Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 29-12-10, 14:55
Το avatar του χρήστη mikrosaquaristas
mikrosaquaristas Ο χρήστης mikrosaquaristas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2009
Περιοχή: euboea
Μηνύματα: 859
Προεπιλογή

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον

Γεγονός είναι ότι δεν θα χρησιμοποιήσω νερό βρύσης αλλά εμφιαλωμένο....ακούγεται δαπανηρό αλλά πραγματικά μετά απο μιά οικονομοτεχνική έρευνα που έκανα και κυρίως λόγο της μαζικής παραγγελίας εμφιαλωμένου νερού που κάνουμε πολλοί γείτονες μαζί μου έρχεται πολύ φτηνότερο να χρησιμοποιώ εμφιαλωμένο νερό παρά συστήματα καθαρισμού του δημοτικού νερού......

Μάλιστα τα 200 λίτρα τα υπολόγισα με λογική ότι το μέγεθος είναι ΟΚ για το χώρο που διαθέτω και με 20-30 λίτρα την εβδομάδα αλλαγή νερού θα είναι ΟΚ (αν δεν κάνω λάθος)

Απο εκεί και πέρα μου αρέσουν τα φυτεμένα ενυδρεία περισσότερο απο τα πετρώδη και τα σχετικά ήρεμα ψάρια περισσότερο απο τα υπερδραστήρια -γιαυτό και άλλαξα ρότα απο τα μαλάουι που αρχικά σχεδίαζα.....
Μετά μου αρέσουν διάφορα ψάρια απο εμφάνιση αλλά ή είναι απαιτητικά ,όπως οι δίσκοι
ή δεν ταιριάζουν σε φυτεμένα ενυδρεία....
ή γεννάνε σαν κουνέλια όπως τα ζωοτόκα και δεν έχω ευκολο τρόπο να διαθέσω τα μωρά....

οπότε απο δώ κι απο κεί κατέληξα ,μέχρι στιγμής στα Κριμπς και τώρα ψάχνω για το στήσιμο ενός βιότοπου για αυτά....
τα φυτά απο όσο διάβασα δεν τα πολυτρώνε
για αρχάριους είναι σχετικά ευκολα
τι άλλα ψάρια όμως συμβιώνουν με αυτά?
και τι φυτά υπαρχουν στους βιότοπούς τους...?

πιο πολύ απο όλα μου αρέσουν τα πολυμελή κοπαδάκια μικρόψαρων όπως τα νέον τέτρα και άλλα παρόμοια .... αλλά αυτά είναι αμερικάνικα μαλλον.....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01494 seconds with 11 queries