Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 20-12-11, 23:17
Το avatar του χρήστη evina
evina Ο χρήστης evina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-11-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 378
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι ενταξει λεπτομερειες δε θα δεις,απλα φωτογραφιες και καποια βασικα χαρακτηριστικα.λιτρα και διαστασεις.εκτος αν εχεις κανα γνωστο να μιλαει ρωσικα.αν εχεις πεστου να κανει και μια μεταφραση τη σελιδα με το δικο μουαν και μπορεις να τη βαλεις στο google translate και οτι βγαλεις που να εχει νοημα
μαμουνιασα λιγακι και το εκανα ηδη!!!!!να τι λεει για το δικο σου:
Ορθογώνια ενυδρείο + βάση Anubias B-1000F + - που το ενυδρείο με καταψύκτη.

Όγκος - 235 λίτρα.
Φωτισμός - 4h39w Τ5.
Διαστάσεις - βλ. 100h42h65
Χρώμα - κροτώνων.
το προβλημα μου ειναι πως θα βρω τα υπολοιπα μοντελα.....χαχαχαχα..γιατι αριστερα ειναι τα ειδη των ψαριων !!!
και επισης που βρηκες την εταιρεια;;;γιατι στην αναζητηση μου βγαζει μεν το λινκ της Liubo.cn αλλα μεχρι εκει μετα αρχιζουν κυριολεκτικα τα κινεζικα...
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 21-12-11, 07:38
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

δε θυμαμαι,σε καποιο business index το βρηκα το ονομα και ειχε και το logo των anubias.δεν το εψαξα παρα πολυ το ρωσικο site.και στο google τα αποτελεσματα στα ρωσικα τα βγαζει απτη δευτερη σελιδα και μετα.δε μπορεσα να βρω κατι παραπανω αλλα δεν το παλεψα και παρα πολυ.τα κινεζικα site δηλαδη δεν τα ειδα.απλα κρατησα το ονομα μηπως το ψαξω καποια στιγμη.
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 21-12-11, 12:13
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bill Εμφάνιση μηνυμάτων
Πηγαινε και κοιτα στα anubias γιατι εριξαν και αλλο τις τιμες 60% εκπτωση εβαλαν.
Εγω ειχα juwel και τωρα anubias το οποιο ειναι μια χαρα και με το παραπανω για τα λεφτα του.
Και μια παρατηρηση δικια μου βαζουν και πιο χοντρα κρυσταλλα.
ρε παιδια....το 240ρι το anubias (αν βγαινει)..τι διαστασεις εχει..και ποσο θα μου ερθει με την βαση(δεδομενου της εκπτωσης 60% ) ας μου δωσει καποιος μια απαντηση
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 21-12-11, 12:30
Το avatar του χρήστη evina
evina Ο χρήστης evina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-11-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 378
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από platy Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε παιδια....το 240ρι το anubias (αν βγαινει)..τι διαστασεις εχει..και ποσο θα μου ερθει με την βαση(δεδομενου της εκπτωσης 60% ) ας μου δωσει καποιος μια απαντηση
καλημερα!!
υπαρχει το αντιστοιχο 240..το ειδα χθες!!αλλα δεν ρωτησα τιμουλα..θα περασω ομως ξανα μεσα στην εβδομαδα και θα ρωτησω.Λογικα κανα 300αρι θα εχει μαζι με τη βαση
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 21-12-11, 13:05
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

μου κανες την καρδια περβολι πρωινιατικα ακου κανα 300ρι ..αχαχχαχααχ ευχαριστω παντως....χμ...διαστασεις??? απο εξοπλισμο εχει τιποτα μεσα?? ή και τις λαμπες εγω θα τις βαλλω?
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 21-12-11, 13:42
Το avatar του χρήστη evina
evina Ο χρήστης evina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-11-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 378
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από platy Εμφάνιση μηνυμάτων
μου κανες την καρδια περβολι πρωινιατικα ακου κανα 300ρι ..αχαχχαχααχ ευχαριστω παντως....χμ...διαστασεις??? απο εξοπλισμο εχει τιποτα μεσα?? ή και τις λαμπες εγω θα τις βαλλω?
βρε χαρα μου ποσο να ειχε δηλαδη;;;;;;;;;; λοιπον στο site του petcity λεει διαστασεις 120*42*65..και τιμη 292ευρω(γυαλα με φωτιστικο και βαση)..τα υπολοιπα τα βαζουμε εμεις...παντως εγω καλη τιμη την βρισκω,χθες που ρωτησα σε ενα καταστημα το juwel ειχε 332ευρω +170 η βαση!και σε ενα αλλο το ενυδρειο 405 ευρω..δεν ξερω εγω ακομα δεν εχω ξεμπερδευτει..
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 21-12-11, 18:54
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

ασε τα site και πηγαινε σε ενα καταστημα να τα ξαναδεις απο κοντα και νασαι σιγουρη για τις τιμες.εμενα καλη τιμη μου φαινονται τα 292 ευρω για ενυδρειο και βαση μου φαινονται πολυ καλα
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 22-12-11, 02:03
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

λοιπον..ΘΕΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ..ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΩ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ...στο φυλλαδιο αναγραφει ενυδρειο 150χ50χ65 392 με την βαση...επειδη με ενδιαφερει..μπορει να μου πει καποιος τι γινεται...διπλα γραφει 240λιτρα ..εγω που το μετρησα (με πραξεις) μου βγαινει 400(περιπου καθαρα)...εχουν κανει λαθος στα λιτρα στην τιμη στις διαστασεις ή ειναι αληθινα και θα αποκτησω νεο ενυδρειο ?? :help:
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 22-12-11, 02:13
Το avatar του χρήστη evina
evina Ο χρήστης evina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-11-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 378
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
ασε τα site και πηγαινε σε ενα καταστημα να τα ξαναδεις απο κοντα και νασαι σιγουρη για τις τιμες.εμενα καλη τιμη μου φαινονται τα 292 ευρω για ενυδρειο και βαση μου φαινονται πολυ καλα
θα παω την παρασκευη ,δυστυχως στο δικο μου χωρο παραπανω απο 1 μετρο δεν μπαινει...ξερεις βρε συ την τελευταια φορα που πηγα ειχε κοσμο και ευκολα ακρη δεν βγαζεις...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από platy Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπον..ΘΕΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ..ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΩ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ...στο φυλλαδιο αναγραφει ενυδρειο 150χ50χ65 392 με την βαση...επειδη με ενδιαφερει..μπορει να μου πει καποιος τι γινεται...διπλα γραφει 240λιτρα ..εγω που το μετρησα (με πραξεις) μου βγαινει 400(περιπου καθαρα)...εχουν κανει λαθος στα λιτρα στην τιμη στις διαστασεις ή ειναι αληθινα και θα αποκτησω νεο ενυδρειο ?? :help:
Στο φυλλαδιο εχει παραπανω τιμη (εκτος αν το ειδες στην αρχικη σελιδα του site)..τωρα οσο για τις διαστασεις εχω και εγω ενα θεμα γιατι οπως και να το υπολογισω μου βγαινουν τα διπλα λιτρα!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη evina : 22-12-11 στις 02:13 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 22-12-11, 02:19
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

βρε ευα..στο φυλλαδιο (αριστερη σελιδα κατω αριστερα) λεει...απο 900 -> 392 διαστασεις 150χ50χ65 240λιτρα..κατι απο αυτα ειναι λαθος (ελπιζω τα λιτρα )....
οσο για το οτι σου βγαινει λαθος ..δεν μετρας τις εσωτερικες για αυτο
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 22-12-11, 02:21
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από platy Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπον..ΘΕΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ..ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΩ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ...στο φυλλαδιο αναγραφει ενυδρειο 150χ50χ65 392 με την βαση...επειδη με ενδιαφερει..μπορει να μου πει καποιος τι γινεται...διπλα γραφει 240λιτρα ..εγω που το μετρησα (με πραξεις) μου βγαινει 400(περιπου καθαρα)...εχουν κανει λαθος στα λιτρα στην τιμη στις διαστασεις ή ειναι αληθινα και θα αποκτησω νεο ενυδρειο ?? :help:

Αν το μόνο λάθος του φυλλαδίου είναι τα λίτρα και όχι και η τιμή... μεγειά!
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 22-12-11, 02:22
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 22-12-11, 02:26
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

γιαυτο λεω να πατε απτο καταστημα.και στη σελιδα και στα φυλλαδια μπορει να γραφουν οτι ναναι.εγω οταν πηγα πηρα μετρο μαζι μου και μετρησα μονος μου μπορει να εχουν κιεκει ομως αν ρωτησετε.σαυτο που πηγα εγω στη Ν.σμυρνη ειχανε.και στο δικο μου χωρο δεν εμπαινε πανω απο ενα μετρο.οριακα ειμαι.νομιζω τα 392 ευρω ειναι η τιμη με 60% εκπτωση απο 900κατι για το 400αρι χωρις τη βαση ομως.δεν ειμαι και σιγουρος ομως γιατι δεν τα κοιταξα πολυ τα μεγαλα.θαθελα
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 22-12-11, 02:29
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
τα 392 ευρω ειναι η τιμη με 60% εκπτωση απο 900κατι για το 400αρι χωρις τη βαση ομως.δεν ειμαι και σιγουρος ομως γιατι δεν τα κοιταξα πολυ τα μεγαλα.θαθελα
μου πνιγεις τα παιδικα μου ονειρα τωρα εγω ποτε θα γινω μανα? ...εχουν μπλεξει τα μπουτια τους μου φαινεται αν χτυπα ξυλο ειναι χωρις την βαση..με την βαση ποσο θα βγαινει???
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 22-12-11, 02:32
Το avatar του χρήστη evina
evina Ο χρήστης evina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-11-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 378
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
γιαυτο λεω να πατε απτο καταστημα.και στη σελιδα και στα φυλλαδια μπορει να γραφουν οτι ναναι.εγω οταν πηγα πηρα μετρο μαζι μου και μετρησα μονος μου μπορει να εχουν κιεκει ομως αν ρωτησετε.σαυτο που πηγα εγω στη Ν.σμυρνη ειχανε.και στο δικο μου χωρο δεν εμπαινε πανω απο ενα μετρο.οριακα ειμαι.νομιζω τα 392 ευρω ειναι η τιμη με 60% εκπτωση απο 900κατι για το 400αρι χωρις τη βαση ομως.δεν ειμαι και σιγουρος ομως γιατι δεν τα κοιταξα πολυ τα μεγαλα.θαθελα
μιας και ηδη και το μετρησες και το αγορασες..οι διαστασεις ειναι οντως αυτες που γραφουν και στο ταμπελακι και στο site??
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 22-12-11, 02:35
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

δε θυμαμαι τιμες να σου πω για τις βασεις θα πρεπει να πας να τις δεις.το 60%ισχυει και σαυτες βεβαια αλλα δεν ξερω να σου πω αριθμο.παντως σιγουρα βγαινουν αρκετα ως πολυ πιο φτηνα απτα αντιστοιχα juwel.ενυδρειο-βαση.
-------------------------
καλη ερωτηση,δεν τοχω κοιταξει το site του πετσιτυ να πω την αληθεια να δω τι λεει για το δικο μου.κατσε να του ριξω μια ματια τωρα και θα σου πω.

δε βλεπω καποια λιστα/καταλογο με τιμες στη σελιδα εκτος απτα διαφημιστικα με την προσφορα που εχουνε και καποια ενυδρια με τις τιμες τους.αλλα αφου γραφει "η τιμη περιλαμβανει και τη βαση" λογικα θα ισχυει.αν δεν πας αποκει δεν θα βγαλεις ακρη ομωςγιατι βλεπω οτι αυτο που δειχνει σαν 400αρι δεν ειναι το 400αρι αλλα δειχνει αλλο μοντελο 250λιτρο.αυτο κοιτουσα να παρω πρωτα και μετα κατελληξα σε αυτο που πηρα λογω του αλουμινιου και της γυαλινης κοντρας που εχει,ενω το αλλο ειχε πλαστικη και ας ητανε λιγα λιτρα παραπανω.οποτε μην τους εμπιστευεσαι και πολυ.περνα απο κει και δες τα/μετρα τα.δε σου λεω νουμερα γιατι δεν ειμαι σιγουρος οτι τα θυμαμαι σωστα.με το ζορι θυμαμαι τι εφαγα χτες

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kgf12345 : 22-12-11 στις 02:35 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 22-12-11, 02:48
Το avatar του χρήστη evina
evina Ο χρήστης evina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-11-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 378
Προεπιλογή

δε βλεπω καποια λιστα/καταλογο με τιμες στη σελιδα εκτος απτα διαφημιστικα με την προσφορα που εχουνε και καποια ενυδρια με τις τιμες τους.αλλα αφου γραφει "η τιμη περιλαμβανει και τη βαση" λογικα θα ισχυει.αν δεν πας αποκει δεν θα βγαλεις ακρη ομωςγιατι βλεπω οτι αυτο που δειχνει σαν 400αρι δεν ειναι το 400αρι αλλα δειχνει αλλο μοντελο 250λιτρο.οποτε μην τους εμπιστευεσαι και πολυ.[/QUOTE]

εγω και στο καταστημα δεν εβγαλα ακρη...εχει δεξια στη σελιδα μια επιλογη ''διαβασε την τελευταια εκδοση του pet city news'' εκει αν μπεις στη σελιδα 54 τα εχει..αλλα νομιζω πως δεν εχει το δικο σου...οταν πηγες να το δεις αυτα που εγραφαν στο ταμπελακι ηταν αυτα που μετρησες και εσυ??αν και απο την αλλη μωρε μη σε κουραζω γιατι ετσι κ αλλιως θα παω να το μετρησω να μου φυγει η απορεια!!!εχω να πω και κατι ασχετο...υπηρξε μια πωλητρια που μου ειπε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αυτο που επρεπε!!!το καθε χρυσοψαρο θελει τουλαχιστον 30 με 40 λιτρα επιτελους!!
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 22-12-11, 02:50
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

α ναι αυτο που εγραφαν πανω στο ταμπελακι του ενυδρειου ητανε αυτο που μετρησα.
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 22-12-11, 02:52
Το avatar του χρήστη evina
evina Ο χρήστης evina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-11-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 378
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
α ναι αυτο που εγραφαν πανω στο ταμπελακι του ενυδρειου ητανε αυτο που μετρησα.
οκεικ τοτε!!αρα στα λιτρα γραφουν οτι να ναι!ευχαριστω πολυυυυυ
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 22-12-11, 02:55
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

ΔΗΛΑΔΗ ΘΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ..ΟΤΙ Ο KGF12345 λεει οτι αυτα που λενε στο φυλλαδιο δεν ειναι τα σωστα αλλα αυτα που λεμε εμεις ειναι τα σωστα και αυτα που λεμε εμεις αναγραφονται στο ταμπελακι του ενυδρειου παρολο που στο φυλλαδιο γραφει οτι ναναΙ?? ΑΝ ΝΑΙ ..με βλεπω με καινουριο ενυδρειο συντομα...ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ...!!!!!!!!
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #51  
Παλιά 22-12-11, 02:57
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

οχι,αυτο που λεει ο kgf12345 ειναι να περασεις απτο μαγαζι να τα δεις και να μετρησεις

εγω δεν εμπιστευομαι ουτε ταμπελακια ουτε τιποτα,και ειδικα σε πετσοπ
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 22-12-11, 02:59
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

αχχαχααχ ε πες το ετσι...θα ηταν πιο ευκολο για ολους :P οσο για το 2ο..δεν μου μενει παρα να συμφωνησω....αντε για να μην σου πω τι εχουν διε τα ματια μου...μονομαχους βαφιτσμενους αγγελοψαρα
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 22-12-11, 03:02
Το avatar του χρήστη evina
evina Ο χρήστης evina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-11-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 378
Προεπιλογή

να σας ρωτησω και κατι ακομα για το ενυδρειο 100*42*65 θα υπηρχε περιπτωση να μην βαλω εξωτερικο φιλτρο;;;και αν ναι ποιο;;στα μεικτα λιτρα υπολογιζουμε το φιλτρο που θελουμε ή στα καθαρα;;εφοσον εχουμε βαλει μεσα τη διακοσμηση;;γιατι βασει διαστασεων βγαινει 273 αλλα τα καθαρα θα ειναι σαφως λιγοτερα
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 22-12-11, 03:03
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

δεν αμφιβαλω καθολου.οτι ναναι
αντε μεγεια το 400λιτρο και καλογεμιστοκαι ανεβασε και καμια φωτο να ζηλεψουμε μολις σου ερθει
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 22-12-11, 03:04
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

απο αποψη λιτρων..δεν συμφερει...εκτος αν χρησιμοποιησεις αμβουργου το οποιο θα σου ''φαει'' κιαλλα λιτρα....προτεινω το εξωτερικο με κλειστα ματια διοτι ενα εσωτερικο ικανο να γυρναει τουλαχιστον 1 φορα τα λιτρα θα εχει οσο ενα εξωτερικο που θα τα γυρναει πολυ παραπανω !
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν αμφιβαλω καθολου.οτι ναναι
αντε μεγεια το 400λιτρο και καλογεμιστοκαι ανεβασε και καμια φωτο να ζηλεψουμε μολις σου ερθει
τωρα που μαλλον με βλεπω δυσκολα για το ξυλινο (λογω χρηματων)..θα κανω το βημα με αυτο..και μετα θα το εχω για γεννηστρα ...παντως..αν τα στοιχεια ειναι αληθινα (τιμη συμπεριλαμβανομενου βασης,διαστασεις,λιτρα) μαλλον θα το τσιμπησω..!!!!!!!!ευχαριστω
__________________



Tάσος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη platy : 22-12-11 στις 03:04 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 22-12-11, 03:12
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

για να βγαλεις τα καθαρα λιτρα αφαιρεις την ποσοτητα/βαρος διακοσμητικων,υποστρωματος κλπ.στα 270 λιτρα εμενα μου φαινεται δυσκολο να κανεις σωστη φιλτρανση με εσωτερικο φιλτρο.απο αποψη χωρου στο φιλτρο και μονο.συν οτι δε νομιζω πως θα βολευε και ιδιαιτερα στη συντηρηση του.το εξωτερικο ειναι η καλυτερη επιλογη απο πολλες αποψεις.βεβαια κρινω με βαση τη λιγη εμπειρια μου στο χομπι.καποιος αλλος θα μπορει να σε συμβουλεψει καλυτερα.οταν υπολογιζεις λιτρα για φιλτρο το σωστοτερο κατα την αποψη μου ειναι να υπολογισεις τα μικτα λιτρα.για να μην σου πω οτι εγω οταν το υπολογιζω,υπολογιζω και παραπανω ακομα απτα μικτα.με αυτη τη λογικη,εχω αλλαξει τρια ενυδρεια απο 60 στα 240 τωρα, με το ιδιο φιλτρο
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 22-12-11, 03:12
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

λοιπον..το διαπιστωσα...(ειναι και η ωρα περασμενη οποτε δικαιολογουμαι)..σελιδα 59 κατω δεξια στο petcity news..η τιμη περιλαμβανει και την βαση...!!!!!!!!! αντε να δουμε τι θα κανουμε αυριο....θα βρουμε κανενα?
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 22-12-11, 03:14
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από platy Εμφάνιση μηνυμάτων


τωρα που μαλλον με βλεπω δυσκολα για το ξυλινο (λογω χρηματων)..θα κανω το βημα με αυτο..και μετα θα το εχω για γεννηστρα
γεννηστρα το 400λιτρο ε?κροκοδειλους θα βαλεις?
μακαρι να υπηρχαν τα φραγκα και ο χωρος και σουλεγα.ο χωρος κυριως δηλαδη γιατι τα φραγκα ποτε πανε ποτε ερχονται
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 22-12-11, 03:16
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

θα συμφωνησω..μην μαγαριζουμε κ το θεμα αλλα το **στικο το 2.50μετρο..ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ..δνε θα μου ξεφυγει...(καποια στιγμη )...μεχρι στιγμης..ας αρκεστουμε στο 400ρι γιατι σελιγο δεν θα χωραμε στο σπιτι
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 22-12-11, 03:21
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

καλα ειναι,μακαρι να μπορεσειςαν μαθεις τιμες πεστες και σε μας.αν και θα περασω κιεγω απτο καταστημα αυριο να δω για βαλισνεριες οποτε θα ριξω μια ματια παλι.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
¶νοιγμα φωτιστικού Juwel - Anubias - Elite crazyio DIY . Φτιάχτο μόνος σου 0 16-06-11 11:42
νεος με juwel 600 record 63l ep82 Αρχάριοι γλυκού νερού 18 18-05-11 15:01
Αγορα Νεου Ενυδρειου CASPER Γλυκό νερό - Γενικά 6 05-09-06 23:59

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:17.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08607 seconds with 13 queries