Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 23-02-10, 15:29
Το avatar του χρήστη maria1983
maria1983 Ο χρήστης maria1983 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-11-2009
Περιοχή: χολαργός
Μηνύματα: 309
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evita Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας ευχαριστω ολους.... παντως εμενα η γνωμη μου απο οτι εχω δει ωσ τωρα ειναι να αφηνουμε την φυση ελευθερη....αφου μπορει να τα βρει ενα ξιφοφορακι με ενα πλατυ για παραδειγμα η με ενα gappy σε ενα ενυδρειο σημαινει οτι μπορει να συμβει κ στη φυση.... και μετα βρησκουν ψαρια κ λενε νεο ειδος..... γνωμη μου να μην ανχωνομαστε....καπως ετσι δημιουργηθηκε ο πλανητης
οσο για το αρχικο μου θεμα το ''κυνηγητο'' εβγαλα την γκαππινα για λιγο κ μετα την ξανα εβαλα στο ενυδρειο κ δν τον πειραζει πια
Και όμως δεν θα συμβεί στη φύση! Αυτός είναι ο λόγος που υπάρχουν 2 διαφορετικά είδη και όχι ένα ενδιάμεσο! Για παράδειγμα τα guppy με τα endlers κατοικούν σε διαφορετικές περιοχές οπότε δεν διασταυρώνονται! Είναι πιθανόν να κατάγονται από κοινό πρόγονο και σιγά σιγά να απέκλιναν σε δύο είδη (λόγω γεωγραφικής απομόνωσης μεταξύ τους). Εμείς τα βάζουμε στα ενυδρεία μαζί με αποτέλεσμα να υβριδίζουν. Κάτι το οποίο μπορεί να μην ακούγεται σημαντικό, αλλά που αν γίνεται απερίσκεπτα θα οδηγήσει στον εκφυλισμό των 2 ειδών και τη δημιουργία ενός ενδιάμεσου! Από δική μας παρέμβαση, όχι της φύσης!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01487 seconds with 11 queries