Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 11-05-13, 22:50
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι λες τωρα; Πολυ καλο ινφο νικο μπραβο που το μοιραστηκες μαζι μας. πιστευω οτι οποιος ψαξει κατι τετοιο θα ειναι και υπευθυνος.
κοιτα, ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος αν δεν πειραματιστει καποιος χωρις προσοχη χωρις συριγγες με δοσεις "με το ματι".
Λιγα ουφο εχεις δει να προσπαθουν να ασχοληθουν με το χομπυ και να κανουν οτι να ναι?
Βεβαια αυτο που με παρηγορει ειναι πως αν καποιος συμπεριφερεται οπως να ναι στο ενυδρειο του δε θα ειναι μονο οι πληροφοριες μου που θα βασανισουν και ισως σκοτωσουν τα ψαρια του αλλα πολυ περισσοτερα...

Παράθεση:
Τι γνωμη εχεις για την συνεχομενη προσθηκη μελαφιξ προληπτικα συνεχεια. Στο νερο της αλλαγης δηλαδη να τοχουμε και αυτο στο κοκτεηλ μαζι με ανυιχλωρια και τυχον ιχνοστοιχεια;;
Γιατι να βαλεις προληπτικα κατι τετοιο?
Εγω στον εαυτο μου το χρησιμοποιησα για την ουλιτιδα και φυσικα μολις μου περασε το εκοψα (ειναι και εντελως μπιαχ και φτου η γευση του, βεβαια εκει παιζει σε πολυ χαμηλοτερη αραιωση).
Η καλυτερη προληψη ειναι οι σωστες συνθηκες, η σωστη θερμοκρασια, το χαμηλο ph (αν τα ψαρια σου ειναι χαμηλου ph φυσικα) τα φυλλα catappa και το σωστα προετοιμασμενο νερο αλλαγων.
Τωρα ΑΝ πολυ αραια και που θες να ριχνεις ενα τετοιο μυκητοκτονο...χμμμμ δεν ξερω... βεβαια δεν ειναι κακο (σα να χρησιμοποιεις πχ dettol αραια και που στο σωμα σου) αλλα ουτε ειναι και κατι απαραιτητο
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,04206 seconds with 12 queries