Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασία > Bettas

Bettas Μονομάχοι, όλων των μορφών.

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 24-05-16, 14:46
Το avatar του χρήστη Theokarav
Theokarav Ο χρήστης Theokarav δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-04-2016
Περιοχή: Αιγαλεω Αττικης
Μηνύματα: 100
Προεπιλογή Παρουσίαση μονομαχοενυδρείου!

Γεια σας παιδιά είμαι καινούργιος στον χώρο τον ενυδρείων όσο και παλιός καθώς ο πατέρας μου μου αγόρασε το πρώτο μου ενυδρείο 150 λίτρα όταν ήμουν 13 ετών αλλά λόγο του νεαρού της ηλικίας τότε και της ανωριμότητας δεν έκατσα να διαβάσω και να ασχοληθώ με αποτέλεσμα να πετάξουμε πολλά λεφτά και να χαθούν πολλά ψάρια.Το αφήνουμε αυτό γιατί θα γίνει ένα πολύ όμορφο Malawi στο μέλλον όταν γυρίσω στον τόπο τελειώνοντας τις σπουδές.Η πρώτη μου σωστή απόπειρα να στήσω ενυδρείο είναι αυτή που θα σας παρουσιάσω παρακάτω και έγινε με πολύ διάβασμα,σύνεση και έξοδα για έναν φοιτητή.Το ενυδρείο είναι 25 λίτρα τρέχει 2 εβδομάδες φιλοξενεί έναν black copper crowntail betta splendens,μια anoubia barteri,ένα microsorym pteropus philippine,μια Hygrophila siamensis,μια cryptocoryne wendtii tropica ,java moss και τέλος επιφάνειας pistia stratiotes.To ενυδρείο έχει στρώσει με μπόλι από το μέλος moradin και τον ευχαριστώ πάρα πολύ γιατί χωρίς αυτόν θα έτρεχα ακόμη με στρωσίματα.Κάτω έχω διχρωμία άσπρη άμμο μαύρο χαλίκι και ένα ξύλο δικής μου κατασκευής από θάλασσα.Οι μετρήσεις μου είναι οι εξής NH3/NH4=O,NO2=0,NO3=10,KH=6,GH=12 και PH=7,2.Θερμοστάτη έχω έναν eheim jager 50w και θερμοκρασία 26 βαθμούς.Παρακάτω θα δείτε κάποιες φωτογραφίες του ενυδρείου και των προιόντων που χρησιμοποιώ(τροφές κλπ).Ερώτηση να βάλω αεραντλία ή δεν χρησιμεύει σε κάτι στους μονομάχους?Κάθε συμβουλή για διορθώσεις δεχτή!Ευχαριστώ πολύ! [IMG][/IMG] [IMG][/IMG] [IMG][/IMG] [IMG][/IMG] [IMG][IMG][IMG][/IMG][/IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Δημοσκόπηση για διαγωνισμό μονομαχοενυδρείου/μονομάχου του 2011! Maverick Bettas 27 31-10-11 19:22
αγορά μονομαχοενυδρείου giotiss Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 13 23-11-10 08:07
Κατασκευή Μονομαχοενυδρείου xontros DIY . Φτιάχτο μόνος σου 4 08-05-08 21:37

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06279 seconds with 14 queries