Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 22-07-10, 01:32
Το avatar του χρήστη jimz
jimz Ο χρήστης jimz δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-10-2009
Περιοχή: Θεσ/νίκη
Μηνύματα: 24
Talking Τί ψάρια είναι αυτά και ζήσανε 3 χρόνια;;;

Καλησπέρα στην ομάδα... Μια εισαγωγή πρώτα...

Μου χάρισε ένας φίλος ένα ενυδρείο διαστάσεων 30χ60χ30 με φωτισμό (ροζ φωτίζει) και καπάκι, πολύ καλή κατάσταση θα έλεγα, με λίγες βελτιώσεις είναι super... Θα το βάλω στην συλλογή μου με τα υπόλοιπα 2 που έχω (με guppy τα άλλα)... Μαζί μου έδωσε και μια τροφή Sera Vipan που έπερνε πάντα από petshop, δεν νομίζω ότι είναι η κατάλληλη αλλά μέχρι να δω τί ψαράκια πήρα...

Το ενυδρείο ήταν σε άθλια κατάσταση (θέλει ακόμα περιποίηση, σιλικόνη ενίσχυση, καλύτερο καθάρισμα να φύγουνε τα άλατα, κάνα επιπλάκι...), σιχάθηκα να καθαρίσω κάτι πετραδάκια λευκά-καφέ που είχε στον πάτο και τα πέταξα κατευθύαν με το πλύσιμο που του έκανα, το φίλτρο είναι ένα 300άρι, μάρκα μ' έκαψες, μου είπε ότι χάλασε αλλά μόλις έβγαλα μισό ποτήρι λάσπη ήρθε στα καλά του κ δούλευε μόνο με ένα σφουγγαράκι που του είχε...

Τώρα, μαζί πήρα και τα ψαράκια που είχε μέσα, ήθελε να τα πετάξει αλλά τα λυπήθηκα, μιας και 3 χρόνια όπως μου είπε τα είχε και λέω αφού σου ζήσανε έτσι όπως τα έχεις 3 χρόνια είναι ήρωες, αξίζουν μια καλύτερη ζωή!!!

Θα ήθελα εκτός από το αγγελόψαρο και τον "γλύφτη" (που έχει φτάσει τα 20cm) να μου πείτε τι είναι τα υπόλοιπα και τί περιβάλλον θα μου προτείνατε, βράχους, φυτά, μοπάνι...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01820 seconds with 11 queries