Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 29-12-10, 11:09
Το avatar του χρήστη mikrosaquaristas
mikrosaquaristas Ο χρήστης mikrosaquaristas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2009
Περιοχή: euboea
Μηνύματα: 859
Προεπιλογή Βοήθεια σε αρχάριο για Νανοκιχλίδες δυτικής Αφρικής

Κοντεύω δυό χρόνια που το ψάχνω (όχι συνεχώς γιατί έχω και άλλα Project να τρέχουν παράλληλα...) και μετά απο ξεπέρασμα της "ξέρας" που συνάντησα με το νερό του δήμου εδώ (αγωγιμότητα 2000- σκληρότητα 60 και άλλα τρελά νούμερα)
κατέληξα σε 200 λίτρα φυτεμένο με νανοκιχλίδες δυτικής αφρικής και κάποιο είδος κοπαδόψαρου (μετά απο συμβουλές καλών φίλων)
Αυτό που "αγαπάω" είναι το ενυδρείο μου να είναι βιοτοπικό με καλύπτει απο ηθικής απόψεως

Προτάσεις για είδη με πρώτο μέλημα την ευκολία αναπαραγωγής (όχι ότι "καίγομαι" για γέννες,αλλά επειδή αυτό είναι μιά σαφής ένδειξη ότι τα ψαράκια ζούν σε "ιδανικές συνθήκες" αλλά και την συμβατότητα με το επίπεδό μου το οποίο είναι "Αρχάααααριος"

επίσης προτάσεις για φυτά

και όχι....μην ανησυχείτε....δεν θα σας φωνάξω απο το σπίτι να κολλήσουμε τα τζάμια ή να στήσουμε το ενυδρείο....ας κάνω και κάτι μόνος μου

Και αν κάποιος έχει φωτογραφίες απο παρόμοιο ενυδρείο παρακαλώ όπως και πάραυτα παραθέσει το link

-------------------------
Τα Kribensis είναι νανοκιχλίδες? τρώνε τα φυτά?
με τι άλλα ψάρια συμβιώνουν στους βιότοπούς τους?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mikrosaquaristas : 29-12-10 στις 11:09 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01410 seconds with 11 queries