Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #57  
Παλιά 05-02-12, 20:04
Το avatar του χρήστη Psytrancer
Psytrancer Ο χρήστης Psytrancer δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-12-2008
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 154
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
1)
Ποσες Amano εχεις σε σχεση με τις cherry? και σε τι λιτρα?
Και ποσα περιπου Helena?
a)Ουτε helena εχω δει να πειραζουν cherry.
b)Τα μωρα cherry ψειρες, τα βλεπω κολλημενα στο τζαμι και περνανε απο διπλα helena και amano και δεν τους δινουν σημασια.

2)
Ταιζω και εγω 2-4 φορες την ημερα, γαριδοτροφη, spirulina flakes,αγγουρακι κολοκυθακι ενιοτε, αλλα και πρωτεινες (pellets για δισκους) κυριως για τα helena (που δεν εχουν πλεον λαθρεπιβατες για να "ασχοληθουν") τα οποια πελετακια τιμουν ολες οι γαριδες.
a)Μηπως οι πρωτεινες τα "ηρεμουν"?
Καλησπερα..

1) Το ενυδρειο ειναι 80 καθαρα λιτρα με 5 cpd,7 αμανο,3-4 helenas κ καμια 50αρια(ενηλικες)cherry.
a)Το ειχαμε ξανασυζητησει παλιοτερα κ αν θυμαμαι καλα ειχαμε καταληξει στο οτι δεν θα πουν 'οχι' σε καποια 'ξεχασμενη' γαριδα η οποια εχει 'αποβλακωθει' την ωρα του φαγητου...
b) Το ιδιο κ σε εμενα...Κυριως την ωρα του φαγητου ,γεμιζει ο τοπος μικρες κ μεγαλες γαριδες μπροστα στο τζαμι, μαζι φυσικα κ με τους υπολοιπους κατοικους του ενυδρειου!

2)Απο φαγητο ριχνω 2-3 διαφορετικες τροφες για τα ψαρακια,αυτον τον καιρο εχω- sera vipagran,tetra pro color,tropi petplus τις οποιες εχω αναμηξει.+ bloodworms μια στο τοσο(καθημερινα).Για τις γαριδες εχω τις dennerle crustaGran και sera Shrimps natural,επισης μια φορα την βδομαδα περιπου ριχνω κ λιγο καροτακι.
a) Σιγουρα αλλα εφοσον ολες οι τροφες που χρησιμοποιω περιεχουν απο 40 εως 55% πρωτεϊνη να καταλαβω οτι δεν ταιζω αρκετα!? πιστευω οτι ταιζω κ πολυ κιολας!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01494 seconds with 11 queries