Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 04-04-14, 18:30
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristos1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τάκη τα τρία μωβ που ήτανε στην σκληρότητα πάνε τριάδα και είναι κάθετα δηλαδή θα είναι η σκληρότητα αν η τριάβα βγεί πράσσινα <6 !!! μετά αν το πρώτο είναι μωβ και τα δύο είναι πράσσινα η σκληρότητα είναι μεγαλύτερη του 7 !!! μετά αν τα δύο είναι μώβ και το ένα πράσσινο τότε είναι μεγαλύτερη του 14 και όλα είναι μώβ τότε είναι >21 τα διαβάζουμε και τα τρία ταυτόχρονα και κάθετα
Σωστά, δηλαδή εσένα ήταν και τα 3 μωβ για να λες 21 ;
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristos1988 Εμφάνιση μηνυμάτων

τι ψάρια δεν μπορούνε να αντέξουνε την σκληρότητα του νερού μου ?

κανένα είδος γατόψαρου που γίνεται μικρό μπορώ να φιλοξενήσω με το νερό που διαθέτω ?

επίσεις είναι χαζομάρα να φτιάξω ενυδρείο μονο και μονο για εναν μονομάχο ? αν κάνω ενυδρείο 20-30 λίτρων για μονομάχο με απλες αλλαγές νερού κάθε μέρα δεν θα χρειάζεται να βάλω οξυγονοποιητη?


γενικά χώρος υπάρχει για το μέγεθος του ενυδρείου και σκεύτομαι οτι αν κάνω ένα ενυδρείο γύρω στα 300 λίτρα κανα 30ευρω και παραπάνω δεν θα θέλει για τα μηχανήματα που λειτουργούνε σε αυτό ?
Χρυσόψαρα και ψάρια Αφρικής. Για Αφρικάνικα θα σου πουν καλύτερα τα παιδιά που έχουν εμπειρία, σε αυτά είμαι άσχετος.
Μονομάχο με αυτό το νερό ούτε να το σκέφτεσαι.
Οσο για τα φίλτρα και τον εξοπλισμό , με 30 Ευρώ δεν παίρνεις τίποτα. Με 30 Ευρώ ίσα ίσα που παίρνεις ένα θερμαντήρα. Κάνε μια έρευνα πρώτα τι θες και πόσο θα σου κοστίσει και μετά ξεκίνα. Αν κάποια τα φτιάξεις μόνο σου, σίγουρα θα σου κοστίσουν λιγότερα, ψάχτο καλά πρώτα
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάκης : 04-04-14 στις 18:30 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01430 seconds with 11 queries