Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 18-10-12, 11:17
Το avatar του χρήστη Chris82
Chris82 Ο χρήστης Chris82 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2010
Περιοχή: Αιγάλεω
Μηνύματα: 446
Προεπιλογή

Διαβάζοντας το θέμα από την αρχή και θέλοντας να απαντήσω έπεσα σε αυτή την απάντηση με την οποία συμφωνώ απόλυτα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
δεδομενου οτι οι περισσοτεροι θελουν αργα και σταθερα βηματα για να μην υπαρξουν εκπληξεις,τουλαχιστον στην αρχη- νομιζω οτι η φυσικη εδρα δεν ειναι σε καμια περιπτωση απαραιτητη αλλα ουτε και συμφερουσα.σε πρωτη φαση ο συλλογος μπορει να ξεκινησει απλα με ενημερωση χομπιστων με ενα μηνιαιο newsletter πχ. με αρθρα,προτασεις,συμβουλες,(γιατι οχι και διαφημισεις καταστηματων καποια στιγμη...)θα μου πειτε αυτο γινεται και μεσα απτο φορουμ.πλην των διαφημισεων.


αν αργοτερα προκυψει και η αναγκη για φυσικη εδρα τοτε θα μπορουσε ισως να βρεθει καποιος καταλληλος φτηνος χωρος.αλλα ολοι κοιτανε να μειωσουνε τις φυσικες εδρες τους,δεν βλεπω το λογο ο συλλογος να ψαχνει το αντιθετο

προσωπικα ειμαι κατα της φυσικης εδρας γιατι αυτες εχουν την ταση να μετατρεπονται σε καφενεια.δεν ειναι απαραιτητα κακο αυτο ,αλλα πρεπει να υπαρχει και μια ισορροπια...
.
Ο σύλλογος για να είναι βιώσιμος και πάνω απο όλα λειτουργικός θα πρέπει κατά τη γνώμη μου να συμβαδίσει με τη σημερινή εποχή.
Στις δύσκολες οικονομικά μέρες που ζούμε θεωρώ πολυτέλεια την ενοίκιαση χώρου ο οποίος απλά μετα από λίγο καιρό θα καταλήξει σε καφενείο.
Τώρα όσο αφορά το τι μπορεί να προσφέρει ο σύλλογος;;
Τι άλλο από ενημέρωση!!
Ενημέρωση του ευρύ κοινού για το χόμπυ μας και για τη φροντίδα που απαιτούν οι ζωντανοί οργανισμοί που ζουν μέσα στα ενυδρεία.
Και σε εμάς τους χομπίστες μπορεί να προσφέρει πιο εξειδικευμένη ενημέρωση μέσω σεμιναρίων και άλλων εκδηλώσεων.
__________________
''O πολιτισμός κάθε λαού και η ηθική του φαίνεται από τον τρόπο που συμπεριφέρεται στα ζώα.''
M.Gandhi
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01496 seconds with 11 queries