Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 11-09-13, 21:14
spirstam2011 Ο χρήστης spirstam2011 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2013
Περιοχή: ΧΑΛΚΙΔΑ
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

DELTA νομιζω οτι ειμαι οκ απο επιπλο το οποιο ειναι καπως ετσι:
Eχει διαστασεις σε ωφελιμη επιφανεια "τραπεζιού"
1.57μ x 0.71μ πλατος, υψος επιπλου 1μ με
καθετα δεσιματα 4 25ρες μελαμινες ανα 0.50μ η καθεμια, που διατρεχουν ολο το πλατος του επιπλου.Οι μελαμινες αυτες ειναι δεμενες μεταξυ τους με αλλες 3 25ρες καθετες σε αυτες (παραλληλες στην "επιφανεια εργασιας")που με την σειρα τους διατρεχουν ολο το πλατος των καθετων.Δηλαδη καπως ετσι:
___
Η-Η

,αλλα με βαθος 71 ποντων,μηκος 157 και υψος 100-(τα Η με την - και την πανω και κατω πλακα,ειναι ενωμενες 25ρες μελαμινες) κ,τα οποια στο πανω μερος τους ,φερουν την οριζοντια πλακα-τραπεζι,και στο κατω μερος τους μια ιδια πλακα τραπεζι κατω απο την οποια υπαρχει η περιμετρικη βαση (απο 25ρα μελαμινη κι αυτη).Επιπλεον το επιπλο ειναι δεμενο με πλατη 16ρα.
Κι εγω προβληματιζομαι πολυ απο το αν σηκωνει 240ρι ενυδρειο το επιπλο,αλλα νομιζω οτι το βαρος θα μοιραστει ομοιομορφα και τα πολλα δεσιματα και η πλατη θα το κανουν να αντεξει ανετα.
Η ανησυχια μου βρισκεται στο οτι δεν θα ειναι και οι 4 καθετες μελαμινες κατω απο την βαση του ενυδρειου ,αλλα μονο οι δυο μεσαιες.Τεσπα θα το ρισκαρω.
Παντως το crash test που εγινε με εμενα στο αριστερο Η και την γυναικα μου με τα παιδια στο δεξι Η,(το μεσαιο εχει τα δυο καθετα οποτε δεν το φοβαμαι) ,-ητοι πανω απο 200 kg -ειμαστε βαρυκοκκαλοι,τι να κανουμε?? - στεφθηκε με επιτυχια.
Μενω εκτος Χαλκιδος αλλα κι εδω το νερο δεν ειναι το καλυτερο.Δεν πινουμε απο τη βρυση -πινουμε εμφιαλωμενο- αλλα κανουμε μπανιο μ αυτο και πλενουμε τα κατσαρολικα μας.Δυστυχως δεν μπορω να διαθεσω επιπλεον χρηματα για αντιστροφη οσμωση τουλαχιστον στην παρουσα φαση.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01522 seconds with 11 queries