Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > DIY . Φτιάχτο μόνος σου

DIY . Φτιάχτο μόνος σου Ο τίτλος τα λέει όλα.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 03-08-11, 18:44
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Φαινομενικα.
Η συνολικη δραση της ψυξεως (και της εξατμισης ως μεσο και αποτελεσμα μαζι) ειναι ιδια.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 04-08-11, 03:17
Το avatar του χρήστη κ.ω.σ.τ.α.ς.
κ.ω.σ.τ.α.ς. Ο χρήστης κ.ω.σ.τ.α.ς. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2010
Περιοχή: Πρεβεζα
Μηνύματα: 917
Προεπιλογή

το βαρελι θα μονοθι και το λαστιχακι που ειναι εκτεθιμενο,καμια αλαγι θερμοκρασιας μεχρι τορα αυτες ειναι παρατιρισις μεχρι τορα,δεν το αφινο το ενυδρειο χορις επιβλεψι δεν με ενδιαφερι αυτο με ενδιαφερι τη ειναι καλιτερο για την διαβιοσι τον ψαριον.δεν με πιραζι να το ριθμιζο σιχνα.ακομι και αν εξατμιζετε δελτα66 που το εκανε και πριν και εκανα αλαγι νερου καθε 15μερ ειταν καλιτερα απο τορα?Αν μονοσο το βαρελι τη αλι παρατιρισι εχεις να κανις? Αυτο εχει υποθι ξανα και υπαρχει καπου αλλα δεν μπορο να το βρο να σας το διξο και για ολλα αυτα που μιλαμε εχουν μια απαντισι εκι λεει οτι δεν προλαβενι να αλαξι την θερμοκρασια σταγωνα σταγωνα δεν τιθετε θεμα εξατμισις .Ηεξατμισι παραμενι σταθερι.Μαλον καλιτερα απο πριν θα ειναι η σκλιροτιτες και η τιμες νερου του ενυδρειου.Διλαδι πιστεβις οτι τα 20 λιτρα το 24ωρ θα αλαζουν τοσο τη θερμοκρασια σε 300λιτ ενυδρειο?και την εξατμισι σε τετιο βαθμο που να ανεβαζουν τοσο της σκλιροτιτες ακομα και αν κανι αλαγι νερου, τη καλιτερο απο την αλαγι νερου?πος θα εχο εξατμισι τοσο μεγαλι χορις να φενετε στην θερμοκρασια?με τι αλο να μετρισο τη θερμοκρασια ?
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 04-08-11, 04:51
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Εχω ολοκληρωσει ηδη την αποψη μου.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 04-08-11, 08:56
Το avatar του χρήστη ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ Ο χρήστης ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-10-2010
Περιοχή: Africa
Μηνύματα: 185
Προεπιλογή

Οπως πολυ σωστα μας ανεπτυξε ο Δελτα 66 ,η εξατμιση και τα συνεπακολουθα του,δηλ.αυξηση των σκληροτητων,για μενα ειναι το ενα σκελος,το οποιο ειναι το τριτευον στην προκειμενη περιπτωση γιατι ο φιλος εχει αφρικανες,οποτε δεν θα ειναι και τοσο τραγικο.(Δεν μιλαω για τα τεχνικα).
Για μενα το προτευον ειναι η μολινση του νερου.Εχω στην βεραντα μου ενα λαστιχο που ποτιζω και να κανω αλλαγες νερου.Στο στομιο του εχει ενα μπεκ για να αυξομειωνω την πιεση του νερου.Το λαστιχο δεν ειναι το απλο διαφανο πρασινο ,αλλα ειναι εσωτερικα μαυρο και απο εξω κιτρινο χοντρο.Οποτε κανω αλλαγες το αφηνω να τρεξει 3-4 λεπτα,γιατι κατω απο τον ηλιο ολη μερα μου βγαζει μια απαισια μυρωδια,που για μενα δειχνει την αλλιωση που εχει παθει το νερο.Και δευτερευον ειναι η τεχνικη ανασφαλεια που νιωθω.Γιατι πολλα μπορουν να συμβουν.Ενα απλο προβλημα ειναι ,να σου στομοσουν τα μπεκ απο την γλιτσα η την αλγη που συγουρα θα υπαρξει με την εκθεση των λαστιχων κατω απο τον ηλιο.
Φιλε μου και εγω δεν εχω τιποτα αλλο να πω.Μακαρι να σου πετυχει το ολο συστημα,Θα περιμενω σε 2-3 μηνες τα συμπερασματα που εβγαλες
Καλη επιτυχια
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 04-08-11, 14:22
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω στην βεραντα μου ενα λαστιχο που ποτιζω και να κανω αλλαγες νερου.Στο στομιο του εχει ενα μπεκ για να αυξομειωνω την πιεση του νερου.Το λαστιχο δεν ειναι το απλο διαφανο πρασινο ,αλλα ειναι εσωτερικα μαυρο και απο εξω κιτρινο χοντρο.Οποτε κανω αλλαγες το αφηνω να τρεξει 3-4 λεπτα,γιατι κατω απο τον ηλιο ολη μερα μου βγαζει μια απαισια μυρωδια,που για μενα δειχνει την αλλιωση που εχει παθει το νερο
+1
Παρομοιως
Λαστιχιλα μυριζει
Δηλητηριο αν πιεις
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 04-08-11, 17:15
Το avatar του χρήστη κ.ω.σ.τ.α.ς.
κ.ω.σ.τ.α.ς. Ο χρήστης κ.ω.σ.τ.α.ς. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2010
Περιοχή: Πρεβεζα
Μηνύματα: 917
Προεπιλογή

το παλεομενο νερο ει ναι καλιτερο απο το νερο κατεφθιαν απο τη βρισι για της αλαγες,το βαρελι ειναι 5χιλ χονδρο και ο πατος 7+8διλαδει μισο ποντο και σχεδον ενα, ειναι βαρελι τροφιμον το λαστιχο του ποτισματος δεν ειναι γι να πινουμε νερο δεν ενδικνιτε για κατι τετιο .δεν εχει σιμαντικες αλαγες θερμοκρασιας πιγενι οπος και το περιβαλον σαν πριν,ενα σοστο ειταν αυτο που ειπε καπιος πιο πριν για την πιεσι που πεφτι οσο και η σταθμι του βαρελιου και θελι ανιγμα το μπεκακι. πχ και ΚΗ παραμενουν τα υδια αμονια επισις νιτρικα επισις.προσθεσα φιτα που τα ειχανε κατασπαραξι (τεριαζι καλιτερα το κατασπαραξι).δεν αφινο το σιστιμα χωρις επιβλεψι καθιμερινα αν βουλοσι αν πρασινισι το λαστιχακι θα το δω,δεν με ενδιαφερι να το βλεπο ελεγχω σινεχια αρκι να ειναι καλο για το ενιδριο αν διαπιστοσο κατη θα το σταματισο.γαστρεντεριτιδες ειναι σιγουρες αμα πινις νερο με το λαστιχο του ποτισματος ειναι κακις πιοτιτας.Καμια σχεσι με το βαρελι τροφιμον οσο για το λαστιχακι θα τρεχι σινεχια και οπως ξανα λεο (αλλα με γραφετε) θα το μονοσο και το βαρελι και το λαστιχακι απλος το δοκιμαζο λιγες μερες για να βρο ενα μπαλανς με της σταγωνες.δεν μου κανι τιποτα να το χτισο γιρο γιρο και να το μονοσο κατι σαν τα ψιγια καμπινγκ.το νερο ειναι και τορα χορις να το βλεπι ο ηλιος ειναι σκεπασμενο σε σκια η φωτογραφιες ειταν χωρις το σκεπαστρο.δεκτες και σοστες η παρατιρισις του δελτα και ολων.το νερο που ειναι παλεομενο ει ναι καλιτερο για το ενυδρειο.
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 04-08-11, 18:04
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από κ.ω.σ.τ.α.ς. Εμφάνιση μηνυμάτων
το παλεομενο νερο ει ναι καλιτερο απο το νερο κατεφθιαν απο τη βρισι για της αλαγες
Σε αυτο συμφωνουμε ολοι.
Αλλο ομως το παλιωμενο και αλλο το ακινητο νερο.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 04-08-11, 18:38
Το avatar του χρήστη ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ Ο χρήστης ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-10-2010
Περιοχή: Africa
Μηνύματα: 185
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από κ.ω.σ.τ.α.ς. Εμφάνιση μηνυμάτων
το παλεομενο νερο ει ναι καλιτερο απο το νερο κατεφθιαν απο τη βρισι για της αλαγες,το βαρελι ειναι 5χιλ χονδρο και ο πατος 7+8διλαδει μισο ποντο και σχεδον ενα, ειναι βαρελι τροφιμον το λαστιχο του ποτισματος δεν ειναι γι να πινουμε νερο δεν ενδικνιτε για κατι τετιο .δεν εχει σιμαντικες αλαγες θερμοκρασιας πιγενι οπος και το περιβαλον σαν πριν,ενα σοστο ειταν αυτο που ειπε καπιος πιο πριν για την πιεσι που πεφτι οσο και η σταθμι του βαρελιου και θελι ανιγμα το μπεκακι. πχ και ΚΗ παραμενουν τα υδια αμονια επισις νιτρικα επισις.προσθεσα φιτα που τα ειχανε κατασπαραξι (τεριαζι καλιτερα το κατασπαραξι).δεν αφινο το σιστιμα χωρις επιβλεψι καθιμερινα αν βουλοσι αν πρασινισι το λαστιχακι θα το δω,δεν με ενδιαφερι να το βλεπο ελεγχω σινεχια αρκι να ειναι καλο για το ενιδριο αν διαπιστοσο κατη θα το σταματισο.γαστρεντεριτιδες ειναι σιγουρες αμα πινις νερο με το λαστιχο του ποτισματος ειναι κακις πιοτιτας.Καμια σχεσι με το βαρελι τροφιμον οσο για το λαστιχακι θα τρεχι σινεχια και οπως ξανα λεο (αλλα με γραφετε) θα το μονοσο και το βαρελι και το λαστιχακι απλος το δοκιμαζο λιγες μερες για να βρο ενα μπαλανς με της σταγωνες.δεν μου κανι τιποτα να το χτισο γιρο γιρο και να το μονοσο κατι σαν τα ψιγια καμπινγκ.το νερο ειναι και τορα χορις να το βλεπι ο ηλιος ειναι σκεπασμενο σε σκια η φωτογραφιες ειταν χωρις το σκεπαστρο.δεκτες και σοστες η παρατιρισις του δελτα και ολων.το νερο που ειναι παλεομενο ει ναι καλιτερο για το ενυδρειο.
Δεν σε γραφω φιλε μου,απλα μου κινησε το ενδιαφερον η ολη κατασκευη,και γιαυτο συμμετεχω στην κουβεντα ,υποδεικνυοντας τους προβληματισμους μου που εχω, για το σκεφτικο σου.Πιστευω με ολα τα αρνιτικα που παραθετω εγω και Δελτα66 να σε προβληματισουν τουλλαχιστον.Αλλωστε σου ευχηθηκα ποιο πανω ,καλη επιτυχια.
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 04-08-11, 19:23
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Διευκρινηση: Οτι εγραψα δεν ηταν για να σε αποτρεψω να το κανεις, αλλα για να να το κανεις αποφευγοντας τυχων συνηθη προβληματα.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 05-08-11, 01:45
Το avatar του χρήστη κ.ω.σ.τ.α.ς.
κ.ω.σ.τ.α.ς. Ο χρήστης κ.ω.σ.τ.α.ς. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2010
Περιοχή: Πρεβεζα
Μηνύματα: 917
Προεπιλογή

Ευχαριστο για της παρατιρισις δελτα και αφρικανε δεκτες. (και σοστες).Το με γραφετε ειχε χιουμοριστικο χαρακτιρα.Τορα πριν λιγο γιρισα απο τη δουλια και ανιξα το βαρελι να δω τη σταθμι και ναδω πος ειναι το νερο φενετε πολι καθαρο χορις μιροδια παραξενι, απο την δεφτερα εχει αδιασι λιγο πανο απο το μισο βαρελι ,δεφτερα μεσιμερι.Για το ακινιτο νερο δελτα66 εχεις να προτινις κατι?Εινε καπιος που να το κατεχει να μας ποι για το νερο που μενι ακινιτο και πος να το κανουμε ακινδινο.Η σε ποσες μερες χαλαει και απο τη?????και αν ειναι επικινδινο για τα ψαρια οπος στους ανθροπους?(που δεν εχουν καμια σχεσι)Και αν ειναι και γι εμενα επικινδινο.Θα του παραγγιλο εναν κικλοφοριτι να βαλο μεσα, αντε και θελο και μια αντλια.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  100_0777.jpg
Εμφανίσεις:  215
Μέγεθος:  33,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  100_0775.jpg
Εμφανίσεις:  181
Μέγεθος:  32,4 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 05-08-11, 07:43
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Tο νερο δεν μενει ακινητο με χρηση ειτε αεραντλιας, ειτε κυκλοφορητη, ειτε φιλτρου, αναλογα τι χρειαζεται ο καθενας (πχ αν θελει και επεξεργασια με τυρφη ή ενεργο ανθρακα που ειναι και ο καλυτερος τροπος αποχλωριωσης και δεσμευσης τοξικων, βαζει φιλτρακι) και φυσικα να εχει τη χαμηλοτερη δυνατη καταναλωση ρευματος γιατι λειτουργει 24/24ωρο.
Η κυκλοφορια ή αερισμος, χρειαζεται για να μη αναπτυχθουν βακτηρια και διαφορα παθογονα τα οποια μπορει να βρισκονται στο νερο και αυτος ειναι ο λογος που βαζουν απολυμαντικους παραγοντες απο το δυκτιο, οπως το χλωριο, το οποιο ομως μετα εξατμιζεται και το νερο μενει "απροστατε%u
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 06-08-11, 17:43
Το avatar του χρήστη κ.ω.σ.τ.α.ς.
κ.ω.σ.τ.α.ς. Ο χρήστης κ.ω.σ.τ.α.ς. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2010
Περιοχή: Πρεβεζα
Μηνύματα: 917
Προεπιλογή

Παιδεια καμια ιπερχιλισι του φτοχου πος θα φτιαξο? δεν εχω φτιαξι παλι και δεν εχω ειδεα πος γινετε,απο μεσα εχει κοντρες 6ποντους το ενυδρειο.Οkotsos πιο πανο μου εδιξε μια αλλα δεν το πολι καταλαβα πος γινετε??.θα δοκιμασο και με ιπερχιλισι να δουμε πως θα ειναι.Ακομι το νερο του βαρελιου δεν εχει σιμαδια αλιοσις εμφανι,στο ενυδρειο το νερο ειναι πολι καθαρο χορις ιχνος μιροδιας, πιο καλιτερα απο πριν, για την ωρα.θα παρο και ενα θερμομετρο για το βαρελι να δουμε τι γινετε και εκι, θα καταγραψω ωρες της μερας και θερμοκρασιες.τελικα για τη μονοσι του βαρελιου θα χρισιμοποιισο ενα αλο βαρελι που εχο και ειναι μεγαλιτερο θα του αφερεσο τον πατο και θα βαλο το ενα μεσα στο αλο και θα γεμισο το κενο με φελιζολ και σκια απο πανο του.Τελικα μαλον αξιζε τον κοπο να ασχολιθο με αυτο απο οτι φενετε με τα τεστ που εχω και με αυτα που βλεπο στο νερο του ενυδρειου που εκανα αλαγες καθε 15 μερες 70 λιτ.Διαπιστοσι μεχρει τορα οχι ολικι.Το σιστιμα λιτουργι απο τη δεφτερα.
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 06-08-11, 18:37
Το avatar του χρήστη ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ Ο χρήστης ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-10-2010
Περιοχή: Africa
Μηνύματα: 185
Προεπιλογή

Μην βαλεις φελιζολ,να βαλεις διογκουμενο αφρο,αλλα και στον πατο.Με το φελιζολ θα μεινουν κενα.
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 06-08-11, 23:52
Το avatar του χρήστη Kotsos
Kotsos Ο χρήστης Kotsos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-09-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.837
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από κ.ω.σ.τ.α.ς. Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδεια καμια ιπερχιλισι του φτοχου πος θα φτιαξο? δεν εχω φτιαξι παλι και δεν εχω ειδεα πος γινετε,απο μεσα εχει κοντρες 6ποντους το ενυδρειο.Οkotsos πιο πανο μου εδιξε μια αλλα δεν το πολι καταλαβα πος γινετε??.θα δοκιμασο και με ιπερχιλισι να δουμε πως θα ειναι.
http://www.aquatek.gr/vb/showpost.ph...6&postcount=50 Αυτο είναι ουσιαστικα..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 07-08-11, 02:00
Το avatar του χρήστη κ.ω.σ.τ.α.ς.
κ.ω.σ.τ.α.ς. Ο χρήστης κ.ω.σ.τ.α.ς. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2010
Περιοχή: Πρεβεζα
Μηνύματα: 917
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην βαλεις φελιζολ,να βαλεις διογκουμενο αφρο,αλλα και στον πατο.Με το φελιζολ θα μεινουν κενα.

-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kotsos Εμφάνιση μηνυμάτων
http://www.aquatek.gr/vb/showpost.ph...6&postcount=50 Αυτο είναι ουσιαστικα..
Λιτουργι οπος τα σιγγινονουντα δοχια διλαδι???

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη κ.ω.σ.τ.α.ς. : 07-08-11 στις 02:00 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 19-11-11, 21:47
Το avatar του χρήστη κ.ω.σ.τ.α.ς.
κ.ω.σ.τ.α.ς. Ο χρήστης κ.ω.σ.τ.α.ς. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2010
Περιοχή: Πρεβεζα
Μηνύματα: 917
Προεπιλογή

για να μη ξεχνιομαστε προσεχως σινεχεια
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
αλλαγες νερου nikosn Αρχάριοι γλυκού νερού 21 29-11-10 08:44
Αλλαγες νερου Dimitrisss123 Αρχάριοι γλυκού νερού 6 27-02-10 22:17
αλλαγες νερου tsagod Γλυκό νερό - Γενικά 29 20-12-07 01:21
αλλαγες νερου dinos99 Ζωοτόκα 7 31-10-07 15:51
ΑΛΛΑΓΕΣ ΝΕΡΟΥ ΣΟΣ giannak Θαλασσινό νερό - Γενικά 14 28-07-04 20:01

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07888 seconds with 14 queries