Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 12-06-14, 23:07
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από korasidikos Εμφάνιση μηνυμάτων
εδω βλεπεις ποσο εχει καινουργιο του κουτιου με την εγγυηση του,η αποφαση ειναι δικη σου!
Δεν εχει διπλα βανακια και δεν θα συνιστουσα να το παρει ουτε εμπειρος χομπιστας χωρις διπλα βανακια.
Με διπλα βανακια εχει 80 ευρω. http://www.aquavivere.gr/shop-produc...-basic-edition
Μεταχειρισμενο δεν θα επαιρνα ετσι κι αλλιως αν δεν ειχα καποια εγγυηση καλης λειτουργιας, και δεν ξερουμε ουτε το μεταχειρισμενο αν εχει διπλα βανακια.
Τα classic eheim κατα την αποψη μου ειναι για πιο εμπειρους χομπιστες και συγκεκριμενες δουλειες.
Εντωμεταξυ θα ειναι οριακο απο ροη στο ενυδρειο αυτο, εως ψοφιο αν βουλωνει με τον καιρο.

Το sunsun 302 λοιπον αν θελει οικονομικο φιλτρο, με τα υλικα που εχει (βιομπαλες μακαρονια) στο πρωτο καλαθι και γεμισμα τα αλλα δυο με ελαφροπετρα.
Αυτο δεν χρειαζεται βανακια. Εχει βαλβδιδα για ρυθμιση ροης και διακοπη οταν θελουμε να το ανοιξουμε για συντηρηση.
Να προσεξει καναδυο πραγματακια για καλυτερη λειτουργια που εχω γραψει εδω και τερμα.

Αν παει σε "μαρκα" φιλτρο με τις προδιαγραφες του sunsun, θελει πανω απο 100-130ε
Αν τα'χει, μια χαρα και με τις ευχες μου να του προτεινω σε οτι λεφτα θελει.
Οι προδιαγραφες ομως, μας ενδιαφερουν αρχικα, για να καλυφθει το ενυδρειο.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01592 seconds with 11 queries