Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 09-10-08, 19:23
szcs Ο χρήστης szcs δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-09-2008
Περιοχή: Γαλάτσι - Αθήνα
Μηνύματα: 58
Προεπιλογή

Ας αρχίσω λοιπόν και εγώ τις ερωτήσεις (ρωτώντας πάς στην Πόλη που έλεγαν και οι παλιοί)
Απ' ότι καταλάβατε το στήσιμο του ενυδρείου θα γίνει σταδιακά οπότε σκέφτομαι να ξεκινήσω από την κατασκευή της δεξαμενής.
Εχω επίσης αποφασίσει όλη η κατασκευή να γίνει γυάλινη / κρυσταλλο.
Τι είδος τζάμι / κρύσταλλο πρέπει να επιλέξω ? Από κουβέντες έχω ακούσει για απλά / securit κλπ κλπ τι σημαίνουν όλα αυτά ? που θα μπορούσα να βρώ πληροφορίες ?
Κάπου στο site κάποιος είχε αφήσει ένα αρχείο excel για τον υπολογισμό του πάχους του τζαμιού, σύμφωνα με αυτό (για διαστάσεις 260 Χ 90 Χ 120) μου βγαίνει πάχος τζαμιού πυθμένα 51 mm και πάχος τζαμιού για τις 4 πλευρές 34mm Δέν έχω ξανακούσει για τόσο χοντρά κρύσταλλα. Τι γίνεται πού θα τα βρώ ? Τα διάφορα μαγαζιά που ασχολούνται με κατασκευές ενυδρείων που τα προμηθεύονται ? Αναλαμβάνουν οι ίδιοι όλη τη μανούρα και μετά σου ράβουν το κουστούμι ?
Οποιος έχει πείρα ας μου πεί αν ξέρει που θα μπορούσα να απευθυνθώ, αξιόπιστους, συνεπείς και οικονομικούς κατασκευαστές (για ευνόητους λόγους αν κάποιος θέλει ας στείλει e-mail)
Επίσης πως θα πρέπει να ζητήσω να μου το κατασκευάσουν, με υπεχιλήσεις ? χωρίς ? κάτι άλλο που θα πρέπει να προβλέψω στην φάση της κατασκευής της γυάλας ?
Οποιος μπορεί να μου πεί ιδέες προτάσεις ή παραπομπές για περισσότερες πληροφορίες θα τα δεχτώ με χαρά.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01526 seconds with 11 queries