Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #35  
Παλιά 31-08-12, 11:23
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eimaste aR21rwstoi Εμφάνιση μηνυμάτων
ξερω πολλους που δεν βαζουν καν αντιχλωριο και ολα ειναι μια χαρα....υπαρχουν αντιχλωρια οπως της prime αν δεν κανω λαθος που ειναι οικονομικο και δεν χαλασ τοση ποσοτητα οση της τετρα...να τα ψαξεις γιατι πολλες φορες χαλαμε λεφτα σε πραγματα που δεν γνωριζουμε οτι υπαρχουν καλυτερα...

εγω στην θεση σου θα προτιμουσα να μην εδινα καθολου λεφτα για αντιχλωριο και να αλλαξω φιλτρο γιατι δυστηχως ειναι ακαταλληλο...

τελος κανενας δεν την λεει σε καποιον εδω αλλωστε ο γραπτος λογος δεν εχει υφος και ευκολα παρεξηγειται!!!

Δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα, εγω πχ ειμαι ενας απο αυτους που εκοψαν το αντιχλωριο εδω και λιγο καιρο (οχι για λογους οικονομιας βεβαια, ολοκληρο μπουκαλι prime εχω απλα δεν το χρησιμοποιω πια για αποφυγη χημικων και τελικα τα πραγματα δειχνουν πως ειναι καλυτερα ετσι)
Απ οσο ξερω το ιδιο εχει κανει κι ο Σπυρος, ΑΛΛΑ η προετοιμασια νερου μας επιτρεπει κατι τετοιο, καθως και τα φιλτρα στη βρυση που κρατανε ολο το χλωριο.
Αν δεν υπαρχει φιλτρο στη βρυση (που ειναι φυσικα και για μας καλο οχι μονο για τα ενυδρεια) και δε γινεται σωστη παλαιωση, οξυγονωση κτλ ωστε να γινει ολοκληροτικη αποχλωριωση τοτε η χρηση αντιχλωριου μαλλον ειναι επιβεβλημενη
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01443 seconds with 11 queries