Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > DIY . Φτιάχτο μόνος σου

DIY . Φτιάχτο μόνος σου Ο τίτλος τα λέει όλα.

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 27-11-15, 17:58
Το avatar του χρήστη geochaos
geochaos Ο χρήστης geochaos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-11-2007
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή Κατασκευη βάσης

Καλησπέρα! Εδω και καιρο θελω να παραγγειλω μια βαση για το ενυδρειο μου γιατι η τωρινη ειναι ξυλινη και εχει φουσκωσει, αλλα το ανεβαλα λογω κοστους. Επειδη ομως το φοβαμαι πολυ μην γινει τιποτα, ειδικα με κανενα σεισμο μια και ειμαι στον 7ο οροφο και κουναει περισσοτερο εδω πανω(και το εχω σδιπλα στο κρεβατι μου) ειπα να παρω καμια προσφορα για την μεταλλικη βαση. Πηγα σε εναν στην γειτονια, του εδωσα το παρακατω προχειρο σχεδιο και περιμενα να με παρει να μου πει το κοστος.

Εδω να πω οτι το ενυδρειο μου ειναι Aquatlantis με διαστασεις (σε εκατοστα) 100μ χ 30π χ 40υ. Την βαση την θελω 121μ χ 41π χ 72υ ωστε αν θελω να παρω αλλο μεγαλυτερο μελλοντικα να μην παει χαμενο το επιπλο. Αυτο μεταφραζεται ομως σε παραπανω μεταλλο αφου το τωρινο ενυδρειο στην ουσια θα παταει στο ξυλο πανω απο το τελαρο, πραγμα επικινδυνο και αρα θα χρειαστει 2 καθετα στηριγματα οπως φαινεται στο σχεδιο.

Η προσφορα που μου εδωσαν ειναι 140¤ για μεταλλο γαλβανιζε 40*40 βαρεως τυπου, αφου μου ειπαν θα ειναι πιο ελαφρυ και οικονομικο απο κοιλοδοκο και δεν θα χρειαστει να το περασω μια μινιο κλπ να μην σκουριασει αφου θα ειναι γαλβανιζε και θα περασουν και τις ενωσεις με σπρέυ.

Σας φαινεται φυσιολογικη η τιμη? Περιμενω αποψεις!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Untitled.png
Εμφανίσεις:  538
Μέγεθος:  6,5 KB  
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Σταθεροτητα βάσης pkas Γλυκό νερό - Γενικά 7 05-02-14 16:05
Κατασκευη βάσης-ενυδρείου 130x50 giotiss DIY . Φτιάχτο μόνος σου 5 19-08-13 15:49
Οδηγίες για το στήσιμο βάσης rio 240. kilo_me Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 6 22-12-10 14:12

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04813 seconds with 15 queries