Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 03-07-14, 10:05
Το avatar του χρήστη dimitris21
dimitris21 Ο χρήστης dimitris21 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-11-2004
Περιοχή: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.416
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dimitris21
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mixalhs89 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω εάν η μελαμίνη 16mm κρίνεται κατάλληλη για κατασκευή επίπλου ενυδρείου 60lt. Επίσης εάν κρίνεται κατάλληλη να με βοηθήσει κάποιος με τις διαστάσεις ξύλων που πρέπει να παραγγείλω. Το έπιπλο θέλω να είναι μήκος: 65 πλάτος: 35 υψος: 70, θέλω να έχει δύο πόρτες μπροστά και να χωρίζεται στην μέση επίσης το ντουλάπι μέσα. απλά δυσκολεύομαι λίγο στις πόρτες και τις διαστάσεις του ενδιάμεσου ξύλου μέσα στο ντουλάπι. Έχω υπολογίσει και θέλω να δείτε εάν τα έχω υπολογίσει σωστά.

επάνω ξύλο: 65εκ Χ 36,60εκ 1τμχ
κάτω ξύλο 65εκ Χ 36,60εκ 1τμχ
πλευρικα 66,8εκ Χ 35εκ 2τμχ
πλάτη 61,8 Χ 66,8εκ 1τμχ
ενδιάμεσο εσωτερικά 66,8εκ Χ 34,4εκ 1τμχ
πορτάκια 32εκ Χ 66,8εκ 2τμχ

Βέβαια θα επενδυθεί με κάποιο υλικό για να μην φουσκώσει με το πρώτο νερό που θα πέσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
η πρώτη σου εκτίμηση είναι σίγουρα λάθος.
αν μου πεις που θέλεις να είναι τα πορτάκια σε σχέση με τα πλαϊνά, τον πάτο και το καπάκι θα σου βγάλω τα μέτρα.

το σωστό είναι τα πορτάκια να είναι κάτω από το καπάκι και όχι μπροστά του. σε σχέση με τα πλαϊνά και τον πάτο είναι καθαρά θέμα γούστου.

κάτω από το έπιπλο θα βάλεις κάτι ή θα πατάει ο πάτος στο έδαφος?

η πλάτη καλό είναι να μην πάει μέχρι πάνω αλλά να είναι 10-15 εκατοστά πιο κοντή για να περνάνε καλώδια και λάστιχα προς το ενυδρείο
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01456 seconds with 11 queries