Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 20-03-14, 19:06
moustakias Ο χρήστης moustakias δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2014
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Diskus fan Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει... ΔΕΝ έχω κάνει μετρήσεις σε όλες τις περιοχές της Αθήνας... αλλά... μάλλον πολύ υψηλό μου "ακούγεται".
Τα στικάκια είναι για πέταμα (κρίμα τα χρήματα που χάλασες)... αγόρασε δικά σου και αξιόπιστη μάρκα (αφού θα τα χρειάζεσαι συχνά)... μέτρησε το νερό σου... και το ξαναβλέπουμε.
Παράλληλα ρίξε και λίγο διάβασμα... υπάρχουν γραμμένες οι πληροφορίες που ζητάς.
Αυτό που έγραψες... "Αυτό που σκέφτηκα είναι να ρίξω το απιονισμένο μαζί με το βρύσης για κάποιες ώρες ώστε να ανακατευτούν και να πεθάνουν τυχόν μικροοργανισμοί και βακτήρια απο το απιονισμένο"...
από που και πως προέκυψε;
Καταρχην τα στικάκια δεν είναι για πέταμα κατα την γνωμη μου.
Τις πρώτες φορές που τα χρησιμοποίησα έκανα τεστ και με τα υγρα τεστ ενός φίλου και οι τιμές συγκλήνανε προς το ίδιο. Και έδωσα μόλις 12 €
Το αρνητικό με τα στικάκια αν θες την γνώμη μου είναι οτι οι κλίμακες που έχει είναι πιο γενικές σε σχεση με τα υγρά αλλα αν θες να δεις αν εχεις ανεβασει νιτρικά ή νιτρώδη είναι μια χαρα.
Επίσης αν τα υπολογίσεις είναι περίπου 60-70 ευρώ όλα τα τεστ μαζί και αυτό το ποσό απο την στιγμή που έχω στρωμένο ενυδρείο πιστεύω είναι περιττό.
Τωρα για το ph έψαξα και δεν βρήκα κάτι αν έχεις κάποιο αρθρό που να απαντάει στο ερώτημα μου αν μπορείς στείλε μου μία παραπομπή φίλε μου να την διαβάσω.
Το απιονισμένο νερό είναι νερό που του έχουν αφερεθεί τα μέταλα και το χλώριο.
Αυτό που σκέφτηκα είναι να ρίξω το απιονισμένο μαζί με το βρύσης για κάποιες ώρες ώστε να ανακατευτούν και να πεθάνουν τυχόν μικροοργανισμοί και βακτήρια απο το απιονισμένο"
Δεν προέκυψε δεν το διάβασα κάπου. Το σκέφτηκα και είπα να πάρω γνώμες να δούμε τα υπέρ και τα κατά.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01483 seconds with 11 queries