Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 18-04-11, 16:22
Το avatar του χρήστη manosxe
manosxe Ο χρήστης manosxe δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-04-2011
Περιοχή: Ρέθυμνο
Μηνύματα: 254
Exclamation Ανησυχία-απορίες help plz

Eίμαι αρχάριος ακόμα στο θέμα ενυδρείο και έχω κάποιες απορίες που όσο περνάει ο καιρός αποδυκνίωνται θανατηφόρες για τα ψαράκια μου δυστυχώς. Λοιπόν έχω ένα ενυδρείο 15λτρ με χαλίκι για υπόστρωμα χρωματιστό (θέλω να βάλω άμμο), ένα θερμοστάτη 25W της ΕΗΕΙΜ γερμανικό και ένα aquarim pump της JEBO. Πρίν μία βδομάδα αγόρασα 10 μικρά τροπικά χρωματιστά ψαράκια και ένα γλύφτη.. Οι τροφές που μου έδωσαν απο το μαγαζί ήταν ( Tropical WELSI GRAN για το γλύφτη ''έτσι μου είπε'') και (Tropical SUPERVIT για τα μικρά). Μου είπαν να τα τα'ί'ζω μία φορά την ημέρα. Επίσης μου έδωσαν 2 μπουκαλάκια το ένα (Tropical ESKLARIN) και το 2ο (Tropical BactoActive) .Λοιπόν τα έστησα όλα και για 2 μέρες όλα ήταν μια χαρά!! Την 3η μέρα βρήκα το γλύφτη ψόφιο (εντάξει φαντάστικα ότι μπορεί να μην άντεξε την αλλαγη περιβαλλοντος..) την 4η μέρα βρήκα και ένα απο τα μικρά το ίδιο και την 5η μέρα Φοβάμαι ότι θα τα χάσω όλα και εχω ξενερώσει πολύ!! Σήμερα αλλαξα το νερο έβαλα τις σταγόνες που μου είπαν στο νερό και ελπίζω να μην ψοφίσει άλλο!!
Παρακαλώ εξηγήστε μου τι μπορεί να φταίει και ψοφάνε? Τι έχω κάνει λάθος και τι μπορω να κάνω για να μη χάσω και άλλα.. Ελπίζω να μη κούρασα Ευχαριστώ!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01451 seconds with 11 queries