Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 23-01-14, 19:44
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PETROS_AFRICANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
.Ξέρω τα περί μπόλι και ποσότητας ψαριών είναι λάθη που έγιναν αλλά γιατί αφού τα ίδια λάθη έγιναν και στα άλλα 4 ενυδρεία δεν είχα κανένα ατύχημα και γιατί πιστεύεις πως σε αυτό πεθάναν όλα;Ααα πριν μισή ώρα είδα προς έκπληξης μου ένα brichardi ζωντανό!!! Τι λες ν' αφαιρέσω αυτές τις πέτρες;Να το ξεστήσω και να πλύνω όλα τα παρακάτω ή κάποια απ' αυτά;
1)Άλλες πέτρες
2)Χαλαζιακή άμμο
3)Φίλτρα
Εβαλες και στα αλλα ενυδρεια τοσα πολλα ψαρια μαζι?
Εχεις μετρησει στα αλλα ενυδρεια αν εχουν ΝΗ3 ΝΟ2, εστω σε χαμηλα επιπεδα και απλα επιβιωνον τα ψαρια κι εκει?

Η προταση μου ειναι να περιμενεις να στρωσει (με οποιο τροπο θελεις εκτος απο αυτον με ψαρια) και μετα να βαλεις ψαρια. Αν ειναι αναγκη να μπει μεγαλη ομδα ταυτοχρονα (πχ οπως χρειαζεται για τα τροφεους) να κανεις αυτο που εγραψα πιο πανω.
Αν τα ψαρια δεν πεθαναν απο καποια μεταδοτικη ασθενεια (και μαλλον δεν πεθαναν απο κατι τεοιο) δεν χρειαζεται απολυμανση, ουτε αλλαγη υλικων.
Οι πετρες ειπαμε δεν ειναι ακαταλληλες.
Αν πιστευεις οτι εχουν κατι ακαταλληλο/τοξικο (απο το τοπο που μαζευτηκαν και οχι ακαταλληλο ως υλικο), αλλαξε τες.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01488 seconds with 11 queries