Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Διαγωνισμός Ενυδρείων 2010

Διαγωνισμός Ενυδρείων 2010 Διαγωνισμός Φυτεμένων και Βιοτοπικών Ενυδρείων.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-04-10, 18:31
Το avatar του χρήστη stelios_ant
stelios_ant Ο χρήστης stelios_ant δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-02-2010
Περιοχή: Χίος
Μηνύματα: 126
Προεπιλογή ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ

καλησπέρα σας
Είμαι καινούργιος στο φόρουμ (ούτε δυο μήνες) αλλά είπα να κάνω μια πρόταση...
Χαζεύοντας την ενότητα: "Παρουσιάσεις ενυδρείων", πραγματικά εντυπωσιάστηκα από πολλά ενυδρεία που με έκαναν να χαζεύω τις φωτογραφίες και να ονειρεύομαι να φτιάξω τα δικά μου.

Προτείνω λοιπόν έναν διαγωνισμό μεταξύ των μελών του φόρουμ, τα οποία θα παρουσιάσουν τα ενυδρεία τους και θα βραβευθούν ανά κατηγορία (οι συντονιστές θα ξέρουν καλύτερα).
Έτσι και οι κάτοχοι των φανταστικών ενυδρείων θα επιβραβευτούν για την προσπάθεια (αν και το οπτικό αποτέλεσμα τους επιβραβεύει κάθε μέρα φαντάζομαι) και εμείς οι αρχάριοι θα πάρουμε ιδέες για δημιουργίες.
Πιστεύω ότι θα υπάρξει μεγάλη συμμετοχή και δεν νομίζω ότι χρειάζονται βραβεία. Η δόξα αρκεί...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-04-10, 18:51
Το avatar του χρήστη kifinas
kifinas Ο χρήστης kifinas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-01-2003
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ - Αγ. Δημήτριος -Μπραχαμι
Μηνύματα: 480
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kifinas
Προεπιλογή

φιλε το βραβειο πρεπει να ξεκινησει απο την δευτερη θεση μιας και η πρωτη θεση ειναι καπαρωμενη απο συνχομπιστα μας.

Πλακα κανω, αν και γνωριζουμε ολοι μας οτι εχει δοση αληθειας η προηγουμενη προταση. Ειναι μια καλη ιδεα παντως
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-04-10, 19:17
Το avatar του χρήστη akis7
akis7 Ο χρήστης akis7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-01-2010
Περιοχή: Δάφνη
Μηνύματα: 384
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kifinas Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε το βραβειο πρεπει να ξεκινησει απο την δευτερη θεση μιας και η πρωτη θεση ειναι καπαρωμενη απο συνχομπιστα μας.
+1000
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-04-10, 21:36
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.439
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Smile

Πολυ καλη προταση και (συμπτωση) το σκεφτομουν τελευταια!!

Ενα προβλημα ειναι οτι συνηθως η συμμετοχη ειναι πολυ μικρη! Αν το ξεπερασουμε αυτο το κινητρο συνηθως ειναι κατι που (για πολλους) εχει μεγαλη σημασια (στην Ελλαδα ζουμε)! Το επαθλο θα ειναι κατι μικρο (μικρης αξιας) η δε θα υπαρχει και καθολου εκτος της "περηφανιας" του νικητη η νικητων!

Ωστοσο οταν βγουν τα αποτελεσματα ακολουθει η καθιερωμενη Ελληνικη μιζερια που συνηθως καταληγει σε καβγαδες γυρω απο το πως βαθμολογει ο καθενας, με τι κριτηρια και ατερμονες συζητησεις - γκρινιες για το τιποτα! Πολλοι παλιοι τα εχουν δει και ειναι επιφυλακτικοι!

Τι λετε λοιπον θα κανουμε τη διαφορα? Θα πεισουμε τον εαυτο μας και τους αλλους να παρουμε μερος σε ενα διαγωνισμο για τη συμμετοχη και οχι για τη νικη? Οταν δουμε οτι χασαμε ... θα χαρουμε για τον νικητη και που πηραμε μερος?

Αν νομιζετε οτι μπορουμε τοτε εγω ειμαι "μεσα"!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος Κ : 02-04-10 στις 00:42
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 01-04-10, 22:17
Το avatar του χρήστη prospathw
prospathw Ο χρήστης prospathw δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-11-2009
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 1.075
Προεπιλογή

Κι εγώ είμαι μέσα!!!αλλά ξέρω ποιος θα νικήσεικαλά κάνει όμως και νικάει!!!έχει ταλέντο και τόλμη κο μπράβο του!!!είναι πρότυπό μου και νομίζω όλων μας!!!είναι πολύ καλό παιδί και αυτός όπως και κάποιοι άλλοι(1 κιλό γιαούρτι και 10 ευρώ το κάθε μωρό) είναι αυτοί που μα θυμάμαι για όλη μου τη ζωή ακόμα και αν σταματήσω να ασχολούμαι με τον μαγικό κόσμο των ενυδρείων!!!σας ευχαριστώ φίλοι μου!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 02-04-10, 00:05
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.439
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Εγω εχω κερδισει τοσους πολλους πραγματικους φιλους που ηδη νοιωθω να εχω κερδισει σε ολους τους διαγωνισμους!

Δεν πιστευα ποτε οτι θα γνωρισω τοσο καλοκαρδους ανθρωπους οπως ο Raven, ο Panos/alex-polis, ο Tolis, η Αργυρω, ο Gmanes, ο Yiannis59, o Yiappas, o τρελος-ιο (crazyio), o Apua pura, η Σταματια, η Celda, ο harris samos, o Alex, η Θεμελινα, ο ispyii και αλλοι τοσοι πολλοι που θα γεμισω σελιδες ολοκληρες (αλλαξτε τη σειρα δεν εχει νοημα αλλα αφηστε πρωτο τον Αλεξανδρο )!

Για μενα ολοι ειναι νικητες (στη καρδια μου)!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 02-04-10, 00:58
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Βρε, δεν αφηνετε τα εγκωμια λεω εγω, γιατι το παιδι εκανε μια πολυ καλη και σοβαρη προταση..
Αυτο που λειπει απο την Χωρα μας, ειναι κατ αρχην ενας ετησιος σταθερος διαγωνισμος φυτεμενων. Η αρχη εγινε πριν 2 χρονια απο τον ΠΣΦΕ και μαλιστα με προσκαλεσμενη ως κριτη την πασιγνωστη κριτη Karen Randal του AGA. Παρολα αυτα, ελαχιστες ηταν οι συμμετοχες, πραγμα που δεν ηταν ενθαρρυντικο για τους διοργανωτες που τραβηξαν ολη την κουραση και την προσπαθεια, ωστε να το επαναλαβουν.
Ενα το κρατουμενο λοιπον...

Επειτα πριν λιγο καιρο, εγινε διαγωνισμος φωτογραφιας εδω στο forum, με θεμα τα γατοψαρα. Τοοοοσοι εχουν αυτα τα ψαρια στα ενυδρεια τους, αλλα δεν μπηκαν στον κοπο να διαθεσουν 5 λεπτα για να στειλουν μια φωτο. Ουτε καν το επαθλο που ηταν πινακας ζωγραφικης (καποιας αξιας), δεν ηταν ικανο να προκαλεσει συμμετοχη σε πολλους.

Mετα απο αυτα τα σημαδια , δεν νομιζω οτι δικαιουμαστε να ζηταμε διαγωνισμους οπου καποιοι θα τρεξουν, θα κοπιασουν και τελικα οι περισσοτεροι θα σνομπαρουν, θα βαρεθουν, ή θα προσπερασουν τον διαγωνισμο.

Σχετικα με το Gab, ομως εγω εχω μια προταση..
Προτεινω καθε εξι μηνες να γινεται απο την συντονιστικη ομαδα μια διαλογη απο τις παρουσιασεις ενυδρειων, και να αναρτουνται προς ψηφιση τα πιο αξιολογα [φυτεμενα] ενυδρεια που παρουσιαστηκαν το τελευταιο εξαμηνο. Οι κατοχοι φυσικα θα ερωτηθουν ,και μονο αν συμφωνουν, το ενυδρειο τους θα συμμετεχει αυτοματα στον διαγωνισμο.
Αυτος ο διαγωνισμος θα εδινε και κινητρο σε πολλους να κανουν οσο το δυνατον καλυτερη παρουσιαση και να βαζουν και καλυτερες φωτογραφιες. Και απο την αλλη δεν θα χρειαζεται να παρακαλαμε για συμμετοχες.

Επαθλο δεν ειναι αναγκαιο να υπαρχει παρα μονο αναγνωριση μεσα στην κοινοτητα ή ακομα θα μπορουσε να φερει το δικαιωμα να ονομαζεται αντι για member, senior member κλπ .. "ενυδρειο του 6μηνου" ή καποιο παρομοιο τιμητικο τιτλο τελος παντων.

Δεν ξερω αν ειναι εφικτο...ακουω τις αποψεις σας.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 02-04-10, 01:03
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε,Σχετικα με το Gab, ομως εγω εχω μια προταση..
Προτεινω καθε εξι μηνες να γινεται απο την συντονιστικη ομαδα μια διαλογη απο τις παρουσιασεις ενυδρειων, και να αναρτουνται προς ψηφιση τα πιο αξιολογα [φυτεμενα] ενυδρεια που παρουσιαστηκαν το τελευταιο εξαμηνο. Οι κατοχοι φυσικα θα ερωτηθουν ,και μονο αν συμφωνουν, το ενυδρειο τους θα συμμετεχει αυτοματα στον διαγωνισμο.
Δεν ξερω αν ειναι εφικτο...ακουω τις αποψεις σας.
ωραια ιδεα!! την προτιμω απο εναν κλασικο διαγωνισμο για τους λογους που πολυ σωστα προανεφερες
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 02-04-10, 08:19
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.101
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Σχετικα με το Gab, ομως εγω εχω μια προταση..
Προτεινω καθε εξι μηνες να γινεται απο την συντονιστικη ομαδα μια διαλογη απο τις παρουσιασεις ενυδρειων, και να αναρτουνται προς ψηφιση τα πιο αξιολογα [φυτεμενα] ενυδρεια που παρουσιαστηκαν το τελευταιο εξαμηνο. Οι κατοχοι φυσικα θα ερωτηθουν ,και μονο αν συμφωνουν, το ενυδρειο τους θα συμμετεχει αυτοματα στον διαγωνισμο.
Αυτος ο διαγωνισμος θα εδινε και κινητρο σε πολλους να κανουν οσο το δυνατον καλυτερη παρουσιαση και να βαζουν και καλυτερες φωτογραφιες. Και απο την αλλη δεν θα χρειαζεται να παρακαλαμε για συμμετοχες.

Επαθλο δεν ειναι αναγκαιο να υπαρχει παρα μονο αναγνωριση μεσα στην κοινοτητα ή ακομα θα μπορουσε να φερει το δικαιωμα να ονομαζεται αντι για member, senior member κλπ .. "ενυδρειο του 6μηνου" ή καποιο παρομοιο τιμητικο τιτλο τελος παντων.

Δεν ξερω αν ειναι εφικτο...ακουω τις αποψεις σας.
+1000
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 02-04-10, 08:49
Το avatar του χρήστη ippomas
ippomas Ο χρήστης ippomas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2010
Περιοχή: kαβαλα -Ξανθη
Μηνύματα: 326
Προεπιλογή

Σωστη η προταση της βραβευσης του καλυτερου ενιδρυου πλην ομως θα πρεπει αυτος που θα ειναι ο νικητης να εχει την δυνατοτητα πιστοποιησης του ενιδρυου του γιατι ας μην γελιωμαστε στην Ελλαδα ζουμε. Αν και πιστευω προσωπικη αποψη να βραβευοταν εκτος απο το καλυτερο ενιδρυο και η καλυτερη συνθεση ψαριων οπως και η καλυτερη διακοσμηση.
__________________
www.ippocampos.com.gr
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 02-04-10, 09:47
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.101
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ippomas Εμφάνιση μηνυμάτων
Σωστη η προταση της βραβευσης του καλυτερου ενιδρυου πλην ομως θα πρεπει αυτος που θα ειναι ο νικητης να εχει την δυνατοτητα πιστοποιησης του ενιδρυου του γιατι ας μην γελιωμαστε στην Ελλαδα ζουμε. Αν και πιστευω προσωπικη αποψη να βραβευοταν εκτος απο το καλυτερο ενιδρυο και η καλυτερη συνθεση ψαριων οπως και η καλυτερη διακοσμηση.
για αυτον τον λογο ειπε ο raven απο τις παρουσιασεις ωστε
1 να ειναι πραγματικο ενυδρειο
2να υπαρχει συνολικη εικονα του ενυδρειου
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 02-04-10, 10:37
Το avatar του χρήστη Ηλίας
Ηλίας Ο χρήστης Ηλίας δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-06-2008
Περιοχή: -
Μηνύματα: 1.027
Smile

Και playmate of the year...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 02-04-10, 10:47
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Παιδια πρεπει να γινει κατι τετοιο.(ειδατε ποσες συμμετοχες πηγαν στον διεθνη διαγωνισμο)Για μενα περισσοτερη σημασια εχει η χαρα της συμμετοχης και να μου επισημανουν τι οποιες ατελειες ή λαθοι που μπορει να εχω κανει τα παιδια που γνωριζουν το αντικειμενο.Πιστευω πως ολοι μας ειμαστε υγιη μυαλα και κανενας δεν θα δυσαρεστηθει ακομα και αν ερθει τελευταιος αφου θα μαθει τα λαθη του και θα εχει την δυνατοτητα να τα αλλαξει,προσφεροντας του ενα ακομα πιο ομορφο και υγιη ενυδρειο και ισως και την πρωτια την επομενη φορα.Για μενα δεν υπαρχει αναγκη πιστοποιησης αφου μιλαμε για το φορουμ και οχι για τον συλλογο.Η πιστοποιηση για μενα θα ειναι αν οι γνωστες και ο καλλιτεχνης της παρεας με τα απιστευτα ενυδρεια τους πουν,φιλε εχεις αυτη τη στιγμη το καλυτερο ενυδρειο.Δεν υπαρχει μεγαλυτερη ικανοποιηση απο αυτη.Για κοιταξτε το...Αλλωστε μια παρεα ειμαστε,γιατι να παρεξηγηθουμε,
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 02-04-10, 13:34
Το avatar του χρήστη stelios_ant
stelios_ant Ο χρήστης stelios_ant δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-02-2010
Περιοχή: Χίος
Μηνύματα: 126
Προεπιλογή

Καλημέρα σας. Μιας και έριξα την ιδέα επανέρχομαι με πιο συγκεκριμένη πρόταση προς τους συντονιστές:
1η φάση:
α. Οι συντονιστές ορίζουν κάποιες κατηγορίες ενυδρείων που θα διαγωνιστούν (όχι πολλές π.χ. φυτεμένα, νανοενυδρεία και κιχλίδες). Αυτοί ξέρουν καλύτερα ποιές θα είναι.
β. Ορίζεται ότι ο διαγωνισμός αφορά παρουσιάσεις ενυδρείων που έγιναν στο φόρουμ για το τελευταίο εξάμηνο (π.χ. Νοέμβριος - Απρίλιος)
γ. Κατά τον επόμενο μήνα ή είκοσι ημέρες (π.χ. 1-20 Μαίου) όλα τα μέλη του φόρουμ θα μπορούν να ψηφίσουν μια φορά τα τρία καλύτερα ενυδρεία κατά τη γνώμη τους ανά κατηγορία. Μπορεί να γίνει και διαχωρισμός (2 ψήφοι οι συντονιστές, 1,5 ψήφο τα senior members και 1 ψήφος οι υπόλοιποι)
δ. Στο τέλος του 20ημέρου θα μετρηθούν οι ψήφοι και θα προκριθούν τα καλύτερα ενυδρεία ανά κατηγορία (π.χ. τα 5 πρώτα)

2η φάση:
α. Ορίζεται μια επιτροπή αξιολόγησης από τους πιο έμπειρους που θέλουν για να αξιολογήσουν τα ενυδρεία. Πιστεύω ότι υπάρχουν άτομα κοινής αποδοχής που τα υπόλοιπα μέλη παραδεχόμαστε σαν γνώστες του αντικειμένου.
β. Η επιτροπή ζητάει ότι επιπλέον πληροφορίες και φωτογραφιες κρίνει ότι χρειάζονται για να αξιολογίσει σωστά, εφόσον βέβαια συναινεί ο ιδιοκτήτης.
β. Η επιτροπή αξιολογεί και βγάζει το καλύτερο ενυδρείο ανά κατηγορία και σχολιάζει τα ενυδρεία (τι άρεσε, τι όχι, τα λάθη και τα πλεονεκτήματα)
γ. Στην ενότητα του διαγωνισμού μένει σαν υπόμνημα για το εξάμηνο που θα ακολουθήσει: η αξιολόγηση της επιτροπής καθώς και το ενυδρείο που κερδίζει!

Πλεονεκτήματα της διαδικασίας (κατά τη γνώμη μου):
α. Αφαιρείται από τους συντονιστές αρκετός όγκος δουλειάς, δηλαδή να ψάξουν σε τόσες παρουσιάσεις και να βρούν τα καλύτερα. Έτσι θα έχουν περισσότερο χρόνο για να αξιολογήσουν 10-15 ενυδρεία και να γράψουν τη γνώμη τους (και για να απαντάνε στις ερωτήσεις μας...)
β. Τα μέλη που θα ψηφήσουν θα "αναγκαστούν" να κάνουν μια περιήγηση στις παρουσιάσεις των άλλων μελών (κάτι που θεωρώ διδακτικό και πολύ ενδιαφέρων)
γ. Στο τέλος του διαγωνισμού θα υπάρχει σε μορφή υπομνήματος κάποια πανέμορφα ενυδρεία με το σχολιασμό τους και φωτογραφίες, τα οποία θα λειτουργούν σαν παράδειγμα για όσους θέλουν να στήσουν κάτι αντίστοιχο.
δ. Με τον τρόπο αυτό συμμετέχουν ενεργά στην αξιολόγηση και οι καθύλην αρμόδιοι και γνώστες του αντικειμένου, αλλά και τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ που θα κρίνουν κυρίως με το οπτικό αποτέλεσμα.

Συγγνώμη για την έκταση του post, πιστεύω ότι θα υπάρξει συμμετοχή σε ψηφοφορια και διαγωνιζόμενα ενυδρεία και αποδοχή του αποτελέσματος. Δεν νομίζω ότι υπάρχουν κακοπροαίρετοι στη παρέα...
-------------------------
Η διαδικασία μπορεί να επαναλαμβάνεται ανά εξάμηνο ή έτος, με συμμετοχή νέων ενυδρείων κάθε φορά...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stelios_ant : 02-04-10 στις 13:34 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 02-04-10, 15:07
Το avatar του χρήστη akis7
akis7 Ο χρήστης akis7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-01-2010
Περιοχή: Δάφνη
Μηνύματα: 384
Προεπιλογή

εμενα μ'αρεσει και μου ακουγεται παρα πολυ καλο!!
θα πιασει τοπο!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 02-04-10, 15:23
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Πολύ ωραία ιδέα! Πάντως, αν και προσωπικά δεν μπορώ να συμμετάσχω σε κανένα διαγωνισμό για πολύ καιρό ακόμα, θα ήθελα άμα κέρδιζα να έπαιρνα κάτι, τουλάχιστον ένα χαρτί του GAB για βραβείο και ας το πλήρωνα από την τσέπη μου, δεν με νοιάζει!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 02-04-10, 17:16
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.101
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exelix Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ ωραία ιδέα! Πάντως, αν και προσωπικά δεν μπορώ να συμμετάσχω σε κανένα διαγωνισμό για πολύ καιρό ακόμα, θα ήθελα άμα κέρδιζα να έπαιρνα κάτι, τουλάχιστον ένα χαρτί του GAB για βραβείο και ας το πλήρωνα από την τσέπη μου, δεν με νοιάζει!
εκτυπωσε την σελιδα του φορουμ και πανε σε μια συναστηση να παρεις και υπογραφες :Ρ....

καλη η ιδεα του ''διπλωματος'' στους τρεις πρωτους και χωρις κοστος
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 02-04-10, 20:47
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kingrim Εμφάνιση μηνυμάτων
εκτυπωσε την σελιδα του φορουμ και πανε σε μια συναστηση να παρεις και υπογραφες :Ρ....

καλη η ιδεα του ''διπλωματος'' στους τρεις πρωτους και χωρις κοστος
Το εχω ηδη σκεφτει
Χαρηκα πολυ περυσι που η ADA μου εστειλε 2 (!) Certificat . Ενα για την 66η θεση,και ενα για την συμμετοχη μου. Ξερω πως νοιωθει ο καθε διαγωνιζομενος οταν παιρνει καποιο αναμνηστικο. Αντιθετα στον Aquavida, αν και κατελαβα την 6η θεση, δεν εχω κατι που να μου θυμιζει την συμμετοχη μου. Ακομα και ενα χαρτακι τυπωμενο προχειρα , θα ηταν τοσο πολυτιμο για μενα οσο και ενα βαρυτιμο βραβειο. Αλλωστε στους διαγωνισμους αυτους μετεχουμε απο τρελλα και για την ομορφη εμπειρια (ισως λιγο και για την δοξα) και οχι για τα βραβεια ντε και καλα.

Παρακολουθω το θεμα. Συνεχιστε να λετε τις αποψεις σας και αν μου δοθει το ΟΚ και δω προθυμια εγω θα αναλαβω τα παντα και θα σας καθιερωσω εναν τετοιο διαγωνισμο αλλα μονο για φυτεμενα. Στα υπολοιπα ενυδρεια (reef, κιχλιδες κλπ) δεν εχω πειρα και δεν δικαιουμαι να κρινω κανενος το ενυδρειο.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 02-04-10, 20:55
Το avatar του χρήστη giannisqq
giannisqq Ο χρήστης giannisqq δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2009
Περιοχή: ορεστιαδα
Μηνύματα: 1.796
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kingrim Εμφάνιση μηνυμάτων
εκτυπωσε την σελιδα του φορουμ και πανε σε μια συναστηση να παρεις και υπογραφες :Ρ....

καλη η ιδεα του ''διπλωματος'' στους τρεις πρωτους και χωρις κοστος
πολυ καλο
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 02-04-10, 23:03
Το avatar του χρήστη Dimis
Dimis Ο χρήστης Dimis δεν είναι συνδεδεμένος
Διαχειριστής
 
Εγγραφή: 20-05-2008
Περιοχή: Μεγαρα Αττικης & Χαλανδρι
Μηνύματα: 3.889
Προεπιλογή

Μεσα και εγω ειμαι.
Μεσα απο εναν διαγωνισμο βελτιωνομαστε ολοι αρχαριοι και εμπειροι,ασχολουμαστε περισσοτερο,διαβαζουμε περισσοτερο και προσπαθουμε να γινομαστε καθε μερα και καλυτεροι.
Προτεινω στα προς κριση ενυδρεια οι κριτες απο την πρωτη εως την τελευταια θεση να αφιερωσουν 2 λογια για το τι εχει καλο το ενυδρειο και τι πρεπει να βελτιωσουν ωστε ο διαγωνισμος να εχει και επιμορφωτικο χαρακτηρα για το χομπυ.
Επισης το ιδανικο θα ηταν να χωριστουν σε κατηγοριες ανα λιτρα (μινι,μεσαια,μεγαλα).
Επισης μια πολυ ενδιαφερουσα κατηγορια και ισως για μενα η πιο επιμορφωτικη ειναι τα βιοτοπικα,διοτι ο χομπυστας καλειται να προσφερει στα ψαρια του οτι πιο κοντινο της φυσης τους.
Απλα θα παρακαλουσα οι κρισεις σας να εχουν ενα "τακτ" ακομα και σε "μη αποδεκτα" ενυδρεια γιατι ειναι ευκολο να απογοητευτει καποιος και να φυγει απο το χομπυ απο μια δημοσια κριση που θεωρει οτι τον προσβαλει.
__________________
"Όταν μια γυναίκα κοιμάται μονή,είναι ντροπή για όλους τους άνδρες του χωριού..." Ν.Καζαντζακης
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 03-04-10, 13:07
Το avatar του χρήστη stelios_ant
stelios_ant Ο χρήστης stelios_ant δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-02-2010
Περιοχή: Χίος
Μηνύματα: 126
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimis1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
Προτεινω στα προς κριση ενυδρεια οι κριτες απο την πρωτη εως την τελευταια θεση να αφιερωσουν 2 λογια για το τι εχει καλο το ενυδρειο και τι πρεπει να βελτιωσουν ωστε ο διαγωνισμος να εχει και επιμορφωτικο χαρακτηρα για το χομπυ.
dimis αυτό ακριβώς θα ήθελα και εγώ. Να έχουμε κάποια ωραία παραδείγματα ενυδρείων με σχολιασμό, είναι κάτι που θα βοηθήσει πολλούς νομίζω...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 05-04-10, 00:20
Το avatar του χρήστη golf4470
golf4470 Ο χρήστης golf4470 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-09-2007
Περιοχή: ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 1.471
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην golf4470
Προεπιλογή

Αφου υπαρχει τοσο μεγαλη ανταποκριση απ'τον κοσμο ας ζητησουμε απο τους υπευθυνους να διοργανωσουν εναν τετοιο διαγωνισμο. Θα ηταν καλο κ για το forum, θα διναμε ενα καινουργιο ερεθισμα στα μελη του.
Οσο αφορα για το επαθλο θα προτιμουσα να υπαρχει μια πιστοποιηση με καποιες υπογραφες καποιων καταξιωμενων ατομων, ειναι μια ηθικη ανταμοιβη των νικητων.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ AQUASCAPING 2008 ΠΣΦΕ Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 55 05-03-09 16:08
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ AQUASCAPING ΠΣΦΕ Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων 27 16-07-08 08:29

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08028 seconds with 13 queries