Θέμα: Αυλη
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 16-05-07, 09:10
shadow Ο χρήστης shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-06-2004
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 150
Προεπιλογή

κατσαριδες και ποντικια ειναι οχι απλα ανεπιθυμητα αλλα απολυτως μισητα !!!
δεν θελω να τα ξαναδω ποτε ξανα στην αυλη.Αν ημουν επαρχια οκ θα τα δεχομουν σε λογικα πλαισια.Αλλα εδω η μονη οαση φυσικου περιβαλλοντος που μου εχει μεινη ειναι η αυλη και θελω να την απολαμβανω νυχτα μερα χωρις να κοιταζω ανυσηχα τριγυρω.Ασε που δεν θελω να σκεφτω καν την εκδοχη του να μπει κατι στο σπιτι.Διπλανοι κηποι δεν υπαρχουν,μονο μια ακατοικητη παραγκα (νο1 πηγη του κακου) που χωριζετε με μαντρα απο την αυλη και ενα σπιτι που ο πετρινος τοιχος βλεπει στην αυλη (πηγη νο 2).Οκ την πετρα θα την αρμολογησω και θα τελειωσουμε,η μαντρα με ανησηχει.Η λαμαρινα της lucy μου ακουγετε καλη ιδεα.
Παμε αλλου τωρα ,κανενας χτιστης υπαρχει ?
Τα παρτερια να χτιστουν με πετρα ή τουβλο με επενδυση πετρα?Και σε τι παχος για να αντεξει την πιεση του νερου?
Το δαπεδο κατω εχει πλακες πεζοδρομιου.Να ριξω σεναζι κατω κατευθιαν ή να σπασω τις πλακες στο παχος του παρτεριου και να ξεκινησω απο εκει το χτισιμο?
Μαλλον θα καταληξω στο παρακατω σχεδιο για να κερδισω λιτρα.
αν το υψος ειναι 70 οι καθετες πλευρες 1χ1 και πλατος 60 στα ποσα λιτρα περιπου ειμαι?την "κουρμπα" δεν μπορω να υπολογισω.
Κουνουποψαρα δεν νομιζω.Θα γεμισω και δεν θα εχω τι να τα κανω.Δεν θα γινουν μαμ απο τα βατραχια?Τα οποια δεν με χαλαει καθολου να κανουν τις βολταριες τους στην αυλη.Μην γινουν τροφη για κανενα αρουρεα φοβαμαι.
Μετα θα αγορασω αεροβολο και θα στησω καραουλι
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  ayli.jpg
Εμφανίσεις:  379
Μέγεθος:  32,6 KB  
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01577 seconds with 12 queries