Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Διατροφή

Διατροφή Ζωντανές τροφές, κατεψυγμένες, συνταγές

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-01-03, 01:07
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή Tροφη για κιχλιδες

Εχω διαβασει αρκετα αρθρα στο ιντερνετ σχετικα με την διατροφη των κιχλιδων.
Υπαρχουν τροφες που δεν διευκρινιζουν αν ειναι για Αμερικανικες ή Αφρικανικες κιχλιδες.
Επισης αλλες θελουν τροφες φυτικης προελευσης ενω αλλες ακριβως το αντιθετο.
Χωρις να θεωρειται διαφημιση καλο θα ηταν να μου προτεινετε συγκεκριμενες τροφες ετσι ωστε να μην εχω προβληματα στο ενυδρειο μου που σε λιγες μερες θα φιλοξενει mbuna,aulonocara και synodontis.

Το ξερω βεβαια οτι υπαρχει και η περιπτωση "home made food" αλλα ακομα ειναι νωρις για να το δοκιμασω.


Εκτος απο την τροφη καθημερινα...χρειαζεται να βαζω στο νερο καποια προσθετα οπως βιταμινες κλπ ;;
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-01-03, 01:52
Anonymous Ο χρήστης Anonymous δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή

Κοίτα σχετικά με το αν θα βάζεις καθημερινά βιταμίνες είναι καθαρά στην κρίση σου....
Τώρα πολύ καλη τροφη είναι η tetra cichlid sticks και αλλη μια της tetra για vegeterian cichlids απλά αγόρασε και τις δύο :P
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 02-01-03, 02:10
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 3.496
Προεπιλογή

Τα ψάρια πρέπει να ταϊζονται ανάλογα με τις ανάγκες τους. Μερικά είναι vegeterian (τρώνε μόνο "πράσινο"), άλλα είναι piscivorous (τρώνε άλλα ψάρια-κρέας) και άλλα omnivorous (τρώνε και από τα δύο). Θα πρέπει να κοιτάξεις τα ψάρια που θα έχεις να έχουν τις ίδιες ανάγκες στη δίαιτα τους.

Όπως έχω πει άπειρες φορές... οι βιταμίνες δεν απορροφόνται καλά αν υπάρχει στο νερό και χάνουν την δραστικότητα τους. Καλύτερα να τους τις ταϊζεις αν θέλεις να παίρνουν βιταμίνες.
__________________
Πέταλο
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 02-01-03, 02:34
Το avatar του χρήστη batza
batza Ο χρήστης batza δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-12-2002
Περιοχή: corfu
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή

Eγω τα ταιζω με tetra granules και ξετρελενοντε κι επισεις SERA vipan flakes αλλα και με Tetra mini stcks
__________________
African Master
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-01-03, 10:36
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Giorgos
Τα ψάρια πρέπει να ταϊζονται ανάλογα με τις ανάγκες τους. Μερικά είναι vegeterian (τρώνε μόνο "πράσινο"), άλλα είναι piscivorous (τρώνε άλλα ψάρια-κρέας) και άλλα omnivorous (τρώνε και από τα δύο). Θα πρέπει να κοιτάξεις τα ψάρια που θα έχεις να έχουν τις ίδιες ανάγκες στη δίαιτα τους.

Όπως έχω πει άπειρες φορές... οι βιταμίνες δεν απορροφόνται καλά αν υπάρχει στο νερό και χάνουν την δραστικότητα τους. Καλύτερα να τους τις ταϊζεις αν θέλεις να παίρνουν βιταμίνες.
To ξερω Γιωργο...αλλα οι περισσοτερες τροφες για κιχλιδες ειναι "πρασινο+ψαρια-κρεας" και για ΟΛΕΣ τις κιχλιδες (Αφρικανες+Αμερικανες) !

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από batza
Eγω τα ταιζω με tetra granules και ξετρελενοντε κι επισεις SERA vipan flakes αλλα και με Tetra mini stcks
Το sera vipan flakes δεν ειναι τροφη για κιχλιδες !

Mπορουμε να ταϊζουμε (για ποικιλια στην διατροφη) με artemia,krill,bloodworms και daphnia ;;; (οχι κατεψυγμενα)
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 02-01-03, 17:23
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 3.496
Προεπιλογή

Αναλόγως το είδος των ψαριών που θα διατηρείς. Πες μας ποια θα βάλεις στο ενυδρείο (δεν θυμάμαι σε ποια κατέληξες).
__________________
Πέταλο
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 02-01-03, 21:20
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Giorgos
Αναλόγως το είδος των ψαριών που θα διατηρείς. Πες μας ποια θα βάλεις στο ενυδρείο (δεν θυμάμαι σε ποια κατέληξες).
aulonocara,pseudotropheus,labidochromis,cynοtilapi a afra,synodontis για αρχη !
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 03-01-03, 00:39
Το avatar του χρήστη batza
batza Ο χρήστης batza δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-12-2002
Περιοχή: corfu
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή

ΟΥΠΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΜΕΡΙΚΑΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΙΤΕΡΑ ΝΑ ΜΑΣΑΣ ΠΑΡΑ ΝΑ ΜΙΛΑΣ
__________________
African Master
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 03-01-03, 01:00
Το avatar του χρήστη batza
batza Ο χρήστης batza δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-12-2002
Περιοχή: corfu
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή

Να ροτισω κι εγω κατι πιραζει που κατα διαστιματα ταιζω τα ψαρια μου με κοματακια απο φρεσκο ψαρι κι οταν λεω φρεσκο ενοω ψαρια που αγοραζω για να φαω μην παρεξιγιθουμε και μερικες φορες τους δινω και λιγο κιμα λιγουλακι πιραζει
__________________
African Master
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 03-01-03, 01:17
Anonymous Ο χρήστης Anonymous δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή

για τον κιμα θα έλεγα ότι δε πειράζει...αλλά απο τα ψάρια που πέρνεις για φαγητό? 1ον είναι θαλλασινά και μπορεί να σου χαλάσει οτιδήποτε έχει σχέση με το νερό και 2ον να πάθουν κάτι τα ψάρια όπως βακτήρια
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 03-01-03, 10:56
Το avatar του χρήστη soza
soza Ο χρήστης soza δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: KEA
Μηνύματα: 898
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soza
Προεπιλογή

Eγω παλι θα ελεγα το αντιθετο...
Σε πολλα απο τα ειδη που φιλιξενουμε στα ενυδρεια μας, μεσα στην διατροφικη τους αλυσιδα υπαρχει και η σαρκα απο ψαρι...δεν υπαρχει ομως κυμας...
Ειναι πολυ μεγαλο λαθος ΙΜΟ να ταϊζουμε τα ψαρια μας καρδιες κιμαδες και τα συναφη.το γεγονος οτι στην διατροφικη τους αλυσιδα δεν υπαρχει κατι τετοιο, εχει σαν αποτελεσμα τα ψαρια μας να μην μπορουν τα το επεξεργαστουν-αφομοιωσουν σωστα, με αποτελεσμα να παθαινουν αρκετες φορες διαφορες εσωτερικες φλεγμωνες και να ψοφανε...
Συνηθες ειναι και το φαινομενο....ψαρια που τρωνε σαρκα ή καρδια απο βοειδη να παρουσιαζουν λιπος στο συκωτι τους ή πανω σε αλλα ζωτικα οργανα....και εκει το αποτελεσμα ειναι δυσκολια στην αναπαραγωγη εως και ανικανοτητα και μετα θανατος....
Ο νομος λεει οτι δεν πρεπει να ταϊζουμε τα ψαρια μας πραγματα που δεν υπαρχουν στην τροφικη τους αλυσιδα.
Αν θυμαμαι καλα blade, καπου ειχες αναφερει οτι σου ειχαν πεθανει καποια Tropheus sp.Φανταζομαι , οτι η διατροφη που τους εκανες δεν ηταν αποκλειστικα φυτικη. Aν ταϊσεις tropheus με μια οποιαδηποτε τροφη, τοτε συντομα θα παθουν μια ασθενεια παρομοια με αυτο που παθαινουν τα ψαρακια της λιμνης malawi....
Aς ακουμε λοιπον αυτα που προσταζει η φυση και δεν θα βγουμε χαμενοι
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 03-01-03, 13:10
Anonymous Ο χρήστης Anonymous δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή

πολύ καλά όλα αυτά που λές sonia αλλά παρέληψες να μας πείς για τις παρενέργειες του να ταίζουμε τα ψάρια μας "ψάρια" της αγοράς....
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 03-01-03, 13:55
Το avatar του χρήστη soza
soza Ο χρήστης soza δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: KEA
Μηνύματα: 898
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soza
Προεπιλογή

ΑΝ ενα ψαρι στο φυσικο του περιβαλλον τρεφεται με σαρκα αλλων ψαριων , τοτε δεν θα υπαρχει κανενα προβλημα να ταϊστει με ψαρια της αγορας, αντιθετως...εγω θα το θεωρουσα απαραιτητο κιολας....καθως θα προτιμουσα να τα ταϊζω μαριδες , παρα γκαπυ και χρυσοψαρα οπως κανουν αλλοι.......
Εσυ δηλαδη τα πιρανχας σου τι τα ταϊζες?
Αν βεβαια τα ψαρια ειναι herbivorous ( οπως τα Tropheus), τοτε οχι μονο δεν θα τα ταϊζα ψαρια , αλλα ουτε καν τα κοινα flakes....μονο spirulina, σπανακι και αλλες τροφες φυτικης προελευσεως.....
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 03-01-03, 14:03
Anonymous Ο χρήστης Anonymous δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή

Στην αρχή τα τάιζα με XXL χρυσόψαρα...αλλά όπως ξέρεις πολλά από τα feeder fish ειναι φορείς μικροβίων και αρρωστιον τα οποία μπορει να αποβούν μοιραία για ένα ψάρι σαν το πιράνχας τα οποία απο ότι ξέρουν έχουν άλλη σειρά φαρμάκων τα οποία δυστιχώς δεν έρχονται έκτος και αν τα παραγγείλεις...αλλα βέβαια δε τα τάιζα γόπες και τσιπούρες (θαλλασινα ψαρια=ψαρια της αγορας=απο τα ψαρια που τρωμε)

batza said "Να ροτισω κι εγω κατι πιραζει που κατα διαστιματα ταιζω τα ψαρια μου με κοματακια απο φρεσκο ψαρι κι οταν λεω φρεσκο ενοω ψαρια που αγοραζω για να φαω μην παρεξιγιθουμε και μερικες φορες τους δινω και λιγο κιμα λιγουλακι πιραζει"[/i]
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 03-01-03, 15:01
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 3.496
Προεπιλογή

Δίνοντας θαλασσινά ψάρια (της αγοράς), μύδια, γαρίδες κλπ ΔΕΝ έχει καμία επίπτωση στις συνθήκες του νερού, ακόμα κι αν το ενυδρείο είναι γλυκού νερού. Ίσα ίσα που είναι καλό. Προσωπικά στα δικά μου (κυρίως τις μεγάλες Αμερικάνικες κιχλίδες) τους δίνω ποικιλία, εκτός των έτοιμων τροφών για ψάρια ενυδρείου, και λαχανικά αλλά και τα παραπάνω θαλασσινά είδη.
Αντιθέτως ο κιμάς (πχ. βοδινό) περιέχει μεγάλο ποσοστό λίπους που είναι βλαβερό για όλα τα ψάρια.
__________________
Πέταλο
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 03-01-03, 15:37
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Mπορουμε να ταϊζουμε (για ποικιλια στην διατροφη) με artemia,krill,bloodworms και daphnia ;;; (σαν της ΤΕΤRA για παραδειγμα ;; )


Αν ριξω μαρουλι,σπανακι ή μπιζελια...θα πρεπει αν ειναι βρασμενα πρωτα ;;;;
Το αγγουρακι φυσικα ωμο !
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 03-01-03, 17:26
Anonymous Ο χρήστης Anonymous δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή

καλα ρε giorgo έχουμε πρόβλημα άν βάλουμε μία πέτρα που βρήκαμε στη θάλλασα και πρέπει να την βράσουμε, να την κάνουμε, να την ράνουμε και "ΑΝ" τελικά τη βάζουμε στο νερό με υποψίες οτι κάτι κακό μπορεί να συμβεί και δεν έχουμε το ίδιο πράγμα βάζοντας "νεκρά" θαλασσινά ψάρια? περίεργο μου φαίνετε..
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 03-01-03, 17:34
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 3.496
Προεπιλογή

Blade, άλλο η πέτρα και άλλο η τροφή (σε αυτή την περίπτωση "νεκρό" ψάρι όπως το λες). Η πέτρα (υποθέτουμε ότι μιλάμε για ασβεστολιθική) θα παραμείνει μέσα στο ενυδρείο για πολύ καιρό επηρεάζοντας τις παραμέτρους (σκληρότητα, pH) όσο περνάει ο καιρός... μακροπρόθεσμα. Αυτό που "πειράζει" τις παραμέτρους δεν είναι επειδή η πέτρα ήταν στην θάλασσα αλλά επειδή είναι ασβετολιθική.
Το "νεκρό" ψάρι θα παραμείνει στο ενυδρείο για 10? 20? δευτερόλεπτα το πολύ. Είναι απλή τροφή. Όπως η κατεψυγμένη. Όπως το dried flake food ή pellets. Εξήγησε μου πως να επηρεάσει τις συνθήκες του νερου λοιπόν.....
__________________
Πέταλο
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 03-01-03, 17:38
Anonymous Ο χρήστης Anonymous δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή

μπορεί να μην επηρεάσει της συνθήκες του νερού αλλα στην προκημένη περίπτωση να επηρεάση τους ΚΑΤΟΙΚΟΥΣ του!!! το ψάρι μπορεί να είναι/ήταν άρρωστο και να έχει χίλια δύο μικρόβια που κουβαλάει απο την θάλασσα..
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 03-01-03, 21:34
stefanos.f Ο χρήστης stefanos.f δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλος
Μηνύματα: 507
Προεπιλογή

Ε Νικαιωτη το θαλασσινο ψαρι παρ αυτα παραμενει μια πολυ ασφαλης τροφη! Γι αυτο οσοι κρατανε C.frontosa, οπως εγω και εσυ, προτιμουν να τα ταιζουν με θαλασσινα ψαρια γιατι ειδικα σε σχεση με αυτα του γλυκου νερου κρατανε πολυ λιγοτερα μικροβια και η περιπτωση να μολυνουν τα ψαρια μας ειναι απο ελαχιστες εως μηδαμινες! Για τα Tropheus, που ανεφερε και η Σονια, μια επισης καλη λυση ειναι το Tetra Vegetable αλλα και οι ταμπλετες που υπαρχουν για τους γλυφτες! Εγω τα χρησιμοποιω χωρις κανενα προβλημα! Τα υπολοιπα που δεν τρεφονται με πρασιναδες τα ταιζω Tetra bits για δισκους! Το τρωνε με δεκα μασελες
__________________
Η υπερηφάνεια προηγείται της συντριβής και το υπεροπτικό πνεύμα της πτώσης.

Αγία Γραφή Παροιμίες 16:18
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 03-01-03, 23:17
Anonymous Ο χρήστης Anonymous δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή

Έ Κορυδαλλιότη! Αυτό που είπες με το Tetra bits ταίζω και εγώ τις δικές μου...θα έλεγα οτι το τρώνε με 20 μασέλες!!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 04-01-03, 00:58
Το avatar του χρήστη batza
batza Ο χρήστης batza δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-12-2002
Περιοχή: corfu
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή

E !!!!! νικεοτι και κοριδαλιοτι εδο μπαρμπατιοτης κι εγω ταιζω με το ιδιο μονο που τα δικαμου τρονε με σαραντα μασελες
__________________
African Master
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 04-01-03, 01:03
Anonymous Ο χρήστης Anonymous δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή

E μπαρμπατιοτη!! τα δικά μου τα πρόσεξα τώρα τελευταία και τρώνε με 60 μασέλες!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 04-01-03, 01:03
Το avatar του χρήστη batza
batza Ο χρήστης batza δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-12-2002
Περιοχή: corfu
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή

Διλαδι τερμα τα hamburgers
__________________
African Master
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 04-01-03, 01:06
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

keep on the topic pls
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 12-01-03, 15:18
Entreri1221 Ο χρήστης Entreri1221 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ (ΖΩΓΡΑΦΟΥ)
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή

Καλα ρε παιδια τα tetra bits δεν τους καθονται στα δοντια ειναι πολυ μικρα εγω τα ταιζω με tetra discus bits, τα cyrtocara moori μου τρελαινονται για αυτα ενω τα dimidiochromis δεν τα αγγιζουν αυτα προτιμουν cichlid sticks που τα σπαω στη μεση γιατι ειναι μικρα ακομα τα μωρουλια μου.
__________________
Dimidiochromis compressiceps is the best compression in this world even from the MP3 - Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 16-01-03, 11:44
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Τελικα εγω ταϊζω με Hikari και Wardley floating pellets και Wardley spirulina flakes.
Τα ψαρια μου ειναι : socolofi,afra,moorii,labidos,aulonocara
Δυσκολευονται λιγο με τις floating pellets γιατι παρολο που ειναι οι μικροτερες σε μεγεθος ειναι μεγαλες για το στομα τους και τους φευγουν ... αλλα εχει πλακα να τις κυνηγανε

Mπορω να ταϊζω (για ποικιλια στην διατροφη) με artemia,krill,bloodworms και daphnia ;;; (σαν της ΤΕΤRA για παραδειγμα που ηδη εχω για το αλλο μου ενυδρειο;
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 17-01-03, 11:58
Το avatar του χρήστη ASCCO1
ASCCO1 Ο χρήστης ASCCO1 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 667
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ASCCO1
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Devilsnake
ναι
εκτος απο bloodworms
αυτο ακριβως
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 17-01-03, 13:36
Discos Ο χρήστης Discos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 15-01-2003
Περιοχή: Αθηνα - Ηλιουπολη
Μηνύματα: 632
Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην Discos
Προεπιλογή

Σας χαιρετω...
Ειμαι ενα νεο μελος στην πολυ ομορφη,ευθυμη και ακρως ψυχαγωγικη
παρεα σας.

Το ενυδρειο μου ειναι 200 λιτρα με synodontis 1,labidochromis 2m-1f,psedotropheus 8x,cynotilapia Mpampa 1m 1f

Οι τροφες που τους δινω και της εναλασω μεταξυ τους ειναι

- Sera spirulina
- Wardley Spirulna
- Tetra bits
- Tetra min
- Wardley Cat fish sticks
- Warley Total Color flakes
- Sera flora
- Sera Granugreen
- Sera San
- Sera granuvipan

Επισης Αγγουρι-το τσακιζουν-,Μαρουλι,Πατατα,Σπανακι
και απο ζωντανες 1 φορα την εβδομαδα krill

Η διατροφη αυτη ειναι η σωστη για τις κιχλιδες μου?

Ευχαριστω για τη φιλοξενια
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07749 seconds with 12 queries