Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασία > Άλλα ψάρια Ασίας

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-09-11, 11:20
PLUTON Ο χρήστης PLUTON δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-04-2004
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή Τεράστιος Pangasios!! Βοήθεια...

Λοιπόν ελπίζω να μην αρχίσετε να με κατακρίνετε για τους γνωστούς λόγους , γιατί το αγόρασες δεν ήξερες κλπ κλπ.
Το θέμα είναι ότι το έκανα τότε (πριν 4 χρόνια) και τώρα είμαι σε απόγνωση. Το ενυδρείο μου είναι 240x80x60 και έτσι έχει φτάσει το ψάρι σε γιγαντιαίο μέγεθος μήκους 70-80 εκ. Συγκατοικεί με ένα Giant Gurami και 2 μεγάλους pleco. Ολα τα υπόλοιπα ψάρια (διάφορες κιχλίδες μεγάλων μεγεθών , τα εφαγε στον πορεία αυτών των 4 χρόνων)
Τι επιλογές έχω τώρα? Μένω στην Κρήτη.
Πήρα τηλ το ενυδρείο Κρήτης αλλά δεν μπορούν να το αναλάβουν μιας και είναι γλυκού νερού και εκεί έχουν μόνο δεξαμενές θαλασσίου.
Υπάρχει κάποιος που το θέλει?
Να πάω να το πετάξω σε καμμιά λίμνη ή φράγμα της Κρήτης?
Κάποια άλλη ιδέα κανείς?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-09-11, 11:36
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Κανεις δεν μπορει και δεν πρεπει να σε κατακρινει,ολοι καπου καποτε την εχουμε κανει.

Η προταση που μπορω να σου κανω ειναι,αν σε περνει οικονομικα,και θελεις να του δωσεις παραταση ζωης ,φτιαξε ενα μεγαλυτερο ενυδρειο,ειδικα εδω στην Ελλαδα ειναι πολυ δυσκολο να βρεις καταληλο ενυδρειο γιαυτα τα υπερωχα ζωα.Εχω ενα φιλο που ψαχνει 2 χρονια να τα δωσει και δεν βρισκει τιποτα,τα ψαρια του εχουν παθει νανισμο πλεον.
Οσο για να το αφησεις σε καποια λιμνη ,μην το κανεις,γιατι αν επιβιωσει,θα αλλαξει το οικοσυτημα της λιμνης που το αφησες.
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 07-09-11, 11:38
Το avatar του χρήστη faceck
faceck Ο χρήστης faceck δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-06-2011
Περιοχή: Αμπελόκηπους
Μηνύματα: 612
Προεπιλογή

πηγαινε δωστον στο πετσοπ που το πηρες!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-09-11, 11:43
Το avatar του χρήστη michael151
michael151 Ο χρήστης michael151 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-08-2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης-Δαφναρα Αθηνα
Μηνύματα: 349
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από faceck Εμφάνιση μηνυμάτων
πηγαινε δωστον στο πετσοπ που το πηρες!
Ναι αμε!! και το Pet θα τον παρει πισω μετα χαρας!! η δεξαμενη που εχεις ειναι οντως τοσο μεγαλη που τελικα δεν το χωραει ουτε αυτη?!δ
ε νομιζω πως θα ζησει αν το πεταξεις σε..οποιοδηποτε φραγμα!
__________________
michael151
Every Dream is Just a Journey Away....


Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 07-09-11, 11:49
Το avatar του χρήστη faceck
faceck Ο χρήστης faceck δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-06-2011
Περιοχή: Αμπελόκηπους
Μηνύματα: 612
Προεπιλογή

michael151;616319]Ναι αμε!! και το Pet θα τον παρει πισω μετα χαρας!! σε αυτο το θεμα φταινε μονο αυτοι που τα φερνουν για να τα παιρνει ο κοσμος..τα βλέπουν όλοι σαν μικρους καρχαριες στο ενυδρειο τους αλλα μετα απο 2-3 χρονια οπως στην περιπτωση του φιλου μας εγινε κανονικος καρχαριας..οποτε να το παρει πισω και να πει και ευχαριστω...εγω εχω ενα συνοικιακο πετσοπ που παιρνει πισω τους πλεκο όταν γίνονται 20+εκατοστα και τους επιστρεφουν ι αγοραστες..
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 07-09-11, 11:55
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από faceck Εμφάνιση μηνυμάτων
michael151;616319]Ναι αμε!! και το Pet θα τον παρει πισω μετα χαρας!! σε αυτο το θεμα φταινε μονο αυτοι που τα φερνουν για να τα παιρνει ο κοσμος..τα βλέπουν όλοι σαν μικρους καρχαριες στο ενυδρειο τους αλλα μετα απο 2-3 χρονια οπως στην περιπτωση του φιλου μας εγινε κανονικος καρχαριας..οποτε να το παρει πισω και να πει και ευχαριστω...εγω εχω ενα συνοικιακο πετσοπ που παιρνει πισω τους πλεκο όταν γίνονται 20+εκατοστα και τους επιστρεφουν ι αγοραστες..
Αλλο 20+πλεκο και αλλο αυτος ο γιγαντας.Υπαρχουν αρκετοι που φτιαχνουν μεγαλα ενυδρεια και θελουν να ειναι μεγαλα ψαρια ,ετοιμα.Αλλα ο φιλος μας εχει ηδη 240 μηκος,και γιαυτο μεγαλωσε τοσο,ενω ο φιλος μου που προανεφερα τα εχει (2) σε 130 λιτρα και εναι μολις 20ποντους
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλο 20+πλεκο και αλλο αυτος ο γιγαντας.Υπαρχουν αρκετοι που φτιαχνουν μεγαλα ενυδρεια και θελουν να ειναι μεγαλα ψαρια ,ετοιμα.Αλλα ο φιλος μας εχει ηδη 240 μηκος,και γιαυτο μεγαλωσε τοσο,ενω ο φιλος μου που προανεφερα τα εχει (2) σε 130 λιτρα και εναι μολις 20ποντους
χρονια τα εχει
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kixlidatos : 07-09-11 στις 11:55 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 07-09-11, 11:55
Το avatar του χρήστη michael151
michael151 Ο χρήστης michael151 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-08-2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης-Δαφναρα Αθηνα
Μηνύματα: 349
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από faceck Εμφάνιση μηνυμάτων
michael151;616319]Ναι αμε!! και το Pet θα τον παρει πισω μετα χαρας!! σε αυτο το θεμα φταινε μονο αυτοι που τα φερνουν για να τα παιρνει ο κοσμος..τα βλέπουν όλοι σαν μικρους καρχαριες στο ενυδρειο τους αλλα μετα απο 2-3 χρονια οπως στην περιπτωση του φιλου μας εγινε κανονικος καρχαριας..οποτε να το παρει πισω και να πει και ευχαριστω...εγω εχω ενα συνοικιακο πετσοπ που παιρνει πισω τους πλεκο όταν γίνονται 20+εκατοστα και τους επιστρεφουν ι αγοραστες..
Ισως στο δικο σου pet..εδω τους πας πισω κανα οσκαρ και σου λενε:"δεν εχω χωρο να το βαλω" και τους το χαριζεις στην ουσια, μιας και το ειχες μεγαλωσει τα'ι'ζοντας το μερικα χρονια! Δεν υπαρχουν ανθρωποι που να εχουν πανω απο ενα τονο ενυδρειο στο σπιτι τους και να ειναι και αδειο,ωστε να τον φιλοξενησουν!! παγκασιο-οσκαρ ή αλλο μεγαλο ψαρι! χωρις να γνωριζω..το δικο σου Pet εχει ενυδρειο που να μπορει να φιλοξενησει(μεχρι να το ξαναπουλησει ενδεχομενος) ενα παγκασιο που δε χωραει ουτε στου φιλου μας το ενυδρειο?! μακαρι! το λαθος δεν ανηκει μονο σε μας,αλλα και στους petshopάδες που κανουν τους κινεζους οταν τους λες πως το ταδε ψαρακι μου εχει γινει..γκοτζιλα!
__________________
michael151
Every Dream is Just a Journey Away....


Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 07-09-11, 12:00
PLUTON Ο χρήστης PLUTON δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-04-2004
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το ψάρι χωράει στο ενυδρείο μου αλλά σιγά σιγά πρέπει να ετοιμάζομαι για την επόμενη μέρα. Δεν μου πάει η καρδιά να το θανατώσω αν και έχει περάσει απο το μυαλό μου. Να κατασκευαστεί μεγαλύτερο αποκλείεται εκτός των οικονομικών λόγων (αντε εκεί τα βολεύουμε) , και για λόγους χώρου.
Εννοείται ότι ο συμπαθέστατος κατά τα άλλα pet shop-ας , δεν έχει χώρο να το δεχτεί πίσω...
Μου είπε ότι παλιά σε μια ανάλογη περίπτωση το είχαν πάει σε μεγάλα ενυδρεία σε ξενοδοχεία της Ελούντας , αλλά αυτά έχουν εγκαταληφθεί πλέον.
Όμως κάτι πρέπει να γίνει... καλά όλοι οι υπόλοιποι τι κάνουν τους παγκάσιους τους?
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 07-09-11, 12:01
Το avatar του χρήστη kwstas_original
kwstas_original Ο χρήστης kwstas_original δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-11-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.672
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kwstas_original Send a message via Skype™ to kwstas_original
Προεπιλογή

Αν θελεις και σε ενδιαφερει στειλε μου ενα πμ να κανονισουμε πως θα ερθει το ψαρι Αθηνα.
Ευχαριστω προκαταβολικως...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 07-09-11, 12:09
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

[QUOTE=PLUTON;616328]Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το ψάρι χωράει στο ενυδρείο μου αλλά σιγά σιγά πρέπει να ετοιμάζομαι για την επόμενη μέρα. Δεν μου πάει η καρδιά να το θανατώσω αν και έχει περάσει απο το μυαλό μου. Να κατασκευαστεί μεγαλύτερο αποκλείεται εκτός των οικονομικών λόγων (αντε εκεί τα βολεύουμε) , και για λόγους χώρου.
Εννοείται ότι ο συμπαθέστατος κατά τα άλλα pet shop-ας , δεν έχει χώρο να το δεχτεί πίσω...
Μου είπε ότι παλιά σε μια ανάλογη περίπτωση το είχαν πάει σε μεγάλα ενυδρεία σε ξενοδοχεία της Ελούντας , αλλά αυτά έχουν εγκαταληφθεί πλέον.
Όμως κάτι πρέπει να γίνει... καλά όλοι οι υπόλοιποι τι κάνουν τους παγκάσιους τους?[/QUOTE]
Κατα κανονα δεν φτανουν ποτε σαν τον δικο σου, και σε μεγεθος αλλα και σε ηλικια
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 07-09-11, 12:14
Το avatar του χρήστη michael151
michael151 Ο χρήστης michael151 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-08-2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης-Δαφναρα Αθηνα
Μηνύματα: 349
Προεπιλογή

Να το θανατωσεις?! δε το βαζεις στο τιγανι καλυτερα?! κριμα απο το θεο ειναι μετα απο τοσο καιρο να το σκοτωσεις! απ'οτι βλεπω καποιος το θελει το "ψαρακι" σου! το θεμα ειναι τελικα, να μην αγοραζουμε ποτε τετοια ψαρια! και βεβαια ο συμπαθεστατος petshopας δε το περνει πισω! μ@@@@@ς ειναι?!
__________________
michael151
Every Dream is Just a Journey Away....


Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 07-09-11, 12:17
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Φιλε μου σου ευχομαι ολοψυχα οτι το καλυτερο για την ψαρουκλα σου.

Θα ηθελα πολυ να το δω αυτο το θηριακι,αν μπορεις καντο μας μια παρουσιαση,για να εχουμε και το θεμα σου σαν αρχειο,για να αποτρεπουμε νεους και αρχαριους να περνουν αυτα τα ψαρια.
Φιλικα Βασιλης
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 07-09-11, 12:22
Το avatar του χρήστη michael151
michael151 Ο χρήστης michael151 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-08-2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης-Δαφναρα Αθηνα
Μηνύματα: 349
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου σου ευχομαι ολοψυχα οτι το καλυτερο για την ψαρουκλα σου.

Θα ηθελα πολυ να το δω αυτο το θηριακι,αν μπορεις καντο μας μια παρουσιαση,για να εχουμε και το θεμα σου σαν αρχειο,για να αποτρεπουμε νεους και αρχαριους να περνουν αυτα τα ψαρια.
Φιλικα Βασιλης

__________________
michael151
Every Dream is Just a Journey Away....


Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 07-09-11, 13:11
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Πραγματικα αμα μπορεσεις ανεβασε καποια φωτογραφια...βεβαια το θεμα ειναι οτι εσυ εχεις τον πονο σου τωρα και εμεις την περιεργεια που εσενα δεν σου λεει κατι, αλλα ισως βρεθει και καποια λυση.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 07-09-11, 13:18
Το avatar του χρήστη S O T I R I S
S O T I R I S Ο χρήστης S O T I R I S δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-09-2011
Περιοχή: ΜΕΝΙΔΙ
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

Πάντως μια φωτογραφική παρουσίαση του ψαριού σου η έστω ενα βιντεάκι πέραν της εικόνας που θα έδινες σε όλους μας (είμαστε βλέπεις και περίεργοι, γιατί δεν συναντάς συχνα τόσο μεγάλο ψάρι μέσα σε οικιακό ενυδρείο), ίσως και να βοηθούσε δρώντας αποτρεπτικά για όσους νέους φίλους μπαίνουν στον πειρασμό να βάλουν στο ενυδρείο τους ένα "καρχαρία" χωρίς να σκεφτούν τι γίνετε στο άμεσο μέλλον.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 07-09-11, 13:35
Το avatar του χρήστη janickrules
janickrules Ο χρήστης janickrules δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-08-2011
Περιοχή: ημαθία
Μηνύματα: 1.364
Προεπιλογή

ναι,αν γινεται μια φωτογραφια η' βιντεο!περα του οτι ειναι ενδιαφερον και σιγουρα ξεχωριστο,ειναι και 100% αποτρεπτικο για οποιον σκεφτεται να παρει αυτο το ψαρι...θα "τρομαξουν" οσο χρειαζεται για να αλλαξουν γνωμη ...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 07-09-11, 23:04
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από janickrules Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι,αν γινεται μια φωτογραφια η' βιντεο!περα του οτι ειναι ενδιαφερον και σιγουρα ξεχωριστο,ειναι και 100% αποτρεπτικο για οποιον σκεφτεται να παρει αυτο το ψαρι...θα "τρομαξουν" οσο χρειαζεται για να αλλαξουν γνωμη ...
Εχουμε κουραστει να λεμε τα ιδια και τα ιδια και να προειδοπουμε για τα πανγκασιους.

Αλλα ο καθενας το μονο που θελει ειναι να κανει την κ@βλα του εκεινη την ωρα και το μετα δεν το σκεφτεται.
Η ευκολη λυση αμεσως. Πεταμα σε κανενα ποταμι ή ευθανασια.
Τι να πει κανεις?
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 07-09-11, 23:52
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχουμε κουραστει να λεμε τα ιδια και τα ιδια και να προειδοπουμε για τα πανγκασιους.

Αλλα ο καθενας το μονο που θελει ειναι να κανει την κ@βλα του εκεινη την ωρα και το μετα δεν το σκεφτεται.
Η ευκολη λυση αμεσως. Πεταμα σε κανενα ποταμι ή ευθανασια.
Τι να πει κανεις?
Σιγουρα καποιοι δρουν ετσι οπως λες και σε εκεινους δεν αξιζει τιποτα. Εδω το παιδι απλα ειπε οτι του περασε απο το μυαλο να το θανατωσει ή να το ριξει σε καποιο ποταμι, αλλα το οτι δεν το εχει κανει και οτι προσπαθει να βρει μια καλυτερη λυση για το ψαρι και να λυσει το προβλημα του, τον παει απο την αλλη πλευρα. Εχω αδικο?

Οντως οταν το πηρε μπορει να μην ηξερε, να τον παραπληροφορησε το πετ σοπ, να μην ειχε και πηγες γνωσης στο θεμα, Ιντερνετ κλπ. (αν και βλεπω οτι ειναι μελος στο φορουμ εδω απο το 2004 )

Ισως να εχεις ομως τους λογους σου που το γραφεις ετσι, γιατι μιας και ξερουμε οτι πολλοι διαβαζουν το φορουμ αυτο, αμα δεν εχουν μια απολυτη εμπεριστατομενη και σωστη αποψη, μπορει να πεσουν σε λαθη.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 08-09-11, 00:28
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Τεσπα μαλλον εχεις δικιο, τα πηρα παλι και εγραψα αγρια.

Ευτυχως που θα το βαλει κι αυτο στην πισινα του ο Κωστας που παει σιγα σιγα να ανοιξει "το χαμογελου του ψαριου".

Αλλιως επρεπε να βρει δημοσιο ενυδρειο για να το δωσει.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 08-09-11, 00:36
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευτυχως που θα το βαλει κι αυτο στην πισινα του ο Κωστας που παει σιγα σιγα να ανοιξει "το χαμογελου του ψαριου".
χαχαχ, δεν μπορω αλλο....θα εχει πολλα φανταζομαι ε?
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 08-09-11, 02:05
Το avatar του χρήστη tsoui
tsoui Ο χρήστης tsoui δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-01-2011
Περιοχή: Κατω Πατησια
Μηνύματα: 2.245
Προεπιλογή

Παντως ο καλλιμανης την εχει βρει τη λυση
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 08-09-11, 10:12
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευτυχως που θα το βαλει κι αυτο στην πισινα του ο Κωστας που παει σιγα σιγα να ανοιξει "το χαμογελου του ψαριου".
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 08-09-11, 10:43
Το avatar του χρήστη douran_p
douran_p Ο χρήστης douran_p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2009
Περιοχή: Ορεστιαδα
Μηνύματα: 855
Προεπιλογή

γιατι δεν παιρνεις ενα τηλ στον καλλιμανη......
πουλαει φιλετα παγκασιους κατεψυγμενα!!!!

τωρα περα απο την πλακα καποιοσ θα βρεθει να το παρει το ζωντανο!!! αλλα θα ειναι κομματακι δυσκολο η μεταφορα του..... πρεπει να γινει ολοκληρη επιχειριση σαν το φρι ουλι 1
__________________
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 08-09-11, 16:28
PLUTON Ο χρήστης PLUTON δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-04-2004
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή

Κύριοι , έχετε δίκιο να μου τα ψάλετε , αλλά τουλάχιστον το ψάρι ζει μια χαρά 4+ χρόνια παρά τα τόσα χιλιάδες που πεθαίνουν πολύ πριν την ηλικία αυτή.
Για το θέμα του να το πετάξω κάπου δεν εννοούσα να πεθάνει αλλά αν υπάρχει περίπτωση να ζήσει μια χαρά κι ευτυχισμένο εκεί. Όσον αφορά το να το θανατώσω εννοούσα σε έλλειψη οποιασδήποτε άλλης λύσης ...Βλέπετε το ενυδρείο μου έχασε νερά πριν 2 μέρες και τα ψάρια διαβιούν μέσα στην μπανιέρα του σπιτιού , καταταλαιπωρημένα και αυτός είναι ένας επιπλέον λόγος που υπάρχει τρομερή πίεση χρόνου για τη σωτηρία τους...
Τέλος πάντων τα σημερινά δεδομένα είναι ότι ο φίλος Κώστας απο το forum εδώ , το θέλει (όπως και το επίσης πολύ μεγάλο και πανέμορφο Giant Gurami) και βρίσκουμε τον πιο βέλτιστο τρόπο να σταλούν Αθήνα , είτε απόψε είτε αύριο. Για φώτο θα στείλω αν και δεν έχω καλές και λόγω συνθηκών δεν μπορώ να βγάλω καινούργιες.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 08-09-11, 16:33
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PLUTON Εμφάνιση μηνυμάτων
Κύριοι , έχετε δίκιο να μου τα ψάλετε , αλλά τουλάχιστον το ψάρι ζει μια χαρά 4+ χρόνια παρά τα τόσα χιλιάδες που πεθαίνουν πολύ πριν την ηλικία αυτή.
Για το θέμα του να το πετάξω κάπου δεν εννοούσα να πεθάνει αλλά αν υπάρχει περίπτωση να ζήσει μια χαρά κι ευτυχισμένο εκεί. Όσον αφορά το να το θανατώσω εννοούσα σε έλλειψη οποιασδήποτε άλλης λύσης ...Βλέπετε το ενυδρείο μου έχασε νερά πριν 2 μέρες και τα ψάρια διαβιούν μέσα στην μπανιέρα του σπιτιού , καταταλαιπωρημένα και αυτός είναι ένας επιπλέον λόγος που υπάρχει τρομερή πίεση χρόνου για τη σωτηρία τους...
Τέλος πάντων τα σημερινά δεδομένα είναι ότι ο φίλος Κώστας απο το forum εδώ , το θέλει (όπως και το επίσης πολύ μεγάλο και πανέμορφο Giant Gurami) και βρίσκουμε τον πιο βέλτιστο τρόπο να σταλούν Αθήνα , είτε απόψε είτε αύριο. Για φώτο θα στείλω αν και δεν έχω καλές και λόγω συνθηκών δεν μπορώ να βγάλω καινούργιες.
Αντε με το καλο, να μην ταλαιπωριουνται αλλο τα καημενα. Καλα κανεις.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 08-09-11, 16:40
Το avatar του χρήστη douran_p
douran_p Ο χρήστης douran_p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2009
Περιοχή: Ορεστιαδα
Μηνύματα: 855
Προεπιλογή

δεν σε κραζουμε.... εγω προσωπικα εκανα πλακα......!!! και στην τελικη οτι γουσταρει ο καθενας κανει στο ενυδρειο του......!!!!! και το οτι ασχολισε τοσο με το τι 8α απογινει το ψαρι λεει πολλα.......

μακαρι να βρεις καποιον που 8α το εχει σε πολλα λιτρα και 8α το προσεχει......
__________________
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 09-09-11, 14:13
Το avatar του χρήστη panos70
panos70 Ο χρήστης panos70 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-05-2010
Περιοχή: πολυκαστρο
Μηνύματα: 288
Προεπιλογή παγκασιους

Επειδη εχω κι εγω δυο παγκασιους 20 ποντους, ενα μαυρο-γκρι κι ενα αλπινο μηπως τα θελει κανεις;αλλα το βλεπω λιγο δυσκολο,θα παρω τηλ στο QUICO η στον AMAZONIO μηπως τα θελουν ,αλιως θα τα δωσω στον Καλημανη για φιλετο...χα χα χα πλακα κανω...θα κοιταξω να τα δωσω καπου οποιος τα θελει
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 30-09-11, 00:23
Το avatar του χρήστη Dimitris77
Dimitris77 Ο χρήστης Dimitris77 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-03-2011
Περιοχή: Μilano
Μηνύματα: 1.187
Προεπιλογή

Τελικα τι εγινε με αυτο???
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 30-09-11, 01:03
Το avatar του χρήστη kwstas_original
kwstas_original Ο χρήστης kwstas_original δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-11-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.672
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kwstas_original Send a message via Skype™ to kwstas_original
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitris77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικα τι εγινε με αυτο???
Το ταξιδι ηταν μακρυ...
...το giant gourami που φενεται απο πισω φοντο τα καταφερε ομως...
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P9090005.jpg
Εμφανίσεις:  780
Μέγεθος:  32,4 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 30-09-11, 01:07
Το avatar του χρήστη beeromixalhs
beeromixalhs Ο χρήστης beeromixalhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2010
Περιοχή: Ηρακλειο
Μηνύματα: 788
Προεπιλογή

την "ευθανασία" δε τη γλίτωσε
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Βοήθεια Please!!! saxo_29 Αρχάριοι γλυκού νερού 9 07-08-08 20:46
Βοήθεια για CO2 panagiotis265 Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 8 06-08-08 11:34
βοήθεια roti Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Λιμνών Ανατολικής Αφρικής 5 22-03-08 00:32
Βοήθεια vouros Αρχάριοι γλυκού νερού 19 26-02-07 22:44
Βοήθεια !!!!! xaris1974 Γλυκό νερό - Γενικά 13 23-10-06 22:30

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08568 seconds with 14 queries