Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 31-07-08, 12:18
σταυρος γ Ο χρήστης σταυρος γ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή λιμνη με παπιες

θα βγαλω μια φωτο τη λιμνη και θα την στειλω. το φιλτρο που εχω κανει ειναι ιδιοκατασκευη. αποτελειται απο την αντλια η οποια περνα το νερο απο διαφορετικου διαμετρηματος πλαστικες σιτες σε διαταξη οι οποιες ειναι ευκολα αποσπομενεσ και καθαριζομενες μετα τισ οποιες το νερο καταληγει σε ενα πλαστικο κονταινερ στο οποιο υπαρχει το υποστρωμα για το βιολογικο καθαρισμο και απο το οποιο το νερο με τη δυναμη της βαρυτητας βγαινει απο σωληνες ξανα στη λιμνη. ολη η επιφανεια πανω απο το υποστρωμα ειναι καλυμενη με το φιλτρο αποροφητηρα για να αποτρεψω μεγαλα σωματιδια να εισερχονται στο βιολογικο φιλτρο και να το μπλοκαρουν. γνωριζω οτι υπαρχουν φιλτρα για αυτη τη δουλεια και εχω βρει δεκαδες σαιτ στο ιντερνετ ολα τα φιλτρα πθ εχω βρει ειναι στο εξωτερικο. μενω στη θεσσαλονικη και δεν γνωριζω σε τι ειδους καταστηματα θα επρεπε να κανω μια ερευνα αγορας. οσο καταστηματα διαθετουν φιλτρα νερου δεν εχουνε κατι για τη δικη μου περιπτωση μια που τα φιλτρα αυτα ειναι για καθαρο νερο και το δικο μου νερο στο τελοσ της εβδομαδας (χωρις φιλτρο) περισοτερο με βοθρολυματα μοιαζει παρα με νερο
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01414 seconds with 11 queries