Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 28-07-04, 02:43
sps4ever(niktso) Ο χρήστης sps4ever(niktso) δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-02-2003
Περιοχή: ΒΥΡΩΝΑΣ
Μηνύματα: 652
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kangouras
niktso συωχαρητήρια και για τα δύο τα ενυδρεία , Προσωπικά πάντως , τουλάχιστον στο μάτι μου φένεται ωραιότερο το πρώτο αν και καταλαβαίνω πως το μεγάλο είναι πολύ πιο ενδιαφέρον , μια πιο πανοραμική του πρώτου , και μια πιο καθαρή του δεύτερου δε θα ήταν περιτές
Κύτα οι ανεμώνες είναι παράδειγμα προς αποφυγή. Αν δεν είχα τη μία να αρνείται να πεθάνει δεν θα πήγαινα στη τρίτη. Αν πάντως λόγω διαμάχης μου τα τινάξει η μία είσαι ευπρόσδεκτος να έρθεις να πάρεις τον επιζήσαντα και να δοκιμάσεις. Για πιο πανοραμική δεν γίνεται. Για πιο καθαρή επίσης δεν γίνεται αφού ήδη ένα κομάτι του ενυδρείου δεν βγήκε και όπως ξέρεις έχουμε περιορισμό στο μέγεθος. Από άποψη καθαρά απαιτήσεων σχεδιασμού και προσοχής το δεύτερο είναι πραγματικά απαιτητικό. Δυστυχώς οι ανεμώνες είναι fire and forget. Έχουν δική τους αντίληψη. Ας πούμε ο clown της κίτρινης έχει παέι στη μπλε και η κίτρινη έχει εκνευριστεί και φαίνεται. αλλά δυστυχώς εγώ δεν μπορώ να παρέμβω και να αλλάξω κάτι. Σε αντίθεση με τα σκληρά που σε έχουν σε εγρήγορση γιατί πρέπει να προσέχεις. Ας πούμε μεγαλώνουν,μεγαλώνουν και τα πλοκάμια και μία ήσυχη γειτονιά γίνεται harlem. Και δυστυχώς εγώ δεν είμαι η φύση για να μπορώ να ανέχομαι απώλειες. Και αν εξαιρέσεις το οικονομικό άντε να ξεχάσεις και το γεγονός ότι έχουμε δύο εισαγωγές το χρόνο και φυσικά δεν μπορώ να πάρω πέντε κομάτια μαζί.
 
Page generated in 0,01596 seconds with 11 queries