Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #66  
Παλιά 19-05-10, 17:00
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από iacovos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδιά ζητώ συγνώμη που έμεινα εκτός από την συζήτηση που γίνεται για μένα αλλά σας απόλαυσα όλους και σας ευχαριστώ. Παλιά πήγα τον Γιάννο και τον Άντρο και άκουσα και από τους δυο γενικά για φίλτρο, την περασμένη βδομάδα όντως πήγα στον φίλο μας τον Βασίλη και από ότι συζητήσαμε είπα να βάλω έτοιμο. Αλλά επειδή είμαι άνθρωπος που του αρέσουν τα δύσκολα και επειδή μου αρέσει να κάνω κατασκευές αποφάσισα (αφού έλαβα υπόψη όλους και από ότι μελέτησα) να κάνω κάτι δικό μου και αν είναι λάθος τότε βλέπω. Θα κάνω ένα συνδυασμό, δηλ θα κάνω ξεχωριστά στο στρόβιλο και ξεχωριστό το φίλτρο (μάλλον έτοιμο με UV)
Ιάκωβε, αν έχεις όντως χώρο (γιατί έχεις πει ότι δεν...) μπορείς να δημιουργήσεις το diy vortex εύκολα... μπορείς εύκολα να το ενώσεις ακόμα και με πιεστικό, όπως τουλάχιστον καταλαμβαίνω από τα λεγόμενα σου...

Απλά για να σε προλάβω, ο κάδος που θα χρησιμοποιήσεις να είναι απόλυτα κυλινδρικός (ούτε τετράγωνος, ούτε κωνοειδές). Να υπολογίσεις το ύψος του ώστε η κίνηση που θα δημιουργείται με τη ροή να μην σου ξεχυλίζει και να χάνεις νερό.

Από εμένα, καλή επιτυχία... εδώ είμαστε για όλα!
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01446 seconds with 11 queries