Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > DIY . Φτιάχτο μόνος σου

DIY . Φτιάχτο μόνος σου Ο τίτλος τα λέει όλα.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-09-12, 19:30
Το avatar του χρήστη jimmis1974
jimmis1974 Ο χρήστης jimmis1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to jimmis1974
Προεπιλογή Background απο τζάμι στο τζάμι ?

Θα ηθελα να ρωτήσω ειδη σε δυο θαλασσινα ενυδρεια εχω βαλει για φόντο αφισα απο χοντρο χαρτονι η οποια με τον καιρο χαλασε , σκέφτομαι να βαλω κατι το οποιο θα μου αντέξει για παντα.
η λυση του αυτοκολιτου απορρίπτεται γιατι δεν εχω πολυ προσβαση στο πισω μερος του ενυδρειου και δεν μπορώ να το στρώσω.
Οποτε ειπα να παω σε γαλαζιο plexiglass αλλα η τιμη του για φυλο 100Χ55 ειναι απαγορευτικη (γυρω στα 40 με 50 ευρω μου παν),,, οποτε λεω να κοψω ενα κομμάτι γυαλι 100Χ55 το πιο λεπτο που υπαρχει (ας πουμε 3χιλ) για λογο βαρους , που δεν ξεπερνα το 10ευρω και να του κολησω μια αφισα γαλαζια .
Έπειτα με λεπτη στρωση σιλικονης (δεν θα την βαλω την αφισα σε ολο , θα αφησω 1εκατ κενο γυρω γυρω) να το κολησω στο πισω τζαμι του ενυδρειου .
(τζαμι στο τζαμι δηλαδη) (το ενυδρειο εχει 1 ποντο τζαμι)

Κατα ποσο θα ειναι ενταξει μια τετοια πατεντα , θα χω προβλημα στο πισω τζαμι του ενυδρειου απο βαρος ? (γιαυτο λεω 3χιλ να μην ειναι βαρύ)
__________________
άραγε τα ψάρια πίνουν νερό ???
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-09-12, 19:48
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Τι προβλημα ναχεις στο πισω τζαμι? Βοηθα λιγο . Πολη μανουρα για το τιποτα παντως ετσι οπως το φανταζομαι, εγω θαλεγα σαν ιδεα το λεω, να βρεις βινυλ χαρτονι οτι χρωματος θελεις, μπλε στην προκειμενη, και να το βαλεις, το βινυλ δεν παθαινει τιποτα. Πολυ μανουρα...τζαμι να κολας, να το κρατησεις καπως σταθερο μεχρι να σφιξει η σιλικονη. Και ΑΝ παει κατι στραβα στο κολλημα (3χιλιοστα ειναι αυτα) και ραγισει ας πουμε. ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ μια πιθανοτητα, τοτε τι κανεις....100χ55χ50(?) ειναι 275 λιτρα, αντε κουνα το να δουλεψεις απο πισω.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-09-12, 20:13
Το avatar του χρήστη jimmis1974
jimmis1974 Ο χρήστης jimmis1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to jimmis1974
Προεπιλογή

το ενυδρειο ειναι 100μηκος Χ 40πλατος Χ 55υψος στα 210 λιτρα.
το κομματι θα βγει στο περιπου 100Χ48 γιατι ειναι και καπακι φορετο πεφτει καπου στα 3 με 4 εκατοστα ειναι και ο αραγωνιτης καπου στα 3 με 4 εκατ .
Ειναι δυο τα ενυδρεια που θελω να φτιαξω και δεν κουνιονται καθολου , η βαση εχει για ποδια λαστιχα τα οποια δεν γλυστρανε ,υπαρχει και sump στην βαση 80 λιτρα, ασε που αν κουνηθει μπορει να γκρεμιστει το στήσιμο του βραχου υπαρχουν και κοραλια στημενα , φασαρια τεραστια δηλαδη !!!!!

Δεν θελω να παω σε χαρτονι παλι μην μου κανει κοιλια , ομοιος σκεφτομαι και το Plexiglass μπορει να κανει κοιλια ενω το γυαλι αδυνατον !!!

Δεν νομίζω να μου σπασει κατα το κολημα δεν θα το πιεσω , θα εχω βαλει περιμετρικα στο πισω τζαμι του ενυδρειου μια γραμμή σιλικονη θα το ακουμπισω μετα χαρτοταινια να στέκεται και τελος .

Απλα η απορια μου ειναι μην εχει προβλημα το πισω τζαμι ... αλλα τι να εχει δηλαδη ?
Και 4 χιλ τζαμι να βαλω παλι δεν θα εχω προβλημα πιστευω.

Δεν μου ειναι δυσκολο σαν κατασκευη και επεισης ειναι οικονομικο , σιλικονη εχω το τζαμι καπου στο 8ευρω και ενα ρολο αυτοκολιτο γαλαζιο η μπλε οτι ειναι καλυτερο ( εχουν και τα S/M με 2,5 ευρω το ρολο και ειναι 2 μετρα Χ 50 )
__________________
άραγε τα ψάρια πίνουν νερό ???
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-09-12, 20:18
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimmis1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
το ενυδρειο ειναι 100μηκος Χ 40πλατος Χ 55υψος στα 210 λιτρα.
το κομματι θα βγει στο περιπου 100Χ48 γιατι ειναι και καπακι φορετο πεφτει καπου στα 3 με 4 εκατοστα ειναι και ο αραγωνιτης καπου στα 3 με 4 εκατ .
Ειναι δυο τα ενυδρεια που θελω να φτιαξω και δεν κουνιονται καθολου , η βαση εχει για ποδια λαστιχα τα οποια δεν γλυστρανε ,υπαρχει και sump στην βαση 80 λιτρα, ασε που αν κουνηθει μπορει να γκρεμιστει το στήσιμο του βραχου υπαρχουν και κοραλια στημενα , φασαρια τεραστια δηλαδη !!!!!

Δεν θελω να παω σε χαρτονι παλι μην μου κανει κοιλια , ομοιος σκεφτομαι και το Plexiglass μπορει να κανει κοιλια ενω το γυαλι αδυνατον !!!

Δεν νομίζω να μου σπασει κατα το κολημα δεν θα το πιεσω , θα εχω βαλει περιμετρικα στο πισω τζαμι του ενυδρειου μια γραμμή σιλικονη θα το ακουμπισω μετα χαρτοταινια να στέκεται και τελος .

Απλα η απορια μου ειναι μην εχει προβλημα το πισω τζαμι ... αλλα τι να εχει δηλαδη ?
Και 4 χιλ τζαμι να βαλω παλι δεν θα εχω προβλημα πιστευω.

Δεν μου ειναι δυσκολο σαν κατασκευη και επεισης ειναι οικονομικο , σιλικονη εχω το τζαμι καπου στο 8ευρω και ενα ρολο αυτοκολιτο γαλαζιο η μπλε οτι ειναι καλυτερο ( εχουν και τα S/M με 2,5 ευρω το ρολο και ειναι 2 μετρα Χ 50 )
Το τζαμι κατα τη γνωμη μου και 8 χιλιοστα ναβαζες....τι προβλημα ναχε, απλα οσο βαρυτερο, τοσο πιο πολυ προσοχη στο κολημα, μεχρι να στεγνωσει. Μετα δεν μπορω να φανταστω τι -αν- μπορει να παθει κατι.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 29-09-12, 20:27
Το avatar του χρήστη tsoum
tsoum Ο χρήστης tsoum δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-10-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη (φοιτητής στα Γιάννενα)
Μηνύματα: 2.348
Προεπιλογή

Tο καλυτερο που θα μπορουσες να κανεις εινα να βαψεις με πλαστικό χρώμα το πισω τζαμι εξωτερικα. Αυτο με το επιπλεον τζαμι μου φαίνεται λίγο χαζή λυση. Εκτος αυτού, θα εχεις πρακτικα προβλήματα. Θα πρεπει να τυλιξεις ολο το ενυδρειο με ταινια μεχρι να στεγνωσει. Αμα δεν κολλησει καλα, θα πανε νερα με τον καιρο, και στο τελος θα ειναι οτι πιο ασχημο.

Ασε που αμα θελήσεις να το πουλήσεις δεν θα μπορείς...
__________________
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 29-09-12, 20:29
Το avatar του χρήστη jimmis1974
jimmis1974 Ο χρήστης jimmis1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to jimmis1974
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές Εμφάνιση μηνυμάτων
Το τζαμι κατα τη γνωμη μου και 8 χιλιοστα ναβαζες....τι προβλημα ναχε, απλα οσο βαρυτερο, τοσο πιο πολυ προσοχη στο κολημα, μεχρι να στεγνωσει. Μετα δεν μπορω να φανταστω τι -αν- μπορει να παθει κατι.
ναι φιλε αυτο ηταν το ανχος μου γιαυτο και ρωτησα , θα κόψω 4αρι.
ναι δεν το συζηταμε για το κολημα θα τελειώσω 2 ρολα χαρτοταινια ας μπει και γυρω γυρω στο ενυδρειο και πανω θα βαλω κομματια (θα βγει το καπακι) και ας μηνει οσες μερες χρειαστεί να στεγνωσει καλα δεν ειναι κει το θεμα, πηστευω θα πετυχει λογικα.

φιλε tsoum δεν ειναι και τοσο ευκολο να βαψω πισω , ασε μην σταξει πουθενα μπορει να βγει καλο μπορει και χαλια.
Γιατι να μην κολησει καλα , αφου θα βαλω σιλικονη περιμετρικα , και οταν το ακουμπισω κατα το κολημα καποια πατεντα θα βαλω στο πισω μερος του ενυδρειου κατω κατω εκει που ακουμπαει ενυδρειο με βαση να ακουμισει το τζαμι μην γλυστραει προς τα κατω , το πολυ πολυ μετα το στεγνομα οταν ειναι ΟΚ περναω μια ακομη λεπτουλα στρωση σιλικονη εκει που ενονονται πανω και τι νερο να περασει ?????????
__________________
άραγε τα ψάρια πίνουν νερό ???
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 29-09-12, 20:32
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

ναι αυτο με την υγρασια κοιτα το που λεει. Ετσι και μεινει μεσα καθολου υγρασια, η δεν σφραγισει και μπει υγρασια, την εβαψες, θα θαμπωσει ολο. Αντε ξεκολα το μετα με χορδες. δεν χανεις τιποτα παντως, δοκιμασε το και πες μας.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 29-09-12, 20:42
Το avatar του χρήστη jimmis1974
jimmis1974 Ο χρήστης jimmis1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to jimmis1974
Προεπιλογή

δεν θα εχει υγρασια θα σκουπιστει , να πεσει νερο κατα την διαδικασια της κολησης δυσκολο γιατι ειναι χαμηλα η σταθμη και εχει και κοντρες μεσα το ενυδρειο , το καπακι καθεται καλα στο ενυδρειο και δεν περναει ευκολα νερο (ουτε σταγονα) , και ειπα και πιο πανω βαζω στο πανω μερος για μεγαλυτερη ασφαλεια σιλικονη κατα μηκος εκει που ενονονται , ακομη και στα πλαινα γιατι θα ερθει αλφαδι πλαι με του ενυδρειου το τζαμι θα βαλω αλουμινογονια να το ντυσω , ειναι κατι που θελω να κανω αλλωστε για μπροστα ασχετα αν προχωρήσω στη κατασκευη αυτη η οχι.
Τι στο καλο να περασει μετα ????? τουμπανο θα γηνει !!!!
__________________
άραγε τα ψάρια πίνουν νερό ???
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 29-09-12, 20:44
Το avatar του χρήστη tsoum
tsoum Ο χρήστης tsoum δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-10-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη (φοιτητής στα Γιάννενα)
Μηνύματα: 2.348
Προεπιλογή

Το πλαστικό χρώμα δεν γινεται να μην το πετυχεις! Αν εχει καπου κενο, το περνας ενα δευτερο χερι το σημείο και είσαι κομπλε. Επισης, αμα σταξει, απο τα ρουχα φευγει στο πλυντηριο, και απο ξυλινο πατωμα κ πλακακι φευγει με λιγο ξυσιμο πολυ ευκολα, αφου στεγνωσει. Απο τοιχο δεν ξερω.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimmis1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν θα εχει υγρασια θα σκουπιστει , να πεσει νερο κατα την διαδικασια της κολησης δυσκολο γιατι ειναι χαμηλα η σταθμη και εχει και κοντρες μεσα το ενυδρειο , το καπακι καθεται καλα στο ενυδρειο και δεν περναει ευκολα νερο (ουτε σταγονα) , και ειπα και πιο πανω βαζω στο πανω μερος για μεγαλυτερη ασφαλεια σιλικονη κατα μηκος εκει που ενονονται , ακομη και στα πλαινα γιατι θα ερθει αλφαδι πλαι με του ενυδρειου το τζαμι θα βαλω αλουμινογονια να το ντυσω , ειναι κατι που θελω να κανω αλλωστε για μπροστα ασχετα αν προχωρήσω στη κατασκευη αυτη η οχι.
Τι στο καλο να περασει μετα ????? τουμπανο θα γηνει !!!!
Παντως εγω δεν θα το εκανα αυτο. Δοκιμασε να ακουμπησεις απο πισω ενα χαρτονι πρωτα. Δεν χρειαζεται να είναι και κολλημενο πανω στο ενυδρείο...
__________________
Γιώργος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsoum : 29-09-12 στις 20:44 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 29-09-12, 20:50
Το avatar του χρήστη jimmis1974
jimmis1974 Ο χρήστης jimmis1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to jimmis1974
Προεπιλογή

δεν ειναι τοσο το θεμα να μην το πετυχω με βαφη , το θεμα ειναι οτι δεν εχω ευκολη προσβαση πισω να βαλω ανετα χερι , ειναι καπου 8 με 10 cm απο τοο τοιχο , ενω την κατασκευη αυτηθα την σηκωσω και θα την κολησω πιο ευκολα.
Tsoum δεν θα το εκανες απο πλευρα τι ?? απο ασφαλειας του ενυδρειου μην την ακουσει το πισω τζαμι ?? γιατι ομως αφου με σιλικονη θα κοληθει ?
Θελω απο φοντο κατι μονιμο και καλο , αλλωστε το ενυδρειο θαλασσινο ειναι και θαλασσινο θα παραμεινει οποτε μπλε η γαλαζιο φοντο θα ηθελα , με τις αφισες δεν τα παω καλα με τον καιρο ζαρωνουν και ξεθωριαζουν.
__________________
άραγε τα ψάρια πίνουν νερό ???
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 29-09-12, 21:22
Το avatar του χρήστη tsoum
tsoum Ο χρήστης tsoum δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-10-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη (φοιτητής στα Γιάννενα)
Μηνύματα: 2.348
Προεπιλογή

Ποιο ευκολα ενα 4αρι 100*55, γεματο με σιλικονη, προσεχωντας να μην την πασαλείψεις ολη πανω στο ενυδρειο, και να μη σου φύγει, πεσει, και παλι απο την αρχη. Εμενα δεν μου φαίνεται τοσο ευκολο.

Και πως θα βρεθει απο πισω για να το σηκωσεις; Θα το σηκωσεις πανω απο το ενυδρείο και σιγά σιγα θα το φερεις, η θα το περασεις πισω απο τη βάση με ολα τα καλωδια σωληνες κτλπ και μετα;

Απο πλευρα ασφαλειας του ενυδρειου δεν νομίζω να εχεις τρελο προβλημα. Εγω δεν θα το εκανα γιατί είναι πολυ δουλεια για το τίποτα. Εχεις σκεφτει πως θα φαίνονται οι σιλικονες αν το κολλησεις; Δεν νομίζω να είναι πολύ ωραίο...

Επίσης, απο αποψη κοστους δεν συμφερει. Μια σιλικόνη εχει 2¤ απλη 5¤ ενυδρειακή, μπογια, πες 5¤. Το τζαμι σίγουρα κανενα 20αρικο. Ας πουμε 30¤ για να εισαι μεσα. Τα χαρτονια εχουν 50-80. Αν τα κρατας 1 χρόνο και μετα τα αλλαζεις, θα ξοδεψεις 30 ευρώ σε 20 χρονια.
__________________
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 29-09-12, 21:30
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Εγω επιμενω, αν παρεις χαρτι βυνιλ, δεν θα παθει ΤΙΠΟΤΑ, ειναι καθρεφτης, γυαλιστερο σαν πλαστικο, αδιαβροχο τελειως, και δεν κοβεται με το χερι ευκολα. Δεν παιζει να καταφερεις να το χαλασεις.

Εχω ενα κομματι μπλε γυαλιστερο 1,50x50 αλλα δεν αξιζει να στο στειλω κιολας, απο θεσσαλονικη. Δεν θα το χρειαστω γιατι θα κανω ψηφιακη εκτυπωση φωτογραφια. Δες εδω μπας και σου αρεσει σαν ιδεα. Τις προαλλες το συζητουσαμε http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=65209. Μπορεις να κανεις μια μεγαλυτερη επενδυση και ναχεις τρελο αποτελεσμα.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 29-09-12, 23:49
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

κιεγω λεω βαψτο.αν δε φτανεις οπως λες,βαψτο με ρολο σε ξυλο οπως βαφουμε τα ταβανια.το να προσθεσεις τζαμι απο πισω εκτος απτο οτι δεν το βρισκω καθολου πρακτικο,πιστευω οτι μπορει να γινει στραβη πιο ευκολα.

για μενα βαψτο η βαλε βινυλιο οπως σου ειπανε και παραπανω.οπως θα εβαζες χαρτονι.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 30-09-12, 00:48
Το avatar του χρήστη jimmis1974
jimmis1974 Ο χρήστης jimmis1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to jimmis1974
Προεπιλογή

αυτο το χαρτι βινυλ πρωτη φορα το ακουω , και σε googlaρισμα που εκανα το βρηκα σαν χαρτι εκτυπωσεων και εχει το μετρο 80 με 100 ευρω .
Δεν παμε καλα !!!

Τι στο καλο ειναι αυτο το βινυλ που λετε και που θα το βρω και πως θα το ζητησω και τιμη ? Κανα link ?
__________________
άραγε τα ψάρια πίνουν νερό ???
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 30-09-12, 01:03
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

βασικα αυτο που λεω εγω ειναι αυτοκολλητο βινυλιο.δεν χρειαζεται ομως να το κολλησεις.θα το βαλεις οπως ειναι πισω απτο τζαμι.υπαρχει σε μαγαζια με επιγραφες κλπ.δεν ειναι τοσο ακριβο,5-10 ευρω βαρια θα σου κοστισει στις διαστασεις που θες.εκτος αν υπαρχει και σε φυλλα οπως τα χαρτονια και δεν τοχω δει.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 30-09-12, 02:20
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Aν πληρωνεις μεταφορικα σου στελνω τζαμπα αυτο που εχω, δεν θα το χρειαστω. Θες να ανεβασω φωτο να καταλαβεις τι εννοω? Ενα πλαστικο χαρτι φαντασου. Αυτο που βρηκες ....δεν ξερω τι ειναι . Βινυλ χαρτονι (αλλο απο αυτο που λεω) χρησιμοποιει η κοπελια μου στο γραμικο σχεδιο ας πουμε, ειναι το χαρτονι που εχει μια ελαφρια γυαλιστερη επιφανεια, δεν ειναι τοσο ματ οσο το απλο χαρτονι. Αυτο που λεω εγω δεν γραφετε με στυλο, ειναι πλαστικο.

Nα κατι βρηκα....σαν αυτο, ιδια αποχρωση, αλλα αυτο πρεπει ναναι αυτοκολητο το δικο μου δεν ειναι. http://www.bluelifeusa.com/images/up...round-Blue.jpg
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 30-09-12, 10:48
Το avatar του χρήστη jimmis1974
jimmis1974 Ο χρήστης jimmis1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to jimmis1974
Προεπιλογή

ok ασε να περασω απο κανα μαγαζι επιγραφων ετσι να κανω καμια ερωτηση να δω τι παιζει , λογικα θα εχουν .
Δηλαδη χαρτονι βινυλ θα το ζητήσω ? αυτοκολιτο ?
Αυτο που λες να μου στηλεις ας πουμε πως ακριβως να το ζητησω ? σε καταστημα επιγραφων και αυτο ? αν εχεις καμια φωτο βαλε , να την βαλω στο κινητο μου να την εχω να την δειξω στο μαγαζι να παω μπας και καταλαβουν καλυτερα.
__________________
άραγε τα ψάρια πίνουν νερό ???
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 30-09-12, 11:10
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 30-09-12, 11:27
Το avatar του χρήστη jimmis1974
jimmis1974 Ο χρήστης jimmis1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to jimmis1974
Προεπιλογή

χμμ καταλαβα , για να το δουμε ... θα ρωτήσω σε μαγαζι τι παιζει , θα παω και σε εναν γνωστο που χει μαγαζι με επιγραφες να δω ποσο μπορει να μου αφησει το Plexiglass σε γαλαζιο φυλλο και το πιο λεπτο που υπαρχει .
__________________
άραγε τα ψάρια πίνουν νερό ???
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
το τζάμι καμπυλώνει tsintz DIY . Φτιάχτο μόνος σου 19 14-04-11 13:33
Τζάμι και σιλικόνη daron DIY . Φτιάχτο μόνος σου 3 05-09-10 12:58
Τη τζάμι θέλω Γιαννησ.rs DIY . Φτιάχτο μόνος σου 8 03-07-10 15:41
Ενυδρείο από τζάμι 4 mm Zorba_The_Freak DIY . Φτιάχτο μόνος σου 1 11-09-06 10:48
Κοιλότητα στο τζάμι Μάγδα DIY . Φτιάχτο μόνος σου 12 18-09-05 04:49

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,16962 seconds with 15 queries