Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 04-06-14, 18:44
Το avatar του χρήστη ScorpionGr
ScorpionGr Ο χρήστης ScorpionGr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-02-2014
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 593
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoui Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα παρω τα πραγματα απ την αρχη για να εχετε και εσεις ολα τα δεδομενα για να πειτε καμμια γνωμη μπας και βγει καμμια ακρη.
Στη γενηστρα που εστησα εκανα (πιο πολυ για την πλακα ) ενα diy αεροφιλτρο ως εδω καλα, δεν περιμενα να κανει δουλεια.Η πλακα δεν ειναι οτι δουλευει η πλακα ειναι οτι χθες στην αλλαγη νερου μιας και η αμμωνια ειχε κανει την εμφανιση της ηταν μεταξυ 0 και 0.25 κανω και μια μετρηση Νο3 για την πλακα και μου βγαζει 5ppm ωραια λεω την κατσαμε την βαρκα και μετραω No2 ευτυχως μηδενικα πραγμα παραλογο γιατι ειναι αδυνατον να εστρωσε σε ουτε δυο εβδομαδες καλα καλα οπως επισης ειναι αδυνατον να μην παραχθηκαν Νο2 το σφουγγαρακι που εβαλα πανω ηταν απο στρωμενο ενυδρειο αλλα αποθηκευμενο και στεγνο απ το 2008 υπαρχει περιπτωση τα βακτηρια να ηταν σε ληθαργο?
Για πειτε καμμια γνωμη τι μπορει να συμβαινει?
Σημερινη μετρηση σημερα λιγο πιο κατω απο 5 ppm με χθεσινη αλλαγη νερου περιπου 70%
Χωρις να εχω καποια εμπειρια δεν κανεις μια μετρηση στο νερο της βρυση σου για νιτρικα? εχω ακουσει να υπαρχουν νιτρικα στο νερο της βρυσης καμια φορα!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01514 seconds with 11 queries