Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #44  
Παλιά 30-12-10, 00:00
Το avatar του χρήστη kwstas_original
kwstas_original Ο χρήστης kwstas_original δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-11-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.672
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kwstas_original Send a message via Skype™ to kwstas_original
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
κι εγω δε μπορω να καταλαβω την ουσια του ποστ μιας και μιλαμε για ενα ζωντανο αγνωστο ποιο....για αλλα ζωντανα που πεθαινουν αγνωστα ποια....σε ποιες τιμες νερου ζουν η ζουσαν αυτα...τι τους εδινες να τρωνε....σε ποσο καιροο πεθαιναν και με ποια σειρα....
προταθηκαν ακομη και σχηματα φαρμακων μεσα στο θολο τοπιο.
Κωστα λες πως δεν εχουν καμια σημασια ολα αυτα....αλλα διαφωνω. μπορει καποιος γνωστης του ειδους να υπαρχει και να μπορει να βοηθησει σε κατι που το μυαλο σου δεν παει.
κι αν δε παει το δικο σου που εχεις το ψαρι..ποσο μαλλον να παει το δικο μας που δεν ξερουμε ουτε το 1/10 απο αυτα που ξερεις εσυ ή θα επρεπε να ξερεις.
δε με αφορα ποιο ψαρι διατηρεις....θελω να βοηθησω οχι αμεσα γιατι δεν μπορω...αλλα εμμεσα υποδεικνυοντας σου πως περισσοτερες πληροφοριες ισως ξετυλιξουν το κουβαρι.
ευχομαι το καλυτερο.
OK Πανο, καταλαβαινω μεχρι ενα σημειο αλλα...
Γνωστης του ειδους?
Δεν εχεις καταλαβει με τι ψαρια ασχολουμε εγω?
Αν βαλω φωτο του ψαριου το πιθανοτερο ειναι οτι δεν θα μπορεσει μαλλων κανεις να το αναγνωρισει...και θελεις και να κανει και διαγνωση σε κατι που δεν βλεπω εγω με μεγεθυντηκο φακο?

Το θεμα το ανοιξα για δυο λογους:
-1)Ισως καποιος μου επιβεβαιωσει/καταρριψει οτι ενα ψαρι μπορει/δεν μπορει να ειναι φορεας μιας ασθενειας στην οποια εχει αναπτυξει ανοσια (μαλλων χρειαζομαι ιχθυολογο)και
-2)Εφοσων εχεις ενα ψαρι κατα 99% αρρωστο με μια ιδιομορφη περιπτωση κι ολας, τι κανεις για να λυσεις το προβλημα σου?

Τι σημασια εχουν οι ρουτινες?
Το ψαρι αρρωστο ηρθε στα χερια μου σιγουρα.
Δεν μπορει ολα τα αλλα τοσο καιρο να ηταν υγιεστατα και ξαφνικα ολα τουμπα.
Δεν φταιει η ποιοτητα του νερου σε ενα τετοιο ξεσπασμα.

Δεν υπαρχει κουβαρι Πανο ουτε παω κατι στα 'μουλωχτα'.
Τα γεγονοτα ειναι οπως τα περιεγραψα χωρις να εχει σημασια τιποτε αλλο αφου ενα νεοεισαχθεν ψαρι απο μονο του εφτασε την κατασταση σε αυτο το σημειο, και οχι εγω με τις ρουτινες μου η το οτιδηποτε.


Ελπιζω να με καταλαβαινεις και ευχαριστω και για τις ευχες.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01620 seconds with 11 queries