικατάσταση ψεύτικων φυτών με αληθινά ral Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 17 01-12-10 19:27
αληθινά ή ψεύτικα φυτά; armenis Αρχάριοι γλυκού νερού 4 11-05-09 13:28
ΖΒ αντί για Κάνιστρα. nikman Φίλτρανση 7 19-03-07 18:29

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07732 seconds with 13 queries