Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 02-06-06, 08:02
Το avatar του χρήστη dialpistis
dialpistis Ο χρήστης dialpistis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-04-2006
Περιοχή: Thessaloniki
Μηνύματα: 40
Προεπιλογή

μετρησεις ειχανε γινει στο ενυδρειο πριν απο μια βδομαδα και ηταν ολα οκ. Απο τι ξερω οι παραμετροι για κιχλιδες ειναι περιπου οι ιδιες και για μολυ. Συν το οτι ειχα μπολιασει το φιλτρο με 10τεμαχια biopoor (μακαρονι..τοσα μπορεσα να χωρεσω) απο την αρχη που το εβαλα ... με κανει αν ειμαι ησυχος για τις παραμετρους. Δεν τα πηρα με τη προοπτικη οτι θα γεννησουν.. αλλα το θαυμα εγινε...

12 ώρες μετα την εισαγωγή τους.. το θυλικο ασπρο γεννησε
μεσα σε πανικο δεν ήξερα τι να κανω (δεν ειχα διαβασει για ζωοτόκα αφου εμενα οι κιχλιδες με ενδιεφεραν)... βλεπω κατι να προσπαθουν να πιασουν μεσα στο ενυδρειακι... και να.. ο ΄γονος.. 6 ώρες πάνω απο εκει... κατάφερα και έσωσα 19 μικρα... 5 φαγωθήκανε μπροστα μου. Είχ αμια μεγάλη αποχη την έβαλα ανάποδα στο ενυδρειο ωστε να μπαινει στο νερο.. και με τη μικρη επιανα τα μικρα.. και τα εβαζα μέσα.. Φιλτρακι θα βρω σήμερα ωστε να μπορεσω να χρησιμοποιησω μία παλια πλαστικη τατραγωνισμενη γυαλα για γεννηστρα αλλα θα είνα 100% Αστρωτη.. τι μπορώ να κάνω????????
ίσως πια το θέμα πραπει να μεταφερθει στα "ζωοτόκα"....
Περιτό να πω τι χαρά πηρε η κοπέλα μου.. όταν ήθε σπίτι... ΄πηρα τροφή για μικρα.. (καφέ σκονη της τροπικαλ) δε βρήκα σε υγρή μορφη
Μερικές οδηγίες οδηγίες για να σώσω όσα περισσότερα μπορω
__________________
Life is a ride... in 2 weals
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01413 seconds with 11 queries