Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 27-04-15, 17:01
kiddo Ο χρήστης kiddo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-01-2015
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μηνύματα: 104
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stanisalus18 Εμφάνιση μηνυμάτων
η συνεχεια φαινεται θα ειναι ωραια. ποσο σου κοστισαν ολα αυτα τα υλικα απο του σταματιου, μπορω να ρωτησω? και συγκεκριμενα οι βανες που βλεπουμε εδω?
60 ευρώ όλα φίλε, άλλα όταν λέω όλα και κόλλα και διαλυτικό και τεφλόν. Οι βάνες 10.62 έκαστος
-------------------------
Σχετικά με το τελικό στήσιμο. Έχω ήδη πάρει από άλλο παιδί 4-5 κιλα νεκρό βράχο, του τύπου που φαίνεται στη φωτογραφία.



Για να μην ψάχνω τελευταία στιγμή, όποιος μπορεί να προσφέρει τα εξής (δωρεάν ή σε κάποια καλή τιμή), να με ειδοποιήσει με ένα μήνυμα inbox :
1. Νεκρό βράχο
2. Ζωντανό βράχο
3. Χαέτο (Μικρή ποσότητα για το refugium στο δεύτερο διαμέρισμα διαστάσεων 20x20x35)

Χρειάζομαι σίγουρα 2-3 κομμάτια διαστάσεων 20x20 ως βάση του συνολικού κεντρικού βράχινου οικοδομήματος, και επιπλέον κάποια για το υπόλοιπο τοπίο (κομμάτια εδώ και κει). Σκέφτομαι η βασική υποδομή να στηριχτεί σε νεκρό, ώστε να σκεφτώ με την ησυχία μου το τοπίο και να έχω την δυνατότητα να κολλήσω το βασικό κορμό με την γνωστή κόλλα (στόκος είναι βασικά ) δύο στοιχείων, και ίσως κάποια επιμέρους μικρότερα κομμάτια υποστηρικτικά να είναι ζωντανά ή και καθόλου στο κεντρικό ενυδρείο, οπότε να μπει μόνο κάποια μικρή ποσότητα στο refugium ως μια αρχική βιολογία. Ανάλογα την προσφορά σε βράχο ζωντανό - νεκρό, θα δω το τελικό στήσιμο και τις αναλογίες ζωντανού - νεκρού.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kiddo : 27-04-15 στις 17:01 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01471 seconds with 11 queries