Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 24-01-12, 20:30
Το avatar του χρήστη alphonse
alphonse Ο χρήστης alphonse δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-06-2010
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 381
Προεπιλογή

ξεκινωντας να ευχαριστησω τον Ιλαριον(ευχαριστω γιατρε μου) μιας και τα ψαρακια ειναι f1 γεννες δικες του WC.
συμπληρωματικα της παρουσιασης να αναφερω οτι ταιζω TetraPro vegetable και TROPICAL SUPER SPIROULINA FORTE 36% με τον φοβο του bloat δεν τολμησα ΝLS(εχω στο ματι καιρο την thera a+).Τους αρεσε και το ζεματισμενο σπανακι αλλα πολυ σκ@το βρε αδερφε.
Tωρα αναφορικα της περιπτωσης υβριδισμου, ο λογος που τα κρατω ειναι ακρως εγωιστικος μιας και η πιθανοτητα εμφανισης του υπαρχει(ανοιξα thread μονο για αυτο το λογο).
θα με βολευε μια γενικη σταση τυπου "δεν τρεχει τιποτα",αλλα το "ξηλωσετα τωρα!!!" το ακουσα αρκετα και κυριως στα αγγλικα.Μεσα σ'αυτες τις κουβεντες,στην ιδια γλωσσα και οχι μονο,υπηρχαν και φωνες υπευθηνων trophεαδων που παρατηρησαν αλλα... και οχι γιατι τα ακουσαν ή τα διαβασαν οπως εγω, αλλα γιατι τα ειδαν στο ενυδρειο τους.η συνυπαρξη τους χωρις υβριδισμο γινεται(λενε... αυτο το συζηταμε εχουμε ολο τον χρονο να βαλουμε κατω τις εμπειριες μας )
Ασφαλεις προσαρμογη γινεται σε μικρη ηλικια(4-5 cm) περα των αυτονοητων(στρωμενο ενυδρειο... κτλ) για μενα μεγαλο ρολο εχουν και οι ομοιες συνθηκες(ph,gh,kh... αλλα και τροφων) του ενυδρειου προελευσης με το δικο μας.το δικο μου ετρεχε 3 μηνες αδειο πριν ερθουν. σε εκεινο το διαστημα εριχνα και απο κανενα κουταλακι spirulina powder,με αυξημενη φωτοπεριοδο δημιουργει πρασινη αλγη στις πετρες...ΑΑ μεζες για την αρχη που χρειαστηκε να μεινουν αταιστα για κανα δυο μερες, στη συνεχεια χαθηκε.
μ εχει απασχοληση και μενα το θεμα των εβδομαδιαιων αλλαγων Κλεοβουλε αλλα προς το παρων δεν βλεπω κατι διαφορετικο(υγεια,συμεριφορα κτλ) απο οταν τις εφαρμοζα με τωρα....βλεποντας και κανοντας
Για τις συμπεριφορες θα μιλαμε συχνα αφου ειναι το μεγαλο τους ατου αλλα και γιατι απο φωτογραφιες δεν σκαμπαζω,μου λειπουν τα εργαλεια αλλα κυριως η καλλιτεχνικη προσεγγιση (εχω δει.... και βλεπω εδω μεσα ληψεις μαγικες)
να ευχαριστησω πραγματικα ολους για το ενδιαφερον
__________________



Politicians, like diapers, have to be changed frequently - and for the very same reason
Mark Twain
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01572 seconds with 11 queries