Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 22-11-14, 15:12
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GiaNt Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασικά πηγαίνω που και που δείγματα στο pet shop απ' όπου ψωνίζω, και με καθοδηγούν ανάλογα. Σε γενικές γραμμές δε δείχνουν άνθρωποι που θέλουν να πουλήσουν απλά ψάρια. Δηλαδή μου έκαναν 3-4 ελέγχους σε διάστημα 1 μήνα για να μου πουν "τώρα μπορείς να βάλεις ψάρια".

Με βάση την καθοδήγησή τους αυτή τη στιγμή έχω 1 pleco 15cm, 2 guppy, 2 neon tetra και 2 αρλεκίνους.

Σήμερα κάποιος θα μου δώσει για να βάλω 4 emperor tetra, 1 serpae tetra, και 2-3 ακόμα guppy.

Προς το παρόν βλέπω ότι συμβιώνουν αρμονικά, και να φανταστείτε πριν τα βάλω στο 60λιτρο, τα είχα (χωρίς το pleco) σε ένα 10άρι μικρό ενυδρείο.

Σε ότι αφορά τους ξιφοφόρους αναμένεται να μου χαρίσει κάποιος 2 ζευγάρια μάλλον αύριο, και εκεί λέω να σταματήσω να βάζω, και αν συμπληρώσω άλλα 4 neon tetra για να έχω το minimum του σμήνους.
Καλά, τα έκανες ψαρόσουπα με αυτά που μας λες, και συγνώμη αλλά μάλλον δεν θες να καταλάβεις αυτά που σου λέμε, δεν έχουμε κάποιον συμφέρον φίλε μου εκτός από το να προστατέψουμε τα ψάρια σου και εσένα από λάθος επιλογές, και εσύ επιμένεις και μας λες πως σε 60 λίτρα θα έχεις 1 πλεκο και 15 πόντους (απορώ πως στρίβει μεσα στο ενυδρείο) , 2 νεον , 2 αρλεκινους 2 γκαπυ και θα βάλεις 4 ξιφοφορους , 4 εμπερορ ,1 σεπραε 2-3 γκαπυ και μετά αλλα 4 νεον για να τα κάνεις κοπαδι (ε ναι δεν είναι σωστο τα νεον να μην είναι κοπαδι), πες μας πως θα βάλεις και ενα παγκασιους για να δεσει η ομαδα. Συγνώμη για το ειρωνικό μου ύφος αλλά δεν άντεξα.
Προσωπικά δεν μπορώ να σε βοηθήσω.
Καλή συνέχεια απο εμένα.

Και κάτι άλλο, τα συγχαρητηρια μου στο πετ-σοπ που με δικια τους καθοδήγηση έβαλες όλα αυτα τα διαφορετικά ψάρια
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


 
Page generated in 0,01525 seconds with 11 queries