Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #33  
Παλιά 18-10-12, 10:42
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Απο ολα τα θεματα που ανοιχτηκαν σε διαφορα φορουμ,με το θεμα αυτο,για μενα ειναι το πιο σημαντικο αυτο το θεμα,γιατι πρεπει να υπαρχει ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ,και τι παραπανω μπορει να προσφερει απο τα διαφορα φορουμ?

Καταρχην εκφρασω τα παραπονα μου σαν επαρχιωτης που ειμαι.Το ανεφερε και ο Γιαννης,αλλα επειδη γραφω εδω για πρωτη φορα,θα σταθω λιγο παραπανω.

Με την κουβεντα που κανετε,και τον τροπο που αναπτυσετε το θεμα,μας αφηνετε απεξω εμας απο Σαντορινη,Φλωρινα ,Γρεβενα κτλ..Και το χειροτερο,δεν εχει καμια συμμετοχη ουτε καν η Θεσσαλονικη,που ειναι αλλη μια μεγαλη πολη,με πολλους χομπιστες.Και ερωτω πιο το νοημα να λεγετε ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ,αφου ειναι Αθηναικος συλλογος.
Ναι κατανοω η Αθηνα ειναι μητροπολη,και παντα θα εχει την πλειοψηφια,αλλα ετσι οπως εξελισετε η κουβεντα,αφηνετε εμενα ,τον Γιαννη και αλλους πολλους απο εξω,ενω πιστευω οτι και μπορουμε και θελουμε να ειμαστε μελη και να προσφερουμε οτι μπορουμε.

Και τωρα απαντω στο ερωτημα του Δημητρη,τι παραπανω περιμενω απο εναν ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΥΛΛΟΓΟ απο τα φορουμ.

1) ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ
2)ΔΙΑΔΟΣΗ
3)ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ
3)ΑΝΑΠΤΥΞΗ
5)ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΟΦΕΛΟΣ ΜΕΛΩΝ.

1) ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ

Δεν μου αρεσει καθολου που η πατριδα μου δεν εχει εναν συλλογο,που να με εκπροσωπει,στην Ελλαδα αλλα και στο εξωτερικο.
Επειδη τυγχανει να ξερω τουρκικα,και παρακολουθω καποια σαιτ εκει,λυπαμαι πολυ γιαυτο που θα σας πω,αλλα ειμαστε παααααααρα πολυ πισω απο αυτους σε ολα,οσο αφορα το χομπι μας.Προσφατα ενας τουρκος πηρε σε εναν διαγωνισμο θαλασσινου,το πρωτο βραβαειο.Αν κοιτα ξετε στο παλιο θεμα του Αλεξανδρου (Raven) με τον διαγωνισμο φυτεμενων,στην πρωτη 10αδα,αν θυμαμαι καλα υπηρχαν 3 τουρκοι.
Μπορω να σας φερω και απο αλλες χωρες λαμπρα παραδειγματα,αλλα θα τελειωσω αυριο


2)ΔΙΑΔΟΣΗ

Αναμεσα μας εχουμε παιδια σε ολες τις βαθμιδες της εκπαιδευσης.
Μπορει ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ,με διαφορα φυλλαδια να μυησει στα σχολεια αυτων των μελων,τους νεους στο χομπι.
Υπαρχουν και αλλα που μπορουν να γινουν

3)ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ

Αναμεσα μας υπαρχουν μικρα παιδια,που θελουν να μπουν στο χομπι,αλλα δεν μπορουν.Και φερνω απο εδω ενα παραδειγμα που συνεβει,πριν 10 με 15 μερες.
15 χρονον παιδι απο ενα χωριο στην Φλωρινα,με καποιο τροπο βρεθηκε με 4 χρυσοψαρα και με γυαλα 3 λιτρων.Οταν του ειπαμε να παρει κατι μεγαλυτερο,το παιδι εψαξε,αλλα στο τελος μας ειπε ,παιδια εχω μονο 100 ευρο μαζεμενα,δεν εχω αλλα.
Επισης ομως,αναμεσα μας υπαρχουν,ανθρωποι-μελη,που θα ηθελαν να βοηθησουν αυτο το παιδι,για να φτιαξει το πρωτο του ενυδρειο σωστα.Μεσα απο φορουμ και με δημοσια προσφορα δεν θα ηταν οτι το καλυτερο,αλλα αν υπηρχε ενας ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ,που να του λεγαμε,για παρε εκει τηλ.να δεις σε τι μπορουν να σε βοηθησουν.
Υπαρχουν και αλλα που μπορουν να γινουν.

4) ΑΝΑΠΤΥΞΗ

Ο ουσιαστικος λογος της δημιουργιας του ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ πρεπει να ειναι αυτος,την αναβαθμιση του χομπι,στα ευρωπαικα επιπεδα.
Δεν μπορει ο Γερμανος-Τουρκος- Αγγλος κτλ,χομπιστας ,να εχει οποιο ψαρι γουσταρει,και εγω να εχω μονο λαμπιτο,ντεμασονι κτλ.Θα μου πειτε αυτοι ειναι μαλες χωρες,και μπορουν ,ενω εμεις οχι.Αν το πειτε,κανετε λαθος,γιατι εδω ερχετε ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ που θα ανοιξω εγω ο επαρχιωτης θεμα στα φορουμ,και θα ψαξω αλλους αφρικανους που θελουμε τα ιδια σπανια για την Ελλαδα ψαρια,και οταν μαζευτουμε μερικοι,θα στειλω e mail στον ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΥΛΛΟΓΟ μου ,να επικοινωνησει με τα μαγαζια των Αθηνων κατα κυριο λογο,για την δυνατοτητα ευρεσης αυτων των ψαριων.
Υπαρχουν και αλλα που μπορουν να γινουν

5)ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΟΦΕΛΟΣ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ

Κατα καιρους ,αναλογα με τα ενυδρεια μας,εχουμε καποιες αναγκες σε αναλωσιμα (τροφες,φαρμακα κτλ)και οχι μονο.

Σε καποιες προκαθορισμενες ημερομηνιες που θα μου τις ανακοινωσει ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ μου ,να του στειλω e mail με τις αναγκες μου,αυτος να τις συγκεντρωσει απο ολη την Ελλαδα,να διαπραγματευτει με τα μαγαζια,κυριος των Αθηνων,να πετυχει καλυτερες τιμες για μενα τον επαρχιωτη,και να τα παραγγειλω εγω στο μαγαζι,και μα επιβαρυνθω αν ειμαι στην επαρχεια τα μεταφορικα.
Υπαρχουν και αλλα που μπορουν να γινουν

Ολα αυτα και αλλα πολλα για να γινουν,θελει παιδια με κεφι,ορεξη,χρονο και διαθεση προσφορας στο χομπι.

Αν ομως περιοριστη μονο για την Αθηνα,εγω προσωπικα δεν θα συμμετεχω,γιατι δεν θα εχω κανενα ενδιφερον για την κινηση αυτη,διοτι δεν θα με αφορα.

Υ.Γ και μια προταση

Για παιδια κατω των 18 χρονων,η εγραφη αν ειναι δυνατον να ειναι δωρεαν,αν οχι,να εχουν μια μεγαλη εκπτωση στην συνδρομη.Οι λογοι φανταζομαι ειναι κατανοητοι.

Και κατι σημαντικο

ΟΛΑ ΜΕ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΩΣ

Συγνωμη που σας κουρασα
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02205 seconds with 11 queries