Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 23-12-10, 11:59
Το avatar του χρήστη ARIS1983
ARIS1983 Ο χρήστης ARIS1983 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-08-2010
Περιοχή: Kερατσινι-Πειραιας
Μηνύματα: 965
Προεπιλογή Kαι τωρα τι κανουμε?

Καλησπερα! Μιας και περιμενω σημερα να μου ερθει μια ΑΟ που παραγγειλα, θα ηθελα να επιβεβαιωσω για ποια πραγματα ειναι σωστο να την χρησιμοποιω.

1) Για την αναπληρωση του νερου που εχει εξατμιστει, αλλα εκει βαζουμε 100% νερο ΑΟ χωρις καθολου βρυσης και δεν χρειαζεται αντιχλωριο, σωστα?
2) Εαν θελω να κατεβασω τιμες GH, KH και ΡΗ με ποσο 100% να παιζω με τα νερα, δηλαδη ας πουμε οτι 50/50 μου δινει ΡΗ 7 και εγω εχω στο ενυδρειο 7,5 εαν κανω αλλαγη 15-20% του νερου καθε εβδομαδα θα ειναι αποτομη η καθοδος ή θα χρηαστει 1-2 μηνες να κατεβει στο 7 το ΡΗ του ενυδρειου και ετσι δεν θα εχουν προβλημα τα ψαρακια?
3) Για να ξερω οτι η ΑΟ δουλευει σωστα, οταν μετραω το νερο που βγαζει πρεπει να εχει μηδενικες σκληροτητες?
4) Και τελευταια αφου σας επριξα και φανηκα και ψειρας αλλα αφου την πηραμε ας την λειτουργουμε σωστα, εαν παιρνω το νερο απο ΑΟ και δικτυου, τα βαζω στο κουβα φτιαχνω το μιγμα μου και τα αφηνω για 1 μερα με κυκλοφοριτη, θα χρειαζετε να βαζω και αντιχλωριο ή το χλωριο θα εχει εξατμιστει?

Ευχαριστω και συγνωμη για το κατεβατο...
__________________
Ferplast Dubai 240l.
Juwel Record 60l.

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01413 seconds with 11 queries