Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 13-05-05, 22:35
sakis345 Ο χρήστης sakis345 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-01-2005
Περιοχή: Ημαθία
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή Re: Προσεχως γεννα!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GEORGE ARGOS
Γεια σε ολους εχω δυο γκαπινες και μια ξιφοφορο ετοιμογεννες,ειναι φουσκωμενες οι κοιλιτσες τους και φενεται και το μαυρο στο πισω μερος.ποτε να περιμενω γενητουρια?στο 70 λτ ενυδρειο υπαρχουν και δυο αρσενικα ενα για καθε ειδος,διαβασα για την γεννηστρα και με προβληματισε και δεν θελω να τισ βαλω μεσα αλλα και τα φυτα δεν επαρκουν για κρυψωνες.ειναι η πρωτη γεννα και θα ηθελα να μου μεινουν.
εξοπλισμος υποστρωμα:χαλικι εσωτερικο φιλτρο θερμοστατης 3 φυσικα φυτα και 2 πλαστικα.τι λετε να βαλω γεννηστρα η να αφησω την φυση να κανει την δουλεια τις.
Καλησπέρα.Προσωπικά πήρα πολλά μωρά σε γεννήστρες.Υπάρχουν κάποιες
οι οποίες είναι αρκετά μεγάλες με κάτι σαν τούλι να τις περιβάλει.Εγώ έβαζα και ένα πυκνό πλαστικό φυτό ξαπλωμένο στο πάτωμα της γεννήστρας και δεν είχα σχεδόν καμία απώλεια(μια θηλυκιά 53 μωρά).
Το καλύτερο όμως είναι ένα ενυδρείο γεννήστρα.Αν πάρεις (κάνεις) ένα 20-30lt θα μπορείς να βάζεις τη μέλλουσα μαμά μαζί με τα μωρά που θα έχεις από προηγούμενες γέννες.Ότι και να κάνεις να κρατάς ημερομηνίες για να μην τα ταλαιπωρείς πολλές μέρες.

Υ.Γ. Άφησα τη φύση να κάνει τη δουλειά της και μέχρι να πάρω την απόχη άκουγα.<<μπαμπά θα το φάνε,μπαμπά το φάγανε>>Το σίγουρο είναι ότι κάποια επιβιώνουν
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01389 seconds with 11 queries