Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 20-10-14, 15:17
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από johnpecn` Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω ετσι το έκανα http://youtu.be/d-XB0bwtZh8
Αυτός είναι ο καλύτερος
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ScorpionGr Εμφάνιση μηνυμάτων
θα πλυθει σιγουρα και θα την περασω και μια απο το φουρνο μιας και ειναι απο οικοδομικα υλικα.. τα ψαρακια πρεπει να βγουν ή καλο θα ηταν??
Δεν χρειάζεται να βγουν, εγώ τουλάχιστον όσες φορές πρόσθεσα άμμο δεν έβγαλα τα ψάρια, αλλά το ξαναλέω , η άμμο ήταν τέλεια πλυμένη για να μη σηκώνεται σκόνη, και θα την βάλεις σιγά σιγά
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PETROS_AFRICANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι ευκολοννόειτο ότι θα έχουν αφαιρεθεί όλα τα ψάρια από το ενυδρείο,θα καθαριστεί καλά η άμμος που είναι μέσα και θα καθαριστεί καλά η νέα άμμος πριν συμπληρωθεί στο ενυδρείο και μετά την είσοδο της στο ενυδρείο θα ανακατευθεί καλά η παλαιά με τη νέα άμμο.Αφού συμπληρωθεί το νερό καλό είναι να γίνει ένα γρήγορο στρώσιμο του ενυδρείου αφού πρώτα συμπληρώσουμε αρκετό ενυδρειακό βαμβάκι στο υψηλότερο σημείο υλικών φίλτρανσης του φίλτρου. Καμιά φορά τα ευκολονόητα είναι ψιλά γράμματα για κάποιους.
Γιατί βρε Πέτρο να το κάνει αυτό, δεν νομίζω πως χρειάζεται, και ειδικά να την ανακατέψει, θα σηκωθεί όλη η βρώμα από τη παλιά , και άσε που μπορεί σηκώσει και αμμωνία. Είμαι της γνώμης ότι ποτέ δεν ανακατεύουμε την άμμο αλλά μόνο με σκούπα βυθού, και αυτό γιατί τη στιγμή που την ανακατεύουμε, όλες οι βρωμιές φεύγουν από τη σκούπα και δεν μένουν μέσα στο νερό, ειδικά αν υπάρχει υδρόθειο
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάκης : 20-10-14 στις 15:17 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01508 seconds with 11 queries