Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-05-08, 05:42
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή Τιμες-ΡΗ controlers-Καρφουρίσια ενυδρεία-Ποιότητα κλπ κλπ κλπ...

mod note
Το thread αυτο ειναι με αφορμη το http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=24823
---------------------------------------------------------------------------------------
Το ph controller είναι το παρακάτω; Σκέτο το πουλάς γιατί αν ναι τότε μάλλον πανάκριβο το δίνεις.
Νομίζω από το e-bay είναι φτηνότερο.
Για τσέκαρε λοιπόν τη τιμή γιατί νομίζω έχεις κάνει κάποιο λάθος.

http://www.aquaristic.net/shop.php/s...20SONDERPREIS/

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη netblues : 14-05-08 στις 08:06
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-05-08, 12:11
Το avatar του χρήστη Neoklis
Neoklis Ο χρήστης Neoklis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-02-2007
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μηνύματα: 1.339
Προεπιλογή

Οι τιμές είναι αυτές... Δεν πιέζω κανέναν να τον αγοράσει...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 13-05-08, 12:12
Το avatar του χρήστη Χαρης Χ.
Χαρης Χ. Ο χρήστης Χαρης Χ. δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 69
Προεπιλογή

__________________


- Ευτυχώς που υπάρχει και η τελευταία στιγμή, αλλιώς τίποτα δεν θα γινόταν!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 13-05-08, 22:41
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Neoklis Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι τιμές είναι αυτές... Δεν πιέζω κανέναν να τον αγοράσει...
Δικαίωμα σου είναι να το πουλήσεις όσο θέλεις απλός σε ενημέρωσα μήπως και δεν ήξερες τι τιμή που έχει σήμερα στην αγορά.
Εσύ το πήρες από Ελλάδα;

Ορίστε και μια χαμηλότερη τιμούλα:

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?...m=180206869607
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-05-08, 22:53
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

με την ιδια ευκολια να και μια υψηλοτερη τιμουλα http://www.aquaristic.net/shop.php/s...20SONDERPREIS/
δεν νομιζω οτι πριν πουλησει κατι καποιος πρεπει να ψαξει την χαμηλοτερη τιμη της αγορας ουτε οτι το αν ειναι κατι ακριβο η φτηνο το συγκρινουμε με το φθηνοτερο μαγαζι στη γη αλλα με το ποσο πουλιεται στην αγορα τωρα γιατι το χουμε παρει σαν βαση το ebay δεν ξερω...

και το θεωρω ανουσιο να επεμβαινει καποιος σε μια αγγελια με θεμα μονο την τιμη πωλησης, να πουλουσε κατι σκαρτο η ενα αρρωστο ψαρι οκ αλλα οχι και να ψαχνουμε ολο το νετ να βρουμε αν ειναι καλη η τιμη η οχι...

ελπιζω να μην παρεξηγηθω αλλα ειναι κατι που βλεπω ολη την ωρα στις αγγελιες και απλα ειπα την γνωμη μου δεν θελω να θιξω κανεναν
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 13-05-08, 23:01
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από steady Εμφάνιση μηνυμάτων
και το θεωρω ανουσιο να επεμβαινει καποιος σε μια αγγελια με θεμα μονο την τιμη πωλησης, να πουλουσε κατι σκαρτο η ενα αρρωστο ψαρι οκ αλλα οχι και να ψαχνουμε ολο το νετ να βρουμε αν ειναι καλη η τιμη η οχι...

ελπιζω να μην παρεξηγηθω αλλα ειναι κατι που βλεπω ολη την ωρα στις αγγελιες και απλα ειπα την γνωμη μου δεν θελω να θιξω κανεναν
και γω χωρις να θελω να θιξω κανεναν...σωτη παρατηρηση..κακη αυτη η συνηθεια...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 13-05-08, 23:21
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikman Εμφάνιση μηνυμάτων
Δικαίωμα σου είναι να το πουλήσεις όσο θέλεις απλός σε ενημέρωσα μήπως και δεν ήξερες τι τιμή που έχει σήμερα στην αγορά.
Εσύ το πήρες από Ελλάδα;
ηθελα να ξερω αν εσυ προσωπικα οτι αγοραζεις,το τσεκαρεις πρωτα με το e-bay................
καθολου κοσμια η συμπεριφορα αυτη.
δηλαδη αν το πηρε απο ελλαδα(που ειναι και το πιθανοτερο),τωρα τι καταλαβες..?
του εκανες μανταρα την πωληση,και πιστεψε με δεν θα ηθελες κανεις να σε δωσει ετσι στεγνα οταν χρειαστει καποια στιγμη να πουλησεις κατι που αγορασες απο την ελληνικη αγορα....
μην τα ισοπεδωνουμε ολα.....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 13-05-08, 23:32
Το avatar του χρήστη vasilakis
vasilakis Ο χρήστης vasilakis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-07-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.237
Προεπιλογή

Δεν τον εδωσε καθολου στεγνα ρε Κωστα!
Ο φιλος εδωσε μια τιμη για τον κοντρολερ που βγαινει 85 ¤ με μεταφορικα ...
Εννοειται πως ο Νεοκλης ξερει την φθηνοτερη τιμη αλλα ειναι δικο του θεμα ποσο θελει να το πουλησει...
Παω στοιχημα οτι θα του τον εχουν ζητησει καμποσοι που δε θελουν να βγαλουν χρεωστικη καρτα να ασχοληθουν με ebay και να περιμενουν και ενα μηνα να τους ερθει...
__________________
Bill the Mastoras

Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 13-05-08, 23:38
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από steady Εμφάνιση μηνυμάτων

ελπιζω να μην παρεξηγηθω αλλα ειναι κατι που βλεπω ολη την ωρα στις αγγελιες και απλα ειπα την γνωμη μου δεν θελω να θιξω κανεναν

Αυτό μου το εξηγείς λίγο σε παρακαλώ. Για υπερτιμημένες αγγελίες μιλάς;
Αν ναι θα συμφωνήσω κι εγώ σε αυτό και γιαυτό έκανα και τη παρέμβαση.
Νομίζω μία αγγελία πώλησης με υπερτιμημένη τιμή βλάπτει πρώτα πρώτα αυτόν που θέλει να πουλήσει γιατί απλά ποιος θα το αγοράσει μεταχειρισμένο όταν μπορεί να το βρει καινούργιο με τη ίδια σχεδόν τιμή ή και φτηνότερο δε συμφωνείς;
Και φυσικά βλάπτει οικονομικά τον κάθε νέο (αγαθό αν θέλεις) χομπίστα που μπαίνει στο forum και εμπιστεύεται τα μέλη του και ψάχνει να αγοράσει κάτι σε μεταχειρισμένο το οποίο να είναι άρτιο και σε συμφέρουσα τιμή.
Νομίζω ότι τέτοιες παρεμβάσεις βοηθούν και τους αγοραστές και τους πωλητές με δεδομένο πάντα ότι δε γίνεται κάτι εσκεμμένα.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 13-05-08, 23:38
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

βασιλη,ισως να ηταν σκληρη η γλωσσα μου,αλλα αυτο ειναι κατι της μοδας δυστυχως....
μην βγει κατι να πουλησει καποιος ,παντα υπαρχει ο ''εξυπνακιας με το λινκ'' στα χερια.....
πανω η κατω πλεον θεωρω οτι οι περισσοτεροι μας γνωριζουν πλεον απο το γενικο παζαρι τιμων,και δεν χρειαζομαστε αλλους ''εξυπνους χρηστες'' με τετοια λινκς στα χερια....
ειναι αρκετα εκνευριστικο.
κατα τα αλλα δεν εχω απολυτως τιποτε με τον φιλο απο τα χανια.
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 13-05-08, 23:42
Το avatar του χρήστη aaaooll
aaaooll Ο χρήστης aaaooll δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-03-2007
Περιοχή: Κομοτηνή
Μηνύματα: 1.104
Send a message via Skype™ to aaaooll
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikman Εμφάνιση μηνυμάτων
γιατί απλά ποιος θα το αγοράσει μεταχειρισμένο όταν μπορεί να το βρει καινούργιο με τη ίδια σχεδόν τιμή ή και φτηνότερο δε συμφωνείς;
πίστεψε με, για το συγκεκριμένο αντικείμενο πάρα πολύ...
__________________
Πόση μνήμη έχει υπολογιστεί ότι έχει ο άνθρωπος???
200 ΜΒ!!!
My first:
Αξία Ανεκτίμητη!!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 13-05-08, 23:47
Το avatar του χρήστη vasilakis
vasilakis Ο χρήστης vasilakis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-07-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.237
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikman Εμφάνιση μηνυμάτων
ποιος θα το αγοράσει μεταχειρισμένο όταν μπορεί να το βρει καινούργιο με τη ίδια σχεδόν τιμή ή και φτηνότερο δε συμφωνείς;
Γιατι ? Χανει την αξια του ή εχει ημερομηνια ληξης?
Λιγοτερο απο χρονο το εχει απο οσο ξερω...
Κυριε Χαλβαδοπουλε δεν σβηνεις τιποτα να μη χαλα η αγγελια...?
__________________
Bill the Mastoras

Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 14-05-08, 00:01
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από klaz Εμφάνιση μηνυμάτων
βασιλη,ισως να ηταν σκληρη η γλωσσα μου,αλλα αυτο ειναι κατι της μοδας δυστυχως....
μην βγει κατι να πουλησει καποιος ,παντα υπαρχει ο ''εξυπνακιας με το λινκ'' στα χερια.....
πανω η κατω πλεον θεωρω οτι οι περισσοτεροι μας γνωριζουν πλεον απο το γενικο παζαρι τιμων,και δεν χρειαζομαστε αλλους ''εξυπνους χρηστες'' με τετοια λινκς στα χερια....
ειναι αρκετα εκνευριστικο.
κατα τα αλλα δεν εχω απολυτως τιποτε με τον φιλο απο τα χανια.

Το "εξυπνάκιας" Klaz πάρε το πίσω.
Αν θες να πεις τη γνώμη σου κάνε το με κόσμιο τρόπο και με επιχειρήματα.
Εδώ είναι ένα φόρουμ που σκοπό έχει να ενημερώνει το χομπίστα περί του χόμπι του. Εσύ είσαι από τους παλιούς κι θάπρεπε να τι ξέρεις.
Αυτό έκανα κι εγώ τίποτα παραπάνω.
Και το ξαναλέω σκοπός μου δεν ήταν να τη σπάσω στο Νεοκλή και να μη πουλήσει τον κοντρόλερ, το αντίθετο μάλιστα.
Στους κανόνες για τις Αγγελιών του φόρουμ δεν υπάρχει σχετική απαγόρευση.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 14-05-08, 00:03
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Ελάτε παίδες χαλαρώστε όλοι, δεν θέλω να αρχίσουμε τα σβου κλπ.
Please
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 14-05-08, 00:06
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

ηρεμειστε παιδια....παντως ο κοντρολερ αυτος και απο το φτηνοτερο μερος να τον παρεις θα κανει καιρο να ερθει και δε ξερεις και σε τι κατασταση θα τον παραλαβεις...και πρεπει να πληρωσεις και μεταφορικα....εχουμε διαβασει πολλα παραπονα εδω για παραγγελιες απο ιντερνετ......του νεοκλη βλεπεις τι παιρνεις...ειναι δοκιμασμενος και πανω κατω στην ιδια τιμη αν βαλεις και μεταφορικα...
αν τον εδινε 500 ευρω κι εγω μαζι σου νικμαν θα ημουνα και θα εκανα παρεμβαση.....αλλα να γινει θεμα για 10 ευρω........νομιζω πως το σχολιο σου ηταν περιττο...απλα αυτο
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 14-05-08, 00:30
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
νομιζω πως το σχολιο σου ηταν περιττο...απλα αυτο
Παιδιά το ξαναλέω δεν έχω τίποτα με το Νεοκλή. Ήταν μία αφορμή για να κάνω αυτό το σχόλιο. Και δεν είναι περιττό.

Ας αφήσουμε τον Νεοκλή και την αγγελία του. Θα σου πω ένα άλλο παράδειγμα: Τα ενυδρεία που πουλάει το Καρφουρ, πόσος κόσμος τα έχει αγοράσει λόγω της τιμής τους. Πιστεύεις ότι αξίζουν τα λεφτά τους;
Εγώ πήρα δύο από αυτά και τα χάρισα μετά από λίγο καιρό γιατί απλά ήταν άχρηστα. ¶σε που έδωσα άλλα τόσα λεφτά για φίλτρα θερμαντήρα κ.λ.π
Το βλέπει αυτό ο κάθενας αλλά μετά την αγορά. Έ δε θάπρεπε να ενημερώνουμε για κάτι τέτοια. Δηλαδή εντάξει θέλεις να το πάρεις σου φαίνεται φτηνό αλλά είναι κι αυτά που δεν ξέρεις... Τη στιγμή που τα πετ-σοπ κάνουν ομολογουμένως φιλότιμες προσπάθειες στο θέμα της ποιότητας και των τιμών
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 14-05-08, 00:35
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikman Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά το ξαναλέω δεν έχω τίποτα με το Νεοκλή. Ήταν μία αφορμή για να κάνω αυτό το σχόλιο. Και δεν είναι περιττό.

Ας αφήσουμε τον Νεοκλή και την αγγελία του. Θα σου πω ένα άλλο παράδειγμα: Τα ενυδρεία που πουλάει το Καρφουρ, πόσος κόσμος τα έχει αγοράσει λόγω της τιμής τους. Πιστεύεις ότι αξίζουν τα λεφτά τους;
Εγώ πήρα δύο από αυτά και τα χάρισα μετά από λίγο καιρό γιατί απλά ήταν άχρηστα. ¶σε που έδωσα άλλα τόσα λεφτά για φίλτρα θερμαντήρα κ.λ.π
Το βλέπει αυτό ο κάθενας αλλά μετά την αγορά. Έ δε θάπρεπε να ενημερώνουμε για κάτι τέτοια. Δηλαδή εντάξει θέλεις να το πάρεις σου φαίνεται φτηνό αλλά είναι κι αυτά που δεν ξέρεις... Τη στιγμή που τα πετ-σοπ κάνουν ομολογουμένως φιλότιμες προσπάθειες στο θέμα της ποιότητας και των τιμών
3 χρονια εχω του καρφουρ...και μαλιστα την παλια εκδοση......μονο μετα 3 χρονια αλλαξα κυκλοφορητη..ολα λειτουργουν αψογα
αυτο το ενυδρειο θα συνεχισω να το υποστηριζω ωστε να υπαρχει ανταγωνισμος στο μονοπωλειο των πετσοπ
εδω στην επαρχια ειδικα δε βοηθουν καθολου στις τιμες!!!..για ποιοτητα δε...αστα να πανε...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 14-05-08, 00:37
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

Όποιος θέλει να αγοράσει κάτι ας ψαχτεί πρώτα μόνος του,καλά όλοι οι νέοι χομπίστες οταν θέλουν να αγοράσουν κάτι είναι σαν τα αρνιά που πάνε για σφαγή,ας ανοίξουν τα μάτια τους και ας ψαχτούν επιτέλους λίγο και μόνοι τους για το τι τους συμφέρει ,όταν πανε να αγοράσουν οτιδήποτε αλλο απο ρούχα ως αυτοκίνητο αλωνίζουν την αγορα για να βρούν αυτό που τους συμφέρει και ποιοτηκά και οικονομικά,όταν αφορά το χόμπι είναι θύματα?κάποια στιγμή πρέπει να ξαεσταρβωνόμαστε και μόνοι μας αλλιώς θα μας τον πιάνουν συνέχεια και παντού .Οταν δεν σε συμφέρει κάτι δεν το αγοράζεις απλά .Και εγώ αγορασα τον παραπάνω κοντρόλερ πιο φθηνά και απο το ιντερνετ καθώς και τα φίλτρα μου (απο καταστήματα Θεσ/νίκης) αυτό δεν σημαινει τίποτε.Στο κάτω κάτω ελεύθερη αγορά έχουμε και ο καθένας πουλάει όσο θέλει,για τον φραπέ που έχει 3,5 και 4 ευρώ τα στάζουμε.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 14-05-08, 00:46
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
3 χρονια εχω τους καρφουρ...και μαλιστα τηνπαλια εκδοση......μονο μετα 3 χρονια αλλαξα κυκλοφορητη..ολα λειτουργουν αψογα
αυτο το ενυδρειο θα συνεχισω να το υποστηριζω ωστε να υπαρχει ανταγωνισμος με το μονοπωλειο των πετσοπ
εδω στηνεπαρχια ειδικα δε βοηθουν καθολου στις τιμες!@!!
Νομίζω υπερβάλλεις. Το Καρφούρ για να το κάνεις "ενυδρείο" (εσωτερικό φίλτρο, θερμαντήρα, έξτρα λάμπα) θα δώσεις όσα και για ένα αντίστοιχο juwel το οποίο θα το διαλέξεις μεταξύ τριών χρωμάτων και θα μπορείς να το βάλεις και σε ένα σαλόνι χωρίς να σου χαλάσει το ντεκόρ.
Και από ποιότητα ξύλου (μελαμίνη) καμία σχέση.
-------------------------
μετέφερε το στο παντός επιστητού

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikman : 14-05-08 στις 00:46 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 14-05-08, 00:49
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikman Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω υπερβάλλεις. Το Καρφούρ για να το κάνεις "ενυδρείο" (εσωτερικό φίλτρο, θερμαντήρα, έξτρα λάμπα) θα δώσεις όσα και για ένα αντίστοιχο juwel το οποίο θα το διαλέξεις μεταξύ τριών χρωμάτων και θα μπορείς να το βάλεις και σε ένα σαλόνι χωρίς να σου χαλάσει το ντεκόρ.
Και από ποιότητα ξύλου (μελαμίνη) καμία σχέση.
-------------------------
μετέφερε το στο παντός επιστητού

το καρφουρ το πηρα 120 ευρω.....γιατι να παρω αλλο θερμαντηρα? μια χαρα δουλευει αυτος..και το φιλτρο εχει χωρο για πολυ βιολογικο υλικο...για το φως οκ αλλα αν θες σοβαρα φυτα και στο γιουβελ θελει πατεντα για λαμπα....και η τιμη για το 125 ειναι 300 ευρω εδω......ΧΩΡΙΣ τη βαση...κανεις συγκριση?? καμια σχεση

οποτε ενυδρειο καρφουρ κομπλε με βαση τωρα εχει 140 ευρω στα 120 λιτρα.....το juwel εχει 125 λιτρα 300 ευρω χωρις βαση......160 ευρω διαφορα για μια λαμπα παραπανω???.και να σου λειπει και η βαση??
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 14-05-08, 01:07
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων

οποτε ενυδρειο καρφουρ κομπλε με βαση τωρα εχει 140 ευρω στα 120 λιτρα.....το juwel εχει 125 λιτρα 300 ευρω χωρις βαση......160 ευρω διαφορα για μια λαμπα παραπανω???



Ένα πετ σοπ έχετε στη Αλεξανδρούπολη και κάνει τα δικά του;
Εγώ το Lidάκι το πείρα 200 κομπλέ
Και το Rio125 κάπου εκεί το βρίσκεις τώρα. Ναι το Rio είχε κάποτε 300 με βάση αλλά τώρα έχουν πέσει οι τιμές.
Πες του δικού σας εκεί να αγοράζει από άλλο προμηθευτή που να μπορεί να τα δίνει φτηνότερα.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 14-05-08, 01:10
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikman Εμφάνιση μηνυμάτων


Ένα πετ σοπ έχετε στη Αλεξανδρούπολη και κάνει τα δικά του;
Εγώ το Lidάκι το πείρα 200 κομπλέ
Και το Rio125 κάπου εκεί το βρίσκεις τώρα. Ναι το Rio είχε κάποτε 300 με βάση αλλά τώρα έχουν πέσει οι τιμές.
Πες του δικού σας εκεί να αγοράζει από άλλο προμηθευτή που να μπορεί να τα δίνει φτηνότερα.
4 πετσοπ εχουμε αλεξ-πολη και το ενα ειναι και αλυσιδα γνωστη......αλλα κανουν οτι θελουν....γιαυτο με βλεπεις να υπερασπιζομαι τοσο το καρφουρ.....εχω 3 ενυδρεια...τα 2 καρφουρ!!..
απο πετ...ακομη θα μαζευα λεφτα για το πρωτο μου....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 14-05-08, 01:19
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
4 πετσοπ εχουμε αλεξ-πολη και το ενα ειναι και αλυσιδα γνωστη......αλλα κανουν οτι θελουν....γιαυτο με βλεπεις να υπερασπιζομαι τοσο το καρφουρ.....εχω 3 ενυδρεια...τα 2 καρφουρ!!..
απο πετ...ακομη θα μαζευα λεφτα για το πρωτο μου....

Καμιά Θεσσαλονίκη δε πάτε καμιά φορά. Απ ότι ξέρω εκεί ο Azores το παλεύει.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 14-05-08, 03:24
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Αφου εγινε κ@λ@ς η αγγελια να πω και γω τοο ασχετο μου.

Και το Juwel για να γινει "ενυδρειο" θελει τουλαχιστον αλλαγη ο θερμαντηρας (ως επικινδυνος για ψαροσουπες με πολλα παραδειγματα) και αν δεν αντικαταστησεις το εσωτερικο φιλτρο με ενα eheim, θα πρεπει να πεταξεις τα μαυρα-πρασινα σφουγγαρια και θα παρεις βιολογικα υλικα να το γεμισεις.
Με τις Τ5 ειναι μια χαρα τωρα εκτος κι αν πας σε "περιεργα" κολπα.


Το θεμα με τις τιμες στις αγγελιες ειναι περιπλοκο.
Αλλα αν το παρεις με το κανονισμο, οπως ο πωλητης μπορει να γραφει οτι τιμη θελει (και να γινεται "κακος" στα ματια καποιων που ξερουν), ετσι και ο "εξυπνακιας" με το λινκ εχει το δικαιωμα να δινει τη "χαμηλη" τιμη "χαλωντας" την αγγελια και γινομενος "κακος" κι αυτος στα ματια του πωλητη.
Αν δεν επιτρεπεται η οποιουδηποτε ειδους απαντηση στις αγγελιες, ας κλειδωνεται απο την αρχη η καθε αγγελια και να γινεται συννενοηση μονο με ΠΜ, ακομα και για διεκρινησεις σε τιμες, φωτογραφιες κλπ.

Αληθεια τι διαφορα τιμης ειχε? δεν φαινεται η αρχικη αγγελια.
Αξιζε να γινει τοση φασαρια ρε παιδια?

Φιλικα Δελτα
___
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 14-05-08, 03:57
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Την τιμή θα την δεις στην αγγελία εδώ είναι Επί παντός επιστητού
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 14-05-08, 04:33
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Ναι το ειδα κατοπιν εορτης.
Αφου διαβασα ολο το θεμα ψαχνωντας τις πληροφοριες για το ΡΗ controler.
Εκανα και το ποστ μου και μετα το καταλαβα.
Με παρεσυρε ο τιτλος του θεματος
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 14-05-08, 08:23
Το avatar του χρήστη netblues
netblues Ο χρήστης netblues δεν είναι συνδεδεμένος
Nada
 
Εγγραφή: 02-05-2004
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μηνύματα: 6.302
Προεπιλογή

Επι της ουσιας..
Ο συγκεκριμενος εχει στο aquaristic 140 euro και στο ebay 85 (παντα με μεταφορικα)
Ειμαι επισης σιγουρος οτι αν πουλιοταν σε καποιο μαγαζι θα ειχε 180 με 200.
Οποτε το να το δινει καποιος 100 δεν ειναι ουτε πανακριβος αλλα ουτε και καμμια τιμη το αφεντικο τρελαθηκε.
Απο κει και περα, το φαινομενο e-bay και γενικοτερα των online αγορων εχει ηδη αλλαξει παρα πολλα πραγματα, και θα συνεχιζει να τα αλλαζει προς το καλυτερο, τουλαχιστον ως προς το θεμα τιμής... Και το να το συμβουλευεται κανεις πρωτου αγορασει κατι δεν ειναι ακριβως κακό.
Και οσοι διακατεχονται απο φαινομενα καταιδωξης πιστωτικων καρτων, λεω απλως ευτυχως που υπαρχουν για να βολευομαστε οι υπολοιποι on-line.


Τα carrefourισια ενυδρεια ειναι μια καλή αφορμή να μπει κανεις στο hobby και για την τιμή τους δεν μπορεις να τα κατηγορησεις και πολύ. Απο κει και περα ισχυει το οτι πληρωνεις περνεις.

Τωρα για τις Τ5 των juwel ειμαι καθετα αντιθετος με την πολιτικη της εταιριας να φτιαξει δικες της λαμπες για να μην μπορει να βαλει κανεις τιποτε αλλο, και προσωπικα την αποφευγω ακριβως για αυτό το λογο..
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 14-05-08, 09:07
Το avatar του χρήστη Παπαδόπουλος Κώστας
Παπαδόπουλος Κώστας Ο χρήστης Παπαδόπουλος Κώστας δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-05-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 334
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
Τωρα για τις Τ5 των juwel ειμαι καθετα αντιθετος με την πολιτικη της εταιριας να φτιαξει δικες της λαμπες για να μην μπορει να βαλει κανεις τιποτε αλλο, και προσωπικα την αποφευγω ακριβως για αυτό το λογο..
Ευτυχώς για μας κάποιες εταιρείες προσαρμόζονται ανάλογα :
http://www.arcadia-uk.info/product.p...lan=en&sub=&id=
__________________
\
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 14-05-08, 09:12
Το avatar του χρήστη netblues
netblues Ο χρήστης netblues δεν είναι συνδεδεμένος
Nada
 
Εγγραφή: 02-05-2004
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μηνύματα: 6.302
Προεπιλογή

Σε δουλεια να βρισκομαστε δλδ.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 14-05-08, 09:19
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
Επι της ουσιας..

Ειμαι επισης σιγουρος οτι αν πουλιοταν σε καποιο μαγαζι θα ειχε 180 με 200.
λογου χαρη,εμεις στο αζορες το πουλαμε καπου στα 150 ευρω αν θυμαμαι καλα,αλλα και στο παρελθον το ειχαμε προσφορα στα 110...
αυτο σημαινει οτι κατα τη γνωμη μου σαφως και θα πρεπει ο αγοραστης να εχει τα ματια του ανοιχτα,αλλα πολλες φορες και τα ελληνικα καταστηματα εχουν τιμες η και προσφορες που αξιζει να ασχοληθεις και ειναι κοντα στον καταναλωτη σε περιπτωση πχ βλαβης..(στο e-bay που να απευθυνθεις και πιασε το αυγο και κουρευτο...).
**και βεβαια nikman τη λεξη ''εξυπνακιας'' την παιρνω πισω.ηταν καθαρα θεμα στιγμιαιου εκνευρισμου και τιποτε αλλο.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
pHμετρο-CO2controller κλπ... Fonamstel DIY . Φτιάχτο μόνος σου 6 18-01-05 20:31
Συνάντηση Πατρινών κλπ κλπ halvas69 Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 13 18-04-04 23:58
Περιοδικά κλπ Tolis Βιβλιογραφία Γλυκού Νερού 0 11-12-02 03:56

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,09707 seconds with 13 queries